LEGACY
prvi, ali ne i poslednji pc box
28 odgovora2,009 pregleda
48 REP96%
→ Istraživač
jul 2011.
jul 2011.#1
poz ljudi, evo kao sto sam rekao na vanjskom postu, da vam predstavim moje stvaralastvo :)
Imageshack - 140720112620.jpg
Imageshack - 150720112632.jpg ( usisavanje vazduha )
Imageshack - 150720112634.jpg ( 2 komada, za izbacivanje )
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
e sad, kratak opis onog sto se nalazi unutar ovog midi kucista.
4 stedne sijalice , 2 x 15w ( sija 75 w) lumeni 870- 6400k i 2 x 26w ( sija 130w ) lumeni 1550- 6400k
znam da ovo nisu bas odgovarajuca svetla, jbg... u Srbiji je invalidna socijalna pomoc veoma mala, pa sam imao oko 50 eura na raspolaganju. no, bez obzira na to, nadam se da cu sa ovim osvetljenjem uspeti da odradim vegetativnu fazu, a od sledeceg primanja za cvetnu fazu, uzecu CFL SIJALICU OD 200 W ( CRVENA ) 2700 K 13650 lumena...
eto... to bi bilo to ukratko.... ako neko ima bilo kakvo pitanje, vrlo rado cu dati sto bolji odgovor :)
ps. nadam se da necu dobiti puno kritika od iskusnijih growera :vb_wave:
pozzzz
The
POZNAVALAC1.052 REP50%
→ Ambasador
ThePOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#2
Fino to izgleda, lepo si ocistio sve unutra, kolko vidim Alu zaastita za soferku :D, Trebace ti jos jedan mali vent da duva po vrhovima, A sto se tice svetla, bice to dovoljno za pocetak, (za kvalitete, a malo jeftinije stedne sijalice, imas VITOONE u beogradu).
Samo pazi sta stavljas unutra, to je malo prostora, i uglavnom od starta na 12/12. tu najbolje idu dwarf sorte.
Pozdrav i sretno!
48 REP96%
→ Istraživač
jul 2011.
jul 2011.#3
Hvala D :) da, isprva sam hteo onu obicnu aluminijumsku foliju, ali sam ih nekoliko primera video da se koristi ova sa kruzicima, i odma sam brze bolje kod kineza pazario jednu :D
taj ventilator sto je dole, za ubacivanje vazduha je veci i jaci od ova 2 sto izbaciju, da li mi bez obzira na to, treba jos jedan za ubacivanje?
a sto se tice semana, ne postoji nikakva sansa da nadjem ili kupim neko kvalitetno " rasno " seme, vec cu morati da ubacim neko koje budem nasao u sutrasnjem paketicu :D
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
jul 2011.
jul 2011.#4
Fino, uredno to izgleda. samo jedna stvar, meni kad su ventovi bili unutra (bez zastite) lisce mi je vuklo i trgalo. Jer moras znati da je to mali prostor i ako ces imati fenotip sative, pripremi se na konstantan rasr u visinu pa cak i u fazi cvatnje. ja mucim muku s domacicom od prvog do zadnjeg dana. raste i raste. Pa samo pazi da ti vent ne potrga biljku. Inace sve super!
48 REP96%
→ Istraživač
jul 2011.
jul 2011.#5
Hvala zeleni :) a sta mislis o tome da ispred ventilatora nabudzim metalnu mrezicu kao sa starih nisko kvalitetnih zvucnika? biljka nece moci doci u dodir sa propelerima, a dobijace indeticnu kolicinu vazduha? a sto se tice rasta, ja u svojim danima nemam bilo nikakvih obaveza, sobu napustam 1 nedeljno :D tako da cu moci da je svakodnevno navodim pomocu LST u pravcima koje ja zelim. planiram da pokusam da je vodim u spiralu, no. bicete obavesteni cim se postavi seme unutar boxa.
hvala jos jednom :)
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
jul 2011.
jul 2011.#6
Da, samo stavi neku zastitu, ali da ne bude pregusta pa da manje zraka vuce van, i bit ce u redu. :-)
Sretno u PC growanju.
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
jul 2011.
jul 2011.#7
....pohvale za box......sve super a ako ces imat problema sa temperaturom stavi neko staklo ispod lampi i to je to......sretno u growanju....
The
POZNAVALAC1.052 REP50%
→ Ambasador
ThePOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#8
Alu folija je losa jer pravi Hot spotove, zato ljudi stavljaju ovu...tako da si to odlicno zavrsio..
Ne treba ti vise venta za ubacivanje, jer uvek treba vise za izvlacenje nego za ubacivanje, da bi se stvorio odgovarajuci pritisak, neko ni ne stavlja za ubacivanje, samo ostavi rupu ;)
A sto se tice semena,sta znam... stavljaj odma na 12/12 rezim ,al vidi da ne uzmes od neke sto dize ludacki, jel su to uglavnom sative... To e to od mene pozz
SpongeBong
ENTUZIJASTA294 REP24%
→ Poznavalac
SpongeBongENTUZIJASTA
jul 2011.
jul 2011.#10
kako se zove ovo s cim si oblozio kuciste i di to mogu kupit?
SpongeBong
ENTUZIJASTA294 REP24%
→ Poznavalac
SpongeBongENTUZIJASTA
jul 2011.
jul 2011.#14
hvala puno,mislio sam oblozit aluminijskom folijom ali ovo mi izgleda puno bolje.
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
jul 2011.
jul 2011.#15
....alu folija ti stvara hot spotove i przi biljku zato se ne preporucuje, alu folija za vjetrobransko staklo je puno puno bolja a ne kosta nista puno vise a i dobar je izolator jer je napravljena od nekog pjenastog materijala.....
jul 2011.
1 / 15
jul 2011.
jul 2011.