VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraPrvi BOX, 80x80x180
LEGACY

Prvi BOX, 80x80x180

22 odgovora1,353 pregleda
sergio11AMBASADOR

sep 2024.

#1
Pozdrav ekipa itam forum danima, svaki slobodan trenutak, skoknem pogledat neki dnevnik ili neato ato mi koristi od informacija, pa reko nakon smea s ulica, vrijeme je za neato home made. Ako je tema na krivom mjestu, molim admine da prebace na odgovarajue. po nimo: Box 80x80x180, prvi box, uklapa mi se u prostor trenutno, ako uspije, planiram slagati vei i ii na led, ali o tome neki drugi put. MY LAR folija unutar boxa, box napravljen od aperplo e, ako se tako ka~e. Rasvjeta, Prigusnica LUMii BLACK 600W, ima opcije da moze raditi na 250, 400 i 600w Nebi uzimao niata slabije, jer ako potraje da ne predem na LED, napravim vei box i opet je mogu koristiti. Sijalice Lumatek HM 400w, HPS 400W, sta budu vec imali u ponudi, nadam se Lumateku. Mislim da nebi trebao biti problem sto je prigusnica 600w, ako cu je koristiti do 400w? ili grijesim? Stavio bi Cool tube, ne znam kakva ce biti temp u boxu, posto je grijana prostorija, pa da ne grije jos i sijalica. Ventilator za ispuh sa filerom od aktivnog ugljena, negdje sam pronasao tablicu kak se racuna koliko m3/h treba izbacivat ventilator za tu dimenziju, al nebi je vise pronasao nikako, molim pomo oko ovoga. Vidim da ima turbina sa senzorom za temperaturu i vlagu, pa se sama pojacava/smanjuje po potrebi. Mialjenje? Rhino EC ventilatorski kontroler ? Usis ce biti dovoljan pasivan? ili da ubacim i tu neki vent? Help, Help Unutra ide Smart stupni ventilator, citam da mjeri temp i moze se nariktat da sam kontrolira brzinu puhanja prema temp unutra, to mi odgovara jer nisam doma svaki dan, pa da ne dode do problema. Vlaga/ Temperatura, Xiaomi digitalni, takodjer od Xiaomia cu uzet ovlazivac koji je takodjer smart, povezan displayom da sam odrzava vlagu cijelo vrijeme izmedu 55-60 Smart uticnica, zbog svijetla, klasika Ph digitalni mjerac za vodu, inace sam dosta picajzla pa volim da to sve bude po PSu. Cvijetnjake cu odmah uzeti 20l, tocnije jedan, jer mi je cilj za pocetak jednu biljozu dogurat do kraja. Zemlja, Bio Bizz, vidio da Bizzza koristi, tako da ne moze biti losa, granule klasika, na dno i vrh posude zbog vlage od Prihrana, Rhino skin, B-52, Voodoo Juice, Sensi Bloom A/B, ako nesto nedostaje, slobodno piaite. Vidio sam da koriste decki onaj grija za terarije, ima na sebi termostat koji se aktivira kad temp padne, uzeo bi i ti, ako dode situacija da se ne grije taj dan po zimi, da imam plan B. Takodjer sto se tice zaljevanja, Bizzo je objavio smart pumpica za vodu, dolazim doma vikendom, pa ako bi bio problem zaljevanja svake subote, mogla bi ona posluzit, takodjer sta mislite o tome? Vjerovatno sam zaboravio neke stvari sto sam zapisao u biljeznicu zbog nabavke, ali svaki savjet je dobro doaao. PONAVLJAM, joa nista od ovoga nisam kupio, planiram u subotu skoknut do Slo pa pokupiti sve to. Nekako mi je sigurnija opcija autom nego poatom to sve dovla it. Gledam grow shopove po Hr, i nista mi to nije obecavajuce kao ovaj u Slo, mozda grijesim, ako to ima kakav dobar savjet za kupovinu u Hr toga svega, piaite.. Sjeme jos nisam odlucio koje cu, vjerovatno nikad nisam ni probao nesto kvalitetnije od ovih uli nih aitova, tako da i tu primam preporuke za prvi put koje uzeti.. To je to trenutno od mene, hrpa slova, hrpa rije i, nadam se da imate ~ivce za itanje i volje za pomaganje u samom po etku.. }ivili vi meni
BizzzoZMAJ

sep 2024.

#2
Ajd prvo krug nabavke pa emo teoriju lako. Jedino sto bi izbjegao je hps. Ostalo si teoriju skontao.
sergio11AMBASADOR

sep 2024.

#3
Upravo radim narudzbu na Hempatii, ipak ide dostava. Moze savjet za turbinu koja bi bila idealna za ovu dimenziju boxa? Sta preporucas u jesto HPSa? Pomagajte dok se malo ne uatelim :oops:
BizzzoZMAJ

sep 2024.

#4
Lumatek 300pro. Turbina je 0.8x0.8x1.8=1.152m3. Box jel. 60 izmjena je x60=69.12m3 za box plus 30% za filter + 10% za svaki metar crijeva. Ja ne bi iaao ispod 300m3 ali na potenciometar da mo~ea smanjiti i poja ati turbinu.
sergio11AMBASADOR

sep 2024.

