VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraNeki kul boksić ! 40x40x70 - LED E27
LEGACY

Neki kul boksić ! 40x40x70 - LED E27

80 odgovora5,652 pregleda
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#1
Pozdrav ekipica :respect: Privodim svoj prvi pc grow kraju i nekako sam uvidio mane malog prostora... nau io sam da se ipak mo~e napraviti funkcionalan DIY karbon filter za male boxove koji radi 98% efikasno ( radim na ova 2% :D )... Nau io sam takoer bitne stvari kao ato su trening, prepoznavanje kada biljci neato treba, prepoznavanje nekih simptoma, te dosta tehnickih stvari... Skontao sam da jednostavno napravim novi, malo vei boksi, koji ce biti 100% funkcionalan i na kraju krajeva lijep, dio kunog namjeataja haha :D Bacim se na posao, lagano osmislim kako bih ja volio da to izgleda, iz prva sam mislio praviti neki CFL panel, al me je stari odgovorio od toga, jer sam mu reka za sve na kraju, pa mi je covjek jos i doskocio upomoc ( GodFather za struju i elektroniku haha ). Dimenzije: 40x40x70 *Dole sam stavio upuh 12cm metalni vent ( SERVER VENT 120 CFM, KAD PUHNE VRAA U PRO`LOST :D ) * Gore sam stavio ispuh, na koji u montirati neki DIY zamialjeni 100% funkc. filter :D haha ovaj vent moze pogurat sve to... * Na lea boksa u staviti jedan od 12CM onaj mali pc vent, da mjeaa zrak... Bok sam po epio koliko god sam mogao...prelaze sam prvo za epio AUTO KITOM haha nema teorije da spadne, gdje god je dakle prelad i spoj daske pocepljeno je ( SA VANJSKE STRANE)... Unutra sam sve rubove i coskove popunio silikonom, pa preko silikona duck tapepa preko duck tapea opet mali sloj silikona....zna i nema da negdje curi :D haha... Namontirao sam ventilatore, stari radi na DIMERU ili ti ga nazovi kako 'oea :P :D , preko njih zastitna mre~ica. Trenutno izgleda ovako: Kupio sam 3 pakovanja reflektirajuce folije ZA AUTO... obloziti cu sa njome, nemam pristup mylar foli ( valjda se tako ka~e haha :D ), pa cu poslje toga jos vidjeli dal negdje curi ista... ZANIMA ME DAL MI JE PASIVNI UPUH POD MUST ???? RASVJETA: Planiram staviti led sijalice, nekako mi se viae svia a lakae mi je napraviti panel :D Opet sam starog tu zaposlio haha Planirao sam staviti 10grla koje sam kupio i od toga napraviti led panel... NEMAM BLAGE VEZE KOJE JACINE DA STAVIM, samo mi je h0nda rekao da mogu sa 4000K od pocetka do kraja , pa mi se to svidjelo... trenutno je to zamialjeno ovako, te sam izbuaio rupe za grla, ekaju na ugradnju... Za dalje napravim update :D Molim vaaa mialjena i sugestije :D

feb 2018.

#2
Mo~ea kako hoea, ali...Po mom mialjenju vent koji ubacuje vazduh samo bespotrebno troai struju. Ina e, lep box :thumb:
1310ZMAJ

feb 2018.

#3
Bravo a a ! Bravi sinek ! 3500 -4000k je neutralno svijetlo, mo~e i za vegu i za cvat. mislim da bi s ve im brojem slabijih ~arulja napravio bolji posao. A mislim i da bi a a brzo polovio jutub filmi e Diy paneli, Kina za po etak 10w ledice, Teorija je cijela u adrijevom LED propisno. Samo ti montiraj ulazni vent, trebat e na ljeto, i osmisli kako ea svijetlo rijeaiti koje e prolaziti kroz te rupe za zrak. Meni pak sineki poma~u u gradnji, zaljevaju biljku i hrane ako ~ele da odem na viksu par dana, hehe! Odli an ste tim, dimio je stari u mladosti samo ne e priznat, haha:rasta:
hazeriZMAJ

feb 2018.

