LEGACY
grow u ormaricu/komodi, pitanje/problem u vezi vlage
20 odgovora1,936 pregleda
Bassman
LEGENDA8.409 REP34%
→ Zmaj
BassmanLEGENDA
okt 2013.
okt 2013.#1
Pozdrav, odma nakon sto sam se predstavio imam pitanje.Nadam se da je pogođen podforum.Nadam se da mi mozete pomoc sto prije posto danas planiram radit box.Problem mi se cini vlaga u stanu.Kutevi zidova, i donji dio zida gdje mislim imat box su crni od vlage.Posto cu sve spajat sam prema uputama,zanima me kolko je rizik veci ako imam tolko vlage(sad ce jos zima tek doc).
Box bi bio 70x40x60 (DxSxV).
Unutra bi stavio 4 Cfl (svaka oko 20w) i to 2x 6500k i 2x 2200k (svaka oko 1500 lum)
Presvuko bi sa sjajni mat papirom(valjda je u redu,nije ko obican papir ima neki lak il tako nest)
2 venta (pc, 1 od graficke, 1 od napajanja)
Terramagma il composana (sta uspijem naci)
Unutra bi bile dvije biljcice, sjeme kanabis.org Auto pyramid(fem).
Nazalost budzet mi je jako slab, oko 45-50 €.
Posto ce mi bit prvi indoor,ne ocekujem previse, bio bi zadovoljan da uspijem doc do kojeg cvjeta.
Uskoro mislim otorit dnevnik,pa da se druzimo :)
Zivili!
matia
AMBASADOR3.973 REP71%
→ Legenda
matiaAMBASADOR
okt 2013.
okt 2013.#2
Dru~e, malo ti je to svijetla na toliki prostor, svega 80w CLF-a. Viae nek te brine to nego vlaga. Ja na manji prostor imam 150w HPS.
Sretno i javi ata si odlu
io :)
S m a k
ZMAJ41.712 REP
S m a kZMAJ
okt 2013.
okt 2013.#3
HPS isuauje zrak. Na te dimenzije kako ka~e matija 150w sa dobrom ventilacijom i ventove isto na timer. Vlagu je lakae smanjit nego povecat...
olidoboli
LEGENDA5.333 REP3%
→ Zmaj
Bassman
LEGENDA8.409 REP34%
→ Zmaj
BassmanLEGENDA
okt 2013.
okt 2013.#5
@ Matija
Duzina u boxu je podesiva,mogu je i smanjit po potrebi.
HPS neam, za sada su tu 3 cfl kineske po 26 w, 1500lum, 2700K.Ovo ce bit samo neki probni grow, amaterski sa malo budzeta.Sutra idem po jos dvije Cfl 25 w ali sa 6500K, po Terramagmu u Merkator,cujem da je tamo ima.Neki radovi su vec poceli pa kad to uradim otvaram dnevnik.Sjeme vec pustilo malu klicu :)
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
okt 2013.
okt 2013.#6
Meni niti jedna kineska nikad nije izdr~ala du~e od mjesec dana. Moraa imati viae wati od 6500k za vegetaciju, pa se ra
unaj. I budi oprezan jer te kineske znaju i puknuti kad se dobro ugriju i rasuti ~ivu uokolo. Meni je jedna doslovno ekplodirala u boxu i morao sam baciti 2 biljoze zbog toga.
Ja sam ziher da e te do kraja growa izai sve ukupno skuplje nego ato bi platio 4 philipsice od 30 wati koje daju 2550 lumena.
Bassman
LEGENDA8.409 REP34%
→ Zmaj
BassmanLEGENDA
okt 2013.
okt 2013.#7
E ako stvarno doe do sranja,ako pukne il nesto tako jel mogue da doe do po~ara?Poato je nutra mat papir i box je od drveta?Ja sam podstanar a i taj ormaric bi trebao ostati
itav.
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
okt 2013.
okt 2013.#8
Nee do do po~ara ako ti pukne kinez u boxu, samo e ti biljke biti zatrovane ~ivom i to je to.
Bassman
LEGENDA8.409 REP34%
→ Zmaj
BassmanLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#9
Nisam htio otvarat novu temi il nekome spamat pa cu pitanjr stavit ovdje.
Znaci ideja je da box sastavim od tankih aluminijskih plo
a.Taj aluminij sam koristio kao reflektor za cflke i dobro me posluzio.
Jel bi bilo bolje da ostavim tako il da svejedno stavim foliju il bijeli mat papir?
Ima li jos sto u vezi aluminija sto bi mi moglo predstavljati problem? Hvala
stara baba
POZNAVALAC1.005 REP45%
→ Ambasador
stara babaPOZNAVALAC
maj 2014.
maj 2014.#10
dobro provodi struju pa sve duplo izoliraj,
ak je moglo za reflektor onda garant netreba folija,jelda :knockknock:
okt 2013.
1 / 11
okt 2013.
maj 2014.