LEGACY
Stiropor otporni box ?!
50 odgovora3,923 pregleda
CrazySmoke
POZNAVALAC767 REP19%
→ Ambasador
CrazySmokePOZNAVALAC
avg 2013.
avg 2013.#1
Dragi frendovi zanima me ako ima tko iskustva sa debljim stiroporom jer bih napravio box u potkrovlju po zimi gdje su temperature ispod niatice jer nemam neke druge mogu
nosti, dal bih po mraku uspio imati/sa
uvati dobru temperaturu ako je dobro oklopljen i zatvoren? bez obzira kaj ne struji zrak, bar da neato raste :)
i joa nea me zanima jer vidio sam da neki koriste bijele kante koje propuataju bar neko svjetlo, jel ono ateti korjenu? Hvala
kumovi
AMBASADOR2.745 REP36%
→ Legenda
kumoviAMBASADOR
avg 2013.
avg 2013.#3
Ja sam stavljao stiropor 5 cm u box, imas slike na dnevniku uzgoja. A mozes ti i deblji kolko ti prostor dozvoljava, samo sto ces morati imati neko strujanje zraka kroz to podkrovlje a i kroz box. A bogami i neku vrstu grijanja. dobro prouci sve aspekte prije nego sto se das u izgradnju.
Sretno ;)
Tropico
LEGENDA12.891 REP79%
→ Zmaj
TropicoLEGENDA
avg 2013.
avg 2013.#4
Ja bi izmeu grada stavlja kamenu vunu, pa onda najlon deblji na grede i preko najlona stiropor ali neki otporniji na temperature...imas one za fasade sta se koriste...cak svaki od njih ima zub pa ljepo sve sjedne, spojeve prekriti kakvim kitom i sve obojati u bijelo... ;)
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
avg 2013.
avg 2013.#5
:D tavanski grow bez grijanja,pasivni ulaz u prvi box,u kojem je majka na 24 sata svijetla dok su u drugom klonovi na 12/12 itd al daleko si ti od toga pa kreni sa stiroporom ;)
http://imageshack.us/a/img29/7223/96d.png
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2013.
avg 2013.#6
ko oklopljen i zatvoren, potkrovlje, box...? ne razumem bas najbolje, jel stiroporom hoces izolovati potkrovlje ili od njega napraviti box
CrazySmoke
POZNAVALAC767 REP19%
→ Ambasador
CrazySmokePOZNAVALAC
avg 2013.
avg 2013.#9
Hvala na dobrodoalici, ja mislio da ete me popljuvat :D
Dakle box od stiropora, kojih 2 m du~ine, 1 m airine i 1.5 m visine. stavio bih atedne ~arulje i za po danu ne brinem hoe im bit zima jer u im malo odakrinut vrata tek tolko da struji zrak poato e bit zima okolo boxa pa e lako zrak strujat. nego po noi me zanima da ua
uvam toplinu tako da ga dobro zatvorim. ako bi i bilo zagualjivo/toplo od stiropora, lako bih dvje male rupe naopravio da tek tolko zrak struji. meni nije namjera da dobim teake biljke, ve da one kako tako rastu i da si meusobno poklanjamo ljubav :) ve sam imao grow box sa ventilatorima i nisu cirkulirali zrak dobro kao kad su im vrata bila i malo otvorena. Hvala na podraci
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2013.
avg 2013.#10
"2 m du~ine, 1 m airine..." - da li si svestan koliko ti cfl lampi treba za ovu povrsinu + cfl ne greje bas, tako da bi preko zime morao dogrevati... smanji malo (vise) ambicije za pocetak, ja jos nisam na forumu video grow na 2m2 sa cfl ;) tu bi ti i hps 600w bio malo
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
avg 2013.
avg 2013.#11
Autore, prije ikakvih pitanja
itaj dnevnike drugih, gledaj boxove drugih jer ovo ata si ti naumio je zajebancija. Nije da pljuvam ali to tako ne ide, to je mu
enje biljaka.
https://www.vutra.org/topic/10608-vodi%C4%8D-kroz-unutra%C5%A1nji-uzgoj-by-marcopolo/
Pro
itaj prvi post (i joa mnogo toga) nakon njega ili kreni ozbiljno(ako si ozbiljan) ili odustani.
