VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraProjekt Scrog - 100x100x200 - 600W HPS
LEGACY

Projekt Scrog - 100x100x200 - 600W HPS

54 odgovora5,941 pregleda
retkoLEGENDA

sep 2017.

#1
Pozdrav Vutraai :wave: Nakon du~eg itanja foruma, dnevnika i postova najbolje ekipe :respect: doalo je vrijeme za prvi post i krenut u odmah s projektom a uz vaau pomo za nekih mjesec dana po et u s nadam se zanimljivim dnevnikom :idea: CILJ: Stavit u pogon box u kojem u moi growat za svoje potrebe + ako bude viae onda napraviti ulje radi lakaeg skladiatenja, a i zaato ne probati :let: IDEJA: Box e se nalaziti u sobi u kojoj je ina e temperatura oko 20-22 a po potrebi se mo~e i soba dogrijat, u kui nema nikoga osim roak u prizemlju a ja na 2. katu tako da taman imam 1 kat ili nekih 2-3 metra izolacije od njega :) Buka ne smeta ako nije baa da se uje i do susjeda preko ceste, prvi put growam pa neznam koliko se uju ti silni venilatori svi skupa na okupu... Iako sam ljubitelj DIY projekata o kakvima god da se radi, za po etak u kupiti aator box jer mi je plan growati 1-2 puta godianje i to imati za vlastitu uporabu pa mi je lakae spremit aator nego rastavljat cijeli box. E pa sad nakon osnovnih info, doalo je vrijeme za frulu i otklju avanje mojih ideja o samom boxu :rasta: Joa nisam kupio niata od opreme nego sastavljam popis budui da sve to ovisi jedno o drugome a dobra priprema je pola posla :D Zasad joa nisam odabrao mentora ali polako prelistavam mentorski kutak pa e me valjda netko prihvatiti :) Za sada sam odabrao dnevnik Kapetana @Barbarosa One Plant Show i pokuaat u "kopirati" neato tako, pa zato ve sad kreem s pripremama i otprilike po tome projektiram box. Ima joa puno zanimljivih dnevnika ali ova metoda jedne biljke mi se skroz svia zbog dobrog prinosa i bilo bi super da mi bude dovoljno 1-2 growa godianje. Eventualno mo~da stavim 2 biljke na 600W pa da imam 2 razli ita straina, jedan za kroz dan a jedan za spavanje zbog kojeg uope i kreem u grow PLAN: BOX - kupovni veli ina L 100x100x200 cm RASVJETA - rasvjetni komplet 600W HPS Sylvania SHP-TS Grolux dual soectrum + otvoreni reflektor + PRO gear priguanica VENTILACIJA - ventilacijski komplet Ventilator Vents TT 125 2 brzine (220/280m3/h), CAN filter 300, 1m AluFlex cijevi 125mm. `to se boxa ti e svakako bi iaao na 100x100x200, vei nebi, ne zbog uvjeta nego smatram da mi nije potrebno, a nebi ni manji jer bi htio probat kao Barbarossa sa 600W na jednu ili dvije biljke sa Lst i Scrog treninzima. Zanima me hoe li biti problem dr~ati temperaturu do 30c za vrijeme dok je lampa upaljena ili bi svakako trebao staviti i cooltube s reflektorom? Da li da stavim ja u ventilaciju ili bolje ubacit cooltube? Ili oboje? Pokuaao bih to izbje i zbog cijene jer sad na po etku ipakt treba sve odjednom kupit a i koliko me sje anje slu~i, kao da sam negdje i pro itao komentar da mo~e izdr~at i sa otvorenim reflektorom ali da ventilator dobro puae po njoj. U svakom slu aju pitat u Kapetana kako je kod njega to ialo :) a za neki idui grow svakako u nabaviti cooltube s reflektorom + ventilacija sa senzorom temperature pa da to izgleda kako treba :) Ima joa dosta stvari koje treba odabrati ali ajmo sad stati na ovome i da slo~im osnovnu konfiguraciju pa u po tome prilagoditi i kupiti joa ata treba :zvezda:: Sluaam sve kritike, prijedloge, pohvale i pozdrave :djede: :ajnstajn::spliff:

sep 2017.

