VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraGrow Box za 250w HPS
LEGACY

Grow Box za 250w HPS

36 odgovora4,655 pregleda
HerbalSRBAMBASADOR

jun 2016.

#1
Pozdrav svima. Potreban mi je savet oko grow boxa, hocu da ubacim 250w hps, i da budu dva automatika unutra, ali da se bas ne guzvaju. Stizu mi dve Osb ploce 125 x 225. Koje su dimenzije najbolje za 250w sa dva automatika? Sa cooltubom ili bez? Koja zarulja se najbolje pokazala od 250w? Prvo pravim box, ostale stvari narucujem dok cujem savete i misljenja, da ne kazete zasto nisi pitao :) Mada moguce da cu da kupim polovnu opremu ovde na sajtu od nekoga. Semenke narucene od Pyramidseeds. Product Code: Auto Tutankhamon Type 100% autoflowering Indoors Production 550 gr. / m2 20 W 600 plants per meter Bloom 7 / 8 weeks Height 50 / 110 cm Exterior Production 30 / 250 gr. per plant Bloom 55 / 70 days from germination Height 50 / 110 cm THC: 20% CBN: 1.5% CBD: 0.4% Hvala unapred, svako misljenje i savet su mi dobro dosli.

jun 2016.

#2
Temu si otvarao bezveze, al da ne pametujem vidi setupove do dnevnicima. Sigurno ea nai neato. I kod mene je 250W.:thumb:
HerbalSRBAMBASADOR

jun 2016.

#3
Citao sam dosta, ali vidim da na nekim dimenzijama za 250w ljudi kazu da je bolje jedna biljka, a ja bih na to dve stavio, pa nisam pametan, bolje mi je da pitam.

jun 2016.

#4
Meni se do sada pokazalo da idu dva autosa bez problema, ali bolja je opcija jedna foto. Deri ti kako ti se hoe bitno je da imaa volju:thumb:.
StipeZMAJ

jun 2016.

#5
60x60 do 80x80. Ovaj manji zahtjeva malo bolje hladjenje a veci malo bolji reflektor. Umjesto ct-a stavi bolji ispuh i bolji reflektor.
roki123LEGENDA

jun 2016.

#6
evo moje iskustvo , znaci isto imam 250w, box pirate 60 sa 60 cm, VISINA 160CM , imam i reflektor (diamond) i trenutno cooltube, i mogu rec da sam zadovoljniji sa tubom,,,, naravno pk125 240-360protok jako dobar vent spojen na filter,,da ne nabrajam opremu jer necu stic na tekmu H R V A T S K A......BIO BIZZ sve + ripen,melasa jagoda ,vanilia,banana, plagron limun kick,final solution odlican za kraj; prepriprema worms,guanokalong,pre mix od bio bizza......... perlit-glinopor-.... i naravno zemlja compoosana.. samo opuateno
HerbalSRBAMBASADOR

jul 2016.

#7
Ljudi hvala na savetima. Napravio sam box 80 x 80 x 130, stavljen silikon na svaki sastav i dupla dihtung traka za vrata, jedom prelakiran mozda cu jos jednom da ga predjem. Sledece narucujem Dyamond foliju, turbinu i filter, prinudjen sam da kupujem deo po deo, finansije su lose, ali ima da ga zavrsim kad tad :)
GreenlandLEGENDA

jul 2016.

#8
Samo lagano, ra unaj da es morati da proairia rupe za ventilaciju. Ide leto, ve je leto valjda, turbinica ako ima f120 u fulu :puuuh::
1310ZMAJ

jul 2016.

#9
odlican rad,vrata s bravicama i rukohvatom, moze. nesto bi ti predlozio posto i sam imam boks 60x80 s 250w, glavni problem je temperatura, kako je kod tebe visina relativno mala neki sistem cool tube s protokom zraka neovisno o ostatku boksa bilo bi jako dobro, mozes i staklom odvojiti cjelu povrsinu, 15-20 cm od stropa s dvije rupe sa strane, reflektor fiksiras za strop a biljke podizes i spustas po potrebi, za to je vko 100 cjevni sasvim dovoljan ili 125 malo skuplji i malo bucniji. donji dio ima svoj vent za izbacivanje, njegova snaga ovisi ide li filter ili ne, opcija s regulatorom vrtnje je dobitna kombinacija, u vezi toga dobro prouci koji vent i koji regulator jer neki rade a neki ne ili skvice za popizdit kad smanjujes protok. Za sada toliko, boks je inzinjerijski pothvat, moze se cudo sloziti u kojem gospodaris s mikroklimom i nista se ne cuje niti vidi. slozi sad bez pretenzija da ce to biti konacno rjesenje, odradi grow dva, tako ces najbolje znati probleme i kako ih izbjeci u sljedecem projektu. i opisi nam uvjete u kojim ce biti boks, nije isto dal je prostor grijan ili ne, zvuk smeta ili je svejedno i tako to.
HerbalSRBAMBASADOR

jul 2016.

