VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraStealth PC Grow idejni projekat
LEGACY

Stealth PC Grow idejni projekat

38 odgovora3,249 pregleda
AtoxLEGENDA

sep 2018.

#1
poz svima, mastam za indoor previse znaci, tu mogucnost da se vrte razlicite vrste bez obaveze da se ceka prolece i da se pretrpljuje stres da li ce neko nadje sajt da li ce ovo da li ce ono... posto nemam nikakvih uslova za indoor zbog starih i uopste zbog familije jer svi na to gledaju najgore moguce, moram nesto stealth da pravim ako bih hteo nesto uopste, cak je i to rizicno jer svrljaju kroz kucu non stop, sve ih nesto zanima sta je to sta ovo sta ono tako da ono.. pa ajde da predstavim neku svoju zamisao.. krenuo bih sa kucistem thermaltake versa n21, kuciste nije nesto preskupo, gledao sam neko kuciste da je sto vece, sto povoljnije i sto vise price-friendly.. kuciste je dimenzija 513 x 217 x 463mm D,S,V ima od ventova Napred: 2 x 120mm (opciono) Gore: 2 x 120mm (opciono) Pozadi: 1 x 120mm (ugraen, 1000rpm, 16dBA).. evo kako izgleda AaPS2-NMsOo sve ovo unutra bih poseko znaci da se maksimalno iskoristi prostor.. rasveta sto se rasvete tice, nisam mnogo upucen oko toga, nisam upucen nesto previse sto se celog indoora tice, ali uzeo bih led full spectrum 150W sto se bode direktno na 220v, evo i to kako izgleda.. ventilacija planiram ubaciti pc ventove, 2 venta na vrh kucista, 2 venta pozadi i 2 napred.. najverovatnije bih kupio malo skuplje ventove koji bi malo bolje vazduh izbacivali a samim tim bili tisi, jer ipak ovo treba bude skroz stealth.. takodje napravio bih neki diy filter za ispuh zbog mirisa, video sam guide od 420florista sa onom kutijom za cd itd.. folija uzeo bih dijamantsku foliju, najskuplju i sa njom bih oblozio celo kuciste iznutra da sve to bude cakum pakum.. ..... to bi bilo to, sada ne znam, ali verovatno bi tu autos bio sa obzirom da sam citao migrow dnevnike i to.. imam neku ideju da napravim mrezicu sa magnetima i da se odradi kao neki scrog ili tako nesto.. stavio bih verovatno onaj sirok pot sto se kaci na terase i onda da se odradi neki lst, scrog i na taj nacin da iskoristim maksimalan prostor za vrhove i izvucem najvecu mogucu kolicinu.. ali da budem iskren, ne znam kako to bas ide za lst i scrog.. takodje znam da je ovo bukvalno zezanje ali boze moj to mi je jedino resenje ako uopste pomisljam na indoor ::listomahanje:: od pozadi sve bih to lepo zamaskirao, isekao bih delove sa maticne i popunio one rupe pozadi, unutra bih sve povezao i sredio da na kraju izlazi jedan kabl iz kucista tako da sve izgleda najnormalnije, a unutra da bude sou..
hazeriZMAJ

sep 2018.

#2
0o26mC8hJZY
AtoxLEGENDA

sep 2018.

#3
nesto nalik tome, samo sto bi kod mene bio veci prostor i jaca rasveta tako da nadam se da bi bilo dosta vece u mom slucaju.. sada ne znam, mozda je 150w led previse za pc
Planer80LEGENDA

sep 2018.

#4
Ovaj ufo led od 150w mora biti 40-50cm od biljke koliko mi se ini. Za PC grow je 100-125w CFL skroz ok. Moj box je sli nih dimenzija (40-30-60) i imam dva pc venta za izbacivanje a upuh je pasivan i sve ok za sada. Naravno, automat patuljak i LST. Primer sa interneta:

sep 2018.

#5
Kupi si za rasvjetu 4 ili 6 x led stripa od 30cm i njih koristi kao rasvjetu sa nekim manjim drajverom, ubijea sa outputom a i efikaanou https://www.led-tech.de/de/21x-Samsung-LM301B-Streifenplatine-3500k ... a i viae ti prostora ostane, jer i cfl ~arulje su glomazne..
AtoxLEGENDA

sep 2018.

#6
svi spominju cfl.. planirao bih onu led sijalicu od 150w postavio sam sliku, ne znam, jel moze to?
DegustatorLEGENDA

sep 2018.