#4
Sa obzirom na velicinu boxa cfl sijalica mi se cini prikladnija jer kad od led-a oduzmes 30 cm do vrha krosnje,pa posuda 10,15 cm..hmmm..dodes na 35 cm..moze se...ali..razmisli;)
waynejohnAMBASADOR

feb 2018.

#5
5 v-taca od 15w bi tu sjelo kao aamar, u sredini 4500k, okolo po kutevima 3000k ili 2700k...75w i ne treba stari lemit dimmer bit e taman od po etka do kraja...i uzmea tih 5 grla ato ti ostalo i slo~ia joa jedan takav za vegu i nema da je prazna teglica

feb 2018.

#6
lijepo slozeno!!!...:)...samo malo ti je 70 cm visine za led e27....:)...ja sam imao 100 cm i uz zestoki trening ostalo mi 20 cm...:)...pogledaj dnevnik....:)....naravno da se moze i ja ti zelim sretan grow.....:thumb:...na taj prostor 5x15 w i biti ce super...
Mazar-i SharifISTRAŽIVAČ

feb 2018.

#7
brate i ja planiram da pravim slican boksic s tim da cu ja da ga napravim 2u1 da ima i deo za mamu i za flower Za klonice. ja planiram sa 3k od starta nasao sam dobre sijalice sa samsung chipovima
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#8
Malo sam radio na panelu, busio rupe, smirglao da mogu grla doi itd... Box sam obljepio citav reflek. folijom.... Danas za uraditi: - Carbon filter ( Osmisliti i montirati ) - Provesti struju ( Ve je povezan termostat ) - Postaviti regulator ja ine ventilatora ( Tako da u bloom fazi mogu pojacati ventilaciju, smanjiti vlagu a ujedno i filtrirat mirise) Evo koja slika I jedna dok je poljepljen ( zanemarite stvari to je sve po zavrsetku zavrsilo u boxu, danas bolje slike )
h0ndaZMAJ

feb 2018.

#9
@VirtualH ja neznam dal ti neznas citati ili sta ali uz kelvinazu napisao sam ti i koliko w ti je okvirno dosta za taj prostor! A evo ti i odgovor da ti ga jos jednom tu prenesem pa provjeri dal pise ili ne "Ako ides na deset grla onda razmisli o 10x5w ili 7w max , vecinu stavi 4000k ako ti se da zezati u vegi 4komada stavi 6400 u cvjetanju ih zamjeni sa 3000k, ako ti se da ako ne izgurat ces sve i sa 4000k"

feb 2018.

#10
Kojih 10 zarulja ea tu staviti???...ne pretjeruj!!!....:thumb:
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#11
Ma ne moram staviti svih 10 ~arulja...ostavio sam ovoliko u slu aju i da po~elim CFL-ke poslagati...one kratke... Nisam zaboravio koliko si mi rekao hehe, danas sam planirao napraviti neki sa 5 grla...ALI, moram prvo namontirati filter da vidim koliko ce mi prostrora zauzeti Evo procitaj odg za hondu :pp
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#12
Napravio se i filter Potrebno: 1. Kantica od jogurta 2. izbusiti rupe 3. Mala plasticna kantic do zacina ( do vrha uglja ) 4. Ugalj 5. Ventilator 120 CFM 6. Tanka ljetna carapa Evo slika
RAOZA.ZMAJ

feb 2018.

#13
Jel ti ovako bilo i u pc boxu i jel odradio posao kako si namontirao carbon sta ti drzi carbon filter? Zar nije bolje da si skino to zuto na filteru zbog protoka zraka Svaka cast samo naprijed pratim gj
1310ZMAJ

feb 2018.

#14
uh, puno mjesta zauzima, probaj izvana namontirati. mo~da plafon boksa iskoristiti za grla, ~ice izvana,~arulje iznutra, dobit ea 10cm na visini. sjemenka mo~e na namakanje
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#15
Ma svaki karbon filter koji rucno pravis je prakticki isti, samo trebas testirati i naci pravi omjer svega...sve na isti princip, vrlo jednostavno za napraviti. Mislio sam napraviti neki pomi ni panel, koji mogu dizati i spustati...vagam izmedju CFL i LED...prije cfl radi prostora jer na LEDU distancu moram drzati 30cm i to je problem onda...
h0ndaZMAJ

feb 2018.

