VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoragrow box 50×50×120
LEGACY

grow box 50×50×120

106 odgovora7,528 pregleda
tikiZMAJ

nov 2015.

#1
Pozz ekipa:wave: Evo nakon pomnog istazivanja i ucenja doslo vrijeme da napravim projekt za drugi grow box PA KRENIMO S OPISOM -dimenzija 50x50x120 -rasvjeta 250w mh i 250w hps -ventilacija 1x kupaonski vent 120m3 1x handmade vent 260m3 sa regulacijom brzine - filteri hand made 125x250mm visine 150x 250mm visine -2x pc vent za mjesanje zraka jedan malo dolje jedan malo gore -folia mylar diamond OSTALA OPREMA -ovlazivac zraka - grija boxa za no handmade od starog fena za kosu(jos u planiranju izrade) -kontroler vlage i temperature -odvla~iva zraka ako ga uspijem smislit isto za no Evo za sada smo u projektiranju i nabavi materijala pa cemo sve prezentirati izradu Svaki savjet dobro dosao :) A sad par slikica
funky weedLEGENDA

nov 2015.

#2
mislim da si malo previse usisa ostavio dovoljna ti je jedna rupa .sve je ostalo lijepo isplanirano i zamisljeno. svaka cast na rucnom radu - sretan ti grow
tikiZMAJ

nov 2015.

#3
Hvala !!Dvoumio sam se oko tih usisa bit ce dva pasivna bocno i jedan straga za regulaciju vlage i ostalog zato sam ih i stavio da su 28 cm duzine i 5 cm visine posto imam sve skupa 380m3 ispuha

nov 2015.

#4
dosta ti je 120mm vent ovaj drugi ti ne treba jer je to mali boksic. takoder jedan usis je dovoljan cca 10x10cm.
tikiZMAJ

nov 2015.

#5
A mislim da mi taj jedan vent nece uspjet ohladit Box s 250w hps mh poato mi je sada u boxu Box a 67 d 30v 78 s cfl lampama od 25 do 27 stupnjeva zato sam stavio dva venta jedan na regulaciju jedan bez
tikiZMAJ

dec 2015.

#6
Pozz evo doslo je do izmjene velicine boxa biti ce visok 120cm I reflektor odraen od aluminija dim 32x32cm nije profi al sluzit ce
funky weedLEGENDA

dec 2015.

#7
svaka cast na trudu ! kako mislis stavit lampu u reflektor da stoji vodoravno ili okomito ?i oblozi reflektor iznutra s mylarom ili necim zbog bolje refleksije ;)
tikiZMAJ

dec 2015.

#8
Vodoravno ce bit buai se rupa sastrane kroz koju ide grlo A alumini ima 95%reflekcije pa mislim da ce biti ok jos cu ga malo ispolirat izunutra:) postavit cu kad dodjem doma nacrt pa da se moze koristit kome se da radit;)
Don SensiPOZNAVALAC

dec 2015.

#9
Super ti je ideja i ja imam box slicnih dimenzija. Zanima me da li si probao tu sijalicu unutra i uspiju li ti ventovi to izgurati vani? Kakve su ti temp unutra?
tikiZMAJ

dec 2015.

#10
Nisam ga joa sastavio al po svim racunicama jedan od 300m3 150mm bi trebao bit dosta sa filterom
tikiZMAJ

dec 2015.

#11
Ugradnja grla na reflektor za vodoravno sijalicu postavit i Nacrt za izradu

dec 2015.

#12
Sve super , samo mi je overkill 250w za taj prostor . 150w idealka
tikiZMAJ

dec 2015.

#13
Mislim da ce i biti 150w nasao sam hps super plant od 19000lumena to ce biti taman po svim racunicama
SquerlzLEGENDA

dec 2015.

#14
Srecno dobar setup imamo slicne boxeve tako da cu popratiti dalju izradu,btw ide tu 250w bez problema imas dobru ventilaciju kako god odlucis :thumb:
tikiZMAJ

dec 2015.

#15
Hvala nabavio sam jednu hps od 250w pa kad ga sastavim cu isprobat ako ne bude islo cu prebacit na 150w polako al sigurno
tikiZMAJ

dec 2015.

#16
Sinoc box sastavljen od osb plo a visina 1.20 dubina 50 sirina 50 montirani i kora i i da se moze pomicati Sljedi obrada i farbanje i busenje rupa
tikiZMAJ

dec 2015.