#7
koje su dimenzije lampe? i koja je njena cena? tebi za PC ne treba vise od 2x 50w cip na 12V. To mozes povoljno da nabavis i to ti je bolje resenje jer je svetlo bolje rasporedjeno,manje se greje i verovatno je povoljnije,a i ne kruzi ti 220v oko vode i nosa. 150w za pc meni zvuci previse i pitanje je da li to biljka moze da primi na tako malom prostoru.
samoledAMBASADOR

sep 2018.

#8
Pogledaj moja dva dnevnika i videces razliku izmedju full spectrum leda i led e27 obicnih sijalica(drasticna). Sad nisam siguran koliko moze da se meri ta lampa full spectrum od 150 sa moja 3 chipa od 50w ali evo racunice sta sam ja dobio -na 200w fullspectrum (150w chip i 50w traka)sam dobio oko 40ak g -na 90w e27 leda sa bojom 3100K i na 100w led chipova sa bojom 3100K sa 50w fullspectruma sam dobio preko 100g sledeci grow radim sa mojim panelom koji sam napravio od 24 mesta za sijalicu, sijalica je od 18w to je ukupno 432w i 100w fullspectrum jer sam skapirao da fullspectrum daje lepu boju biljci a takodje je veoma dobar za vegetaciju, vegetaciju radim sa 150w fullspectrum i 100w 6000K S'toga moj savet sa mog primera je da uzmes lepo sijalice od 18w one su 5e po komadu, stavis 4-7 i resio si debele i ukusne cvetove :D Jel se iko setio da sece mesto iznad lampe na kucistu da toplota izlazi van, ne skroz... par kockica 5x5cm jos je bolje vent preko toga da izvlaci toplotu i reseno je sve mozes i 150w da stavis a da imas +4 stepena na sobnu temperaturu

sep 2018.

#9
Ovo ti gledaj frend jer ces jako tesko s led rasvjetom ne spaliti biljke u takvom prostoru.. mogue je ali trebao bi puno iskustva i s indoor i led rasvjetom. Preupitaj kolegu @Herb Gardener za savjet jer ako itko zna dat ti dobar savjet u vezi micro growa onda je to on:)

sep 2018.

#10
Ma nisam htio da se petljam. Lako za rasvjetu i ventilaciju... Finta je da decko moze imat problema doma radi uzgoja, a biljku mora ponekad i izvadit iz boxa(trening, hrana, voda..). A u cvijetanju, jos kad se bavis oko nje, ona miiriiseee.. Ako mu je zajebana situacija, kao sto je i sam rekao, nece mu pomoc pa sve i da uspije da napravi totalno stealth box..:objesen::grob:

sep 2018.

#11
pozdrav ljudi moji dragi,moram i ja par stvari priupitat. ja se za malo vise od dva mjeseca selim, morati cu zaboravit na neko vrijeme moj najdrazi indoor, za malo vise od cetiri mjeseca postajem otac pa ce kuca naravno bit uvijek puna i punica ce takodjer biti svaki dan kuci... kod mene... sto moj dugogodisnji ritual onemogucuje, bez njih bit cu izgubljen i tuzan. ali mozda pc grow moze rijesit problem, ionako moram smanjit...herb tvoj dnevnik je fantastican, jednostavno predivno. pitanje moje kako rijesit miris? natrpam karbon u npr. mrezastu casu za olovke ili slicno i nabijem u komp? siguran sam da ne moze biti stealth box ako imas jaci ventilator koji bi mogao to sve izvlacit ili grijesim? Atox ako ovo rijesis i odradis kako treba sigurno neces pogrijesit! ovo cu u narednih 6 mjeseci morat imat. lijep pozdrav svima! ::listomahanje::::listomahanje::
AtoxLEGENDA

sep 2018.

#12
U pravu je degustator, ne idu 220v oko nosa.. ako bi se opredelio za led onda je mozda bolje 2-3 cipova od 30w ili tako nesto, stavim ih na nesto alu sa pastom ispod i stavim 2 venta i na vrh kucista sve to tutnem lepo fino, sprovedem jedan cable management iza i to bi bilo to... takodje napomenuo bih da bi stavio isto 2 venta za ispuh i 2 za usis, znaci da ne bude pasivno (koliko sam shvatio to je atmosferski) i mislim da bi temperatura bila okej.. Gardener, tako je ali planiram ja to lepo sakriti tako da moze da prodje, tako da ako si raspolozan, kazi neko svoje misljenje..

sep 2018.

