VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraMoj prvi PC projekat
LEGACY

Moj prvi PC projekat

112 odgovora7,100 pregleda
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#1
Pozdrav vutroljubci :D Ve dugo dugo vremena provodim na ovom forumu, u cilju edukacije, te na kraju krajeva da skontam kako se taj cijeli proces odrauje. Kao i svima Vama i meni je viae puna kapa uli ne zelenjave, loaih dilera i joa loaijih growova iste te zelenjave. Moram priznati da je ovaj forum kriv za sve ovo dalje ato me sljeduje :D haha Skontao sam koliko ljudi tu na forumu voli ~i~u ~ivotom, te koliko vremena i pa~nje ula~u da bi boli neku aroliju na kraju, pa mislim da sam i ja spreman da udjem u ovo druatvo vutroljubaca i za po etak krenem sa jednim PC Grow boxom. Prvo bilo mi je jako teako da naem Big tower koji bi iole odgovarao onome ato smjeram, pa sam tako pukom sreom naaao ak 2 kuiata Big Tower Chieftec Dragon, neato atto sam gledao i ranije i nisam mogao nai. 2x Ovako kuiate premda sam prepradio samo jedno a drugo je u pripremi. Korake koje sam radio: 1. Izvadio iz kucista sve sto mi smeta i sto bi smetalo biljki za rast ( DAKLE SVE ) 2. Sa silikonom popunio sve rupe i kanalie 3. Oblo~io sa auto folijom 4. S desne strane pri dnu ostavio jedan vent 12mm UPUH 5. Na vratima kuiata ostavljen jedan vent 8mm Za cirkulaciju zraka 6. HandMade Carbon filter, smjeaten do sijalica, na koji je namontiran vent od 12mm koji automatski vrucinu CFL-ki izbacuje wani, te izbacuje sav zrak, dakle mislim da sam dobio dobru cirkulaciju Svjetlo: Stavio sam 4 keramicka grla, u koja sam mislio staviti 4x23 WAta sijalice( nezz oce li mi biti dovoljno ) Termometar - Vlagometar - Ph Metar itd sve imam `to se kompletno boxa ti e, jako jako je tih, gotovo da se i ne uje, ja e mi se kompjutor uje, svjetlost sam gotovo skroz izbjegao samo svjetli malo kroz rupice al niata straano. Brineme jedino carbon filter dali je vent dovoljno jak i kako ce se nositi sa smradovima, al to ce cemo vidjeti U nastavku neke slike, u mraku kako izgleda i malo iznutra...Sorry kamera na mobu mi je loaa, biti e boljih slika. Zanima me od iskusnih micro growera i pc growera koliko je funkcionalno i dal sam negdje pogrjesio Pozdrav prijatelji <3

nov 2017.

#2
probaj naci bar od 30, mada jos bolje od 32w
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#3
Trudim se naci, al stvar je malo delikatna jer vidis kako Sam pozicionirao grla dakle tocno za strop zasarafljena poprijeko, Tako da je jako tesko naci jace cflke koje imaju krace tube...

nov 2017.

#4
pa nisi izvadio bas sve, vidim pleh od napajanja, a to prilicno zauzima. da si to makao mogao si svaku lampu u po jedan ugao. ja sam ranije radio pc i drzao lampe u uglovima, philips od 32w x 4. odlicno bilo za vegetaciju, posle sam vadio biljke pa napolje il u veci box. da, ja sam radio u midi kucistu

nov 2017.

#5
Tesko ce ti vuci ispuh kroz filter, slabi su pc ventovi za to. Tako da kad skines taj filter, imaces mjesta za jos jedno grlo. Ekipa u midi kuciste stavlja 4 sijalice, za big tower su 5 taman.. I ovo sto ti je Pow reko, treba vise watti no sto sad imas.. edit: Ako nije problem, stavljaj slike direktno na forum:thumb:
h0ndaZMAJ

nov 2017.