#16
Napravi panel pa mici teglu gore dolje ako ti je lakse nego micati panel mozda! cfl i led sve ima svoje prednosti i mane, ali isto tako se da razviti ogromna biljka koja ujedno bude i niska:thumb:
Kakadu063LEGENDA

feb 2018.

#17
@VirtualH evo ti i moja preporuka za osvetljenjei pratom šta si uradio do sad. Svi su ti do sad dali dobre savete( hazeri, honda, japanac...) problem kod leda ti je mala visina zato bi ja stavio u panel što si ga napravio 10 led žarulja od 5w. Ako ti je Ikea blizu umaju te žarulje u ponudi od 2700k na akciji za 1, 5€ kom.., za cvetanje odlične 10kom. I zavegu nađi 5 od 6500k maksimalne snage 10w. Opcija da grla budu van boksa je odlična. Sa ovim manjim od 5w gledaj da vrhovi u drugoj polovini cvetanja ne dođu bliže od 10cm a imaćeš dovoljno svetla i na 50cm.
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#18
Ipak cu napraviti da je panel fiksiran...imam problem u pozicijoniranju sijalica... ne mogu mi biti vodoravno nego uspravno ako budem stavljao 8-10grla... a Led mogu uspravno staviti, s tim da gubim 30cm prostora a to mi je rizik...ipak cu CFL samo da skontam kako... Ipak cu cfl... samo ni sam ne znam kakav panel da osmislim
1310ZMAJ

feb 2018.

#19
@Kakadu063 odli nom mi se ini ta ideja i cjena je kona no normalna. VirtualH cfl e biti jednostavniji ako ne radia panel nego uzmi ~i anu mre~u,reaetku kao iz pe nice atednjaka, nategni i na nju posla~ea vodoravno ~arulje, daju se micati svakodnevno po potrebi i dodavati , ja sam koristio neku okruglu reaetku, mo~ea slo~iti i da ide gore dolje, nije to loae jer kad je viae prostora iznad ~arulja izbjegnea visoku temp, boks je radio ful pasiva, kartonski.
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#20
Pa ako doslovno posla~em po toj reaetki sijalice grijat ce se? po meni bi trebala biti vrela ta resetka...
Kakadu063LEGENDA

feb 2018.

#21
Nee biti vrela, mo~ea ih rukom dr~ati.
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#22
Ne bude gore ona spirala vrela, al grlo bude vrelo i onaj driver unutar plastike na sijalici... pa zato... Danas planiram ovo zavraiti...stari i stric ce mi struju rjeaiti, prekida e, dimere itd, ja moram panel finiairat

feb 2018.

#23
Ne moras drzati distancu na 30 cm.. mozes i puno blize... Od toga ti zavisi koja je sorta. Neke sorte mogu podnjet i vole puno vise svjetla a neke puno manje. Za to bi ti bilo dobro napravit da mozes pomicati panel, da ti nije fixiran... Znaci usporedba led naspram cfl je ogromna. Cfl ima duplo manje luxa, truduplo ili cetveroduplo manji PAR (zavisi kolko wati) i led ima puno bolji spectrum. :thumb: Tako da ja bi ti radije preporucio nemoj cfl, uzmi led neces se pokajati i dobit ces 3x vise sa manjom watazom leda nego 3x vecom cfl. Sad, ti kako zelis.. Sretno!
1310ZMAJ

feb 2018.

