VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraGrow Room ili box??
LEGACY

Grow Room ili box??

10 odgovora1,956 pregleda
TantorAMBASADOR

maj 2014.

#1
Kako se temperature penju a temp u boxu raste planiram praviti poboljaanje postojeeg boxa dim.90/50/140 ili ak uklanjanje postojeeg i pravljenja Grow rooma u sobi u kojoj je box dim. 90/150/220... Soba ima manji prozor koji bi slu~io za ventilaciju i tu po inju moja pitanja.. Ina e ovih dana u boxu dok je zatvoren prozor uz dva fi 100vent za upuh i ispuh i mali unutraanji vent se kree od 30-32 C...kad je prozor otvoren malo se spusti ali svi znamo zaato ne smijem otvoren prozor drzat.... 1. Zanima me kontrola temp kada bi stavio ja i vent na spomenuti prozor za upuh i aluflex cijevima ga sproveden na dno boxa a ispuh ostavim kakav je? 2.ili da ulozim u t vent i filter i montiran na prozor.. On bi slu~io za ispuh tako da upuh bi bio pasivan(kad Otvorim vrata od sobe) Na obje varijante mislio sam box rasklopit i ostaviti samo gornji poklopac zbog vent i reflektora. Nisam mislio poveavati mjere grova jer lampu ne mjenjam(250hps) Sve planiram ubrzo jer ovaj Grow sam izduro al bie jos toplije... Znam da je prioritet vrui zrak izvuci al zanimaju me mialjenja drugih...
Big LLEGENDA

maj 2014.

#2
Ja bi stavio neki t vent sa filterom na prozor, a na dnu vrata napravio rupu i stavio neki mo~da kupaonski, ima onih od 70-80kn i spojit ga na kratko alu-crijevo radi light trapa :) Imam sli nu prostoriju malo veu koja e biti growroom kad kua bude samo moja jednog dana :D

maj 2014.

#3
mozhda bi mogla varijanta sa skidanjem poklopca boxa upaliti..poshto se topli zrak penje gore...kod mene je neshto vechi box ...ali je i lampa jacha...a nemam toliko visoke temp. a poklopac tj "krov"boxa je otvoren...lampa visi sa lanca koji je zasharafljen u zidove..+ ct imam na koji sam montirala jaki PC vent... pa eto..mozhda ti to da ideju...
StipeZMAJ

maj 2014.

#4
ideja zle vjestice mi se cini ok. ako imas tu mogucnost. ak ne ja bi definitivno iso na jaci vent ili 2 na vrhu iznad zarulje da mice to van. a dolje pasivan upuh ili 2 sa crijevima da vuce sa tog prozora...iz vana. u mom mini boxu se pokazalo da ventovi za upuh dole stvaraju stetu heheh....taj koji mi je bio za upuh sam stavio gore da vadi van i skinuo sam puno. ako box dihta dobro, ti ventovi bi morali napravit dovoljan potlak da ti pasiva bude super...i jos ak imas prozor...mora radit :)
olidoboliLEGENDA

maj 2014.

#5
Ja bi grow room....cool tube + centrifugalni ventilator + filter ....smanjia temperaturu i uklonia ne~eljene mirise. Centrifugalni ventovi su obi no ja i od ulaznih aksijalnih ventova...Ispuh 280 m3/h .cca. 40-47 dbA glasnoe.. Ove svoje ulazne ostavi.. Zna i samo bi morao malo ulo~it i napraviti apgrejd.
komsijin maliPOZNAVALAC

maj 2014.

#6
Kod mene je slicna situacija, 30-32 C ispod 250W CFL-a kada su lampe upaljene, ali koliko vidim biljcice se jos uvek ne bune. Ispod reflektora duva jedan PC vent od 8 cm. Na dnu box-a za intake 2 PC venta isto od 8 cm. Jedino sto mi pada na pamet je da onaj vent ispod reflektora zamenim vecim kako bih dodatno povecao strujanje vazduha. Kada se spoljne temperature budu jos malo podigle ukljucicu klimu koja i inace radi tokom leta u toj prostoriji tako da ce to biti to. Bitno mi je da je vlaga sve vreme u granicama normale (40-50%), a tesim se time da im je u box-u ipak ugodnije nego da su na nekom outdoor elopeku.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se