#6
Stavi hps 70-100w i na miru si sto se tice svjetla :D. Vecina improviziranih filtera mogu kolko tolko eliminirati mirise ali pitanje kako ce ti ventilator na ispuhu onda raditi tj. dal ce temperatura i izmjene zraka unutar kucista biti odgovarajuce, ako ti miris nije prevelik problem makni taj filter i nemas frke;):thumb:.
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#7
Bracuka, nije ono napajenje ono je carbon filter ako misimo na Isto hehe, nazad je vent of servera, dakle Puno vise cfm nego obicni ventovi. Malo Sam testirao jer Nisam imao vremena: 1. Tek upaljeno: - Temp 32 - Vlaga 51 % 2. Nakon pola sata - Temp 31 - Vlaga 45 3. Nakon sat vremena: - Temp 29,5 - Vlaga 40 Dalje Nisam mogao. Morao Sam ici... Volio bih da ga napravim cakum pakum Veliki mi je strah od grijanja u njemu bez cool tube-a, mada griju I ove cflke... Volio bih izracunati potrosnju 70-100w hps naspram 100-150w cfl Edit: Carbon filter Sam napravio od metalne kocke izbusene, unutra stavio mrrzicu I napunio Oko pola kila aktivnog uglja u peletu, a straga vent od servera, dakle vise cfm nego obicni, mada u pripremu imam neki od 50-60cfm, al onda dolazim do problema sa bukom u kucistu, to moram jos testirati. Zrak direktno vuce kroz pelet, probao sa dimom, cigaretama I zelenjavom, skroz neutralizira Miris, al ostane neki cudni, meni ne prepoznatljiv, al ni nalik zizi. Super cudno radi, a postavljen tik do cflki da odmah visak vruceg zraka ide van. Tako Sam Ja to nekako zamislio, zato pitam da vidim jesam li :D haha
h0ndaZMAJ

nov 2017.

#8
Te temperature su malo povisoke al ako vec ides testirati moras malo duze vremenski vidjeti. Izmjeri si kolika ti je sobna temp ili gdje ti vec stoji pc,ako nemozes vise spustiti onda preseli u neki hladniji prostor bude pomoglo! Hps nije problem a mozes i ispod cflki staviti 3mm staklo i miran si i vent na ispuhu u ravnini sa zaruljama da izbacuje van, imas u mom dnevniku kak sam ja to konstruirao!

nov 2017.

#9
bracuka, ako neki uredjaj trosi 100w onda je isto bio cfl, hps il fen za kosu :) doduse, hps trosi nesto vise zbog predspojnih uredjaja, al 100 trosi verovatno manje nego cfl 150. u svakom slucaju moj midi pc box je zavrsio sa 70w hps i 2x32w cfl, bez ikakvog filtera i sa 2 pc venta tek da duvaju po biljkama. al ja sam ga drzao poluotvorenog posto neki stealth nije bio bitan :) da zavrsim spiku, ne mozes sa te 4 zavrsiti cvetanje kako treba pa ako hoces cakum pakum razmisli sta dalje, za pocetak je ovo ok s tim da vlaga ispod 40% bas nije pozeljna u vegetaciji, a sto je veca temp. veca i sansa za spajdere ;)
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#10
Hvala Puno, budem testirao box 24 sata pa stavim ovdje kako I sta, mogu znat koji raspon temp I vlage bi mi bio idealan u ovom boxu. Hvala za savjet Hvala power Moj mili :D haha ma stvar je sto mi je naredna 4 mjeseca stealth Lako bitan, al Bas bitan bracuka... Zato I jesam puk'o ovoliki filter haha dakle zakljucii Sam: 1. HPS 70W Ili 2. 4 CFL 32w Ili 3. Pomaknut filter u nize, a u uglove boxa prebaciti grla Meni je idealno da ide ovako 4x 32W, mislim meni za koristenje, a reci mi jel mi pametno to za biljke. I jos jednom pitanje ako nije frka, iskreno, dal mogu zavrsiti cvjetanje 4x32W CFL 2700K Hvala prix

nov 2017.

#11
trebalo bi da izvuce jednu biljku uz trening. inace, hps 70 ti je malo za taj prostor
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#12
Moze savijet za ubuduce, posto kontam LED full spectrum ubaciti, koliko W bi mi bilo super za ovo. Mislis da je moguce sa ovim izvesti full stealth? Izvini Sto te perem na ruke... :D

nov 2017.

#13
nisam koristio do sada led, ne mogu to komentarisati, raspitaj se u temi o led svetlima

nov 2017.

#14
E, sad polako dolazimo do poente. Dakle, ti si nabavio PC kuciste jer si htio stealth? Mozda si gledao na Tube kako reklamiraju .ebacke PC boxove, ne cuje se , ne vidi, ne mirise ? Rekao bih propaganda. Ja sam moj PC na kraju ubacio u ostavu i zapalio mirisljavi stapic.. Stealth totalni..:) Zakljucio sam, ako hoces stealth to ti je ormaric neki, kredenac, ili slican dio namjestaja napravis da dihtuje dobro, turbinica neka silent ili u izo kutiji, koja je sposobna da povuce kroz normalni filter predvidjen za nju, rasvjetu stavi kakvu hoces.. :cool: A PC ako bas hoces da iskoristis, sto nije lose, napravi ga da bude funkcionalan, na potpuni stealth zaboravi..:razvaljen::
h0ndaZMAJ

nov 2017.

