LEGACY
WC grow room planiranje
44 odgovora3,108 pregleda
ZdravaTrava
LEGENDA10.650 REP56%
→ Zmaj
ZdravaTravaLEGENDA
jun 2014.
jun 2014.#1
Imam mali WC, malo više od metra širine od kojeg bi volio napravit grow room. Pošto nisam neki od love budžet mi je oko 100-120€ vas molim da mi objasnite, konkretno za moj slučaj kakve bi mi lampe preporučili, kakvu ventilaciju, čime i dali uopće oblagati zidove itd. Ne mora nužno sve biti gotovo, nije mi problem nešto sam napravit. Temperatura u tom wc-u ljeti ide do 35 stupnjeva a zimi ne ide ispod 10. Također kako funkcionira naručivanje sjemenki, gdje je najbolje i na koji način, i dali je to uopće moguće u nas. Uzgajao bi isključivo za svoju upotrebu. Postat ću slike da dobijete jasniju sliku prostora. Oprostite za nakrivljene fotke.
http://postimg.org/image/5etxu0z73/
http://postimg.org/image/46ap9o1ex/
http://postimg.org/image/byfd7cs2j/
http://postimg.org/image/d44kaz3u7/
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jun 2014.
jun 2014.#2
udri u tus kabini (kolika je povrsina tog prostora), samo leti moras hladiti a zimi grejati ;)
Bruce Banner
ENTUZIJASTA458 REP65%
→ Poznavalac
Bruce BannerENTUZIJASTA
jun 2014.
jun 2014.#3
Bestbuy
http://www.ebay.de/itm/251561493604?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
Ova je nesto bolja, al moras da se njakas da ti narihtaju spektar i da cekas iz Kine
http://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-Apollo-4-130W-Led-Hydropnic-Lamp-Plant-Grow-Light-Panel-Replace-400W-HID-Grow-Light/999627279.html
https://www.autoflower.net/forums/f138/new-cidly-apollo-4-led-custom-28452.html
Ovaj Tang jes da razvaljuje u svemu, al opet deo tog umeca je i osvetljenje (modifikovao je sa Philips Rebel diodama)
http://www.thctalk.com/cannabis-forum/showthread.php?110439-TaNg-s-AutoX/page2
https://www.autoflower.net/forums/f52/tangs-auto-durban-poison-29495.html
bukvalno sve sto gaji bude dzinovsko
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
jun 2014.
jun 2014.#4
Pazi Bennera ni manje ni vise nego LED
PustiTrava led to je za odlikase...nego daj dimenzije da ti slozimo sta ti treba a sta ne ;)
Bruce Banner
ENTUZIJASTA458 REP65%
→ Poznavalac
Bruce BannerENTUZIJASTA
jun 2014.
jun 2014.#5
Zovite me Hulk :D
Pa LED je zakon kad pogledas sve prednosti, cena je nista jer se isplati kroz manju potrosnju, a i ne greju se, a to mu treba :)
Jedino gde nemaju prednost su zimi gde je potrebno grejanje, i to je jedino, u svemu ostalome su superiornije.
Gagiba
AMBASADOR2.454 REP27%
→ Legenda
GagibaAMBASADOR
jun 2014.
jun 2014.#6
Ako naguraa biljke u kupatilo gde mislia da povraaa kad overia od viaka alkohola?? :D
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
jun 2014.
jun 2014.#7
Covijek napise da za sve ima 100€ a ne samo za led svijetlo.
jooj....tipko sam pol sata i nes se smrdalo...sad sve ispocetka. e nebudem
ja bi to ovako:
pregradi dio gdje je tus-kada....cca da bude 1x1m plus minus....taman imas prozor ;)
hps400w bi ti bio dost za to
neznam kakav je to objekt i dal ima susjeda okolo....zbog mirisa i tak to.....filteri ovo ono.
uglavnom....zidovi u bijelo ili alu folija ili mylar folija koja je nesto skuplja
vent na prozor da vuce topli zrak van.....ak velis da ide do 35°C onda bi mozda i trebo cool tube na zarulju...al otom potom
pogledaj po forumima kak ekipa dela boxove....ti ces od kupaone napravit box :)
o ventilatorima
https://vutra.org/topic/7575-ventilatori/
o boxevima i tak to
https://vutra.org/topic/994-boks-za-gajenje-tehnicke-osobine-i-kako-ga-napraviti/
sjemenke .... ili ukucaj u google...cannabis seeds europe...i tak
https://vutra.org/topic/10399-sjemenke-narucivanje/
lova ce ti biti problem....i temperatura po ljeti bi mogla stvarat probleme....za zimu je malo lakse :D
ma uglavnom...odi gledat malo dnevnike unutrasnjeg uzgajanja....sve je isti princip. zarulja-ventilacija-biljke :D
i di se mislis tusirat??? hahah....ili je to sekundarna neka kupaona
Bruce Banner
ENTUZIJASTA458 REP65%
→ Poznavalac
Bruce BannerENTUZIJASTA
jun 2014.
