VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraIndoor Timer + PH metar + zemlja + E27 + filter zraka make model cijena preporuka
LEGACY

Indoor Timer + PH metar + zemlja + E27 + filter zraka make model cijena preporuka

35 odgovora2,737 pregleda

mar 2020.

#1
Pozdrav ja sam friaki tu bio na chatu pa mi rekli da probam tu gurnut. Ne treba mi nista high end posto mi je ovo prvi puta ne ~elim zapalit novce ak ne bu nis od toga... 1. Preporuka za timer 230v da sto manje kosta a sto vise roata... gdje ga kupiti u HR duan( Cijena). 2. Preporuka za E27 zarulje LOW COST mislio sam V-TAC... Koliko da ih stavim na kvadratni metar (koliko 2500K, Koliko 3500K, Koliko 4500K, Koliko 6500K netko tko je vec kombinirao) 3. Ph metar za zemlju make model LOW COST gdje ima za kupiti (ducan)? 4. Zamlja koju preporucate duan HR Brand (Cijena) 5. Gnojivo duan HR preporuka ne sad da me koata ko nova LADA. 6. Folija za oblozit box (kakva je to folija obicna kuhinjska ili da znam kaj trazim) gdje ima za kupiti ducan HR koliko para 7. Filter zraka preporuka i da li moram gurat tu cijev van ili mogu ostavit u prostoriji naravno bez mirisa (make model cijena) 8. Citam po svuda svi pisu nesto ne zaljevati previse ne kuzim sto to tocno znaci nailazio sam neke teme kao svakih 4-6 dana sa 3,5 litara vode zaliti pot od 15L kak ne kuzim kod susjeda ce mi procurit.
PablitoLEGENDA

mar 2020.

#2
A burazere kucaj na search, za svako pitanje imas odgovora milion ;) Potrudi se malo, nemoj sve na tacnu da trazis :) Uzmi mentora da te sprovede kroz grow od semenke do cveta ;)

mar 2020.

#3
Pa zato sami trazio neke preporuke pogledao sam iole dnevnika vec ih danima roatiljam neke ideje sam pokupio no ove info nikako ne nalazim...
PablitoLEGENDA

mar 2020.

#4
Ovako: Zemlja: florabela zuta,pot h, blumenerde plantaflor zelena. Djubrivo: Hesi, Plantela list,cvet, slavol. Ventilacija: usb ventovi, kupatilski vent, mozes vani da protnes da izbacuje vazduh. Rasveta: imas gotovih panela da kupis, mozes i od e27 sijalica da pravis... 2700k za cvetanje, za vege mozes 6500k. Folija: mylar ili diamond. Meraci temperature i vlaznosti, ako koristis hesi ph ti ne treba Saksije zavisi koliki box planiras i koliko biljaka... ako manje biljaka radis recimo u 80x80 stavis dve foto u kante od po 20l ili 3-4 autosa u 10l. Ukratko sam ti napisao sad ako sam nesto izostavio potrazi sam. I da zalivanje radis postepeno, ne mozes da zalijes biljku od 10dana sa 3.5l vode, nego krenes sa 0.5l pa kako raste biljka i siiri se koren tako povecavas vodu ;)
Z&NZMAJ

mar 2020.

#5
Mehani ki, 15min intervali, cijenu ne znam, al do 10e. Dakle, ne zeznut se pa uzet tjedni, nego dnevni, da mo~ea podesit 18/6 i 12/12 Ne treba ti to...pH vode za zaljevanje kontroliraa i reguliraa. Ne moraa, ali prostoriju provjetravaj redovito. `to ea kupiti ovisi isklju ivo o tebi, a gdje ea kupiti, nije neki problem nai na guglu. Pobaj kucati grow shop... Nisam sve odgovarao, ve ea dobiti info od ljudi koji se viae razumiju u LED itd. Ja sam joa uvijek HID zagovornik, iako me vu e i taj LED ve neko vrijeme :) PS. A jesi ti pogledo sticky temu u ovom forumu kako sam ti rekao na chatu? :)

mar 2020.

#6
Zemlje.. super pogledam po duckasima sad bar imam neki okvir kaj trazim. Od ovih djubriva samo jedno odaberem ili mi sva trebaju?(Brijem da cu Hesi) Rasvjetu bi sam radio skupo mi ispadne puknut 100 i vise € ak ne bu nis od toga dakle 1m X 1m BOX koliko 2700K i koliko 6500K Ventovi nisu bad vec filter za miris. Di ima te folije za kupit u ducanu? Okvirno cijena Mjerac temperature i vlaznosti imam. BOX 1m X 1m ha jedno 4 biljkosa bi mi bilo ok ak stanu na tu povrsinu. Timer ok a di ih ima za kupit jel znas mozda ne bih nista narucivao sa neta iz ovih i onih razloga... Aha a kak reguliram ph vode za zalijevanje? E jbg sad nisam to procitao u ovoj temi ajd ti to premjesti tam di mislis da bi trebalo nemoj mi sad ovo ubit...
PablitoLEGENDA

mar 2020.