#15
@VirtualH daj pogledaj moj dnevnik pa ces skuziti kako ide sa hpsom u pcu da sad ne opisujem. Sa ledom mozes s led e 27 zaruljama 8do deset zarulja da fino pokrijes i cca 100w sve skupa i deri.
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#16
Ma led cobove Sam mislio staviti u drugi PC box... Polako u izradi vec... Hvala pow Mislim da ovaj PC box jako dobro dihtuje, Bas Sam ulozio vremena da sve pocepim precizno. Zato pitam Stealth... PC box mi odgovara jer je izgledom stealth, a sto se tice mirisa, mene samo crnjak da kad starci otvore sobu da ne zasmrdi, zna stara doci robu mi donjet... Stvar je Sto mi Stan nije velik, iz dnevnog u moju sobu. P.s : starom Sam can pokazao box I otvarao da vidi, al se protivi tome, kaze u zatvor ces hahah pa I radi njega nebi volio da smrdi soba a kamoli citav Stan haha Ovaj korisnik nije dozvolio da mu pogledate citav profil :D ne mogu ni UCI a radi bih haha

nov 2017.

#17
Ma kakih 8-10 led zarulja na volisni prostor pa to nema smisla brale. A znaci led je puno jaci nego cfl. Ako se odlucis na cfl ili led, al ja bi ti preporucio led sijalice. Uzmes dvije 6000k i 2 3000k bice ti i vise nego dovoljno svjetla + neces imati problema sa temparaturama jer nimalo ne griju a mnogo su jake! Gledo sam na yt frajer stavio 7 led sijalica oko 50w sve ukupno na puno veci prostor od tvog i biljke mu nisu htjele rasti, mislim sporije jer je svjetlo bilo prejako i onda stavio samo 3 cfl sijalice dok nisu narasle malo i onda opet vratio led.. A 6000k i 3000k sa njima mozes i vegu i cvjetanje... Ili ako hoces cfl isto gledaj boju svjetlosti i iskreno vjerujem da ce ti biti dovoljno i te 4 cfl od 23w al eto iskusniji znaju bolje kolko treba... Happy grow & just do it :banana_rasta:
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#18
Bas bih volio da ne moram nista prepravljat I cupat, jer Sam bas ostavio prostora...Sad da ubacivam jos jedno grlo I spustam filter, zauzelo bi Puno.... Bilo bi super kad bih mogo sa ovim sijalicama zavrsiti grow... Citao Sam jedan. Gotov dnevnik gdje je lik sa 90W CFL uzgojio predivnu biljku.

nov 2017.

#19
Na kraju krajeva, dzaba sva prica. Dok ne probas, ne znas. Preostaje ti samo da proklijas sjemenku, i zabodes je u zemlju.. :) edit : Ne bi bilo zgoreg ni dnevnik otvorit, pa da ljudi vide da li to funkcionise i kako.. Edukativni forum pa..:thumb:

nov 2017.

#20
@VirtualH Ma ja ti kazem da ces moci sigurno. Sad koliku ces kolicinu dobiti to zavisi od mnogo faktora. Od straina, od treninga, hrane, logicno i svjetla itd. Kolko god da dobijes bices sretan! Ja licno nisam uzgajao tako, ali sam gledao na yt, citao, istrazivo razne nacine uzgoja... i usput naletio na klip dje je isto lik posadio jednu u pc kuciste i isto ima 4 cfl i odradio i vege i zavrsio cvjetanje. Znaci zavrsio je uspjesno grow. I isto mislim da je imo po 23w. Stavi na klijanje i jos jednom sretan grow!
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#21
Ipak cu poslusat savijet I krenuti... Stavljene da klijahu Stavljene na klijanje... Nadam se da ce biti kako si rekao. Planirao Sam raditi scrog... Jel mi pametno I lst usput raditi? Hvala prix

nov 2017.

