LEGACY
stealth pc full tower grow box
32 odgovora3,642 pregleda
imenjak
ENTUZIJASTA577 REP94%
→ Poznavalac
imenjakENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#1
dakle, tek sam po
eo, ve se par mjeseci zezam sa pripremama, problem je ato imam vrlo naporne ukuane, petljaju se svagdje, gdje im je mjesto i gdje nije... tako da je potrebno da slo~im full stealth ku
iate, ne smije da proizvodi nikakve zvukove, nikakvu svjetlost itd, po mogunosti da zaljevam 1-2 puta tjedno...
ito sam na forumu onu fintu sa brisaem od auta, to budem iskoristio, to je dosta dobra ideja..
a za izradu i doraivanje ku
iata mi preostaje vrlo malo vremena, pogotovo jer ne volim riskirati, pa radim baa onda kad znam da ih nee bit recimo sat vremena, onda ja radim pol sata, i sve spremim, i to je to..
itam lagano forum da bi ato viae finti pokupio, i iznenaujem se u kakvim se sve ku
iatima uzgaja, pa brate, 90 posto ku
iata nije nit poateno izolirano, to svjetlo curi na sve strane, a miris garant isto... to me stvarno
udi...
nemam vremena baa previae da uhvatim pa
itam forum, jer takoer se uku
ani motaju na sve strane, a ne treba mi joa jedna potvrda za njihovu sumnju da se bavim vutrom, moram si kupiti laptop...
ku
iate mi je aopen, ogromna mrcina, ima toliko mjesta da skoro mogu kampirati unutra, malo sam ga sjebo dok sam iao brusit jedan dio, nisam pazio na vrijeme, jer sam ~urio da brusilicom otpilim jedan nosa dok se uku
ani ne vrate, tako da mi odozada ima rupu, nije toliko primjetna, al ne ~elim sumnje..
1702.IPB
sad, najviae me zeza kako da odradim dihtanje vrata ku
iata, al da full dobro dihta, da kad sjedne na mjesto da nema rupa itd, lako za ove djelove koji su sklopljivi, mu
i me onaj dio sprijeda di je mehanizam da se zaka
i taj lim..
i recimo problem su mi zvukovi udaraca lima, jer najviae imam vremen po noi otvarati ku
iate pa zalijevati itd, to moram smisliti kako ubla~iti zvukove...
najbitnije je da mi izvana izgleda sasvim originalno, a iznutra mogu bit kakve god kemije.
svaata imam u planu ugradit... al to lagano sa vremenom..
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
jan 2013.
jan 2013.#2
i sve to je izvedivo.Stvar je maste:)Iznutra zatvaras otvore gdje curi svjetlo.Ventove izoliras-spuzvom ,stiroporom.Apoteka to moze biti,tako da ga ni ti nebi skuzio u vlastitioj sobi.hahah.kada razmislim o tvojoj situaciji,ako uspijes pokrenuti sve.Onda bi ovo mogao biti najbolji stealth na forumu.A kako starcima objasniti veci racun za struju,hm?
MarcoPolo
LEGENDA9.777 REP48%
→ Zmaj
MarcoPoloLEGENDA
jan 2013.
jan 2013.#3
iz iskustva znam da sa pc kucistima ima najvise zajebancije...tvornicki su supljikava pa ce ti trebat puno silikona i ljepljenja pukotina...da ne spominjem straznju stranu gdje su ventilatori, tu te ceka najvise posla
ovdje imas dobrih rjesenja pa si malo prouci
https://forums.vutra.org/projektiranje-prostora-za-uzgoj/8276-micro-hps-grow-box.html
boli me ufo
ENTUZIJASTA212 REP3%
→ Poznavalac
boli me ufoENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#4
da ventilatori ne zuje..hmm...sretno s tim :) svjetlo mo~ea rijeait da ne izlazi lakae...sretno!