Budea li i dalje neozbiljan tema
e pod klju.
CrazySmoke
POZNAVALAC767 REP19%
→ Ambasador
CrazySmokePOZNAVALAC
avg 2013.
avg 2013.#12
Ma tko je neozbiljan, ja sam samo sretan. I naumio sam da mi neato mora rasti po zimi a ova ideja me privla
i jer nemam izbora drugog. dakle pitanje je bilo hoe li stiropor sa
uvat toplinu boxa po noi, a ostalo u vam tu predstavit kad doe vrijeme za to. nisam po
etnik ni profesionalac niti volim umjetna gnjojiva ali znam koliko je ova biljka zahvalna i ne tra~i mnogo osim malo dobrih uvjeta.
Power, to sam u grubo rekao za mjere iako su prave dimenzije malo manje u pitanju, za 4-5 biljki da mi rastu.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2013.
avg 2013.#13
pa nemoj "na grubo" odgovarati nego daj tacne mere ako ocekujes odgovor, u svakom slucaju ako temp. pada ispod 10C zaboravi na stiropor i cfl, lepo sam ti vec odgovorio:
CrazySmoke
POZNAVALAC767 REP19%
→ Ambasador
CrazySmokePOZNAVALAC
avg 2013.
avg 2013.#14
Inae sam to
an ali promaklo mi ;) 1.5 du~ine i 80 cm airine
a za atedne ~arulje sam siguran da griju jer sam imao box sli
nih mjera sa dva ventilatora(nutra dolje, van gore) i pri zatvorenom nisu ispunjavali svrhu, jer
im bi malo bilo otvoreno( a bez ventilatora) odmah bi se sparina raziala te su sasvim lijepo rasle
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2013.
avg 2013.#15
daj reci nam koliko si kojih cfl lampi imao da znamo sta to ugreje preko metar kvadratni prostora
druga stvar, ako si siguran da greju, sto nas pitas da li ce da ugreju taj tvoj prostor, cemu to zezanje onda
CrazySmoke
POZNAVALAC767 REP19%
→ Ambasador
CrazySmokePOZNAVALAC
avg 2013.
avg 2013.#16
Brate krivo
itaa, viae put sam napomenuo da mi je bitna temperatura po mraku u boxu, dok je izvan boxa ispod nule. 4 il 5 ~arulji sam imao
3 ih je bilo u vegetaciji pa sam dodao joa dvije kasnije, ima to par godina ve a bile su najskuplje, oko 35 - 40 kn
Naduvani_Zeko
ENTUZIJASTA249 REP12%
→ Poznavalac
Naduvani_ZekoENTUZIJASTA
avg 2013.
avg 2013.#17
Mozda te on nije skonto .Ali ja jesam.Nema tog siropola koji ce ti ugrejat box bez dodatnog izvora toplote. Storopol je izolator a ne grejno tjelo. Ja sam uspeo sa 12 stednih u svom box da odrzavam temp. od 18C zimus sa 24h upaljenim svjetlom.Bio je oblozen sa 2cm str.
CrazySmoke
POZNAVALAC767 REP19%
→ Ambasador
CrazySmokePOZNAVALAC
avg 2013.
avg 2013.#18
Pa ne mislim grijat box sa stiroporom nego odr~at pogodnu temperaturu nou tako da ga "hermeti
ki zatvorim" a evo ovih dana je velika temperatura u razlici vanka pa opet biljke ~ive
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2013.
avg 2013.#19
vidim ja da ce gringo ovu temu :lock:
prvo, ne mozes hermeticki zatvarati stiropor, drugo, bez grejanja nece ici... sta jos treba na tu temu sem da ti treba bar 400w u zbiru cfl lampi i minimum 2kw kalorifer
CrazySmoke
POZNAVALAC767 REP19%
→ Ambasador
CrazySmokePOZNAVALAC
avg 2013.
avg 2013.#20
Zato i je pod navodnicima ;)
evo nabavio od baumaxa katalog i imaju 50 x 100 cm sa 5, 8 i 10 cm debljine fasadni stiropor i sad izmjerio i za
udio se kolko je to veliko :D nisam dugo mjerio. dakle box e bit(odluka je pala) 1m visine i du~ine te 50 cm airine uz 5 il 8 cm debljine. viamo se uskoro da pretvorim slatku viziju u stvarnost :) i da nemogu
e postane mogu
e :)
kumovi
AMBASADOR2.745 REP36%
→ Legenda
kumoviAMBASADOR
avg 2013.
