LEGACY
Box-CoolTube-CarbonFilter
24 odgovora2,452 pregleda
DELTA9TKICA
ENTUZIJASTA356 REP39%
→ Poznavalac
DELTA9TKICAENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#1
Mene zanima koja je od ove dve opcije bolja da se uradi ili nema razlike ?
Ja sam nacrtao pa ce nekom pomoci pri povezivanju box-a i ostalih dodatnih stvari.. :D
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
dec 2015.
dec 2015.#2
Oba slucaja funkcioniraju. Prvi je ekonomicniji posto zahtjeva samo jedan vent/turbinu.
Jedino je diskutabilna pozicija ventova posto vecina njih bolje vuce nego sto gura zrak...pa ga je bolje stavit na kraj ;)
DELTA9TKICA
ENTUZIJASTA356 REP39%
→ Poznavalac
DELTA9TKICAENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#3
Da ali ako se stavi na kraj da izvlaci, kako da ohladi sijalicu ? U ovom slucaju vent F120 sijalice 250w
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
dec 2015.
dec 2015.#4
Pa kako ne?
Koja je razlika jel povuce ili pogura? Zrak ce proci kroz CT-a i izac van.
DELTA9TKICA
ENTUZIJASTA356 REP39%
→ Poznavalac
DELTA9TKICAENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#5
Znaci nije bitno koliko jako protice vazduh ? Vec samo da protice ? :D
Edit: Jos jedno pitanje, da li uopste za 250w ima potrebe koristiti CT ? :D
DELTA9TKICA
ENTUZIJASTA356 REP39%
→ Poznavalac
DELTA9TKICAENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#7
80.80.160 dimenzije
31 drzi temperaturu probao sam, jedino sto se bojim da ne rikne vent :D
Namestio sam kao na prvom nacrtu, jer je velika galama da se kace 2 turbine
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
dec 2015.
dec 2015.#8
i zavisi od spoljne temperature, temperature prostorije u kojoj ce box biti :) dimenzije su ok
DELTA9TKICA
ENTUZIJASTA356 REP39%
→ Poznavalac
DELTA9TKICAENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#9
Kada radi sve temp spolja je oko 25,5 stepeni.. Unutra 31.9 maksimalna izmerena.
A inace ne pada ispod 17 stepeni spolja
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
DELTA9TKICA
ENTUZIJASTA356 REP39%
→ Poznavalac
DELTA9TKICAENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#11
Vala namucio sam se dok sam sve ovo posastavljao, sad tacno kad bih ovo skinuo sve ne bih imao volje ponovo da sklapam :D Je l sam dobro ukopc'o ?
Sve bih ja lakse, nego imam muku sa ovim filterom odvratnim.. I on mi pravi najvece probleme jer ne mogu nikako da dokucim da li je funkcionalan.... Jer je handmade
BrodićFut
AMBASADOR2.551 REP30%
→ Legenda
BrodićFutAMBASADOR
mar 2016.
mar 2016.#12
#DELTA9TKICA
Kako se pokazao filter i koji si vent koristio? Planiram napraviti filter od metalnih casa sa olovkice i nakaciti vent 100mm od napajanja za komp koji bas dobro fijuce pa bih da znam jel bi radilo jer nisam u mogucnosti uskoro da proverim, treba parice :D
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
mar 2016.
mar 2016.#13
Za filter kako i da li radi mozes proveriti tako sto ces uzeti karton (ne papir nego karton). Upaliti ga i pustiti sekund dve da gori. Kada ga ugasis on ostane uzaren i bas dobro dimi. Priblizis filteru i vidis da li filter uvlaci taj dim ili ga dim izbegava. Ako ga izbegava zajebo si nesto :)
Ja sam pravio home made filter od pvc cevi, sve super bilo ali sam koristio Ventilator φ120 cevni vent. To naravno nije radilo posao pa je palo sve u vodu :(
Obavezno turbinice :)
I po meni, slika 2 ce ti raditi bolje posao ali je maltene ta solucija duplo skuplja :)
dec 2015.
1 / 13
dec 2015.
mar 2016.