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#6
koju rasvetu mislis da koristis?broj obrtaja pc ventova mozes da resis ako imas neki stari kasetofon od auta oni imaju potenciometre za pojacavanje i smanjivanje zvuka,ili kupi potenciometar neki,ovo sam ti rekao da ne kupujes ako imas,gedza je negde umanjio vibracije pc ventova vatom,samo neznam u kojoj temi.
imenjak
ENTUZIJASTA577 REP94%
→ Poznavalac
imenjakENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#7
pa jednostavno, sve sam ja smislio, imam stol sa serijskom rupom za kompjutor, al sam svoj komp stavio na stol, i trenutno je rupa na tom mjestu, ovo dodatno ku
iate ide na to mjesto, i to je ustvari server ra
unalo, naravno onda ide pitanje ata e ti server ra
unalo, i odma odgovori poput, skidam filmove sa torenta moram imat upaljen kompjutor al ovaj moj pravi troai previae struje, pa moram imat ovaj dodatni uklju
en, manje
e troait struje sa slabijim napajanjem, mo~da i popuae poato jedva da znaju upalit kompjutor, to je za njih viaa tehnologija..
a viaak struje ato se troai, a bo~e moj, ja u iz svog epa dati i to je to :icon_lol:
znam, imam jednu vreicu za duan koja je ustvari crne boje, al je prozirna i propuata svjetlo, i na sva mjesta gdje idu pukotine u kompu ide prvo crna vreica naljepljena, tako da izgleda kao mrak iznutra, i preko crne vreice treba da ide ili daska ili kakva plasti
na deblja kiatra, budem neato izmislio... uglavnom fora je da bude mrak, i moram joa bubnut jednu ledicu da izgleda ko da non stop radi kompjutor, to u skemijat malo.. imam ja glupih ideja :icon_lol:
ne brini, elektrotehni
ku sam akolu zavraio, a i bavim se pomalo doma time, tak da mi to nije problem nikakav, a doma imam kutija i kutija elektronike ato sam povadio iz ureaja raznih, il sam uzo u marketu, ljudi mi ka~u da nisam normalan kad mi uu u sobu, jer nema gdje ne vire komadi atampanih plo
a, tako da mi barem nije teako zamaskirat neke stvari, samo nabacam recimo sa plo
ama izvaenim iz televizora ili kakvim hifi ureajima ato sam rastavio za djelove da imam...
potenciometara imam na bacanje raznih tipova...
ako mi pc ventovi vibriraju, mogu ih probat utiaati sa gumicama, imam gumene podloake za m6 aaraf tak da to nebi trebao bit problem, a usto imam pol metra od tog "server ra
unala" i pravo high tower ku
iate, i to ima u sebi milijun ventilatora koji bruje tak da opet nebi trebao bit problem, a i da se uju ventilatori iz "server ra
unala" pa opet, to je ra
unalo, to mora da se
uje da bruji... :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
----------------
jedino ato me trenutno zanima su 2 stvari...
nabavio sam si digitalno ono ***** ato se uklju
uje i isklju
uje, nemogu da se sjetim trenutno kak se zove to, nije mi u glavi, uglavno, dal kad se uklju
uje taj relej, dal budu kakvi
udni zvukovi ili?
isto tako poato imam par izraenih inkubatora doma, imam termostate, to sam takoer mislio ugradit, e sad, fora je u tome ato oni piate, dal ima izvedbi koje ne piate? poato me za inkubator iskreno ne dira dal piati il ne nije bilo niti bitno kad sam nabavljao, a oni piate kad nevalja temperatura il kad se neato resetira, a baa nebi volio da mi "server ra
unalo" krene piatati ko inkubator, poato su upoznati sa tim zvukovima..
-------------
isto tako moram nai neku mati
nu plo
u za bacit, i raspilit je i povezat sve kablove kako spada, da izgleda kao da stvarno radi, i napajanje modificirat tako da daje i 220v i 12v... i da se dobiva to
no iz utika
a za napajanje..
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
imenjak
ENTUZIJASTA577 REP94%
→ Poznavalac
imenjakENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#9
e to je onda dobra stvar...
joa je fora ato sam ih abe nabavio u sloveniji, oko 30-40 kuna je bio, isti takav kod nas se po 100 kuna prodaje..
neko me pitao za osvjetljenje, iskreno, to sam ostavio za kraj, jebe me gdje to nabaviti, za hps ima zajebancija i kompliciranja, najrae bi uzeo atedne ~arulje, obi
ni spektar plavi
asto svjetlo se
ak nae, al gdje da nabavim crveni spektar za cvjetanje, to sam pro
ito na forumu da treba, e to je ve jebenije...
to bi mo~da trebalo bit u zoo aopovima?
