VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraPc box big tower-esprit
LEGACY

Pc box big tower-esprit

108 odgovora9,227 pregleda
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#1
Pozdrav svima. Resio sam da isprobam jedan micro grow pa sam u novembru 2010. stavio na klijanje 3 semenke nepoznatog porekla (vutra iz koje sam uzeo semenke je bila odlicna). Kao i svakom pocetniku desile su se razne nevolje sa temperaturom,vlagom...ali sam nekako izasao na kraj i tri lepe biljke su nikle i bile u vegetaciji do nove godine. Odradio sam od samog pocetka brutalan LST da bih mogao da stavim sto vecu saksiju. Napravio sam lift u kucistu. Sijalice sam kupio philips 33w 865 3 komada i philips 827 3 komada. Za vreme vegetacije su bile 3*865+1*827,a od nove godine 3*827+1*865. U pocetku sam ih zalivao kisnicom,a kasnije sam kupio ph metar i stelovao vodu na ph 6,5 i dodavao hidrogen 3% 4ml na 1l vode.U cetvrtoj nedelji sam poceo da dodajem plantelu list 7ml na 1l vode na 2 nedelje. Aj sad malo da pocnem sa slikama koje su sinoc slikane nokijom. Jedna biljka je pocela da cveta 7.1.2011,a druga 15.1.2011. Evo prvo da vidite PC box http://img17.imageshack.us/img17/1975/02022011573.jpg http://img820.imageshack.us/img820/9160/02022011571.jpg
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#2
Negde oko 10.01 sam primetio da je jedna biljka decak i nju sam izbacio. Za ove dve sam morao da smislim kako da Najbolje iskoristim prostor. Na pijaci sam kupio saksiju koja je po sirini idealna za moj box ali po duzini je mnogo veca od boxa pa sam je smanjio :). Na sredini sam izbacio 10cm , pa opet spoijo tecnom plastikom. Svestan da svaka biljka treba da ima sopsveni prostor pregradio sam saksiju na 2 dela tako da su prakticno odvojene jedna od druge,a ipak u istoj saksiji. http://img683.imageshack.us/img683/5273/01022011556.jpg
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#3
Ocigledno je da je jedna od ove dve biljke indika, a druga sativa. Na indiki su debeli i krupni listovi,a sativi tanki (ostri). Na sledecoj slici se vidi sativa kojoj sam je.. majku sa lst-om u cetvrtoj nedelji cvetanja http://img830.imageshack.us/img830/5273/01022011556.jpg
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#4
Evo i iz drugog ugla. Sativa do nas, indika do zida box-a. Svi ovi cvetovi su bas od sative,a indika je kasnije pocela da cveta pa su cvetici tek na pocetku. http://img843.imageshack.us/img843/1092/01022011557.jpg
SvetilistPOZNAVALAC

feb 2011.

#5
:thumb:bie to odli no i samo tako nastavi :sun2: samo jednu primjedbu imam :( mogao si sve to fino slo~iti u jedan posta al no dobro vidi emo kak e drugi na to reagiraju
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#6
Na ovoj slici je glavni vrh od indike http://img151.imageshack.us/img151/7581/01022011558.jpg ,http://img819.imageshack.us/img819/3639/02022011566.jpg , http://img822.imageshack.us/img822/165/02022011565.jpg .
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#7
Jbg, sad sam seo da kuckam pa polako... Iskreno jedini razlog ovog posta je da pokazem buducim micro growerima opak lst i dam neki savet oko vode. O tome cu kasnije. U svakom slucaju hvala na primedbi i trudicu se ubuduce da na jednom postu bude sazetije. pozdrav
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#8
Evo jos dve slike (brutal lst) http://img51.imageshack.us/img51/9018/02022011567.jpg , http://img600.imageshack.us/img600/9419/02022011568.jpg
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#9
Sto se tice vode u Beogradu imam par saveta za pocetnike koji ne mogu da priuste ph metar ili ne zele da se izlazu troskovima. Kisnica je (bar ova koju sam ja skupljao) super. Ph vrednost joj je ispod 7 i dok sam sa njom zalivao bilo je ok. Sto se tice cesmovace toplo vam preporucujem da je pripremate na sledeci nacin. U balon od 5l sipati vodu iz cesme, ostaviti dva dana, dodati 15ml peroxida (hidrogena 3%), dodati 70-80 kapi alkoholnog sirceta 9%. Na taj nacin se dobije voda ph izmedju 6,5 i 7,0. Sirce sam sipao u bocicu od kapi za nos nafazol (sta znam mozda su neke kapi vece ili manje). Takodje svima toplo preporucujem HESI SuperVit koji ima u Beogradu da se kupi (1 kap na 5l vode).
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#10
E sad pitanje za znalce. Kao sto vidite box je bas mikro i guzva je opasna. Posebno mi problem prave listovi od indike koji su prekrili dosta cvetica ispod.ja sam ih savio koliko je bilo moguce ali opet svetlo tesko dolazi do donjih cvetova. Da li je pametno da je malo potkresem i omogucim da svetlo ide do donjih cvetova?
numero unoISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#11
slobodno nekoliko donjih listova skresi
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#12
Hvala numero uno. Inace svi listovi idu u flasu od 2l u kojoj je dobra lozova rakija :). Nadam se da cu je fino oplemeniti,a posebno na kraju kad cvetove stavim na susenje,a sve listove u kiju :). Pozdrav
FalconENTUZIJASTA

