LEGACY
Novi boxic
22 odgovora1,639 pregleda
46 REP92%
→ Istraživač
apr 2021.
apr 2021.#1
Pozdrav narode,
da cujem misljenja, kritike, savjete?
Jedan mali box za undercover uzgoj u domacinstvu.
Dimenzije 45x45x120
Usis: Vent fi 100 220v
Odsis: Vent fi 100 220v
Cirkulacija: Vent 120x120 220v
Rasvjeta: Led 600w
gore na frizider ide jos maska za filter.
Alien OG
ZMAJ40.458 REP
Alien OGZMAJ
apr 2021.
apr 2021.#2
Jedino mi se cini 600w previse za taj boxic.
Ako je to pravih 600w onda brijem da bi moglo na pola snage raditi i bilo bi i vise nego dovoljno.
46 REP92%
→ Istraživač
apr 2021.
apr 2021.#3
mislim da nije pravih 600w i takoer mislim da je opet previse ali zar nije po teoriji da nikad dosta svijetla? :)
Alien OG
ZMAJ40.458 REP
Alien OGZMAJ
apr 2021.
apr 2021.#4
Cini mi se da je 600w
Nije bas tako "nikad dosta svjetla" puno svjetla moze smetati biljci.
46 REP92%
→ Istraživač
apr 2021.
apr 2021.#5
Auf,
Onda bi mogo imat problema.
Nemam opcije da ju smanjim ili dio ugasim osim da ju rastavim i odlemim neke ledice sto nebi radio :(
xx_tani
LEGENDA13.902 REP89%
→ Zmaj
xx_taniLEGENDA
apr 2021.
apr 2021.#6
Zanimljivo izgleda, i zanimljiva ideja! Ali kao ata je kolega rekao, 600w e ti biti previae za taj prostor i pazi da biljku dobro istreniras i savijas kako raste, da ti nebi doala do svjetla! U svakom slu
aju sretno! :thumb:
sone1
ZMAJ46.344 REP
sone1ZMAJ
apr 2021.
apr 2021.#7
Imas i previse ventilacije, trebace ti dimmer :) a ovaj sto uvlaci mislim da nemas potrebe ;)
Pazi ako odlemis moze se desiti da pola ledica ne radi ili da radi sa vise W i pregore, zavisi kako je pospajano
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
apr 2021.
apr 2021.#8
Don't do that!
Sa ledicama sam na "vi", ali koristio jesam za vegetaciju u neato veem boxu. Koristio sam one panele za plafonjere, 18W, 5 kom. na cca 0.5m2 i bilo je dosta za vegetaciju. Da sam htio cvjetanje radit u tom prostoru, iaao bih sa 9 kom., dakle 162W. Fizi
ki nebi stalo viae, ali mislim da bi bilo dovoljno.
Moja preporuka...kombiniraj neato drugo, ovo e biti pre jako svjetlo.
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
apr 2021.
apr 2021.#9
Moze doc do light bleach od previse svjetla. I 600 wati stvara ogromnu toplinu ali ako si testirao i negrije onda probaj
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
apr 2021.
apr 2021.#10
Kakvih 600w???
To je panel od 130ak W, a 600w, znači da ledice(diode), budu od po 10w ili 5w×60-100kom, a driver izvlači iz njih, nekih 1.5W,ako i toliko....Kada bi ih i spojio na jači driver, pregorile bi za sat vremena, jer bi se pregrijale!
Oko 130W su ovakvi paneli i za tvoj prostor(box), taman. Lumatekov Zeus Pro ima 600w,a pokriva u cvatu 1.5×1.5m²,a može i više!
Sve u svemu, odličan boxić za početak i jednu biljku!
Mada, mora ti negdje pisat output. Najvjerojatnije na samom panelu...
Sad više ni ne lažu o Wattaži. Model je 600W,a ima 100w!
id=B01MY0V0UU;tld=uk
Uvijek gledaj specifikacije i output, a na ovom linku, odmah na početku, napišu wattažu!
46 REP92%
→ Istraživač
apr 2021.
apr 2021.#11
Hvala svima
bez ovog sto uvlaci zrak unutra se stvori vakum i nema ispuha uopce. Izbusio rupu dole fi 100, opet gornji vent nemoze izvuc nista vakum...stavio dole vent 100 kao i gore i sve rado tip top :)
Hvala sto si razjasnio nedoumice. Meni ne također bilo sunljivo da je 600w. Bit ce to sve taman nadam se!
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
apr 2021.
apr 2021.#12
A ovo za otvaranje, nisam ni vidio.... Nemaa tu ato odlemit. Diode su na quantum boardu(nema ~ica), a spojen je na dva drivera. Ako ima vege i bloom swich, ako nema, ima samo jedan driver. I na njega i quantum board, puau dva, tri, ventilatora. Ovisi o ja
ini panela!
Baci si pogled u ovu temu. Analogni timer, ako je krivo okrenut u zidu, panel tinja u mraku. ak mi se
ini, da ti tinja(slika 2 u tvom prvom postu) ). Tako
e ti brzo, pregorit, driver ili diode!
https://www.vutra.org/threads/led-light-emitiong-diode-cob-e27-zeus-hans-osram-quantum-samsung.1074/page-194
apr 2021.
1 / 12
apr 2021.
apr 2021.