#7
Imas po grow shopovima folije, uzmi ceo hesi paket i ne brini to ti je svee, ovako nisam pravio panel od sijalica nikad ali racunam na tu povrsinu jedno 300w (vidi woltazu koje imaju u nabavci pa rasporedi lepo sijalice ima kolega ovde dosta pa ce ti pomognu oko toga )leda bi bilo ok. 4biljke taman... ako ti je problem miris uzmi neku turbinu sa filterom da to neutralise. Ph vode ne regulises ako koristis Hesi ima korektore u sebi.
Z&NZMAJ

mar 2020.

#8
Mentora nai za pitanja o uzgoju, bolje tako. Ili kad rjeaia opremu i krenea, dnevnik uzgoja startaj. Neu. Nego, gdje gori frende? Polako samo, dobit ea joa odgovora, a u meuvremenu se upoznaj s forumom. Ima tu ve svaata napisano, samo treba imat strpljenja i volje za pro itati.

mar 2020.

#9
E pa to sam i mislio ali prvo moram ove stvari rijesiti nabaviti pa cemo onda o mentorima strainovima itd...

mar 2020.

#10
Evo nasao sam taj Hesi pack koji je otprilike 15€ to bi bila prihvatljiva cijena a ima i taj neki drugi Hesi starter pack taj je 55€ i to mi je onak malo to much.

mar 2020.

#11
Nasao sam ove timere kaj mislis ovaj digitalni mi dobro zgleda... https://www.chipoteka.hr/artikl/123935/timer-mehanicki-mini-220-v16a-48-preklopa-24-h-6070622852 https://www.chipoteka.hr/artikl/10478/timer-mehanicki-220-v16a-96-preklopa-24-h-6070622850 https://www.chipoteka.hr/artikl/122988/timer-digitalni-220-v16-a-nocna-svjetiljka-perel-6070617092

mar 2020.

#12
Dakle iskopao sam i ove ~arulje jedna je obicna V-TAC 2700K (nije Samsung) a druga V-TAC Samsung 6400K. Nisu 2500K i nisu 6500K pise u speckama da nemaju UV i IR zracenja jel to ok? Sad nemam pojma da li se racuna koliko Wata ima sama ~arulja ili koliko Wata daje u usporedbi sa ~arnom niti... opet glupo pitanje..
PablitoLEGENDA

mar 2020.

#13
2700k ti je za cvetanje, niko ti nije ni reko 2500k ;) 15w pise ti, a te druge su ti 9w.ubaci jos jednu od 15w da imas preko 300 tacnije 303w.
.i.ZMAJ

mar 2020.

#14
drug u kauflandu najobi nijem ea nai sve osim dobre zemlje (grla e27 znaju neimati ali eae imaju)

mar 2020.

#15
Ovaj drugi mozes u Mercatora u bijeloj tehnici,39kn

mar 2020.

#16
Nemoj uzimat digitalni timer, jer kod nestanka struje, restarta se... Neki imaju punjivu bateriju, koja dr~i neko vrijeme, ali oni su puno skuplji! Ja sam kupio za 140kn digitalni, gdje piae da pamti 24h postavke, ali im sam isklju io osigura i vratio ga, timer se restartao. Gore, kolega je dobro odabrao! Ja koristim samo takve i imaa ih u Kauflandu! Od du ana koji rade...

mar 2020.

#17
Gledaj vamo :) Ili sadis ili nesadis. Nema izmedju. Treba ti opreme za 4-5 tisuca kuna,ako zelis nesto srednje,ne skupo. ( npr za box 1,2x1,2) Rasvjeta,ventilacija,box,vremenska stanuca i jos detalja. Greska koju cine vecina pocetnika je ta... sa sto manje para imati dima pun k. A to ne ide. E onda kad na to sve nadodas sjemenke,gnijivo,struja :) Smanji box u glavi na 0.6 x 0.6 ...neka ti to bude polazna tocka. Experiment za manje novaca. 1 biljka. Pa ako popusis,popusio malo love.

mar 2020.

#18
Ja sam ti velika ljen ina i zakucat 4 kilo kuna na svoju ljenost mi ne pada na pamet za pocetak. Box cu sam napravit pa cemo vidjet. :thumb:

mar 2020.

#19
Evo ako ti nije tesko sto bi ti preporucio za tih 4 kilo kuna... Mozda naguzim ljubavnicu da me po asti.. :upiii:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se