#22
:thumb: ubaci bar neku fotku u galeriju ponekad Scrog jeste lst, samo koristis mrezicu umjesto vezice, biljka se savija i razvlaci. Kako ti je lakse. Pici odma na 12/12, razvlaci i primakni sijalicama sto blize moze.. Aj dosta je bilo pitanja, sad sa rijeci na djela.. :)
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#23
Moze zadnji savijet prije nego proklija, staviti cu 12/12 od pocetka, al koje sijaljce imam 8 komada ( kupio I rezervne) 6500K I 2700K a imam 4 grla Edit: Herb Gardener Znaci od pocetka do kraja 12/12?? U koliko potu da drzim biljku za ovu domenziju boxa? Kas startam sa sipanjem plantele list I plantele cvijet, dal da pratim preporucene doze sa pakiranja Ili ima neki trik Izvini sto peglam I Morim,samo zelim sve kako treba od pocetka, da ne zakazem u osnovnim stvarima, vec da ostavim prostora za raspravu o pravim problemima tijekom growa. Hvala jos jednom Puno I necu vise citirati hehe :D Edit klapa 100 Herb Gardener Evo koja fotka sada

nov 2017.

#24
U pocetku ja licno bih stavio 2x 6500K i 2x 2700k dok ne udje u cvijetanje (tako sam radio u malom satoru kad sam pripremao domacice za terasu), pa bi ga onda zacrvenio sa 4x 2700K. Uglavnom dok vegetira da ima plavog spektra, kad cvijeta crveni.. P.S. Vidi pliz, ne moras citirati poruku odmah iznad na koju odgovaras, i ne moras post za postom pisati, imas opciju edit/izmjeni post.. :)
hazeriZMAJ

nov 2017.

#25
Ja kazem...praksa je cudo,upiknuo si ju,malo hrane,vode..nek krene,uzmes mentora za pomoc,otvoris dnevnik i tada ce biti cakum pakum:) Da kraja growa ces promijeniti sto misli i pozicija:)Al ces znati i biti siguran sta,kako,koliko;)i jos ces biti nagraden:):spliff::joint2:
h0ndaZMAJ

nov 2017.

#26
Posudu stavis najvecu koja stane dolje da iskoristis prostor sto bolje ili ju improviziras napravis. Gnojivo ide kad biljka pokaze da joj treba u vegi a za cvjetanje krenes pomalo kak i cvjetanje pa vidis.

nov 2017.

#27
Eto kolege su ti iznad sve rekli.. Prijavi se kod nekog mentora, plantelu list spremi u ormar nece ti trebat, plantelu cvijet kad pocnes ides od trecine doze, za saksiju uzmes onu malu zardinjeru duguljastu mislim od 5l da moze stati.. Sve je tako jednostavno, samo krenes u grow, moras vidjet sam kako to funkcionise, iskustvo je majka..Aj sa srecom :thumb::)
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#28
Otvorit cu dnevnik uskoro dok isklijaju, pa back Oko po nekad hehe Hvala na savjetu Ma bitno mi je da uspjesno zavrsim da vidim kako sve hoda, a vjerujem da cu svaki naredni put biti vjestiji hehe :D Edit: PowerSeed Moze samo savjet koliko biljku da drzim od cfla. Hvala I sorry jos jednom na postanju jedne za drugom ... Edit: h0nda Da buraz al malo me bunda to sto mi se "plafon" kuci sta ugrije pa kontam da nii nije da ne griju... Nadam se da si uprvu, hvala puno
h0ndaZMAJ

nov 2017.

#29
Nisam power al mozda pomogne, posto cflke slabo griju mozes drzat komotno na 5-10 cm od bilje s tim da su temperature odgovarajuce!
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#30
Moze prepooruka za zemlju, ove su mi odmah dostupne, dal je moguce nesto od toga uzeti
h0ndaZMAJ

nov 2017.

#31
El mozes ti fino malo prouciti po forumu sve ima napisano a ne traziti sve odmah servirano, bar o zemlji je sve napisano, ova za kaktuse je super!

nov 2017.

#32
Jbg drug, otvoris temu za pc box, pa polako ispadne kao neki privatni mentorski kutak.. Sve ima na forumu, ljudi godinama pisu iskustva, odvajaju svoje vrijeme da edukuju druge.. Najmanje sto mozemo ucinjet i ti i ja i svi ostali, je da se udostojimo da procitamo..
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#33
Ma citao sam i to Powerovu temu...sve do zadnje strane sam procitao nego stvaro u ovim naaim sjemenarnama i prodavnicama sa zeljom imam jako uzak izbor pa s toga pitam dal se moze ista od ovoga iskoristiti Ma kazem procitao sam citavu Powerovu temu, nego nemam mogucnost ni Terra Magme ni composana, pa cin balkonia i Florabella mi nisu dostupne...iz toga razloga. Znam dosta o zemlji samo nisam upoznat sa ovim zemljama pa sam mislio da netko ima iskustva sa zemljamam prikazanim na slici. Necu vise pitati nije problem, Hvala lijepo

nov 2017.

