VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraStealth e27 LED ormarić
LEGACY

Stealth e27 LED ormarić

26 odgovora3,475 pregleda

avg 2021.

#1
Pozdrav Vutro, evo jednog boxia u izradi, za sada je u planu 60w - 100w e27 ledica D`V 65, 36, 80 cm Joa je u fazi izrade, ~elja mi je uzgojiti jednu biljku u njemu do jeseni, a onda ce slu~iti kao vege box uz aator. Za sada je na grlima, ali moguce da rastavim ~arulje i napravim panel... im nabavim lemilicu :) Trenutacna postava je 1 x 15w 4000K i 4 x 9,5w 2700K Trenutno sam u fazi izrade filtera i ventilacije, light proofinga, kamerice, te rastavljanja ~arulja i pravljenja panela. Hoce li 8 - 10 komada ~arulja biti previae na ovaj prostor, s obzirom na visinu boxa od 80 cm? Savjeti, sugestije i kritike dobrodoali :)

avg 2021.

#2
Tu plo u na vrhu ormara pretvoria u panel, dobit ea 10cm prostora. Izbuaia je ko ato je OpaCupa svoj panel napravio. Nije bitna koli ina sijalica koliko ja ina. Treba ti bar 40cm razmaka izmeu biljki i sijalica, ako su 10W ja ine. Pot je 15-20cm visok, razmak 40cm, znai biljka ti mo~e bit max 20cm, da bi bilo bez problema. Teako je, al ne i nemogue:D

avg 2021.

#3
80 cm je visina .. mislim da cu staviti metalnu plocu, rastaviti zarulje i zaljepiti sa piatoljem za plastiku

avg 2021.

#4
Nemoj sijalice preko 10w.. sve preko przi na toj visini boxa, a i te od 10w mogu bit diskutabilne..

avg 2021.

#5
Hvala, tako nekako sam i ja razmialjao, jer imao sam u aatoru skupa sa HPS 400 mali panel od 120w pa kasnije 200w od ~arulja, i budovi su se poceli buniti na sve ispod 40 cm Razmialjam cak uzeti viae najslabijih ~arulja, od 5,5w mislim da sam naaao.. i bolje ih rasporediti. `ta mislite o tome?

avg 2021.

#6
Brate ne znam zasto se nisi opredelio za CFL na te dimenzije boxa? Te LED mozes ostaviti za taj veci box sto planiras,fazon imas vege ormaric sa CFL-om da izbacujes za OUT ,i u velikom samo indoor LED vege i cvetanje i bog te veselio. Srecno!

avg 2021.

#7
sa CFL sam uzgajao davno i nikad nisam bio neato zadovoljan, a u manjim dimenzijama od ovoga sam uzgajao sa HPS 150w ;) Tako da... mo~e se. Makar u perspektivi, ako se strpim koji tjedan, mozda naru im sa aliexpressa kakve stripove ili mali panel i na potenciometar fino atelati. Imam veliki aator, prostor mi nije problem, ovo ce biti za zezanje preko ljeta, a na jesen ce slu~iti kao vege-seedlings box

avg 2021.

#8
"Tko nije vodio djecu na zagrebacki velesajam i uzgajao u malom prostoru taj ne zna ato je patnja "::ludak::
čapo_AMBASADOR

avg 2021.

#9
7w sijalice max koristi na panelu. Mozes 3000k za cvetanje i vegetaciju ;)

avg 2021.

#10
Te sam ja koristio, i meni su bile super. Razmak cca 7-10cm, i bilo je sve ok..

okt 2021.

#11
evo boksia u akciji, udomljavanje balkonuaa sweet skunk i tyson Napravljen diy carbon filter i nabavljen odli an ali skupi pc vent 5 x 8,5w 3000 Ki 2700K

okt 2021.

#12
Jesi ti nesto prskao, ili ti se vlaga navatala ,ispod ispuha djeluje orosen zid boxa..?

okt 2021.

#13
Orosila se vlaga, moram sutra staviti oscilijajuci vent i pojacati ispuh, prepraviti filter itd..

mar 2023.

#14
Finalni look i setup :) Bok je tocno ispod prozora i ispred radijatora, 8 x 8.5w, aljaka za vege kao pjesma.. jos malo pa pripreme za outdoor biljku

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se