#24
hehe, boks je proces, uzgojia prvu pa vidia ato bi moglo bolje. I striko pljuga, fina familija, moja generacija:thumb: Mali e vam biti taj boksi, haha
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#25
Napravio sam doslovno le~iate u koje ide panel, dakle izvadim CFL ubacim taj panel :D Da znam da je LED puno bolji, al par njih mi je savjetovalo da to ne radim jer...75cm visina...oduzmem od toga pot nekih 10cm i gore jos oduzmem sa reflektorom i udaljenosti jedno 20-30 cm...ostane mi malo prostora za grow....zato sam ovako mislio mada imam varijantu u cvjetu da lupim jedan cob 50W full spectrum Jedna zavraena u pc boxu, zato mi treba malo veci prostor :D ma ne pljuga ni jedan ni drugi, stricu sam reko da cu limunove u tome saditi :D
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#26
Update boxa :D Zadnji put sam se igrao oko filtera i svjetla pa da napravimo rezime sta sam napravio 1. Namontirao filter i testirao protok zraka ( Radi ko bombona na ovom 120 CFM ventu ) 2. Probuaio rupe za kablove 3. Probuaio rupu i postavio prekida 4. Napravio Panel sa 6 grla 5. Namontirao jos 2 grla sa strane Danas moram finiairat "pod" i reduktor ventilatora Sada se sastoji od 8 grla e27... Dakle 184 W i nekih 12.000 lumena

feb 2018.

#27
Nee:let:
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#28
`ta nee haha
h0ndaZMAJ

feb 2018.

#29
Lose skroz postavljene zarulje, em rasprsuju bezveze em ne zaboravi da ces biljozu morat drzat blizu cfl-ki da bi iskoristile to svjetlo, a onda jos ako dodas jedan cob uz to sve zbog njega ces morat povecat razmak neznam kako ce to igrati ali najbolje testiraj pa vidi.

feb 2018.

#30
Sva grla si trebao namontirat na krov boxa i da sve ~arulje stoje horizontalno na vrhove odnosno na biljku, ovako se previae lumena gubi.. :crazyd::drull::vozdra:

feb 2018.

#31
Napravi Scrog,tako ces najlakae i najbolje iskoristit prostor,kontrolirat visinu i sl., a najva~inije ato ces jedino tako najbolje iskoristit lumene od Clf koji ima slabu penetraciju svjetla
hazeriZMAJ

feb 2018.

#32
....a prije svih ovih savijeta od kolega iznad odi kod onih "led,maloboksic ludaka":respect:u njihov kutak pa ces najbolje vidjeti i nauciti kako to treba biti:thumb:
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#33
Ma samo ce ic CFL....sijalice mogu ispremjestat.... gledao sam da mi stoji sto vodoravnije, malo je prostora na vrhu da bih ovoliko grla stravio...a ove sa strane njih mogu pomjerati gje zelim, mogu ih i izbaciti Bas i gledam, procitao sam knjigu jucer o CFL uzgoju i kako najbolje iskorisitit pa sam skontao da panel nije najbolje napravljen...j**** me prostor haha sad sam pozalio sto nisam malo viai box napravio :(
hazeriZMAJ

feb 2018.

#34
Jos ces ti to mjenjati 10 puta vjerovao ili ne..svi su to prolazili dok nisu shvatili zlatnu sredinu box-a:thumb:
1310ZMAJ

feb 2018.

#35
pikiraj sjemenku :)
VirtualHLEGENDA

feb 2018.

#36
Koliko god treba, pa kad mi na kraju pukne film i kupim sator haha :p Moram reduktor samo staviti doce mi danas, za ventilaciju... posto trenutno kad upalim tolika je snaga ventova da hu i i pravi tornado haha
adriAMBASADOR

feb 2018.

#37
nema sta, nego pikiraj, ja poslusao nisam se prevario, samo sam jos brze zavrsio sve, jer beba raste a box pati, nikad brze nisam sastavljao hihihihi
Lazar_Krneta420ISTRAŽIVAČ

mar 2018.

#38
Svaka cast ali dal ce biljka stati to me zanima jer sam novi :D

mar 2018.

#39
Stat ce naravno ako ovjek ima viziju mo~e se sve;)..
poduzetnikLEGENDA

mar 2018.

#40
moj savjet vent na vanjsku stranu
VirtualHLEGENDA

mar 2018.

#41
Kad je u PC stala, stat ce svugdje :D hahah Oslobodit cu jos malo prostora... ma bit ce ko bombona...meni se ovako cini DOOOOOsta veci od PC boxa... A ja hocu da bude u jednu ruku stelth

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se