#2
Rae uzmi 120x120 i komplet za 600w...sam box nije puno skuplji....imas jedan takav na vutri na oglasu za 400kn....npr...ako nije prodan u meduvremenu Sa 22 stupnja u sobi i upaljenih 600 w u stotki boxu imas temperaturu oko 32 stupnja....provjereno iz vlastitog iskustva Ak mislis i dalje uzgajat za sebe bolje si uzmi 120 u startu.....pa da ne kupijes dvaput jel postoji velika mogucnost da ako ti se hobi dopadne da ti stotka bude igracka....uvijek je manje problema u vecem boxu nego u malom. ...pa ti vidi.....jos jedna stvar iz vlastitog iskustva.....ako nemas bas sav materijal gratis i moras sve kupovat potrosit ces s vremenom vise love nego da si odma uzeo kupovni box
hazeriZMAJ

sep 2017.

#3
Ako imas para kupuj gotov box komplet sa svom opremom..to je osnova. Odabrao si majstora zanata medutim neznam dali znas da je Barba prije toga growa odradio 8-10 grow-ova.Jer za kvalitetan scrog sa prinosom koji je Barba dobio(pol kile)treba jos puno palente pojesti.Ali,sve treba probati:) Moj savijet ti je da se malo poigras sa dvije,tri biljke..grow,dva pa onda doneses odluku;) Sta reci..sad bi ja pametovo,a Imbra me zahebo:DSalim se,sve ti je ostalo kolega rekao:)
retkoLEGENDA

sep 2017.

#4
Evo i mojeg drugog posta :banana_rasta: `alu na stranu ;) Sad ste mi dali za razmialjati... Tj. ve ste mi sad pomogli jer sad imam nove ideje ( itajte pitanja za vas iskusne vutraae :)) ato bi i kako mogao dalje. Ovako stoje stvari, ve mjesec dana razmialjam kakav bi box bio dobar za mene i proali su mi svi mogui boxevi kroz glavu od growanja u kanti :upiii: do DIY boxa i na kraju sam se odlu io za kupnju 100x100x200 da ne gubim sad vrijeme na izgradnju, a kad krenem s ovim onda lako stignem pomalo na miru napraviti drugi box jer u tad ve mo vidjeti ata bi mi to no trebalo. Ovo je u biti gotov komplet veli ine L samo sam ja odlu io uzeti 600W umjesto 400W. Ra unao sam potroanju struje i kad izra unaa shvatia da je to smijeano. Pa ja sam bio koristio neku augavu grija icu i znala je gorit cijelu no po zimi a na najslabijoj opciji troai 750W :zvezda:: Dal si imao CoolTube ili? Ako je imao tko iskustva sa ovakvim setupom neka javi iskustva. - u mom slu aju mogli bi to regulirati budui da e box biti u sobi koja se ne koristi a ja spavam u drugoj sobi, ja uvijek mogu na toj sobi otvoriti prozor i padne temperatura na 15C ako hou :thumb: Zna i jedino mi je bitno dal to box mo~e izdr~ati bez cooltube da nebude prevelika oscilacija temperature. E sad, to ljeti ne odgovara jer je onda i vani vrue ali meni to i ne smeta jer ne planiram ljeti growati. Growat u samo za sebe a ako bude viaka htio bi napraviti ulje i mo~da postepeno prestat puait i prebacit se samo na ulje. Planirat u uvijek jedan grow prije ljeta i ako joa zatreba jedan. Jel bi to moglo tako ili? Ne vidim razlog da ne jer mogu ak i ventilaciju spojit da baca zrak van poato u imati filtere. Koliko zapravo taj filter ubije miris? Uvijek neato itam al nikad da pitam nekog tko stvarno zna iz iskustva. Makar ja bi radije da zrak ide prvo po sobi pa imat i otvoren prozor jer mi je tako manje zajebancije :joint: Znao sam da me ovo eka kad ka~em iji dnevnik :joint2: haha ma ovako, njegov dnevnik sam odabrao jer mi se svia njegov na in, tj. prvo sam htio napravit manji DIY box pa mi je on zapeo za oko jer razmialjam a u sa Lst i Scrog treninzima moi bilju odr~ati niskom... I na kraju sam se odlu io kupiti box ali mi se i dalje svia Scrog metoda i dosta sam je prou avao. Kad tad u sigurno probat i druge na ine :watch: `to se ti e prinosa, vjeruj mi ni neznam gdje bi s toliko koliko je Barba dobio, meni ako bude 200g ja sam miran pol godine :joint2: Dvije e biti sigurno, a mo~da bi mogao i tri kako ka~ea pa da vidim. Jednu nisam ni mislio, jer ako ata sjebem ve e su aanse da neato ostane ako su dvije :mario::

sep 2017.