----------
ma sve je uglavnom to rjeaeno, svjetlo i zvukovi su bar meni najmanji problem, miris mi je problem i pol...
kad sam uzgajao vani, to je na metre mirisalo, pa mislim si, unutra u maloj sobici, pa to ima da miriai katastrofalno, tj fantasti
no, al ne smije da miriai uope... zato se najviae i ***** oko tog dihtanja, ne smije niti mala rupa da bude da proe miris van..
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jan 2013.
jan 2013.#10
bolje da su ti sve "zute" nego da su ti sve "bele", moras naci cfl sa crvenim spektrom il ne kreci grow, skokni do najblizeg veceg mesta i potrazi u prodavnicama rasvete ili po vecim marketima, trazi neke u rasponu 2500~2700K
imenjak
ENTUZIJASTA577 REP94%
→ Poznavalac
imenjakENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#11
ionako je to tek po
etak izrade, grow mo~e bit za mjesec dana, mo~e bit za godinu dana, total nebitno.. ne ~uri mi se nigdje..
budem pogledao u pet aopu, mo~da tamo imaju...
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
jan 2013.
jan 2013.#12
Teako u pet aopu. Predla~em Philips ili Osram cfl (Osram ima ja
ih) sa oznakom 827 (2700K=temp. boje za cvijet) i 865 (6500K=Vege temp. boje). Npr u omjeru 3:1 u korist 2700K. Nai
ea ih u mnogim trg. centrima. Osram sam vidio u Kauflandu, Philips ima u Baumaxu i Pevecu.... ma ima ih posvuda ;)
Ali, ja bih na tvojem mjestu radije uzeo hps 70W ili 100W! Duau dalo za PC grow, a ne griju pre jako. Imao sam 150W i usudio bih se stavit ju u PC, pogotovo to ogromno ku
iate koje ti imaa ;)
PinkFrojd
ENTUZIJASTA458 REP65%
→ Poznavalac
PinkFrojdENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#13
Joj da, leglo bi ti hps 100w samo tako, i reseni problemi... ili bar 4x30w cfl, tako kako moderator predlaze je ok, ja koristim osram, odlicne, al skupe, jbg. za tu cenu 4 osrama mogao sam da uzmem hps 250w, a i ocu cim sredim adekvatan prostor ;)
19 REP38%
→ Istraživač
jan 2013.
jan 2013.#14
Pozz, ato se ti
e curenja svjetla po spojevima to je normalno za pc box i savjetujem ti da si nabavis ovo:3 Feet Long Rubber Flexible Magnetic Tape Craft Strip | eBay, jednostavno odre~ea koliko ti treba i prekrijea rubove time.
A ato se ti
e filtera, zaboravi one od nape ili sli
no imaa dobar post na vutri o tome i mislim da je najefikasnije ata mo~es staviti u pc i zadr~ati stealth:https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/7857-male-kucne-carolije-modifikacija-grow-opreme-ideje-i-izumi-5.html
imenjak
ENTUZIJASTA577 REP94%
→ Poznavalac
imenjakENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#15
stvar je ato ja ~ivim bogu iza nogu, pa nema baa tih trgovina tehnikom, jedino kad odem do slovenije, al nije ni tamo da odem do slovenije u neki veliki centar, neg odemo po hranu itd, pa imaju tako neki marketi sa tehnikom, al niata posebno, mogao bi tamo otii vidjeti..
dal ima kakva online trgovina u hrvatskoj pa da se naru
i?
ta bi mi varijanta bila dosta jednostavnija...
