VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraOpet problemii
LEGACY

Opet problemii

42 odgovora2,541 pregleda
kreudISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#1
http://i.imgur.com/atUVep0.png Evo stigla je grijalica, soba ima oko 20 kvadrata , jel se bas mora grijat cijela soba ili se moze samo na upuh zraka stavit , sta je preporucljivije? == Sjeme mi vec 24 h stoji u vlaznoj vati ali nijedno jos nije ni pustilo klicu? http://i.imgur.com/KzaHh5v.png sto mislite jel sve dobro ili? sto kad pusti klicu , da presadujem u zemlju sa vatom ili bez nje http://i.imgur.com/lh06Su8.png Sonda za vlagu i temp,, treba li ona nekakva dodatna namjestanja? http://i.imgur.com/vxcdXBe.jpg znas li kako da namjestim taj timer ili cu ipak morat kupovat neki jednostavniji.. http://i.imgur.com/CsxxcXs.jpg ovo je primaklima turbina, zna li neko kako se onaj potenciometar spaja s tim? Jos par sati posla i kree uzgoj i dnevnik :)

dec 2015.

#2
[bez sadržaja]
L0oDZMAJ

dec 2015.

#3
Baa si se informiso i potrudio :clap:: odlican naziv za projekat:razvaljen::
kreudISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#4
Jesam ali evo pitam sto mi nije uslo u glavu pa se nadam da ce neko pomoci :)

dec 2015.

#5
Evo ja u pomo ;) . Nemoj sadit vatu .

dec 2015.

#6
Sledei put bocni menku direkt u zemlju na pola cm dubine i ne komplikuj s vatama, ubrusima i sli nim metodama, koje ti naprave pi vajz u mozgu pa onda postavljaa ovde glupa pitanja. Drugo:ako ve ne znaa da koristia tehnologiju, uzmi lepo analogne mera e, gledaa u kazaljku i ao. tree: govoria o spajanju potenciometra s turbinom, a hteo si da posadia vatu. etvrto: kad sledei put u ia, u i s razumevanjem a ne napamet jer grow nije pesmica nego obiman psiholoaki roman, gde mora po tri puta da se pro ita re enica, a nekom je jednostavno potrebno i viae ia itavanja...mnogo viae. ;)
yusernamePOZNAVALAC

dec 2015.

#7
@kreud Iskusni groweri su ti alergi ni na ovakva pitanja (s razlogom) pa u ti ja kao laik pokuaati odgovoriti :) Zagrij sobu na 20c Klijavost nije 100 posto zagarantirana, a mo~e proi i 3+ dana dok ne proklija. Gledaj da ti je temp. vla~ne vate 25c Bez vate. Kada pusti klicu, olovkom napravi rupicu u zemlji dubine pola cm, pa~ljivo uhvati sjemenku i ubaci je u rupicu sa klicom prema dolje i lagano prekrij zemljom. Pazi da ne polomia klicu. Stavi na toplo, kad izviri gurni pod lampu i ......... https://www.youtube.com/results?search_query=Transplanting+Germinated+Cannabis+Seeds+ Nikakvo namjeatanje. To je termometar-vlagomjer. Prikazuje kolika ti je temperatura i vla~nost zraka. Dobio si neke upute uz ureaj.... https://www.youtube.com/results?q=how+to+set+up+digital+timer Odnesi najbli~em-bilo kojem elektri aru. On ti to slo~i za 5 min. Ako je dobre volje nee ti niti naplatiti. Sretno i itaj forum :thumb:
Space_LuluLEGENDA

dec 2015.

#8
Evo da ti dam savet, koji nisi tra~io, poato sam i ja nova growerka. uvaj pitanja za stvari koje su stvarno problem i ne mo~ea da naea reaenje. Ako pitaa za svaku malu stvar eventualno e ljudi izgubiti stpljenje sa tobom i kada ti zaista neato bude trebalo neea moi da dobijea odgovor. Mislim da nema niata jednostavnije od toga kako da se namesti digitalni tajmer, ak i uz njega dolazi uputstvo sa slikama. Za ovo saenje sa vatom, pogledaj bilo koji klip (od njih milion) na YT i vidi kako ljudi sade germanizovano seme. Prednost ako tra~ia sam reaenje je viaestruka. Nau ia i neato ato nisi tra~io, ujea neato ato ti mo~da i nije palo na pamet, znaa kako lakae da naea odgovore na sva budua pitanja i na kraju mo~ea da postavia informisano pitanje, a na takvo pitanje ea definitivno lakae i br~e dobiti odgovor. Sreno!
kreudISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#9
Yusername, prije svega hvala na informacijama, one su mi vrlo dobro dosle, krenio je grow vec, mozda ce i dnevnik uskoro, uglavnom forum smatram kao pitaj i kasnije odgovaraj. Nek mrze jebe mi se i oni su jednom bili mozda gori i od mene u povijesti.. A ti lulu ak te nisam pitao ofluli s takvim odgovorima. Sretno:)
yusernamePOZNAVALAC

dec 2015.