#5
Zivot je kratak,treba sto vise toga probati tako da moj glas ide kako je ekipa gore rekla,120x120 i od 4 do 6 biljki :)

sep 2017.

#6
ja tako radim oka im crijevo upuha za prozor i u crijevu u boksu vent 8W usisava 600W HPS bez CT ispuh van a da zahladi,u prostoriju + filter bitno je kod boxa te veli ine imati 2 m visine ;)
retkoLEGENDA

sep 2017.

#7
Ku~im te, ali zasad cu ostat 2-3 biljke, mislim da ce mi bit lakae pazit 2-3 biljke pogotovo sad u po etku, treba pazit na svaku koja sta jede, pije i kakvu njegu ~eli :watch: a i pretpostavljam da cu kroz neko vrijeme naci 2-3 straina koji mi odgovaraju pa samo s njima growat al da sad ne pri am vidjet cemo :)

sep 2017.

#8
Uzmi sto ti lege kazu , a sto se tice CT nemas muke za temp u najacem toplinama kad su temp bile 40tak napolje sa dobrog recimo 125TT hladis CT bez problema dodje ti u box max 31-32° ali to su par sati kad je bilo napolje przionica. U zavisnosti koliko imas venta unutra ona mala 15wx3 ili jedan 30w i jedan mali te kombinacije bili bi ti sasvim dovoljne, a i kakav box uzmes sa vise otvora recimo 3gore bar to ti je jakobitno da topli vazduh ide vani sto brze to bolje :D .E sad ako growas recimo sad procices 400W u 120x120 bez muke i sa 2x15w i CT imaces idealnih 22-25°.Sta i da izaberes idi na Led varjant jer te HPS kostati po djepa to nisam primetio da ti neko skrenuo paznju. Uzmi dva Cob 2x150W i imas 3ljepotice u box :).Ostavi barba po strani trebaces bar 2-3 da odradis pa da se probas u toj disciplini to je moj savet i moje mishljenje.Poz i triput meri jedanput seci. Veliki box daje ti mogucnost za komociju koja ti pomaze za duzi vege, treninge itd a normalno i bolje strujenje vazduha.Ljubav je No1 biljke to osete i vracaju koliko ih mazis i pazis vraticeti istom merom ako ne i duplo :D. Poz i sve najbolje ti zelim.

sep 2017.

#9
kakve sam ja srece, u mene u boxu stalno 20-24° :D to je samo zbog hladniji dana sada, izgledat cu morat grijalicu kupovati.. :eek: A gle sta da ti kazem, mogu samo reci: koliko para toliko muzike.. Ulozi u dobar shator, lampe i ventilaciju.. Zbavi paar autoflowera, i treniraj, uci se.. uz taj sav trening i ucenje, imas sta i pobrati, a i brzo dodjes do produkta, 8-11 nedelja ti je potrebno.. Imas ti jarane dobrih strainova autoflowera, pogledaj mephistio genetics ;) ljudi rokaju po 100g po biljci (zavisi ofc od setupa i growera).. Ako se ipak odlucis za kakav photoperiodni strain, onda izbaeri koji "oprasta" greske, i koji je resistentan.. tu ti moze mentor pomoci.. I nemoj stedit na zemlji i gnjojivu, i sto vise strpljenja imaj..
hazeriZMAJ

sep 2017.

#10
Ven..kakav si onda sa vlagom?I koliko dana mozes tako?:thumb:
retkoLEGENDA

sep 2017.

