VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraPc box sa jednim ventilatorom
LEGACY

Pc box sa jednim ventilatorom

24 odgovora1,713 pregleda

mar 2012.

#1
Moze li se napraviti box sa jednim ventilatorom koji izduvava vazdu pored sijalica a dole bi bila rupa na koju bi vazduh ulazio? Ventilator za izduvavanje bi bio za kupatilo pa mi nelogicno deluje da stavim neki kuler za uduvavanje koji je mnogo slabiji. mislim da bi vise vazduha proslo kroz njega koji je povukao veliki vent. evo i slike https://forums.vutra.org/attachments/dnevnik-uzgoja/1089d1331916467-resist-matrix-prvi-grow-untitled.jpg
Z&NZMAJ

mar 2012.

#2
Kako ne, mo~ea bez problema pasivni ulaz zraka imati. Meutim, ako stavia pc vent na ulaz, olakaat ea ispuanom ventu, pa ea ga moi i utiaati uz pomo potenciometra. Kakvu rasvjetu planiraa?
ZOKIAMBASADOR

mar 2012.

#3
moze netreba ti ono crno sto imas ne znam sta je to ja sam imao sa jednim ventom pa cak i bez venta sa stednima ,,, al fora je da imas sto dublji box da bi topao vazduch odlazio gore i da sijalice spustis a ne biljku da dizes , to ti je prirodna cirkulacija ,,, nadm se da me razumes.. al ja tad kaada sam radio sa jednimim ventom imo sam neki mali unira koji je duvao izmedju sijalice i vrhova ,, meni je temp bila idealna ,, kasnije sam nabacio i taj recimo treci tj. drugi koji je ubacivao al sam ga na kraju iskljucio zbog temp.. al gledaj sve zavisi i kolika je temp u sobi u kojoj ti je box ,, sve to ide sa okolnostima... probaj pa javi....

mar 2012.

#4
veg 3x 23w 6500 i jedna 2700 a za cvetanje 3x2700 i jedna 6500, mada, razmisljam da u oba perioda imam po 5 ukupno tako sto cu dodati dve od manje potrebnog spektra umesto jedne. 308.IPB @ zoki Za pocetak cu probati sistem sa slike 2 jer sam kratak sa prostorom i ne verujem da bih mogao da napravim sistem za spustanje svetla. Tako da cu posmatrati temp i vlaznost vazduha pa ako bude potrebno postavicu kuler kao na slici 1. Ne znam na koje CRNO mislis - STAKLO? @ zlo Potenciometar ti je odlicna ideja. Samo koliko se secam imao sam ga na nekoj lampi i kad ga smanjim sijalica pocne da zuji i treperi, pa ne znam kako ce to uticati na vent. jel neko to vec probao?
mali_1.3AMBASADOR

mar 2012.

#5
potenciometar mozes prejednostavno napravit za 16kn, ja san napravija, dijelove trebas kupiti u trgovinama elektronickom opremom ja cu ti pokazati ako hoces
Z&NZMAJ

mar 2012.

#6
@mali_1.3 Mo~ea to predstaviti u oprema za unutrasnji uzgoj , pa emo uvrstit u Diy vutra org kolekciju ;)

mar 2012.

#7
@mali hocu :)
ZOKIAMBASADOR

mar 2012.

#8
ono staklo nije piotrebno a mislijo sam na njega :) nego sto sad meni nije jasno kako nemas neki jos vent pa kupi nagdes ga za 2e nije skuplji nije moguce da nemas toliko... ili ako imas neki stari komp u napajanju ima od procesora nekad u kompu imas pun k kulera... cak sve to mozes na napajanje da spojis... idi sa bar cetiri sijalice pet ako mozes super... a ako neko zna nek mu pokaze kako je che napravio sistem za spustanje svetla ili mozes to potraziti u zavrsenim dnevnicima pc.
$DoLaR$POZNAVALAC

mar 2012.

#9
neea njemu nego SVIMA :P ;) pozz kolega.....
mali_1.3AMBASADOR

mar 2012.

#10
Nisan vidija do veceras da ste me trazili da objasnim postupak izrade, pa sam ga sad objasnio https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/9978-potenciometar-za-regulaciju-brzine-12v-ventova.html#post198358 u~ivajte
Vu ing.POZNAVALAC

mar 2012.

#11
nemoj od 2e, kupi coolermaster ili neku drugu poznatiju marku od 4e:icon_lol:, ovi od 2e pocnu da se cuju kad ih upali tajmer, bas onako ko da grebu, dovoljno da te probude. I to vec posle 2 nedelje. Provereno:icon_lol:

maj 2019.

#12
Cuju se verovatno iz razloga sto ih treba podmazati, na sredini pc ventova ima poklopac koji se skine i u njega se sipa ulje. Posle 7 godina al ajde :D

maj 2019.

#13
bas sam ja hteo da prekomentarisem to ali eto kolega Zoki je odgovorio,staklo ti ne treba.
rKj420ZMAJ

maj 2019.

#14
offtopic odgovarate na postove iz 2k12 :D

maj 2019.

#15
Edukativni su, to je najbitnije, nisam napisao sreno :D:D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se