#5
Prima Klima 125 Thermo Control ( Vrlo efikasni linijski ventilator s regulacijom temperature Prima Klima 125 Thermo Control sa protokom zraka od 400 m³/h.) povezan sa Filterom Prima Klima 125 (360 m³/h), Hoće funkcionirat? Čitao sam da filter mora biti veći, al ak ide ovak, biće dobro. Ionako sam probio budzet sa Lumatekom 300pro, veći filter skuplji 3 puta od ovog :smoke::smoke:
BizzzoZMAJ

sep 2024.

#6
Bull filter za mene jedino. im pase promjerom vjerovatno pase i kapacitetom. Ac infinity T6 tebi treba sto se turbine ti e. Imaa i EU shop sad :rasta:
sergio11AMBASADOR

sep 2024.

#7
Infinitiy opako izgleda, ::umirem:: i cijena mu je opaka :watch: ali hajde, ako ti preporucas, emo da poru imo :crazyd::crazyd:Naaao na njihovoj stranici, tamo poru ujete ili ebay, amazon? i jos jedno pitanjce, jel se moze prebacit na stupnjeve, da nisu americke mjerne jedinice nego naae :udarac: Ako dobro kuzim, turbinu mogu povezati sa Lumatekom da to bude manje vise sve robotizirano? To bi bilo extra :cool23::cool23:
BizzzoZMAJ

sep 2024.

#8
mo~e s njihovom lampom, s Lumatekom ne. Cijena je koja je jbg, Eno kod mene T4, T6 i T8 godinama vec. (Kupovao na Amazonu jer Ac web za EU nije bio online. Da ne spominjem da jedini ima kapacitet i kontrolu + 3 godine garancije. Kupujea opremu jednom (barem kod mene bilo) pa bacanje para nema smisla. Na jeftino jel, jer jeftino esto postane skuplje ili skupo pogotovo kad se ubaci varijanta vrmenena :)
sergio11AMBASADOR

okt 2024.

#9
Evo da se javim nakon duzeg vremena Wifi pumpa za vodu, pumpa za mjeaat aj, jednu naaao doma i jos jednu narucio, Ph metar, Air potovi, mjera temp i vlage, Vent by beatija zavraen, uzeo sam termostat i podno grijanje u boxu, jer preko tjedna nema nikoga u prostoriji pa da mogu pazit na temp, ostalo mi je joa od Some narucit aj i pripremu za zemlju, lampa i ventilator za van. Radim bas narudzbu za T6 i vidim da imaju Samsung LM301H EVO Commercial LED Grow Light, 300W Cijena je 300 i nesto sitno eura, jel imas iskustva s time mozda? Uzeo bi u kompletu T6 i ovo ako mislis da valja. Znam da se ovo oduzilo, ali radim polako i kak imam vremena sakupljam dijelove, da bude sve na okupu kad dode vrijeme za pustit u pogon

okt 2024.

#10
A gle,ovako ea u nedogled,jer izlaze novi modeli,taman naea i evo neki drugi... Ionframe ti je svjetlo,za nas teako da mo~e bolje,ako ga mo~ea nabavit. ovjek ti je rekao ato ima i sve objasnio,a ti se javia za mjesec dana sa istim pitanjima,samo si sad na dan kad naru ujea?? Kad bi tako svi,nebi nikad uzgajali... Nemoj krivo shvatiti,meni tak svejedno,ali imaa na forumu sve napisano,ovako ea se sve viae zbunit,jer nitko ne mo~e sve provjerit i onda kupit kao da stan kupujea. A ovo za ionframe si vidio da je 350$ ,a ako ga mo~ea dobit po toj cijeni, najnovije svjetlo,firma u samom vrhu,ato ti imamo mi dodat? Ovo si pro itao naslov na Googleu :lol: E jesi apaner,daj neku sliku boxa,koji si rekao da je napravljen.
sergio11AMBASADOR

okt 2024.

#11
Druze, uz sve obaveze koje trenutno imam u zivotu, growanje mi nije posao kao ni prva stvar na koju pomislim svakog dana kad otvorim oci. Smatram ovo kao hobi i guštam u narucivanju stvari i čitanju svega sto napisete Vi iskusni groweri, ako sam postavio pitanje, postavio sam ga jer nesto ne razumijem, a bacit 300-400 eura nije sitnica pa da kazem, a ko ga jebe. Procitao sam na njihovoj stranici, €331,82 je trenutna cijena. Jasno mi je da izlaze nove stvari, kao sto moze i tebi biti jasno da mozes ovaj forum citati mjesec dana bez prestanka i da ces opet imati pitanja jer ima milion pitanja i jos dva puta vise odgovora. Nemam sliku boxa jer nisam kod kuce trenutno, poslikam kad se vratim. Znam da vas smaramo sa svakakvim pitanjima i stvarima koje ste vidjeli XX puta vec, ali brate malo razumijevanja za nas koji se borimo sa milijardu informacija trenutno oko toga svega :wave::wave:
BizzzoZMAJ

okt 2024.

#12
Malo razumijevanja za nas koji odgovaramo na jedna te ista pitanja od 2004. Godine :rasta:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se