#11
Drustvo hvala vam na savjetima, mislim da cu mozda i kupit 120x120 pa neka bude mjesta ;) svakako bi uzeo CT jer koliko sam procitao, posto CT onda dobro hladi lampu, mogu ga priblizit biljci sto joj daje bolju iskoristivost svjetla a ne przi ju, jesam dobro shvatio? :) Naravno uvijek prvo provjerit koliko blizu.. Za ventilaciju sam mislio uzet Primaklima 125mm 400m3/h temp. ctrl pa mogu namjestit da odrzava temperaturu i minimalnu razinu puhanja, to mi se cini ok a kad vec kupujem da kupim kako treba. @420Florist mislim da cu ici ipak sa fotoperiodnim, vremena imam i nije mi zurba a htio bi naucit kako treba pa cu vjerojatno za po etak ici s 2 biljke jer ce mi biti lakse brinuti se za dvije nego za vise njih sad u pocetku... jer ako krene neka bolest ili nesto lakae mi pazit i prou avat 2 vrste nego vise a i vidim da cesto drugi imaju problema kad stave 4-5 biljki. Znam da ce mi trebat nekoliko growova da to krene kako treba al probat cu od pocetka pazit da dam sve od sebe :gled: Jel ima tko iskustva s krpenim posudama? Citao sam da su dobre jer su prozra ne i da korijen bolje raste. Planirao sam stavit dvije posude od 50-60 litara ovisno kakve ce mi stat. I jel bolje okrugla ili kvadratna posuda ako uope ima razlike? :zvezda::
nexus777AMBASADOR

sep 2017.

#12
posto zavrsavam out ,primpremam se isto za indor,proucavam citam ,pitam...pogledaj si malo zavrsene unutrasnje dnevnike https://www.vutra.org/forums/zavraeni-unutraanji-dnevnici.70/, kako je ekipa to radila , za ono sta ti ja mogu dat savijet je da stavis 4 biljke , ne dvije ,uradis LST igras se snjima, bit ce ti zao ako stavis u box 120x120 sa hps 600w samo 2 biljke,posude kao posude po meni nema tu previse razmisljanja ,ekipa ubacuje jupol posude i naprave boom sa biljkom, tako da mislim da je odabir na tebi.evo jos stiva za citanje, vjeruj naucit ces mnog a intersantno je full https://www.vutra.org/threads/high-pressure-sodium-hps-sijalice-tehnicke-karakteristike.990/ edit : baci oko na https://www.vutra.org/threads/blue-mammoth-auto-mh-hps-600.17097/

sep 2017.

#13
ok,joa nije nikad strunilo :)

sep 2017.

#14
Nadi MENTORA....ovako dobivaa x informacija....s svojim mentorom (vjeruj da zna!!!) se lakse dogovoriti....nadam se da si shvatio!!!...:thumb:.... Stay positive!!!..
retkoLEGENDA

sep 2017.

#15
Odabrat cu si mentora sad ovih dana, reko ajde da prvo vidim sta bi otprilike htio pa cu onda moc i mentoru predstaviti neku konkretniju ideju... @nexus777 procitao sam vec skoro sve unutraanje dnevnike pa onda gledam sta bi, na kraju ce bit ili 4 automatika ili 2 foto pa ih trenirat i igrat se s njima :gled: :watch: Sto se svjetla tice svakako cu ic sa HPS 600w samo cu vidjet dal cu ic sa dual spektrom ili cu koristit MH za vege a HPS za cvjetanje.. mislim da cu idui tjedan kupit box pa onda krenut sve redom jer ovako se uvijek premialjao i tra~im idealnu kombinaciju :bocni:: Blue Mammoth mi se ne cini los a i ne izgleda mi zahtjevan jedino vidim da piae da je nepoznata koli ina CBD pa neznam dal bi ga. Jer meni bi prvenstveno trebao strain sa vise CBD al mo~da ubacim kako sam rekao 4 automatika pa bude i Mammoth tamo, sad si me zagrija za njega :joint: Dal netko zna jel bolje da je kanta/saksija na dnu uza nego na vrhu ili mo~da da bude skoro isto siroka? Jucer sam iaao gledat kante pa vidim da ih ima svakakvih. Mo~da je mala razlika ali volio bih sto vise tih sitnica prilagodit biljci... Idem dalje listat forum pa javljam daljnje planove :wave: Ufff svaki put se raspiaem :lol:
Chilliman420AMBASADOR

sep 2017.