feb 2011.

#13
Dobro doso i sretno sa daljnim rastom biljki:)...P.S.inace imas opciju "edit post"pa se koristis s njom pri tipkanju novosti sve dok se zadnji tvoj post moze dopunjavat...biljkice si dobro zategnuo..slobodno razrjedi velke fan listove da dode svjetlo do doljnjih vrhova...ne previse,umjereno ih prorjedi Edit-da se nadovezem na z&n-a ...i od mene rep+ za lst:)
Z&NZMAJ

feb 2011.

#14
Imaa opciju za ureivanje posta,tako da ne moraa ovako :) ja mislio,ata toliko odgovora na novu temu,kad ono,samo troje ljudi tipka :icon_lol: Super si ti to poslo~io i do sada odradio :) Malo su ti vrhovi listova suhi,tako daaaa...manje gnojiva ubudue :) Meni se ini da su obadvije biljoze sative,ali ajde,nadajmo se da sam u krivu :icon_lol: I da,dobio si rep+ za LST,svaka ast :clap::thumb:
numero unoISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#15
***** ti moram i ja napravit rakijestinu tako bas me zivo zanima kaka ce biti!
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#16
Zao mi je sto sam ovako iz 10 poruka napravio post i pokusavam da sve svoje poruke obrisem i ponovo ukucam u ovu prvu gore ali nema nigde opcija brisanja poruka. Ovaj prvi bih editovao i ubacio sve iz donjih i to moze ali kako da obrisem sve ove dole?
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#17
Morao sam malo da potkresem biljke pa sam ujedno krenuo sa obogacivanjem odlicne lozovace rakije :). Evo dve slike :) http://img717.imageshack.us/img717/381/04022011575.jpg http://img195.imageshack.us/img195/6555/04022011574.jpg Nadam se da ce sva lisna masa kad zavrsim grow prilicno promeniti rakiju,a ako bude trebalo ubacicu i neki cvet :)
slobodanAMBASADOR

feb 2011.

#18
hihi ovo ti dobar fazon sa postovima... :)) kolege su vec sve rekle, a ja dodajem jedan rep+ tebi... jedino kad si vec u mogucnosti da kupis hesi,ako vec neces ceo komplet,bilo bi ti dobro da kupis makar pk i dodajes u drugoj polovini cvetanja...
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#19
Hteo sam da kupim i osttala djubriva ali sve ostalo je za hidroponik sisteme pa sam se konsultovao na chatu sa verujem iskusnim growerima koji kazu da to nije pametno sipati u zemlju. Na kraju sam uzeo ovo djubrivo http://hidroponika.com/slideshow.php?id=32c7906af5d7530680f0babc02678294&imd=e5fc86ca78fbc1a80f7b2540186b99d7 i poceo sa cetvrtinom doze pa cu pojacavati lagano. Pozdrav

feb 2011.