mali_1.3
AMBASADOR4.547 REP87%
→ Legenda
mali_1.3AMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#16
ja cu ti predloziot nesto kao osoba koja zivi u identicnim uvjetima kao i ti sto se tice roditelja
Oni su takvi i nece se promjeniti dok god se ne odselis, ja san ima 3 boxa i svi su bili na super mjestu, al su oni redovoto to trazili po kuci, kad bih zaboravio izbrisati povijest na web pretrazivacu onda bi me pitali sto radim na vutri.org
bit ovog sto ti govorim je da ne riskiras s tim u kuci znam da je tesko, ja volim vutru na neki drugi nacin kao jedan broj ljudi na ovom forumu i bio bi sretan da u kuci mogu imati neki skroz mali box samo da mi raste, nije bit plodova, ali jednostavno kad im das indiciju da te zanima vutra, oni ce htjeti biti "dobri roditelji" i zaatititi svog sina od "pakla droge" iapsolutno ce sve uciniti da ti to nista ne proradi. Zato moj ti je savjet da sad za 3-4 mjeseca napravis outdoor i osiguras se za cijelu godinu jer si pocetnik koliko vidim, a onda ce ti vecinu posla odraditi priroda, na tebi je samo da naea dobro sjeme, zemlju te da je redoviti zaljevaa/gnojia
imenjak
ENTUZIJASTA577 REP94%
→ Poznavalac
imenjakENTUZIJASTA
jan 2013.
jan 2013.#17
a sad po
etnik, neznam ata ti to baa zna
i, krenuo sam sa sadnjom outdoora prije 2 sezone, po meni dosta uspjeano, sad sam se zanimao za indoor, jer vani je jebeno, bar po meni, dovoljna mi je jedna vani biljka da ja budem miran cjelu godinu, ne duvam
esto, nekad me uhvati svaki dan da duvam, nekad proe mjesec dana pa niata, al kad duvam to nisu velike koli
ine neg onako
ist da me dotakne, a ponekad sa druatvom se znamo ve ubit da neznamo hodati..
al prevelik mi je rizik, jest da ja to sve odradim dosta sigurno, al i dalje ne volim to previae, pa onda kad radim
udne smjene onda moram po noi i se jebavat kroz grmlje kroz aumu, paranoja stalno hvata, ne svia mi se to previae... jer nisam jedan od ljudi kojih boli *****, pa ono posadit u pa ata bude, ja si u glavi stalno vrtim hoe li tko naii, bolje da ovo bolje zamaskiram, dal se ata uje dok hodam kroz aumu, itd..
ma nisu oni toliki luaci da me ~ele spasiti od pakla droge, nit znaju koristit ra
unalo, a history, ko je
uo za to, to neznaju oni koristiti, a imam i pretra~nik svoj koji imam u posebnom djelu kompjutora, ccc, pa nisam ti ja amater, ja i kad je neato sigurno, ja volim da bude joa sigurnije, takav sam
ovjek...a nije nit da radim kakve gluposti inae u ~ivotu, imam dobar posao, bavim se normalnim stvarima, ata ja znam, tako da nit ovo i da saznaju nebi trebao bit neki problem, to ja viae zbog stare jer se ona ima svakakve stvari po glavi...
stari sumnja (viae bi rekao da zna, al nee da direkno govori), pa me samo zajebava, daje mi neke nadimke travaa, ovo ono, a ne tipa ostavi se toga da ti nebi aaku u glavu itd.. a ni nemo~e mi, nisam djete viae, vratio bi i ja njemu aaku :icon_lol:
a tra~enje po kui, to samo stara voli njuakati, ali ne dira tehniku, ne dira ono ato nezna,
ak joj je problem kad grmi pa joj ka~em da iateka kompjutor iz struje, recimo voli po ormarima prevrtati, amaterka, ne razumije onda da postoje dosta bolja mjesta, recimo hifi ureaj koji je istovremeno ispravan, ali ima posebno mjesto za ostavljati stvari, pa recimo u pernici sa olovkama postoji i marker koji se rastavlja, ispravan, al kad ga rastavia jednim
udom ima mjesta taman za 1 frulu..:icon_lol:
svakakvih ja ideja imam...
ak mi je smjeano kad idem preko granice pa vidim na koja mjesta policija tra~i kad me pretresaju, nisam budala da nosim iata sa sobom, ali ono, amateri, ja im joa doem pa ih podjebavam, e oa vidit ispod toga i toga, ata znaa mo~da imam ata sakriveno..:icon_lol:
jan 2013.
1 / 17
jan 2013.
jan 2013.