#17
Nabavljena oprema :: Vent aksialni 320m3 150mm Filter home made 240×160 otvor 150mm Regulator za vent Narucen controler za vlagu i temperaturu Fogmaker ovlazivac zraka Hps 250w son-t s prigusnicom i potpaljivacem Reflektor homemade Diamond mylar foliu Sastavljen box dim 50x50x120 I dobio sjeme kaze acapulco gold mmmmmm. :) Bas me zanima kako ce to ispast Ako ne bude temp odgovarajuca u boxu mjenjam rasvjetu na 150w hps Al nadam se da ce bit ok s ovom rasvjetom
funky weedLEGENDA

dec 2015.

#18
Imas koju sliku bas me zanima kako si to sve sklopio ovo do sad je bilo vrhunski
tikiZMAJ

dec 2015.

#19
Nije jos dovrsen sve slike sam postavio u prijasnjim postovima Sada bih izbusio rupe za vent i upuh pa bih testirao hps odnosno temperaturu I onda ide farbanje boxa izvana u bjelo i sastavljanje svega sve cu slike postavit tjekom izrade
BoRaiChoAMBASADOR

dec 2015.

#20
super, pohvale ! testiraj to i javi rezultate, moze se to super skockati sa malo maste ;) btw kakav vent imas za filter ? moze li slika filtera ?
tikiZMAJ

dec 2015.

#21
Evo slika od djela opreme
Ig0rLEGENDA

dec 2015.

#22
Super , cestitke na trudu i rucnom radu :)
tikiZMAJ

dec 2015.

#23
Hvala smialjam ata se da smislit sad je na redu grija na 12 v uzet grijac i ventilator od fena tako da puse unutra topal zrak i zagrijat box po noci sve cu prilozit kad se izradi
tikiZMAJ

dec 2015.

#24
Priprema ventilatora Vent 150mm u ravnu pvc spojnicu zaljepio i u njega ce ici filter s jedne strane koji ce se ugurati u vent i onda sve skupa ce se utaknuti u prigusivac isto domace izrade
tikiZMAJ

dec 2015.

#25
Mali update radova na boxu Izbusene rupe Upuh 3x 60mm Ispuh za vent 150 mm I malo sminke kitanje i priprema za farbanje
funky weedLEGENDA

dec 2015.

#26
bravo odlican je !!:thumb:
laubaZMAJ

dec 2015.

#27
Svaka ast na trudu:clap::,vidi se da e akapulko u~ivat!:let:
tikiZMAJ

dec 2015.

#28
Hvala ;) Rekoh kad ga vec radim da ga napravim kako treba:joint:
tikiZMAJ

dec 2015.

#29
Lagano sastavljanje vent ubacen i kablovi prigusnica i starter za hps

dec 2015.

#30
Pohvale na trudu, definitivno dobra priprema :clap:::respect: Jedino ato mi se ne svia ovaj starter i priguanica na drvenoj pozadini boxa. To nije naj sretnije rjeaenje s obzirom da je bilo slu ajeva pregaranja, zapaljivanja parketa. Ne ka~em da e se dogoditi takvo ato ali bolje ne riskirati. Priguanica e ti se ovako grijati puno viae nego da ju dr~ia recimo na kerami koj plo ici, bilo ato provodi dobro toplinu...
tikiZMAJ

dec 2015.

#31
Hvala Mislio sam i na to pa sam napravio nosa e tako da je sve odvojeno 2 cm od drva mislim da ce bit ok jer ce se konstantno zracno hladiti

dec 2015.

#32
:clap:: :respect:
FurdaAMBASADOR

dec 2015.

#33
srecno prijatelju :) ja se bash razmisljam da napravim slicnu velicinu boxa.pratim sa zanimanjem :respect:
tikiZMAJ

dec 2015.

#34
Ubrzo ce testiranje pa prilozim ;)

dec 2015.

#35
da li ce taj aluminij da pravi hotspot?
tikiZMAJ

dec 2015.

#36
Pa po svemu sto sam ja citao i proucavao nebi trebao jer vecina reflektora je izraena od aluminija
tikiZMAJ

dec 2015.

#37
I test je odraen i na 20 cm od reflektora mi daje 31 stupanj i 45% vlage bez filtera i bez unutarnjih ventova hm probat cemo stavit vent na reflektor gore da izvlaci toplinu
BoRaiChoAMBASADOR

dec 2015.