#20
U principu su gnojiva za hidro bla~a od onih za zemlju. A savjetujem te da se mania plasti ne boce za rakiju.
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#21
Hvala na savetu. Presucu u staklo. Pozdrav
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#22
Danas cu iskombinovati jos jednu tehniku pored lst-a napravicu i skrog. Napravicu jos jedan lift kao ovaj na kome stoji saksija i napravicu u njemu mrezu 1-2cm kockice (od pecaroskog najlona). Taj lift ce stajati 5cm udaljen od lampi. Mnogo mi je naporno da svaki dan savijam grane u ovako malom prostoru pa nek se sami vrhovi zaustave u gornjem lifu na 5cm od sunca. Stavicu sutra ili prekosutra slike da vidite. Pozdrav
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#23
Uhh lave svaka cast za biljcice, i moras nam rec kako je ispalo to sa rakijom. zaintrigirao si me do maksimuma :D :D +rep od mene
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#24
Danas sam napravio skrog i skinuo lst. Evo i par slicica. Pozdrav http://img155.imageshack.us/img155/892/09022011584.jpg http://img828.imageshack.us/img828/6826/09022011585.jpg http://img812.imageshack.us/img812/3526/09022011586.jpg http://img200.imageshack.us/img200/1448/09022011587.jpg
ZOKIAMBASADOR

feb 2011.

#25
treba da bude nize ,, nzaci slobodno spusti resteke tako da spustis i grane dole kolko moze treba da bude sijalica udaljena od svih vrhova 5cm malo se pozabavi nije vazno ako dodiruju resetku ja bi to rekao gnjeci al ne bukvalno stisni grane dole nece im nista biti a bice biljke zahvalne..
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#26
Pokusao sam ja to Zoki ali ima jedan problem. Pogledaj trecu sliku sa desne strane ima dosta cvetica kojima bi to prijalo ali ovaj zbun sa leve strane svojim listovima totalno ugusi resetku kad podignem saksiju i sunce slabo prodire dole. Ja se nadam da ce se razviti i ti donji u narednih mesec dana i doci do resetke. Iskreno, mislim da ovo i nije bas pametno sto sam napravio. Razmisljam da ih veceras opet zakacim zicama i skinem resetku. Mislim da za pcbox skrog nije najbolja ideja. Inace sinoc sam poceo djubrenje sa plantelom cvet. U uputsvu pise 15ml na 2 litre vode. Ja sam stavio 5ml na 1,5l. Takodje mi se pojavio jos jedan problem. Ispod donje resetke (na kojoj stoji saksija) je bila posuda sa vodom koja je odlicno pravila vlagu,a sada nemam gde sa njom. Pozdrav
ZOKIAMBASADOR

feb 2011.

#27
pa da rasiri ti njih zicama jebo resetku sa resetkom si trebao od pocetka sad ti je vec malo kasno nemoras ti sijalice drzati sve u istoj ravni nego ih mozes posopustati svaku za sebe...
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#28
Bas tako. Hvala jos jednom

feb 2011.

#29
E a kako bi to sve funkcionisalo sa 150w HPS? ima li neko iskustva sa tom kombinacijom?
xxrobixxAMBASADOR

feb 2011.

#30
Super izgleda. Keep up the good work ;)

feb 2011.

#31
Odli an-5 :) Reci samo kako se boria sa mirisom iz box-a?
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#32
MIslim da bi hladjenje boxa bilo nemoguca misija, a bas u pcbox stavljati cool tube bi bila glupost.
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#33
Jbg to i jeste problem. Nocu dok im radi svetlo, kuciste stoji u kuhinji pod aspiratorom. Samo zbog toga mi je drago sto nisam krenuo sa nekim skankom, to verovatno smrdi jos jace. Razmisljao sam da napravim filter od akt. uglja ali bas me mrzi da se oko toga zajeb...,a posebno sto ovaj pc nebi izgledao isto kao sad pa onda cemu sakrivati u pc kad vire neki filteri... Meni je drago da ona cveta i nadam se da cu sve zavrsiti kako treba ali sigurno vise necu uzgajati u pcboxu. Verujem da su neki postigli zavidne rezultate sa cfl-om ali toliko zajebancije za to malo vutre+paranoja, mislim da se to ne isplati. Ne daj boze da na***** za 2 biljke u pc-u, isto bih najebao i za dve biljke od 1,5m u ormaru,a tu bi sve bilo idealno sa hps-om. Gledam cvetove koji su poceli da menjaju boju, sto znaci da sazrevaju i smoren sam sto su mrsavi. Sad ni sam ne znam da li je to do toga sto je seme domacice ili malo svetla. Toliko sam ih priblizio sijalicama (na 2-3cm) da sam spalio nekoliko listova... Sve u svemu super je hobi i voleo bih da napravim sledeci grow pod hps-om ali se bojim samog sebe. Poznat sam po tome da nemam granice pa ko zna gde bi sve to otislo...
ZOKIAMBASADOR

