VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraindoor 1st time saveti
LEGACY

indoor 1st time saveti

36 odgovora1,943 pregleda
#1
Prvo dobar dan, prvi put pisem na forumu, vec dugo pratim forum dosta dnevnika o indoor uzgajanju sam procitao. Nisam neki rasta ali povremeno koristim travu za opustanje. Imam u planu indoor ali nemam mnogo novca, najvise do 50-60evra. Seme ce biti sa ulice za pocetak. Uradio sam neke nacrte boxa http://prntscr.com/7trq4l bice 1x1x1.5 i ima ce 5 otvora za ventilaciju gore dva za izduvavanje sa svake strane po jedan osim gde ce biti vrata. Za box cu upotrebiti ormar neki, sve to planiram drzati na potkrolju, posto zivim sa roditeljima jos uvek(inace 19 godina punim u januaru punoletan sam) posto sam sad 4 godina srednje skole. Takodje me zanima da li vredi uzeti neko seme posto u pragu posto idemo na ekskurziju u septembru. Svetlo jos uvek ne znam koje da stavim verovatno cu ili one stedljive sijalice 8 komada ili par obicnih sijalica. Zanimaju me misljenja iskusnijih dali to vredi uopste i praviti

jul 2015.

#3
pre ce ti trebati hps 400w za planiranu povrsinu ;) i bilo bi pozeljno da imas vecu visinu boxa
#4
Hvala na brzom odgovoru, koliko kosta hps 400w u Srbiji, gde mogu kupiti?

jul 2015.

#5
recimo od 60e pa na vise, imas google pa vidi, a imamo i temu za kupovinu/prodaju opreme pa stavi oglas
da ne duplam i ne blogujem bezze. Prvi mi je uzgoj kupio sam box i na 400W sam HPS, imao sam srecom dvije lampe pa se potrefilo sretno da je jedna (bjelkasta) trebala u fazi vegetacije a druga ova (crvenkasta) za fazu cvjetanja. Krenuo sam sa pet saksijica od ega su etri bile neke sjemenke koje sam davno ostavljao iz dobrih dimova... a jedna je bila grana (klon) koji sam dobio za naselje. sada sam uaao u aestu sedmicu cvijeta sa tri saksije (~rtve su bile muakii) i ne znam ata da ka~em se da sam jako zadovovoljan s obzirom da mi je prvi puta za ozbilje da sam se posvetio... istina ta nekadaanja akola mi je valjala jer sam skontao da su lampe, vlaga i ventilacija klju .... ato sada sa pravim pravim box-om (80x80x160) daje rezultate... ono ato sam nau io do sada.... bolje je sa klonom jer nije lutrija ( i uateda vremena bar sedmica-dvije), bilo bi bolje da sam kupio koape al ko me J kad ~ivim u bungla vungla dr~avi pa nema, ostalo sam nau io is itavajui ovaj forum... sad imao sam i jednog mentora lokalnog koji se bavi ve koju godinu uzgojem ali ni on mi ne zna rei (il me lo~i) kada da ih berem odnosno kada da pilam.... po knjigama i forumu to je neka 12 sedmica ako je uzgoj iz koape odnosno nekad 8-9 sedmica od po etka 12-12 odnosno cvjetanja... postavim i neke slike kada se pribli~i 8 sedmica... no ono ato sam hotio je rei da nema fuaerenja sa ventilacijom, lampom i zamra enjem, da se ne smije prehranjivati po vlastitom nahoenju ve pratiti izri ito uputstva i nema puno fule... mada to govorim o kvantitetu a kvalitet e se tek vidjeti... Ono ato me zanima onako je kolio su recimo po vaaim zemljama razvijena druatvanca uzgajiva a ima li nekog marketa opreme ili razmijene klonova.... ovo pitam jel su koape sve skuplje a mene ni oprema nije doala jeftino... (box, lampa-cool tube, filter, ventilatori). Proaao bih bolje da sam neato improvizirao al kontam improvizacija je obrunto proporcionalna kvalitetu.... ;)

jul 2015.

#7
Obzirom da je to zabranjena rabota u naaim dr~avama,pridr~avamo se pravilnika.Tako da nema ponude,potra~nje ili sl ... bar ato se ti e sjemenki,klonova. Privatno,ako imaa koga ili ako ti se netko javi ... suraujte. Javno,nee ii. 14. Bez ponude/potra~nje ilegalnih proizvoda
:( svakako shvatio hvala
joa jedno pitanje, ukoliko ima raspolo~enih po ovoj temperaturi ;) naime doalo je u box-u do stresa izazvanog temperaturama koje su oko 31 stepeni, is itavao sam i vidio da se radi o toplotnom stresu... interesuje me koliko on uti e na kvalitet na kraju procesa ... joa nisam napomenuo ranije mislim da su ljuske od jaja genijalne kada se samelju u mlinu za kafu. Poato prokuhavam vodu za zaljevanje kada je ulijem vrelu u posudu sa ljuskama ta no se vidi proces njihovog raspadanja i nekako imam osjeaj da bebicama godi ta organska prehrana.... (naravno da vodu ohladim do sobne temperature pa tek onda zaljevam),,,,

jul 2015.

