LEGACY
Frižider Grow Box - Promjena svjetla.
36 odgovora2,917 pregleda
MakyMXD
ISTRAŽIVAČ100 REP33%
→ Entuzijasta
MakyMXDISTRAŽIVAČ
feb 2020.
feb 2020.#1
Ispričavam se ukoliko nisam trebao otvarati novu temu, prebacite ili izbrišite po potrebi, ali čisto da vam se javim, pročitao sam vaše savjete, i sam vidim da sam zajebao dobrano sa onim lampicama, tako da sam za neku cijenu od 50€ postavio neke promjene.
Uzeo sam LED-ice, onu traku, koliko ja mogu razumjeti, one su SMD5050, relativno dugačko, i to nakačio na gornji dio frižidera. To su one LED-ice sa opcijom mjenjanja boja, strobe-a, flash-a i tih nepotrebnih stvari, ali mjenjanje boje mi se čini dosta dobro. Postavljanje je bilo užasno, ono njihovo ljepilo nije dr
alo, ledice su bile preteške kada sam ih lijepio tako po kutovima, pa sam morao čak pištoljem zalijepiti. Pa da ne duljim, evo vam pakovanje:
Ventilator i sve ostalo je ostalo na svome mjestu, i evo kako to sad izgleda. Mogu reći, definitivno je bolje i svjetlije.
Ne znam, meni se ovo čini dovoljno svijetlo, ali evo, ostavljam vama na mišljenje. Također sam uzeo i onu timer utičnicu dnevnu, tako da krećem na 18/6, jer je prvi tjedan biljka u onakvim uvjetima bila na 24/0, tako da razmišljam pokrenuti dnevnik, ne znam, od zadnjeg post-a skoro izgubih volju što sam bio toliko usrao. Što vi kažete?
FatOne
ZMAJ28.401 REP
FatOneZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#2
Trollas ili si ozbiljan?
Nadam se da je ovo neki ukras ili nesto jer ovo bi bilo mucenje bioze na maximumu. Pod ovim nebi ni gljive rasle..
jazilicious
LEGENDA8.219 REP32%
→ Zmaj
jaziliciousLEGENDA
feb 2020.
feb 2020.#3
Daj Nam reci di si pro
ito na ovom forumu da netko koristi za uzgoj ta svijetla ata si ti uzeo ?
Ideja ti je uredu, ali ako ne
ea niata pro
itat i u
it nea ti niata uzgojit mladiu, samo ces izgubit vrijeme i novac.
Svjetlo je najbitniji faktor da znaa. Ovo ti nevalja za uzgoj nikako.
https://www.vutra.org/threads/vodi%C4%8C-kroz-unutra%C5%A0nji-uzgoj-prera%C4%91eno-2014.7897/
https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/
https://www.vutra.org/threads/led-light-emitiong-diode-cob-e27-zeus-hans-osram-quantum-samsung.1074/
https://www.vutra.org/threads/neonske-i-fluoroscentne-cfl-sijalice-tehnicke-karakteristike.992/
Pablito
LEGENDA7.320 REP23%
→ Zmaj
PablitoLEGENDA
feb 2020.
feb 2020.#4
Ovo mozes da koristis kao dekoraciju oko televizora za novu godinu ili ispod kola umesto neonki :)
Vutra Dzanki
LEGENDA9.066 REP41%
→ Zmaj
Vutra DzankiLEGENDA
feb 2020.
feb 2020.#5
https://www.flexfireleds.com/comparison-between-3528-leds-and-5050-leds/
Mozda mogu kao pomocna svetla, mozda i ne ne znam ali glavni izvor svetla tesko da mogu da budu.
Saša443
ZMAJ30.898 REP
Saša443ZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#6
drug,ja bi te posavetovao da lepo uzmes mentora koji ce te voditi kroz prvi uzgoj,bice ti bezbolnije.
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
biljke su ti vec nikle i nemas ti vremena nauciti i procitati sve sto ti treba,zato MENTOR.
Palac
ZMAJ52.590 REP
PalacZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#8
Odli
na priprema, vidi se da si
itao foruum. Mozes da vratis I one novogodisnje lampice da ti boja bude u fulu.
MakyMXD
ISTRAŽIVAČ100 REP33%
→ Entuzijasta
MakyMXDISTRAŽIVAČ
feb 2020.
feb 2020.#9
Bila je tjedna i dnevna, digitalna i mehani
ka. Uzeo sam dnevnu meh.
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#10
Frende,~ao mi je ato ti moram rei ovo,ali bojim se da bacaa novac,a sve radi neznanja.
Malo
itanja bi ti do sada uatedilo i novaca i ~ivaca. Imaa gore linkove. Onako,prijateljski ti savjetujem,
itaj i u
i.
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#12
@MakyMXD aj posto bas i ne prihvacas savjete/kritike sto ti clanovi pisu ovdje i na prosloj temi fino nama svima u inat uzgoji biljku u tom hladnjaku i pod tom rasvjetom i na kraju fino zapali to sto dobijes i uzivaj, a mi nek si mislimo sta se moze a sta ne! Sve je moguce a za ono nemoguce treba samo malo vise vremena:djede:
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#13
Ne znam sto se maltretiras, jednostavno ubacis jednu malu HPS lampu 150w, pojacaj ventilaciju..
I naravno bez proucavanja foruma nista jbg..
Badi
ZMAJ177.232 REP
BadiZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#14
Pomislim...evo nam kolege, naoru~an do zuba...kad ono opet lampice. :upiii:
Troaia novac nepotrebno, posluaaj kolege i
itaj!...ako te uzgoj stvarno zanima, vrlo brzo ea pohvatat osnove.;)
GreenScream
POZNAVALAC1.108 REP56%
→ Ambasador
GreenScreamPOZNAVALAC
feb 2020.
feb 2020.#15
ne razumijem kako su ti promakle led e27 zarulje kad si se vec ulovio tih ledica, da si jednom samo otvorio bilo koji led dnevnik vidio bi da mozes sklepat za tih 50€ jednostavan a efikasan panel.. ugl sam sebi kompliciras zivot
Vutra Dzanki
LEGENDA9.066 REP41%
→ Zmaj
Vutra DzankiLEGENDA
maj 2020.
maj 2020.#17
Zanima me kako je zavrsio ovaj projekat :D
@pix21 editao sam post nisam hteo da zvucim bezobrazno, oprosti
pix21
ISTRAŽIVAČ120 REP47%
→ Entuzijasta
feb 2020.
1 / 19
feb 2020.
maj 2020.