#16
Svejedno je dal je suzeba na dnu ili ne, ove sto su na vrhu i na dnu jednake su malo vece litraze samo... ali ako gledas Barbarossinu teoriju (veci korjen, veca biljka) onda su bolje ove sto su jednake na vrhu i dnu...
nexus777AMBASADOR

sep 2017.

#17
@retko, nisam mislio na sortu blue mammoth, nego na setup boxa od clana OZ
retkoLEGENDA

sep 2017.

#18
Skuzio sam da i na to mislis, to je ono sta cu i napraviti, ja cu dodati jos CT i turbinu sa senzorom topline :thumb: Ma uopce se ne zamaram, treba krenut i to je to :popcorn:: @Walter O'Brien a znas li mozda kakve su platnene posude? Jesu li dobre za biljke ili je bolje u plasticnim? :whato:: Mislim da cu stavit 4 automatika od 2 straina i jedne u plasticne a druge u platnene kante pa da napravim eksperiment :banana123:
Chilliman420AMBASADOR

sep 2017.

#19
Ima i dobrih platnenih, ali bolje su plasticne po meni... mos koristit i one od Jupola samo izbusi dole rupe 6mm za drenazu...
retkoLEGENDA

sep 2017.

#20
Ma plasti ne cu kupit u nekom vrtnom centru, a gdje ima dobrih platnenih? Imaa neku preporuku? Ima nekih ne igrow (neznam jel smijem napisat da ne ispadne da reklamiram!?) pa bi uzeo te ako su ok. Volio bih ih isprobati, uvijek sam znati~eljan a radim ovo iz gusta :joint:
Chilliman420AMBASADOR

sep 2017.

#21
igrow/hs osijek vidi...
pajpkajPOZNAVALAC

dec 2017.

#22
Poz ekipa neznam di da postavim pitanje o lampi PHILIPS MASTER GREEN POWER CG T . E sad mene ubiti samo zanima kakva je ona u vegetaciji jel imo neko neki doticaj sa tom lampom na njoj cak nepise ni da je dual spectar a je e sam kakti je e sad zanima me posto sam cuo da je za blum bolja cak od nekih bloom lampi mada i to je svako svoga konja hvalipa. Sta mi preporucujete da ostavim novu silvaniju600w ili da mjenjam ako ne v vegetaciji da ju mjenjam kad prebacujem na 12 12 .Hvala vutrasi
h0ndaZMAJ

dec 2017.

#23
Imas na neetu specifikacije od tih lampi : Color Code 220 [ CCT of 2000K] Luminous Flux (Rated) (Nom) 58500 lm Mislim da nije bas za vegu zbog 2000k!
pajpkajPOZNAVALAC

dec 2017.

#24
Al moja je 88000lm 2000k i pregledo sam cjeli net nemogu nac omjer crvenog i plavog svjetla . sta znaci k na kraju 2000 jesu to kelvini i ima taj broj 2000 k neke veze sa koncentracijom odnosno jacinom plavog spektra svjetla ?
waynejohnAMBASADOR

dec 2017.

#25
I nije ti baa za vegu odradit
pajpkajPOZNAVALAC

dec 2017.

#26
Majstore a kakva je po tebi za cvjetanje jel ju hvale a nemrem skuzit tu tablicu sa bojama pa onda ove crte bjele to je ubiti pokazatelj jel jel na plavom nevidim da se taj bjeli vrh bas vidi jel to to da znam za ubuduce i hvala wajnejohn
rKj420ZMAJ

dec 2017.

#27
dobra je green power, radio nekoliko puta sa njom i vege i cvet bez problema :thumb: i sylvania ce da zavrsi posao...tako da nemas brige
waynejohnAMBASADOR

dec 2017.

#28
Son-T izgleda jako dobro za cvat, samo gledaa gdje ima vrh, za vegu bitno od 400-500nm za cvat 600-730 Ina e taj phillips je trenuta no najefikasniji hps tako da imaa jako dobru ~arulju

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se