feb 2011.

#34
pa digni sijalice.. i sigurno jos ne szrevaju sve je to normalno a baci sliku da vidimo malo nemoj biti skrt.

feb 2011.

#35
Da, to mi je frka.. spremio sam jake kulere za izbacivanje vazduha kao i za cirkulaciju unutra, ali mislim da ce biti borba.. Dobro je u celoj prici da mi 150 Hps radi na 2 prigusnice od po 80w, pa ako bude sauna jednu cu na dobos,kao i sijalicu, i uzmem sijalicu od 70w pa ce to biti optimalnije.. Ali jos se uzdam u kulercinu da ce da radi posa! Hvala na odgovoru !
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#36
Aj veceras cu ih uslikati pa ces videti. Pozdrav
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#37
Ako to mislis u pc boxu bolje nemoj da pokusavas. Aj da kazemo da je kuciste 70cm visina. Nek je minimum 10-15cm saksija. To je vec 55cm. Nek ti sijalica gore zauzme 5cm minimum,a sigurno ce zauzeti 10cm to je 45cm za biljku, a toliko bi trebala da bude udaljena hps sijalica od vrha biljke. Taman i da stavis cool tube pa da mozes na 10ak cm morao bi da odradis veoma zajeban lst. Ono sto ti toplo preporucujem, obavezno kupi fem semenke i zasadi samo jednu biljku. Ja mislim da bih vise izvukao od jedne koja bi imala sav prostor za sebe nego od dve koje su napravile opasnu guzvu u boxu i jedna drugu davi. Ipak razmisli jos jednom o svemu. Ili cfl u pcbox ili hps ali u malo veci box od pc-a. Na kraju krajeva, ti ces stavljati dve prigusnice,stavio si opasne ventilatore...To tvoje kuciste (PC) sigurno da posle ugradnje svega toga nece liciti na obican pc,a kapiram da ti nije neka velika frka da napravis neki mali box ali veci od kompjutera. Kad vec imas hps uzmi neki kuhinjski element ili neki ormar i u njemu napravi box. Ja sam se zajebao sa pcboxom, a mogao sam odmah da napravim box u ormaru. Pa jos kad pogledam po ceni sijalica dao sam 70e za 6 phillips sijalica od 33w. Za te pare sam mogao uzeti HPS i sad brojati dane do goleme berbe u odnosu na ovu smejuriju u PC-u. Pozdrav i tebi

feb 2011.