#34
E vid njega sad.. Nije problem pitati drug, nego ima adekvatnih tema za svako pitanje, ima mentorski kutak dje ti covjek sve prakticno nacrta, al mora se i procitat malo stiva da materija bude poznata.. Samo kazem da je malo bzvz sve trazit na tacni kad su se ljudi potrudili da napisu.. Licno ja sam sprzio ovu jadnu trazilicu u vrhu sto stoji, trazeci i uceci sve sto me zanima.. A nisam jedini takav..;) Aj peace bro :rasta:
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#35
Ma samo nisam htio 10000 postova pisati po drugim temama, ukratko sam sve ovdje rjesio u 3 -4 interakcije i to je to hehe Hvala puno na izdvojenom vremeno. Admini mogu zatvoriti temu ako ~ele. Hvala

nov 2017.

#36
Opusteno bratski, vjeruj mi prijavi se kod bilo kog aktivnog mentora u mentorskom kutku, i dobices cak potpunije odgovore nego odje..Ovako ti odgovara kako ko stigne, a tamo jedan covjek te nauci sve ;) Mozda nas nisi shvatio kad smo ti to sugerisali, ali to zaista jeste drugarski savjet :) https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
VirtualHLEGENDA

nov 2017.

#37
Ma joooooj bracuka, nemas frke , ta osjetim prijateljsku atmosferu... Jok davali mi savjete da mi biljke uginu haha hvala lijepo, idem traziti mentors :D

dec 2017.

#38
Pa zar nije logi nije poredat 5x 30w led fullspectrum chipove nego se zezati sa tim cfl ~aruljama? ili uzmea jedan 100w full spectrum led chip koji samo 15% prostora ina e zauzme od ve iskoriatenog sa cfl ~aruljama a viae i efikasnije pru~a.. Barem po mom mialjenju, ja kada bi ponovo radio micro growing, nikad viae ne bi troaio vrijeme na cfl ~arulje.. samo bezze silne pare potroaio na njih.. Jer ovdje kod mene je jedna dobra cfl ~arulja od neato pofino wati 8 do 15 eura komad.. a za takve 4 cfl ~arulje mogu 3-4 fina ipa sebi kupiti a na kraju imam joa efikasnije osvijetljenje.. `to se zemlje ti e, napravi mix od substral cactusa 45% i paproc 45%, i 10% perlita (growao sam ve u zemlji za kaktuse no samo sam joa guano i perlit dodavao bio) tako da mislim da bi ti taj mix dobro funkcionisao..
VirtualHLEGENDA

dec 2017.

#39
E hajmo probat hehe

dec 2017.

#40
Fino i sretno otvori dnevnik pa da pratimo:joint:
VirtualHLEGENDA

dec 2017.

#41
Ma nebih jos dok ne provire iz zemlje... Vec 3 Dan nista, uvjeti "idealni". 12/12 od pocetka
VirtualHLEGENDA

jan 2018.

#42
Pozdrav Ekipa.... Volio bih da mi netko pomogne...vec sam par puta pitao u svom dnevniku medjutim nisam dobio odgovor..... Stvar je FILTER ZA PC GROW BOX.... Ja sam napravio svoj filter.... uzeo jedan vent od 12cm, sve lijepo napravio, napunio kocku ugljem bla bla bla,,, i radi, testirano tralala tralala :D E sada...biljoza mi je usla u cvat, pocinje se osjecati miris u sobi malo, mada jako malo, al imam ideju pa da vidim sta vi mislite o tome, ja sam trazio po netu, nisam uspio naci nista korisno...Dakle Mislio sam naprijed na filter staviti JO` JEDAN pc vent od 12cm koji radi na principu " da uvla i zrak" a onaj drugi za izbaciva, kontam da cu tako dobiti na snazi filtera?????? `ta vi mislite?
PalacZMAJ

jan 2018.

#43
Probaj pa vidi da li funkcionise, nema drugog nacina za utvrditi. Tako smo svi mi ovde koji se bavimo diy projektima. Ako sljaka podelis sa ekipom pa ce nekome biti od korist.
VirtualHLEGENDA

jan 2018.