jun 2014.#8
Ja bi to jednostavno uradio posto je celo kupatilo na raspolaganju, sve sto mu treba je dihtung na vrata i lampa, eventualno dva velika ventilatora na prozor jedan da uduvava jedan da izduvava. Plocice, kao sto kazes prelepiti necim belim. Veli da ima 120 evra, al svejedno sa klasicnom lampom ce morati da plati valjda 80% veci racun za struju nego sa LED. Ako su susedi problem onda na prozorski ventilator jedan karbonski filter, skupi pare dok krene cvetanje i eto :)
hbt sta mi je, tri puta sam editovao pravopisne greske, izgleda zato sto nemam ganje :lol:
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
jun 2014.
jun 2014.#9
pa je 120€ al samo za led...a di su ventovi, folije, tegle, sjeme, cijevi i hrpa ostalih stvari.
sta ce mu vent da upuhuje? ak stavi na prozor dovoljno jak vent ili ventove netreba mu nista upuhavat nutra. pasiva mu je dovoljna.
ak veli da je kupaona nesto sira od 1 metra...kolko je onda dugacka? 2-3m ..... cemu cijelu kupaonu okupirat...sve ovisi kolko on misli biljaka trpat nutra.
dobar vent, neka improvizacija ct-a sa crijevom da mu vuce van tu toplinu i to se sve da skemijat.
bas sam se nabrijo na ovo hahha...jer je meni neki mini grow room uvijek bio bolji od grow boxa :D
zastor vec ima za tus kabinu....samo nek preljepi foliju preko zastora...malo fiksira to da ventovi ne drkaju taj zastor...lampa, reflektor, vent na prozor, zidove u foliju ili bijelo i eto ti socijala grow za 120€...a ostalo nek sredjuje po putu malo po malo
Bruce Banner
ENTUZIJASTA458 REP65%
→ Poznavalac
Bruce BannerENTUZIJASTA
jun 2014.
jun 2014.#10
Ventovi su po 500 dinara komad i to veci, tegle su dzabe, hrpa ostalih stvari ne postoji ili je isto dzabe, seme je nesto drugo to kosta ili nadje dzabe.
Ne mora da upuhuje sto kazes, eto jos jeftinije :D
Ja tu ne bi nista pregradjivao, automatski biljka ima vise prostora da dise prirodno.
Svetlo je najvaznije i taj LED se neuporedivo isplati po pitanju svega.
ZdravaTrava
LEGENDA10.650 REP56%
→ Zmaj
ZdravaTravaLEGENDA
jun 2014.
jun 2014.#11
oe
e ko e ovo poodgovarat? ae da probam: dimenzije su cca 90x90, mozda malo vise (pri
am o eventualno pregraenoj tua kabini, a povraat u po krevetu, srat u kantu.)
nije bitno, evo da dobijete joa airu sliku, biljaka mislim koliko stane bez naguravanja pa vi sad vidite koliko je to. LED mi se svia ako je manja potroanja pa nek je skup sad, bar ne pregara. Vent nebi smio bit uo
ljiv ni bu
an jer susjedu mogu dodat pljugu preko balkona. A rijeaio sam da u klonirat djevojku za sad. Evo fotka
http://postimg.org/image/w8qbgzi3h/
http://postimg.org/image/ljsstw4dr/
http://postimg.org/image/r0k8pvcfd/
http://postimg.org/image/95z40qphp/
Bruce Banner
ENTUZIJASTA458 REP65%
→ Poznavalac
Bruce BannerENTUZIJASTA
jun 2014.
jun 2014.#12
Prelepi te providne balone izolirkom jer koren ne sme biti izlozen svetlosti.
Posto su ti blizu susedi dobrog njuha, ondak skupljaj polako za karbonski filter ili napravi sam, nisam to proucavao, ali verovatno da moze...
Ventove uzmes onda silent i glume klimu :D
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
jun 2014.
jun 2014.#13
Prvo obljepi nekak ove galonke da nebudu prozirne. korijen ne voli svijetlo.
ak ti je susjed tak blizu....pocni razmisljat onda o mirisu i ono sto ce izlazit van kroz prozor ;) pricam o filteru.
pa ak imas love za led...onda je to ok.....meni je led super....al u startu skup.
vent ne mora biti uocljiv mozes ti ostavit nutra vent pa nabit cijev(i) do prozora pa da pusu van nekak improvizirat-zakamuflirat.....ili vidi dal ti kupaona ima onaj "dimnjak" otvor za ventilaciju :P
ak ides na led...baci oko na ufo-led na ebayu....135 i 180w pa vidi kak sa nofcima.....mislim da je to nekak najeftinje od leda a da barem nesto valja od tih kineza.
Bruce Banner
ENTUZIJASTA458 REP65%
→ Poznavalac
Bruce BannerENTUZIJASTA
jun 2014.
jun 2014.#14
A zasto da kupuje dvaput (sto bi Nemci rekli), bolje da odma kupi taj dobar LED za 130 evra sveukupno ili kolko vec, navike su cudo, a te HPS i MH sijalice i sve sto uz to ide su smejurija kad realno uporedis...
