LEGACY
Pocetnicki box
38 odgovora1,911 pregleda
15 REP30%
→ Istraživač
mar 2014.
mar 2014.#1
Poz ljudi,resio sam uzgajati marijanu u boxu,do sad sam samo duvao i veoma brzo postao sam njen fan.
Totalni sam amater sto se tice uzgajanja,pa bih vas zamolio ko je voljan da mi objasni
za pocetak evo jedne ameterske seme koje sam napravio,da li zadovoljava uslove i za koliko saksija,koliko osvetljenje mi je potrebno,koliko ventilatora,izolacije,zemlje,semena,koje pesticide ?
Hvala
rastarafa
ISTRAŽIVAČ188 REP92%
→ Entuzijasta
rastarafaISTRAŽIVAČ
mar 2014.
mar 2014.#3
Meni je pocetnicki bio slican, samo sam imao 45cm sirine, koristio sam 6 CFL-ki od 23w, mislim da se izgurat ali LST je obvezan onda :)
Fukmondo
AMBASADOR3.140 REP47%
→ Legenda
FukmondoAMBASADOR
mar 2014.
mar 2014.#4
a da recimo obrnes box da ti visina bude 80 cm.,rasvjeta bar 150w HPS,sjeme po volji recimo indica itd.itd....
15 REP30%
→ Istraživač
mar 2014.
mar 2014.#5
Da li ce odgovarati 80cm visina,zanima me koliko stabiljke moze stati,koliko vremena treba da poraste i rodi svoje "blago" i koliko grama ?
Null
ISTRAŽIVAČ164 REP76%
→ Entuzijasta
NullISTRAŽIVAČ
mar 2014.
mar 2014.#6
Koliko vidim oba ventilatora su okrenuta na istu stranu. Imaj na umu da jedan treba da uvla
i drugi da izvla
i vazduh.
Takodje, vrlo su blizu osvetljenja. Tako da obrati pa~nju da ti sijalice ne srede ventilatore.
jointz
ISTRAŽIVAČ104 REP36%
→ Entuzijasta
15 REP30%
→ Istraživač
rastarafa
ISTRAŽIVAČ188 REP92%
→ Entuzijasta
rastarafaISTRAŽIVAČ
mar 2014.
mar 2014.#10
sve zavisi o tebi, mozes ih odma stavit na 12/12 i rodit ce u kratkom vremenu s manje uroda, a mozes mjesec dana drzat lampe ukljucene 20-24h, i ako si zadovoljan razvitkom vegetacije prebacit na 12/12 tj cvjetanje i ako si je redovno dubrio imat ces dobar urod (zavisno i od sorte)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2014.
mar 2014.#11
gde mesec dana vege na 60cm il 80cm visinu, posle jedino da ih nosi van. uspravi box, stavi 150w i radi 12/12 od starta, tri biljke je puno za to svetla, jedino ako radis sa regular semenom pa kad sklonis muske ako ostane 2 bice guzva, optimalno je jedna biljka za te dimenzije + trening i mora biti ok
rastarafa
ISTRAŽIVAČ188 REP92%
→ Entuzijasta
t@mara
ZMAJ28.214 REP
t@maraZMAJ
mar 2014.
mar 2014.#13
Neka me netko ispravi ako misli da nisam u pravu,ali meni je puno jednostavnije i br~e do do ovakvih informacija
itajui forum nego moljakat i
ekat odgovore,tla
it sebe i sve oko sebe i otvarat ovako glupe teme.Mislim.. pa forum je pun informacija i to puno slo~enijih tema je obraeno a ne ovako banalnih pitanja.!
15 REP30%
→ Istraživač
mar 2014.
mar 2014.#15
znam da sam dosadan,ali sam nov u svetu vutre nisam imao iskustva sa uzgajanjem samo varim, vidim vucic jebo kevu lerdijima iz kraja pa je teze nabaviti,resio da budem sam svoj gazda :rasta1:
U izradi je novi box
Materijal koji ce biti upotrebljen je drvo spolja,metalna unutrasnja konstrukcija, izolacija:stiropor i preko alu folija,od opreme:
2 ventilatora SILENT-300,osvetljenje WOMAX 8U-150W-E40 sa 8 cevi,digitalni vremenski prekidac 3600W TD02,digitalni higrometar
da li je potrebno jos nesto i koliko biljka moze stati?
anunnaki_
LEGENDA5.667 REP7%
→ Zmaj
anunnaki_LEGENDA
mar 2014.
mar 2014.#16
Higrometar?
Ja bih tu gurnuo 3 automatika... s obzirom da ti je visina manja... ali ja volim da je u boksu guzva :)
15 REP30%
→ Istraživač
mar 2014.
mar 2014.#17
Popravljeno,da li nesto hvali od opreme ?
Sto se tice svetla mislim da ce odgovarati idem da sredjujem box,hvala svima na odgovorima.
Poz
Saša443
ZMAJ30.898 REP
Saša443ZMAJ
mar 2014.
mar 2014.#19
ventilator za upuh vazduha ide u donji nivo boxa,a ispuh u gornji...
MarcoPolo
LEGENDA9.777 REP48%
→ Zmaj
MarcoPoloLEGENDA
mar 2014.
mar 2014.#20
ne kuzim bas ovu skicu...s jedne strane ti je visina 100 a s druge 110...jel to nekakav kosi krov?
pise hps 250w...a spominjes 150 cfl
uglavnom ako vec sklapas box od nule gledaj da imas kvadratni oblik, steta da kad vec slazes ne iskoristis svjetlo do maximuma
mar 2014.
1 / 20
mar 2014.
mar 2014.