VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraSator kao Grow Box?
LEGACY

Sator kao Grow Box?

13 odgovora1,861 pregleda

jul 2015.

#1
Pozdrav, da se ne bi mucio oko klepanja eksera i sarafa pao mi je napamet solidan sator da li je to dobra ideja ili ne... Ima li ko iskustva sa tim? dimenzije satora: 250x270 cm. visina 125 cm.

jul 2015.

#2
da li ima otvore za vent?ako ne da li si voljan napraviti ih? malo maylara okolo obljepit i trebas provjerit da li bi ti mogao podnjeti tezinu lampe al nevidim zasto nebi mogao u njeme.jedini problem je sto propusta svjetlo al folija bi to trebala resiti mozda.
StipeZMAJ

jul 2015.

#3
Rupe za upuh i ispuh. Mylar da napravi refleksicu i da zastiti najlon od temperature. Drugi problem je velicina, bilo bi mozda dobro pregradit tj smanjit prostor. Racunaj da na 1x1m ide 400w hps.

jul 2015.

#4
povrsina je velika a visina katastrofalna. kakav je to sator kad nema ni metar i po visinu, a i to bi bilo nisko. sta ce tema u unutrasnjem uzgajanju kad imamo temu za projektovanje prostora, prebacujem tamo al ne obecava ideja

jul 2015.

#5
Sto se tice otvora on ima na spicu gore otvor za vazduh kroz njega moze da ide lagano ventilacija. Iznad satora bi bilo postolje za lampe ali bi morao probusiti kroz sator par rupica da prodju lancici koji budu drzali i lampu i ventilaciju... A visina je tolika sta da radim, ako budem uspeo nesto da uradim postavicu slike... Ali nije mi toliko u planu samo me interesuje da li je iko probao to. Imam plan da sa growom krenem posle avgusta punom parom... Ovako bih to odprilik izgledalo :D i oprosti admine brate...

jul 2015.

#6
Taj sator ces morat rezat i kasnije ga mozes baciti tako da ti bolje dode da sam sklepas box od folije za odbijanje svijetlosti. Daska sim, daska tam i to je to. Jer pazi sta je problem. Visina kazes 125cm. Na samu lampu ti otpadne 25-30cm, trebas odmaknut lampu od biljaka 40cm ak imas HPS 400, ak je HPS 600 onda 50cm. Tegle su ti visine 25cm. I kolko ti ostane za biljku? 125-30-40-25= 30cm visina biljaka. Hello. A treba tu ugurat i ventilatore i svasta nesto. Plus ako mislis u tome gajit, moras radit teski LST kako bi dobio green canopy na tih 30cm. Moja topla preporuka je da prestanes razmisljat o satoru. Uzmi par letvi, stafli, napravi okvir, oko njega foliju i neki vent za ispuh zraka plus vent unutra za cirkulaciju zraka i Bog te veseli. Sad cu bit malo grub al to ce te trgnut. Bogati jesi ti musko ili zensko. Uzmi alat u ruke, malo mozga ukljuci i napravi box koji ces imat za 2,3,4...growa. Aj molim te stabiliziraj se. Cisto dobronamjerno ti kazem. Evo ti jos savjeta. Ako imas prostor privatni uopce ti ne treba sator bilo kakve vrste. Ako te brine smrad, sator smrdi isto ko kuga, tu nema venta i filtera koji pomaze, ionako ga moras otvarat, smrdi cijela kuca. Uzmi par automatica i sibaj samo s lampama u otvorenom prostoru. Satori su debelo precjenjeni, samo stvaraju problem s vlagom. Pogledajte industrijske growove, znaci profesionalne. Open space, lampa na svakih metar razmka i peri deri. Just info.

jul 2015.

#7
Hvala na savjetu poslusacu te... U pravu si!

mar 2021.

#8
Da li ide i lampice uz sator cena?

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se