#10
Greenland, prosirenje rupa mi nece biti problem, kupio sam ovaj set pa za koju god turbinu da se odlucim nece biti problema. 1310, razmisljam da li da uzmem cool tube ili ne, jos sve sklapam u glavi kako i sta. Moram imati filter i turbinu koja nije jako bucna. Box ce stajati u podrumu, ne greje se, temperatura u njemu je od 19-25 stepeni. Zanima me koji regulator vzduha je dobar a da nije preskup?

jul 2016.

#11
250w bez CT-a i sa nekakvom Blauberg turbinom 125...skuhas cobanac za prste polizati ;) edit: lovu koju bi dao za CT..radije potrosi na turbinu;)
1310ZMAJ

jul 2016.

#12
Odgovorio ti je moj Vucitelj, na njegovu preporuku kupio sam isti blauberg 50€ i njihov regulator 20 €, sve je kako kazu Opla i Stipe osim zvuka, to je ujedno najtisa turbina 28 dB a za stisavanje ima lijeka, pogledaj na stranicama foruma o ventilatorima, jedino sto bi dodao je da razmisljas o postavljanje ventilatora izvan boksa, boksovi za izolaciju i absorbciju zvuka cuda rade a tu su i obavezni izo kanali, mozes ih kupiti u Hempatiji dosta kvalitetne po ok cjeni ili raditi svoje s jos boljom apsorbcijom zvuka. Podrum je super samo da nije vlazan, ako ikako mozes isfurati odvod zraka van kuce, to zlata vrijedi, nema smrada ni filtera, vent na manjoj brzini tise radi (ako je regulator kontabilan a blaubergov je bas takav) i dio buke izbacujes van, opcija je dimnjak koji nije u upotrebi, prozor ili busi zid.
HerbalSRBAMBASADOR

jul 2016.

#13
Pozdrav svima. Skockao sam ga nekako :banana_rasta: Uzeo sam reflektor od drugara, MH 400w, kupio turbinu Dospel mini 125, Diamond foliju, Agro Perlit sve to namontirao i stavio 2x Tutankhanom i 1x WW auto, u zelenoj saksiji Tutankhamon foto(Topiran i uradjen LST) bio naplju malo jace od 2 nedelje, pa sam ga stavio unutra sa autosima zajedno, moguce da ce autosi posle ici napolje a foto ostati unutra, o tome cu da razmislim, ima vremena bitno mi je da sam ovo uradio. Sada skupljam pare za HPS set i PH merac. Moram napraviti kalup i mrezu sa Scrog uskoro pa da ne mislim posle. Danas pusteno u rad pa da testiram temperaturu i vlagu. Javljam se
1310ZMAJ

jul 2016.

#14
Drogec bravo, krenuo ti usred ljeta pa `ta bude. Turbina propuhira, 400w grije! Sretno i dnevnik otvaraj odmah, da vidimo razvoj dogaaja :)
HerbalSRBAMBASADOR

jul 2016.

#15
Krenuo, moram testirati sta i kako :) Temperatura ide od 22-23 do 32-33 a vlaga varira od 35-60%. Hteo sam da pitam, pravio bih reflektor od stare kvarcne, ali ima neka linija kao da je pregorelo malo na njemu, pa nzm hoce li mnogo lumena krasti, ili da kupujem drugi. evo slika

jul 2016.

#16
ako ne bude pravio hot-spot bude sve ok
1310ZMAJ

jul 2016.

#17
S temperaturom smo svi tu negdje, bez klime. A za reflektor malo prosaraj forum, oprema i to. Rade de ki svaata, opa cupa npr.

sep 2016.

#18
275x60cm sa cool tubeom

sep 2016.

#19
550 gr po kvadratnom metru?mozda vlazne ali tesko

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se