avg 2013.#21
Vidi nesto drug,
rekli su ti da ne mozes zatvoriti nikako hermeticki box jer ces podaviti biljke bez zraka.Zrak u boxu moras izmjeniti jednom u 5 minuta ili cak i vise ako mozes, znaci jednom u 4 min ili jednom u 3 ili jednom u 1 min. Moras imati pasivni upuh koji upuhuje zrak izvana, znaci izvan boxa. Ako je temperatura izvan boxa ispod nule upuhivace ti taj zrak. Znaci moras imati neku vrstu grijanja zimi ili hladjenja ljeti. Eh sad ako je manji prostor u koji ispuhujes topal zrak iz boxa mozda ga i sijalica moze zagrijati. nadam se da je malo jasnije sada.
;)
Avantura
ZMAJ15.881 REP
Naduvani_Zeko
ENTUZIJASTA249 REP12%
→ Poznavalac
Naduvani_ZekoENTUZIJASTA
avg 2013.
avg 2013.#23
ja imam kucu fasadiranu 10 cm stiropol. Block neznam koliko tacno oko 25 cm i malter od 2.5 cm sa jedne i druge strane . Posle lozenja 8 sati zimi sa ugodnih 24 c spadne nekad i na 14 do 16 c .A ti govoris o boksu koji mislis zatvoriti siropolom do 12 sati preko noci gde vanjske temp padaju do 0 i vise.To max moze izdrzat bez grijanja par minuta.
Citiram tebe:
Dragi frendovi zanima me ako ima tko iskustva sa debljim stiroporom jer bih napravio box u potkrovlju po zimi gdje su temperature ispod niatice jer nemam neke druge mogu
nosti, dal bih po mraku uspio imati/sa
uvati dobru temperaturu ako je dobro oklopljen i zatvoren? bez obzira kaj ne struji zrak, bar da neato rast
Odgovor si dobio.Moj savjet ,postavi novo pitanje kako zagrijat box u potkrovlju koji se nalazi na prostoru gde temp nocu padaju ispod 0. A da pritom ne utice na 12/12 svjetlo(ili vec koliko mislis drzat u mraku).
CrazySmoke
POZNAVALAC767 REP19%
→ Ambasador
CrazySmokePOZNAVALAC
avg 2013.
avg 2013.#24
"A ti govoris o boksu koji mislis zatvoriti siropolom do 12 sati preko noci gde vanjske temp padaju do 0 i vise.To max moze izdrzat bez grijanja par minuta."
pa to me zanimalo isklju
ivo, hoe li prodrijeti hladnoa unutra ako ga dobro zatvorim da zrak ne propuata. jer kad bi unutra se ua
uvala ne preniska temperatura za njih ili ako bi bilo i zagualjivo, lako bih napravio malu rupicu. a to ato velia za svoju kuu, si siguran da bi samo kroz stiropor propuatala hladnoa? i koje su alternative grijanja boxa po mraku? Hvala
Avantura ja sam avanturist, experimentist i pro
itao sam onaj post i nema veze s mojim pitanjem u ovoj temi.
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
avg 2013.
avg 2013.#25
ovo ti i nije neka avantura,u svatove bez k...... ;) ili posluaaj savjete ili neidi u svatove :)
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
avg 2013.
avg 2013.#26
Mo~da nema veze s pitanjem dali
e stiropor zadr~ati temperaturu preko no
i ti pokuaavam re
i da i da zatvoria box i zadr~ia temperaturu izgubiti
ea svje~i zrak koji je neophodan za rast.
:ludaci_lol: Bravo, ato manju rupicu i sve
e biti ok :rofl: Nikako da shvatia....
https://www.vutra.org/topic/9501-s-cim-grijati-prostor-za-grow/
Ovo je tema za pitanja o grijanju boxa pa mo~ea tu nastaviti ovdje je sve re
eno. :lock:
🔒 Ova tema je zaključana
avg 2013.
1 / 26
avg 2013.
avg 2013.