#10
@kreud ma nitko te ne mrzi prijatelju. Samo polako i otvori dnevnik da ti se mo~e pomoi. Prije otvaranja dnevnika pro itaj par zavraenih, a posebno se fokusiraj na uvod da steknea dojam kako to ide.

dec 2015.

#11
@kreud, obrati paznju malo na recnik i procitaj pravilnik do kraja

dec 2015.

#12
Nitko nije alergican na pitanja nego se ocekuje da se bar neki osnovni tekstovi procitaju prije postanja ovakavih pitanja ;)
yusernamePOZNAVALAC

dec 2015.

#13
U ~elji da pomognem bratu ovjeku oko tih osnovnih pitanja, zaboravio sam staviti rije "alergi ni" pod navodnike i time je re enica dobila pogreaan smisao. Bila je to aala :)

dec 2015.

#14
:crazyd::watch::respect: za vatu!
kreudISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#15
Temperatura u boxu za vrijeme upaljenog svjetla je ova http://i.imgur.com/otjGCIO.png jel sve uredu? kolika bi vlaga trebala bit za vrijeme svjetla?
t@maraZMAJ

dec 2015.

#16
Dobra je temp. a vlagu mo~ea slobodno podignuti na 60% . Gledaj da ti nije velika razlika izmeu dnevne i none temp. :)
kreudISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#17
evo i po mraku http://i.imgur.com/tI8q9JL.png koliko da drzim vlagu preko dana, danas je cak na 35% pala..
t@maraZMAJ

dec 2015.

#18
Ma dobro,nona temp. ti je za sada ok. Samo pazi kada zahladi da nebude ta razlika vea od 10-tak stupnjeva izmeu "dana" i "noi". 35% vlage je premalo za vegetaciju A za podizanje imaa stvarno puno tema na forumu,pa izaberi ata ti paae. Igraj se malo tra~ilicom ;)
yusernamePOZNAVALAC

dec 2015.

#19
digni barem na 60%
shonecarISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#20
Nije ovo nikakva kvantna fizika da nemoze da se odradi, ali morash ipak sa malo vishe znanja da udjesh u celu pricu sa uzgajanjem da bi to ispalo kako treba! meni je prvi grow propao iz prostog razloga shto nisam bio dovoljno informisan mada mi se cini da sam bio informisan vishe od tebe u to vreme! Nemoj da se ljutish ovo ti je prijateljski savet! Kako mama kaze Uciti, uciti i samo uciti! :D Nije sramota pitati pa makar i glupa pitanja, ali ipak se i ti sam potrudi da pronadjesh odgovore na njih jer 99,99% stvari o growanju vec ima ovde napisano! Svi mi voleli bi smo da vidimo taj tvoj dnevnik da dospe u zavrshene i da ispratimo njegovo pisanje.... mozda bi trebao da napishesh koliko i cega sadish, kakav ti je box, kakva ti je rasveta............... Inace SRECNO SA MILICOM!
Crta_BelogAMBASADOR

dec 2015.

#21
Fascinantno xaxaxaxaxa ne mogu do zraka doci... :thumb::thumb::clap:::popcorn:::mario:::D:idea::ajnstajn::objesen:... Ma frende pusti sve kako je, prvi grow ti je, naucit ces... Citaj citaj citaj... Yubito obavezno... Pretplati se na kanale, napravi acc samo za Mery videa da ti bude laks i ne ljuti se i ne piz** i tuda, jer ko se ljuti uvalim mu kruti!!! Sretno newbie and weljkom:vozdra:
Mobi DikPOZNAVALAC

dec 2015.

#22
Evo i ja da napiaem par re enica. Nadam se da neu ispasti smeaan. Po etkom godine sam zamolio Chili-a da mi bude mentor i postavio sam samo par pitanja. Zavraio sam uspeano ve trei uzgoj i to bez smaranja bilo koga u vezi toga. Zaato ljudi prave ovoliku dramu oko, tako rei, obi ne biljke koja raste kao i svaka druga. Pa dovoljno je samo da se osvrnemo oko sebe i vidimo kako to u prirodi funkcioniae i da i naaoj fenomenalnoj biljkici stvorimo sli ne uslove i ona e nam biti veoma zahvalna zbog toga i dae nam neo ekivano dobre rezultate. Ako je neko baa toliko nesiguran u sebe, pa ljudi moji sve je tako potanko napisamo na ovom fenomenalnom forumu da je nemogue da neko to ne mo~e da razume. Ovi izvanredni ljudi ovde su tako dobronamerni i predusrtljivi da je za svaku pohvalu. I samo joa da dodam da treba imati eli ne ~ivce pa da ovako svaki put jednu te istu stvar ponavljaju ko zna po koji put sa raznoraznim lanovima. Pozdrav za sve lanove a naravno najviae za vodee ljude ovog divnog foruma.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se