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jun 2014.
jun 2014.#15
ja bi 4 biljke pod 400w i da vidis, samo pametno odraditi ventilaciju a zimi moze kalorifer da dogreva ;)
Bruce Banner
ENTUZIJASTA458 REP65%
→ Poznavalac
Bruce BannerENTUZIJASTA
jun 2014.
jun 2014.#16
Jos bolje za leto tj. sad koristis LED, i onda kad dodje zima prodas ga po istoj ceni koju ce verovatno drzati i kupis standardne grejalice...
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
jun 2014.
jun 2014.#17
neka covijek sam odluci sta hoce i sta nece.....znaju se prednosti leda. i zna se kolko kosta kinez i kolko kosta pravi led.(makar ima i dobrih skupih kineza)
nije bas da led ne grije kak svi misle. primi u ruke upaljeni 180w panel pa vidi...neznas sto jace grije...ventovi na vrhu ili same ledice. grije u PM. (pricam o kinezu)
al LED je tema koja vec postoji na forumu i nema smisla se raspravljat. na njemu je da odluci sto zeli i kolko moze potrosit.
ja da imam novaca bi uvijek odabrao LED, a u ovom slucaju kod njega nisam siguran dal bi isao na led varijantu.
Bruce Banner
ENTUZIJASTA458 REP65%
→ Poznavalac
Bruce BannerENTUZIJASTA
jun 2014.
jun 2014.#18
Pa to je pravi LED, sve LEDove prave kinezi, a ovo sto sam naveo se samo lupi logo i kao brendirano je, ne znam jesam li ti ovo uopste trebao objasnjavati jer to zna svako.
Saša443
ZMAJ30.898 REP
Saša443ZMAJ
jun 2014.
jun 2014.#19
ma ja bi tu kao sto kaze powerseed,400w i dobra ventilacija,a nikakva folija i ostali bakraci,plocice same od sebe stvaraju refleksiju....
ZdravaTrava
LEGENDA10.650 REP56%
→ Zmaj
ZdravaTravaLEGENDA
jun 2014.
jun 2014.#20
usput pitanje: za ove biljke gore neznam jesu muake ili ~enske, jel bitno da su ve sad odvojene ili tek kad se poka~e spol?
ata ka~ete moram baa izbrijat ventilaciju ili mogu samo roknut obi
an ventilator i otvorit prozor?
mislio sam nekako hps od 400w onaj kombinirani u prima klima cool tubu, samo ne znam koje dimenzije i neki termometar/vlagometar.
Prater
AMBASADOR3.437 REP55%
→ Legenda
PraterAMBASADOR
jun 2014.
jun 2014.#21
Mo~ea koristiti HPS tokom cijelog rasta, bilo bi dobro kad bi imao MH dok su u vegetaciji pa HPS za cvjetanje, ali i samo HPS odradi stvari, tako da ako ga nemaa pri ruci, ne trebaa nabavljati za ovaj grow. Ne razdvajaj ih joa niata, neka budu skupa u kabini, samo ih
esto provjeravaj kad krenu pokazivati spol da vidia mudonje i njih mi
ea. Trebat e ti dobra ventilacija, ka~ea da bi otvorio prozor... e sad, ne znam hoe li ti to biti pametno u cvjetanju joa kad one dobiju visinu neku, vidjet e se to sve izvana, a i trebat e ti dobra ventilacija zbof vruina i naravno ako ne ~elia da ti pola kue smrdi. =) Sretno.
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
jun 2014.
jun 2014.#22
4 biljke u 12l...4 tjedna vege i 400w hps..dobra ventilacija i imat ces za duvati do sljedeceg ljeta ;)
Ivana_zg
POZNAVALAC621 REP2%
→ Ambasador
Ivana_zgPOZNAVALAC
jun 2014.
jun 2014.#23
Pozdrav, Zdravi!
Kao ato i sam vidia, od po
etnog nedostatka informacija doaao si do pravog malog brainstorminga, odnosno do 46 razli
itih mialjenja i savjeta. Ne ka~em da je to loae per se, svaki od Forumaaa ~eli pomoi savjetom no kako se ka~e, puno ljudi - puno mialjenja, tako da se
ovjek nae u istom raskoraku kao i na po
etku.
Moj ti je savjet da se usmjeria na nekog od naaih sjajnih mentora (https://vutra.org/forum/60-mentorski-kutak/), bit e ti lakae postavljati prava pitanja i primjenjivati potom dobivene odgovore. Ovako ni sam ne znaa koji je savjet na kraju najbolji u tvom slu
aju...
Sad sam se, eto, i sama priklju
ila moru savjeta, no stvarno mislim da e ti ulazak u svijet biljaka biti lakai ukoliko se koncentriraa na jednog iskusnog kolegu i njegove savjete...
Znaa kako se ono ka~e - 100 babica kilavo dijete!
(ne mislim ovime niata loae o forumaaima koji su se potrudili dati ti poneki savjet, ali kontaa ato ti ~elim rei...)
Sretno dalje!
jun 2014.
1 / 23
jun 2014.
jun 2014.