LEGACY
pozdrav pomoc oko stealt grow boxa
30 odgovora2,678 pregleda
pcuthc
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
pcuthcISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#1
Sunon Ventilator 164 m³/hVENTILATEUR SUNON 164M3/H Maleni 12cmx12cm ventilator za male prostore ³ dali moze gurati zrak za Filter promjera 100 mm, dužine 300 mm *snaga 133 m3/h (max. 250 m3/h). Filter sa aktivnim ugljem posto radim mali grow box 40cm*40cm visine 90cm samo za jednu biljku socg uzgoj ulaz boxa ce biti aktrivni sa dva ventaca malim brojem okretaja.
uskoro bum slike postal cim dovrsim nacrt u autocadu.
razmisljam of cfl rasvjeti zbog temperature i to 125watanoj lampi super plant ima neko iskustvo sa tom zaruljom ili preporucujet vise manjih kao u pc boxu.
odlucio sam startat sa setupom posto u pc grow boxu se osjeti prejak miris i hot spotovi.
unapred hvala
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
nov 2011.
nov 2011.#2
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/9142-ventilatori.html
Evo, tu ces naci odgovore o omjeru snage ventova i filtera.
Bas bi bilo lijepo da tu i tamo bacite oko na opseznije postove jer se ljudi stvarno trude da dobijete dobre informacije.... Mene nitko nije tjerao da prevodim ovaj opsezan tekst, ali sam preveo u nadi da ce netko to tu i tamo pogledati. A u search moras samo upisati "Ventilatori" - vrlo jednostavno....
pcuthc
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
pcuthcISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#3
ma jesam izracuna sam izmjenu treba mi nesto sto izbacuje 125 kubnih po satu ovaj baca vise neg trebam nego zanima me dali moze taj vent tjerati zrak kroz kupljeni karbonski filter posto imam navodnjavanje kap po kap cjelo cvjetanje ce se odvijati u zatvorenomn boxu bez utjecaja ljudi :) posto se radi o full stealt grow kutiji.
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
nov 2011.
nov 2011.#4
.....jel taj vent na 220V ili 12V.....ako je onaj kompjeterski sumnjam da je taj protak zraka tocan i nevjerujem da ce posluzit za filter.........
pcuthc
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
pcuthcISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#5
ne 12 volta ma najvise me brine jebena buka iz boxa posto ce mi box biti u stealthu a malih je dimenzija.
protok zraka je u specifikacijama iz snail shopa.
a fakat mi se neda raditi karbonski filter od pc ventova bez obzira kaj imam ideju kak ih dobro napraviti nekak vise vjerujem gotovom proizvodu posto ce mi box biti u sobi nezelim da mi smrdi ni da mi radi buku cjeli box ce biti zvucno izoliran
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
nov 2011.
nov 2011.#6
A s bukom ces se morati pomiriti.... Vent s velikim protokom zraka stvara i vecu buku. Radit ce to s kupovnim, samo pripazi na specifikacije filtera. Uzmi onaj koji ima manju protocnost pa ces moci ventu smanjiti brzinu.
pcuthc
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
pcuthcISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#7
ma da taj 250mkubnih i je najmanji cvuj bas mi to nija pametno sto se tice buke posto imam zaguljene sustanare kaj se mene tice ja bi ju stavil u teglu i na prozor lol salim se .
ma kuzim se u izolaciju buke ormar ce se nalaziti unutar ormara za gluposti koji je dimenzija 70dubine 100 visine i45sirine box ce biti zadenfan uz tom ormaru sa kliznom ladicom heheh platio sam okovo koliko ce me izaci cjeli box katastrofa a neda mi se vise imat posla s adilercicim i murijom zbog dima
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
nov 2011.
nov 2011.#8
Ti se aalia, jelda? Nadam se da ne mislia da stvarno neea otvarat box cijelo cvjetanje, nego se tvoja tvrdnja odnosi na neato drugo.
Kad taj pc vent opteretia sa filterom, smanjit e mu se snaga, a buku rjeaia tako da ga usporia, a time ga opet slabia, tako da ti ovaj ato imaa nije uope previae.
pcuthc
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
pcuthcISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#9
pa stvar je u tome kaj cu investirati u taj boxic dosta para a navodnjavanje imam tak da nije bed pracenje temp boxa bu digitalno an rolltipus sam nasao jebenu shemu sa usba na komp cirka te izae 500/600 kuna tak da cu znat u svakom trenu kaj se desava u boxu kaj se tice cvjetanja lami i tog sranja sve je pripremljeno u cvjetanje ide cfl 250w a vega 125w.
polako planiram box bez zurbe a ocu da napravim kvalitetnu i dobru stvar. jedino me muici jebeni filter za filtraciju zraka i ventilator
ZeleniSaPetListova
ISTRAŽIVAČ84 REP23%
→ Entuzijasta
ZeleniSaPetListovaISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#10
Miris mozes resiti tako sto ces staviti filter od mikrofibera na vent koji izduvava vazduh napolje.
Ali filter stavi unutar boxa na vent, jos bolje ti je da stavis PVC pipe i na pipe da stavis filter, ali ce ti onda trebati jaci vent jer ce vazduh prvo prolaziti kroz filter pa tek onda napolje izlaziti. Srecno.
pcuthc
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
pcuthcISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#11
da sa pvc cjevima sam i mislo raditi i lakse ih je stisat :) doduse koristi cu nirvana sjeme NL posto cu raditi sog jer cu imati oko 80 cm visine za grow
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
nov 2011.
nov 2011.#12
Gle ovako...ja bih na tvom mjestu radio sam filter. Ako hoea pomo oko detalja onda pukni neke slike ili makar neki nacrt, nemam pojma, neato...ovako je sve samo spam i polako nervira.
Vidim da si se informirao i da imaa ve ideju kako ea ato, pa se onda malo potrudi joa i daj neato konkretno oko
ega ti mo~emo pomoi. Ovako imaa sve djelove i izgleda mi kao da bi naj radije da ti netko drugi to slo~i :icon_lol:
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/4304-diy-vutra-org-kolekcija.html
`to se kupovnog filtera tie, nemam pojma koji je u pitanju konkretno, pa ti ne bih znao rei. Jedno je sigurno! Kapacitet im je definitivno vei od tog pc venta :icon_lol:
pcuthc
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
pcuthcISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#13
nasao samn par zanimljivih zipova isto na pc vent se vrti morat cu ih prvo istestirati kak to vuce dim pa bum vidio sam kaj kod kucnih radinosti filtera filter moras svaka dva tri tjedna da mjenjas inace banana, zato sam htio kupovni ali neznam moram skapirati kak da to sve fino slozim da sljaka a frend mi uletio sad da stavim rae hps70w nego cfl 1252 sad ni sam nisam pametan a coold tube za hps imam
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
nov 2011.
nov 2011.#14
......na tom kupovnom isto trebas nakon nekog vremena promijenit aktivni ugljen pa ne traje ni on vjecno......i netrebas mijenjat filter nego samo ugljen u filteru......
pcuthc
ISTRAŽIVAČ119 REP46%
→ Entuzijasta
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
nov 2011.
nov 2011.#16
.......nego imas drugih komplikacija za koje namas pojma.......nije ni out ni in jednostavan samo za tvoj info.......
nov 2011.
1 / 16
nov 2011.
nov 2011.