#38
Da, razumemmo se, mada ipak nemam toliki manevar.. Pregledao sam i neke strane forume na ovu temu (150 hps u recimo tim dimenzijama).. raznih misljenja, a nekoliko njih koji tako rade kazu da nemaju problema.. jer, navodno, 150 w negreje kao ona od 250 ili veca da ne govorimo, a sa dobrom ventilacijom i jednim ventom koji duva direkno u sijalicu bi trebalo da bude Ok.. neznam, muka je sve ovo teska, a opet nekako slatka :)
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#39
Evo kao sto sam obecao par slicica. U ovom boxu su dve devojke ali sam malo vise paznje posvetio ovoj ciji se cvetovi vide. Cveta vec nekih 40-45 dana i sami cvetovi su poceli polako da menjaju boju. Sve to mrsavo izgleda s obzirom da je domacica i nekih 130w cfl 827. 865 sam izbacio da ako je ikako moguce sprecim rast biljke. Sa temperaturom nikako da se izborim posto sam zbunjen oko svetlosne i zarisne temperatute. Vlaga je ok uvek bila. Ovih dana sam malo sprzio neke listove lampom posto nisam bio u prilici da ih obilazim svako vece. Voda 6.5ph, 2 kapi hesi supervit na 5l, plantela cvet 5ml na 1l vode svakih 7 dana. Pozdrav svima http://img594.imageshack.us/i/19022011596.jpg/ http://img263.imageshack.us/i/19022011597.jpg/ http://img109.imageshack.us/i/19022011598.jpg/ http://img827.imageshack.us/i/19022011599.jpg/ http://img43.imageshack.us/i/19022011600.jpg/ http://img541.imageshack.us/i/19022011602.jpg/ http://img403.imageshack.us/i/19022011603.jpg/ A evo i kako rakija menja boju (sto se moze videti) Miris i ukus je promenila u meni omiljen :), Uskoro cu saznati da li je rad promenjen :). http://img534.imageshack.us/i/21022011604.jpg/ http://img828.imageshack.us/i/21022011605.jpg/
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#40
Hitno mi treba savet iskusnih growera!!! Sinoc je bio treci dan od djubrenja plantelom cvet i planirao sam da je zalijem sa pripremljenom vodom ph 6.5 i ostalim dodacima bez djubriva naravno... Onda sam umesto da zalijem useo flasu od litar, napunio pripremljenom vodom i dodao 1g (full dozu) http://www.hidroponika.com/slideshow.php?id=32c7906af5d7530680f0babc02678294&imd=e5fc86ca78fbc1a80f7b2540186b99d7 djubriva npk 10.10.40 kojim sam mislio da zalijem i podjubrim za 3-4 dana. Onako uz utakmicu smotam spravu i greskom dohvatim flasu sa djubrivom i zalijem biljke. Sad sam siguran da sam preterao sa djubrenjem. Prvo sto sam pre 3 dana zalio plantelom,a drugo sto sam ovo GROGREEN - Fruit (Bloom/Cvetanje) stavio full dozu umesto pola. Sta mi savetujete? Da li veceras da isflesujem zemlju ili da sacekam reakciju pa ako prodje, prodje? Hvala .
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#41
Sinoc je bio treci dan od djubrenja plantelom cvet i planirao sam da je zalijem sa pripremljenom vodom ph 6.5 i ostalim dodacima bez djubriva naravno... Onda sam umesto da zalijem useo flasu od litar, napunio pripremljenom vodom i dodao 1g (full dozu) http://www.hidroponika.com/slideshow.php?id=32c7906af5d7530680f0babc02678294&imd=e5fc86ca78fbc1a80f7b2540186b99d7 djubriva npk 10.10.40 kojim sam mislio da zalijem i podjubrim za 3-4 dana. Onako uz utakmicu smotam spravu i greskom dohvatim flasu sa djubrivom i zalijem biljke. Sad sam siguran da sam preterao sa djubrenjem. Prvo sto sam pre 3 dana zalio plantelom,a drugo sto sam ovo GROGREEN - Fruit (Bloom/Cvetanje) stavio full dozu umesto pola. Sta mi savetujete? Da li veceras da isflesujem zemlju ili da sacekam reakciju pa ako prodje, prodje? Hvala .
SekachAMBASADOR

feb 2011.

#42
Nece im nista biti zbog jedne greske...samo iduci puta im nemoj dati hrane...potrositi ce ovo... Problemi nastaju kada se stalno sopa biljku pa bude stvarno previse...ovako jednom nece imati velikog utjecaja... =)
SKTAMBASADOR

feb 2011.

#43
flush obavezno. da ti se ne bi dogodio nut lock , to bude veliki stres za biljku, i lako moze da postane hermafrodit
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#44
Da li da nastelujem vodu za flush na 6.5 ph. Pozdrav
snoopy90AMBASADOR

feb 2011.