#44
Proucio sam dosta... Ako postavim 2 paralelno, vue viae zraka kroz ugalj, al meni treba pritisak dakle da sto vise izbacuje pa cu popodne odraditi to ovako pa slike postaviti Vent - Filter - Vent A ima i jos jedna ideja Vent -> vent -> Filter
PalacZMAJ

jan 2018.

#45
Nesto mi ova poslednja nema smisla.
StipeZMAJ

jan 2018.

#46
Po meni pc vent i filter nema sto trazit u istoj recenici. sumnjam da bilo koji ima dovoljno tlaka da progura zrak kako treba. Ima smisla ako ti treba tlak. Da bi se ima smisla. serijsko spajanje ventilatora (jedan iza drugoga) sluzi za povecanje tlaka. paralelno (jedan pored drugoga) sluzi za povecanje tlaka. morao bi nesto jace napravit, ili ako mozes izvan kucista neku mini turbinu. sa vecim filterom ces si takodjer olaksat protok.
VirtualHLEGENDA

jan 2018.

#47
Pa kontam ako su jedan do drugoga onda viae zraka gura kroz filter a serijski vei tlak.... Opet se vraamo na poe tak kada sam rekao da treba biti stealth haha, sada ti zamisli pitaju me sine ato ti turbina puae u kompjuter hahah mada da ti iskren budem starom sam pokazao dok nije upaljen bio i objasnio mu, i tad mi je reko pa u ovome se mo~e i trava sadit haha I ve raditi 45 dana, usli su 100 puta u sobu, stara samo kaze da soba fino mirise a stari mi kaze jos ti onaj komp sa svjetlom radi, ata testiras ovoliko viae hahah.... Mada mi stari i zna da duvam, pricali smo o tome, samo mi kaze sta ce ti to... i kaze uvijek, ja sam to presto jer nisam mogao financirati hahah
h0ndaZMAJ

jan 2018.

#48
Ako imas mogucnost probaj ugurat kupaonski cjevni vent od 120mm prije ili poslje tog home made filtera, veca je sansa da ce provuci nego se zezati sa pc ventovima koji jedva mjesaju zrak a kamoli vuku/guraju kroz filter!
VirtualHLEGENDA

jan 2018.

#49
Probao vec moj hondicius :D pa znas kako to galami prix :D al evo odma da ti kazem, kad zavrsim ovaj grow uzimam aator pa ono... pod ledom cemo nesto ozbiljno raditi, probam sada.... samo mi se stuzila, pa me je Panta natjerao da trcim kuci s posla i busim rupe na zardinjeri, nema puno rupa za drenazu :D
h0ndaZMAJ

jan 2018.

#50
Radio sam sa wc ventovima u pcu pa znam kolko je glasno, da se kolko tolko utisati ali za potpunu tisinu treba raznih nadogradnji pa se gubi stealth samo pc-a, i u satoru ce ti se turbina/vent cuti ako ga ne izoliras necim al aj bar ima vise prostora za radove! Lako moguce da si prezalio, kod nase biljke bolje da fali malo vode nego da ima previse pa obrat pozornost na te sitnice el cesto znaju zeznuti kad se najmanje nadas!
RAOZA.ZMAJ

feb 2018.

#51
Jesil napravio filter za pc moze koja slika koji si ventilator koristio koliko uglja si stavio jel pomoglo oko mirisa i temparature?
h0ndaZMAJ

feb 2018.

#52
Ja sam pc radio samo sa kupaonskim ventom fi125 bez filtera! Pogledaj po dnevnicima bilo je nekakvih pokusaja u pcu sa filterom samo neznam kolko su bili efikasni!
RAOZA.ZMAJ

feb 2018.

#53
Pisali su da ti kupaonski su puno bucni ko masina kad radi centrifugu na neravnoj ploci:)
h0ndaZMAJ

feb 2018.

#54
Ako se dobro fiksira u nekakv okrugli otvor i zasilikoniraju spojevi smanji se vibracija pa i buka.
deutch.marleyENTUZIJASTA

mar 2018.

#55
sta znaci ovdje pojam "trening" ? (npr. treba izvuci biljku uz trening)
PalacZMAJ

mar 2018.

#56
itaj malo vise forum ima sve lepo objaanjeno. Za sve ato te interesuje imaju teme tako da tvoje je samo da itaa. Nije teako.
hazeriZMAJ

mar 2018.

#57
https://www.vutra.org/threads/vodi -kroz-unutraanji-uzgoj-by-marcopolo.10608 https://www.vutra.org/threads/treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid.6664

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se