#10
Gornja temperatura od 31 stepen je potpuno ok i ne bi trebala da pravi problem ako ti je to maksimum . Za koliko i da li uopste pada temperatura u boksu kada je ugaseno svetlo ? U koji supstrat si sadio , proveravas li ph ...
#11
negdje je na 27-9 jer lampa gori samo nave er (srea pa sam taj savijet negdje upratio na ovom forumu), supstrat plantela vrt u kombinaciji sa joa jednim malo pijeska i stiropol. prehranjivao plantelom list i cvijet i sad skoro uzeo hensi kino ono za cvijet dva puta sedmi no. Pratim uputstva na ambala~i i ne preko toga. Ph jedino ne kontroliaem nikako zemlje jer mi bilo skupo da se odmah i u to uvalim za prvi put....(valjda mi nee prisjesti) jer me ovo box kino i ostalo doalo ko pantu pita.... a kako rekoh vodu prokuhavam... i to kako sam itao balansira PH vode

jul 2015.

#12
Takodjer planiram raditi indoor first time pa me interesuje ima li problema ako box budem pravila od sperploce medijapan i da li je bitna debljina? Mislila sam ici komplet HPS 400w sa 120x120x200.

jul 2015.

#13
@uvijek dobar gost Vidi ovako frend ... Pod broj jedan ja nemam pojma sta ti znace te ljuske od jaja kad imas gnojiva koja nisu organic a drugo ako nemas nedostatak kalcijuma u zemlji onda ti to apsolutno ne treba . Drugo , nemoj prokuvavati vodu sa kojom zalivas , pa to veze sa zivotom nema ... Ostavi je da ostoji sat , dva da ispari hlorin iz nje i slobodno zalivaj njom , prokuvavanje zajebi . Gnojenje 2 puta nedeljno je previse ... Imas temu na forumu kako da dodjes do ispravne pH vrednosti bez metra . @dvadeseteGaSim Ja sam prvi boks pravio od spera , 70w hps unutra, dobra ventilacija i radio je super posao . Bitna je debljina zbog cvrstoce konstrukcije i ako je pretanak sper ume da se krivi ...
#14
koliko sam ja itao nije bitno, samo da je deblje od 0,5cm zbog struktuurne vrstine, i odmah izbuaiti sve rupe (struja-vemtilacija) da kasnije ne bi bilo frke kao i oblo~iti iznutra srebrenim selotejpom ili drugim materijalom koji je podesan zbog topline i reflektovanja svijetlosti... a 400 W je koliko sam itao knap za tu tvoju kubika~u boxa mo~da bi idealno bilo 100x100 ovaj hesi je organik a ljuske od jaja zbog kalcijuma, za vodu ok i odoh da is itavam to oko PH da vidim koji je error u pitanju... hvala

jul 2015.

#15
Ako ti biljka ne pokazuje nedostatak kalcijuma ne kljukas je sa kalcijumom . i plantele su organik ? I jos jedan savet imam za tebe , furaj grow sa plantelom do kraja a za sledeci put ostavi hesi ...Kombinovanje gnojiva ce ti doneti vise problema nego koristi ... Procitaj pravilnik , nemoj citirati post za postom . Pozdrav
#16
od plantela je jedna organik druga nije (nisam sigura sad koja) , hvala za savijete, ispravio post al nekako pravila mi idu slabije ;) oduvijek
StipeZMAJ

jul 2015.

#17
Plantella Vrt(~uta) je organic. Zelena i Crvena su mineralne. Hesi paket je takodjer mineralno gnojivo.
#18
ovaj Hesi je organik kupljen onaj od litar na bazi vonih enzima za pospjeaenje cvjetanja i kao vee hedove. Postavim sliku ve eras/sutra na odgovarajuu temu da vidim oko prispjea poato mi je prvi ozbiljan uzgoj. U osmoj su sedmici cvjetanja, mislim da su dvije u pet deka zrele, a za treu barem joa desetak-15 dana (ona je sativa) dok su ove prili no zrele indike (al ne brendirano sjeme ve neki ostatci iz dobrih dimova). Pred kraj uzgoja mislim da je priprema dobre kombinacije zemlje klju na... perlit il stiropol kao i kombinacija samih supstrata (zemlje) pored ostaloga ;) , poato sam se zeznuo za tajming i radio uzgoj po tropskim temperaturama (u boxu je bilo i 36max) zanima me koliko bi to boglo uticati na kvalitet finalnog proizvoda. Jedina stvar na koju nisam nikako obraao pa~nju-mjerio je PH (ni voda ni zemlja) i na sreu nije mi se vratilo u glavu. Kao ato rekoh u jednoj knjizi sam pro itao da je kad se sumnja na tvrdu vodu dobro istu prokuhavati to sam i inio i pokazalo se ok, odnosno nije bilo trzavica sa bojama listova i kojekakvim nus pojavama. Na jednoj biljci su mi se pojavili muaki organi ali sam recimo probao sa amputacijama-sterilizacijom i uspjelo je. Naime nekako su se ti organi javili na donjoj treini biljke i ja sam sve to hiruraki rijeaio i poslije nije bilo pojave istih (na ovoj sativi ato kasni). `koljke od jaja, odnosno ljuske su prirodni izvor kalcija i u ovoj knjizi ka~u da je najbolje samljeti u mlinu za kafu i umijeaati u zemlju kada se ista priprema za uzgoj jer dosta poma~e kod cvjetanja. Ovaj prvi uzgoj sam nekako radio da se testira oprema kontam ve za naredni ulo~iti u sjemenke i onda se zadati u kloniranje/ razmijenu jer i koape su poskupile solidno. Joa me jedna stvar zanima jeslu li ideali mjeseci za indor tamo februar mart april i maj, te onda septembar oktobar novembar, decembar (zbog temperature i vlage). ja se vazda raspalamudim kao da je forum neki ;)

avg 2015.

#19
da, to su ti idealni meseci za outdoor, prakticno svi sem 6, 7 i 8

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se