LEGACY
izrada box-a v.01
20 odgovora1,693 pregleda
kenit
ENTUZIJASTA579 REP95%
→ Poznavalac
kenitENTUZIJASTA
okt 2016.
okt 2016.#1
Pozdrav svima,
Krenuo sam u izradu box-a od plo
a preaanog drveta (aperplo
e).
Dimenzije bi trebale biti 35x60x120 cm, unutarnja obloga od alu folije (mat strana), te 4 ventilatora od kompa spojena u seriju na adapter od 24V.
Uz gornji vent, najvei, bi kasnije doaao carbon filter za nape (nekih 7 eura).
Moram joa kupiti tajmer uti
nicu (metro, pevec, bauhaus, chipoteka i sl.).
Naumio sam staviti HPS od 250W koju joa tra~im, ali o tome piaem kasnije u oglasniku.
Za prvi grow planiram staviti 3 - 4 automatika (jer ~elja je jaka :D )
Sutra- preksutra bi krenuo u samu izradu- piljenje, sklapanje, o~i
enje...
Zanimaju me mialjenja, prijedlozi i savjeti o navedenom projektu.
baobab
LEGENDA14.229 REP92%
→ Zmaj
i33i
AMBASADOR2.595 REP31%
→ Legenda
i33iAMBASADOR
okt 2016.
okt 2016.#3
Nee to na dobro prijatelju, pc ventovi ti mogu samo zrak u boxu mjeaati, hps 250 e ti kuhati biljku u tako malom prostoru sa pc ventovima, razmisli o CFL-u ili LED (ako imaa para). Za prvi (a isvaki idui) grow idi sa 1-2 biljke max za taj prostor. Taman ti stanu 2 posude od 12-15 litara u box. U slu
aju kakvog sra** ateta e biti manja a realno je o
ekivati zlo u prvom growu.
Ja bi stavio dvije rupe fi60 dolje ljevo za pasivni upuh, gore desno na strop jednu rupu od bar fi 100 za kupaonski vent (imaa ih od 15-35 eura sasvim solidnih), sa nekum fleksibilnim crijevom vent pribli~iti svjetlu koliko je mogue da ato bolje toplinu izvla
i van boxa.
Ugljeni filter od nape ti nee baa puno pomoi ali mo~ea iskoristiti ugljen iz njega za izradu priru
nog filtera.
kenit
ENTUZIJASTA579 REP95%
→ Poznavalac
kenitENTUZIJASTA
okt 2016.
okt 2016.#4
ok, hvala na savjetu, naaao sam na njuakalu kupaonski vent za izvla
enje zraka (50 kn), ide na cijev flexi uz ~arulju.
Svakako u napraviti dvije pasivne rupe, plus jednu aktivnu (kao opciju ako e faliti hladnijeg zraka) i dva mjeaa
a zraka.
Nego, zaato mi nee pomoi taj ugljeni filter?
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
okt 2016.
okt 2016.#5
Alu folija ne valja. Obicna mat bijela boja je puno bolje rjesenje (waterbased nema mirisa)
Nece ti ni taj kupaonski vent pomoc. Mali je to box za 250w i ako vec zelis to utrpat, morat ces i jaci vent uzet.
120 je malo pre nisko kad oduzmes visinu posude i filter koji ce zauzet nesto prostora.
Filter kupi gotov, a velicina ti ovisi o ventilaciji. Ako bi isao na npr 250m3/h turbina, onda gledas da ti filter ima maximalan protok veci od protoka turbine.
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
okt 2016.
okt 2016.#6
diamond mylar 5eura metar kvadratni po meni najbolja moguca vrsta folije
kenit
ENTUZIJASTA579 REP95%
→ Poznavalac
kenitENTUZIJASTA
okt 2016.
okt 2016.#7
Kupnja turbine mi za sad nije opcija, ali bih mogao podii visinu na 160 cm,
ime dobivam dodatne 84 litre prostora. Jel bi to bilo dovoljno za vent od 20W da vu
e toplinu?
baobab
LEGENDA14.229 REP92%
→ Zmaj
baobabLEGENDA
okt 2016.
okt 2016.#8
Neces znati dok ne probas, vjerojatno bi izgurao do kraja posto dolaze hladniji dani...
Zlochika
LEGENDA7.129 REP21%
→ Zmaj
ZlochikaLEGENDA
okt 2016.
okt 2016.#9
Ja kod nas uzeo reflektujuu foliju za podno grejanje, taman je "na kockice" i koata 0,8 EUR m2.
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
okt 2016.
okt 2016.#10
diamond mylar je folija dizajnirana da reflektira 98% svjetlosti.
alu kuhinjska folija reflektira 88% i smatra se jako losom.
koliko reflektira folija za podno grijanje?
mislim da je i u ovom slucaju bolja obicna bijela boja nego kojekakve diy folije.
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
okt 2016.
okt 2016.#11
a cim je neka folija za grijanje predpostavljam da ce se teze hladit box sa tim XD
okt 2016.
1 / 11
okt 2016.
okt 2016.