LEGACY
Flush u growbox-u
26 odgovora2,165 pregleda
Space_Lulu
LEGENDA8.947 REP39%
→ Zmaj
Space_LuluLEGENDA
okt 2019.
okt 2019.#1
Imam sledeu situaciju, i bila bih zahvalna za neke ideje :)
Naime, uzgajam u boksu i imam problem kada hou da radim flush biljke. Problem je taj ato dosta vode mora da iscuri iz njih, a ja u boksu nemam kako da je skupim, a biljke su tokom cvetanja uglavnom preteake da bi ih iznosila.
Palo mi je na pamet da saksije dr~im na nekoj metalnoj reaetci, a ispod bih mogla da stavim lavor i odradim flush lagano. Mada gde bih to uopate mogla da nabavim po meri?
Ili neka alternativna ideja?
`ta vi radite?
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
okt 2019.
okt 2019.#2
Ne radim vise flush iz istih razloga. Budu na cistoj vodi zadnjih par zaljevanja prije berbe i sve bude super.
ne velim da flushanje nije ok da me netko krivo ne shvati, al je alternativna ideja :D :D
Stanaccc
ZMAJ27.368 REP
StanacccZMAJ
okt 2019.
okt 2019.#3
Ista stvar!
Flush ne radim, na vodi su 2 zadnja tjedna. Krenem sa enzimima dva zaljevanja i
ista voda do kraja.
Imaa aprice od 100ml,pa ako ti se da, polako zaljevaa i iz tanjuri
a, vadia vodu sa apricom!
Ja tako mjerim ph zemlje!
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
okt 2019.
okt 2019.#4
Ja sam pravio drveni stalak za biljke. Prakti
ki stol, nekih 50-60 cm visok, na kojem su bile od po
etka do kraja, meutim na kraju sam shvatio da mi to oduzima previae od visine, a nespretno je i uvijek postoji mogunost poplave.
Alternativa je nai neki stol pribli~nih dimenzija boxa, pa skratit noge po potrebi, a po grow shopovima ima onih kadica u raznim dimenzijama. Probuaia rupu u dnu i kupia priklju
ak za vrtno crijevo koji namontiraa i crijevo odvu
ea do naj bli~eg odvoda.
Ovako neato
I zalijepi silikonom ako ea to raditi. Silikonu treba odprilike jedan dan da se u potpunosti osuai.
Alternativa buaenju i crijevu je nekakva mala pumpa (ne ku~im se u akvaristiku, ali mislim da ima neato za akvarije) i kanta ;)
Dvolicni
LEGENDA13.576 REP86%
→ Zmaj
DvolicniLEGENDA
okt 2019.
okt 2019.#5
@Space_Lulu ta mreza mora biti armaturna ili onaj panel industrijski (zeleni) za ograde.
To moras isjec na zeljenu mjeru boxa i navarit nogice.
Tako sam ja zamislio kod sebe ali nikak da dodje na red jer mi to stric moze za dz ali je problem sto mu moram objasnjavat za sta mi treba.
U svakom slucaju javi sta si instalirala.
trubabuba
LEGENDA7.982 REP30%
→ Zmaj
trubabubaLEGENDA
okt 2019.
okt 2019.#6
veca kaca plasticna (ono kao za ves). na nju 2 ili 3 sipke metalne izrezane na duljinu (one sto se kupe u pevecu) i uvidane i na to onda saksiju.
sa pumpom ispumpavat runoff u drugu kantu i to nosit bacit ili ako si u mogucnosti spojis direktno u odvod.
dobra pumpa za akvarije 250-350kn.
vodu sipam iz tanka 75l koji je sastrane isto sa pumpicom.
nemojte da kupite preslabu pumpicu jer onda nece bit dovoljno jaka.
Space_Lulu
LEGENDA8.947 REP39%
→ Zmaj
Space_LuluLEGENDA
okt 2019.
okt 2019.#7
Nisam baa razumela ovu re
enicu i ata je u pitanju. Neka pomo? :)
Stanaccc
ZMAJ27.368 REP
StanacccZMAJ
okt 2019.
okt 2019.#8
Lavor za vodu je u pitanju!
Kroz lavor, provu
dvije aipke, tako da su potovi u zraku, na tim aipkama. A, ispust se napravi pomo
u pumpe!
Tako sam ja sku~io!
trubabuba
LEGENDA7.982 REP30%
→ Zmaj
trubabubaLEGENDA
okt 2019.
okt 2019.#9
tako je. jednostavno i relativno jeftino.
nemorate provlacit kroz lavor (ako uzimate one profile jeftine u pevcu sto imaju otvore i rupe (mislim da su to nekakvi nosaci polica)) ovi bolji imaju veliki obod na koji moze da se uvida sipka sa jednim vijkom. cvrsto i stabilno.
pannonian
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
pannonianLEGENDA
okt 2019.
okt 2019.#10
Mo~da bi ti ovako neato bilo najjednostavnije
Ovo je sito (kao primjer) , a tebi treba bilo koja cijev odgovarajueg promjera. Napravia par rupa na jednom otvoru(na slikama obojano) i s tim u lavor ili ve ato. I stavia pot(tegla, kali...) na to i zaljevaa.
I mislim da bi sa dvije, tri vee spu~ve mogla rjeaavati vodu
pannonian
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
pannonianLEGENDA
okt 2019.
okt 2019.#11
Ma ni rupe ne treba pravit. Samo cijev staviti na 4-5 komada ne
ega iste debljine. Da bude malo odvojeno od dna lavora
trubabuba
LEGENDA7.982 REP30%
→ Zmaj
trubabubaLEGENDA
okt 2019.
okt 2019.#12
ma kakve crne spuzve za flush :eek:.
pricamo o 75l vode kod 25kg saksija.
pannonian
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
pannonianLEGENDA
okt 2019.
okt 2019.#13
Ma u pravu si i jasno da su odvodi, pumpe... elegantnija i kvalitetnija rjeaenja. Ali spu~va je j*ebena struktura i za nekog je akrtog poput mene. udo mo~e popit. A nije da voda od flusha te
e ko iz vodovoda.
GoLee
AMBASADOR3.310 REP52%
→ Legenda
GoLeeAMBASADOR
nov 2019.
nov 2019.#14
@Space_Lulu
1. Bazen za bebe velicina imas kakvih hoces. (Uzmi po velicini cipelarnika)
2. Cipelarnik ni~i i
vrai isprobaj ga u radnji ( sjedni na njega ako pukne puknuo je u radnji neces ga morati platiti)
(ili prepilaj na pola kao ovaj sa slike pa ces imati 2 dijela)
3. 2x Pljosnate daske za ispod nogara od cipelarnika (da ne probusis bazen)
Dodatna oprema pod obavezno :puuuh:::
Srolanih par frula
Gumene ribarske
izme
Miaii ili alauf za plivanje
Peakir za pla~u
I polako vadi vodu bokalom u manje 5-10l kante i nosi u odvod bez ikakvih pumpi.
U jednoj ruci kanta u drugoj frula bude to zanimljivo.
P.S.
Ugodno plivanje
okt 2019.
1 / 14
okt 2019.
nov 2019.