#38
:clap:::clap:::clap:::clap:: daj sliku tog prigusivaca, kontam da je vent preglasan :D
tikiZMAJ

dec 2015.

#39
Dobro jutro i sretan bozic svima:) Ptigusivac je jos u izradi to cu zadnje smislit al mislim da nece ni trebat jer se ne cuje tako jako al cu napravit prigusivac neki mali jednostavni
DELTA9TKICAENTUZIJASTA

dec 2015.

#40
Lepo odradjeno, je l si probao filter da li funkcionise kako treba ? Interesuje me da li da uzimam kupovni, posto nisam zadovoljan kako radi hand made..
tikiZMAJ

dec 2015.

#41
Filter vec radi na prvom boxu i radi solidno Tako da on ide gore Al mislim da je kupovno puno bolje mozda s vremenom uzmem i ja kupovni
tikiZMAJ

dec 2015.

#42
Evo nove preinake na boxu Stavljeno staklo na reflektor i pc vent 60mm na vrh da vuce toplinu i sad smo dobili na 15cm od reflektora 29.1c i 34rh Bez ventova za raspuhivanje unutra mislim da je to sasvim ok ?? E sada pitanje jeli ok drzati biljku na 15 cm od hps 250w?????
nerpZMAJ

dec 2015.

#43
Lepo si to odradio, svaka cast. Stavis na nekih 30cm za pocetak pa prati, imas ovde graph za udaljenost u incima.. Taj pc vent od 60mm ce samo da ti bezveze pravi buku.. a ja bi i staklo skinuo, sta ce ti?
tikiZMAJ

dec 2015.

#44
Pa jer mi temp pree na 20 cm od senzora 34c bez ventova a neda mi se mucit s temperaturom kad krenem grow a gledam da kad stavim ventove kad dodju bude temp na 27-28 c mozda ce bit ok i bez stakla i venta unutra Nemam pojma prvi put se s hps susrecem ovo ce mi biti drugi grow a ono ulozio sam lovice za sada pa gledam da je sve ono ok odraeno

dec 2015.

#45
Odlicno slozeno,vrlo uredno i lijepo. Ja bi ti savjetovao da ides na vegu 150mh i u cvat na 12 tutnes 250 hps..hm to bi izuzetno prijalo bilju... Sretno. :joint:
tikiZMAJ

dec 2015.

#46
Hvala rabbit ici ce za vege mh 250. I za cvatnju 250 hps jer mi se neda kupovat novu prigusnicu i lampu ovako cu samo lampu mh uzet a za ta 2 -3 tjedna vege mi ne igra sto se tice potrosnje struje ili mislis da je previse mh 250???
SquerlzLEGENDA

dec 2015.

#47
Nije ja sad guram mh 250w na nizem boxu !Inace sve 5 sadi i otvaraj dnevnik :thumb:
tikiZMAJ

dec 2015.

#48
:) Jos par sitnica da slozim i da mi dou ventovi za mjesanje zraka i krecemo dnevnik otvaram obavezno ;)
tikiZMAJ

dec 2015.

#49
I vutrasi posljednji update za ovaj dnevnik box je gotov:) Prilozio sam jos slike izrade filtera I testni grow sa biljkom u cvatnji pa ako jos sta treba iskorigirat da se rjesi Pa da ponovimo karakteristike Dim 50x50x120 Vent 150mm 320m3 Filter fi150mm x 25 cm Folija diamond mylar Home made reflektor 250w hps mh s staklom Dva venta unutarnja za mjesanje zraka Regulator temperature i vlage Ovlazivac mist maker I mozda sam jos koju sitnicu zaboravio al to je to cca I temp je 25-27c i vlaga kontrolirana Eto decki curke hvala na podrsci i savjetima i zelim vam sve najbolje u nadolazecoj godini i puno kvalitetnih grow-ova i finog dima
tikiZMAJ

jan 2016.

#50
I ventovi su stigli pa to sve skupa sada izgleda ovako
DELTA9TKICAENTUZIJASTA

jan 2016.

#51
doooo jajaaaaa, al si napravio filter svaka ti cast !
PalacZMAJ

jan 2016.

#52
Odlicno uradjen posao :thumb:
Harkan69ISTRAŽIVAČ

jan 2016.

#53
Ako moze na PP gdje si nabavio ove ventilatore. Hvala
tikiZMAJ

jan 2016.

#54
Hvala svima na pohvalama:thumb::)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se