#45
obvezatno naatimaj ph na 6.5 i 3x ve u koli inu vode od veli ine posuda!!!
EspritISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#46
Veceras otvorim box i sve ok ali sam ipak poslusao savet i odradio flush sa 10l vode. U poslednjih 1.5l sam dodao kap hesi super vit. Hvala drugari :)
EspritISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#47
Slike govore vise od reci. http://img851.imageshack.us/i/p1060276o.jpg/ http://img16.imageshack.us/i/13042011649.jpg/ http://img5.imageshack.us/i/p1060294g.jpg/ http://img832.imageshack.us/i/p1060287t.jpg/ http://img839.imageshack.us/i/p1060273d.jpg/ http://img849.imageshack.us/i/p1060289y.jpg/ http://img707.imageshack.us/i/p1060281.jpg/ Moram priznati da sam poslednjih dve nedelje izvadio iz kucista i stavio pod hps 400w i to je bilo presudno za uspesan grow. Domaje je ispalo 25g, a ove koja je na slikama i zbog koje su me provalile komsije s obzirom da je cela zgrada smrdela je ispalo 45g suve. Definitivno je bila semenka nekog skanka. Sto se tice rada svi moji prijatelji su odusevljeni. Kazu da domacica vraca u detinjsvo,a a skank ko skank razvaljuje. Hvala svima. Esprit
FukmondoAMBASADOR

apr 2011.

#48
tako je,totalno si u pravu i eve ti eden + :icon_lol:
zuz1AMBASADOR

apr 2011.

#49
dobaaaar grow ;) rep+ i od mene Hoce li sad ovo ici u zavrsene dnevnike posto nije bilo u dnevnicima? :)

maj 2011.

#50
listovi se nesmiju kidati hrana ti je jaka jer im vrh listiva (izgorio , velika ti je guzva svjetlost tj energija mora da prolazi okolo i kroz njih treba ti jak vazduh i lagan fen povis i ispod njih zapamti sta vise laganih fenova da rastiru zrak to bolje , ne temperature preko 30 stepeni i ne vlaga preko @60 preko 30 @ biljka ce da udje u "odbranu i da bi se odbranila prestati da raste tj daje velike plodove
Dr GrowENTUZIJASTA

maj 2011.

#51
mORAM PRIZNATI HEBENO
EspritISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#52
Veceras sam posle 2 nedelje curinga popusio jedan cvet i stvarno sam odusevljen kako je ispala vutra. Jos jednom se zahvaljujem svim dobrim ljudima koji su mi pomogli da isteram ovo do kraja. Neki kazu da je nauka odgajiti vutru,a ovo je dokaz da se moze bez puno muke ali se treba pridrzavati osnovnih smernica (ph vode, umereno djubrenje, pravilno zalivanje...), a toliko o svemu na ovom forumu pise da bih se bas lose osecao da nisam izgurao do kraja. Sto se mog growa tice najveci problem mi je bio smrad. Citao sam o filterima....ali ljudi moji to toliko smrdi do to nije normalno. Uz smrad je dosla i paranoja,a kad me je komsija koji nije nista znao jedno jutro pitao da li zelim sve da nas pohapse :) e tada mi bas nije bilo dobro. E da ne zaboravim jos jedan detalj :) Rakija je ispala do jaja. Oseca se rad vutre! Jedino sto bi trebalo uraditi wather curing pre stavljanja u rakiju da bi izasla sva zelena boja i miris vutr,a kristali posle na tenane da se razlazu u alkoholu. Jedino je ukus kao da sam pojeo plast sena :). Ko ga j... ... cilj mi je bio da kad mi dodje u goste neko ko ne vari vutra da ga ponudim travaricom i kao dobar domacin koji uvek nasecka kulen, prsut.... sad imam da ponudim i dobru travaricu. Pozdrav
dinosaurAMBASADOR

maj 2011.

#53
Espirit, sve odlicno izgleda, pratio sam od kada sam na forumu, a danas sam jos malo detaljnije pregledao, te nisam nasao malo vise detalja o rakiji, pa ako te ne mrzi da malo pojasnis, pogotovo da ne dobije zelenu boju - ideja. Tj kakve je boje tekucina ? rep +

maj 2011.

#54
:clap::clap::clap:
ludi skorpionISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#55
Sve pohvale.POZ

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se