#13
Evo moje misljenje.. Ako stavljate te nekakve filtere, trebaju vam jaci pc ventovi koji se, kako kazu, bas jako cuju. Sto i nije neki stelt, mislim da ce se svako zapitati zasto ti komp zvuci kao vent iz kupatila koji drnda. Za miris bi prije uzeo one kupovne gelove za neutralizaciju mirisa( tipa ONA gel), a ventovi da budu normalni, sto tisi naravno. Za curenje svijetla mozda sklonit ga malo, stavit ispod stola i slicno. U moj big tower bila je HPS100w. Bilo je ok za foto biljku. Blue Mammoth(autos) je malo negodovao, ali on je bio na 18h svijetla, a S.Queen(foto) od 12h pa smanjio na 10h svijetla. Da opet stavljam autosa unutra, mislim da bi ovaj put probao sa HPS70w, ili ubacio mnogo manjeg automatika od one BM azdaje.. To je kuciste 65cm visine.. Tih tvojih 40ak cm visine mi se vec u startu ne svidja. Mislim da bi stavio 4x23w CFL, nekako mi sigurnije. Slican PC sa takvom rasvjetom sam koristio ranije, ali samo za pripremu regular domacica za terasu. Mada mozda bi probao i moze li HPS 70w..Ne smijem da tvrdim, ne znam.. Eto, vecina gore napisanog je neko moje "misljenje" , a ono kako sam zaista i uradio, i probao, ima u onom mom jednom jadnom dnevniku..:razvaljen:: Ako sam imalo pomogao eto..:)

sep 2018.

#14
O tome se i radi, to je najvei problem,filter ugraditi a da isti ne bude toliko glasan.. Mo~da ovakvo neato ugraditi, ali i ovo je isto malo preveliko za takve prostore, ina e minium je 40x40 https://www.growmart.de/Lueftungsset-Mini-105-m3-h-100mm.html JEDINO da se napravi DIY filter na mjestu gdje napajanje bude u kuiatu od cd kutije recimo koju spojia na turbinu, ali ipak ako bi se morao birati izmeu pc kuiata i growa u kanti, onda bi izabaro kantu od 20l koju mo~ea modificirati kako ~elia https://hightimes.com/grow/make-space-buckets/ i uz onaj ona gel kao ato @Herb Gardener spomenu se mo~e ja msm komotno to regulisati..

sep 2018.

#15
A znas kako.. 100 ljudi...:D Ja volim kad je jednostavno, i obicno mi ispadne sasvim ok:) Ima u zavrsenim dnevnicima kolega windfucker sta cini u PC sa ledom, mad rabbit takodje cini mi se cfl, kolega honda izvuko prelijepog mazara, palac zeleni isto radi u micro..:respect::respect::respect::respect::respect: samo treba malo prelistati, ja sam tek jedan od poslednjih medju njima.. i daleko od toga da uzimam za pravo da mudrujem drugima.. eto ako pitate za misljenje.. al ima boljih sigurno:) Steta sto nema fotki vise u dnevnicima kolege Che, kako vadi lowrydere ko da nisu low..:D

sep 2018.

#16
Atox jesi li razmisljao da to slozis u nekakvoj kutiji od veceg zvu nika, joa ako ga ostavils funkcionalnog moze ti prikriti glasnou ventova,a i na visini mozda dobijea,..

sep 2018.

#17
Pozdrav, nije funkcionalan al veina ljudi misli da su zvu nici.
samoledAMBASADOR

sep 2018.

#18
Ako ti je problem miris onda mozes da gajis northern lights od 00 seeds, biljka ne mirise ni malo, tek kad pomirises iz blizine na neko bilje, full stress trening pred branje I ni trag mirisa u boksu...
h0ndaZMAJ

sep 2018.

#19
Sretno sa pc/em ali ne zaboravi da tako mali prostor zna biti dosta zeznut, i moras voditi racuna koliko ce ti prostora uopce i ostati kad naguras unutra rasvjetu i ventilaciju , mozda bude izgledalo stealth ali pitanje dal bas bude tako, a i cvjetanje odraditi bez filtera sigurno ce se osjetiti (jedino ako ti miris nije problem onda nemas frke) , ako visine imas 40cm nek ti po deset ode na rasvjetu i teglu pa vidi kolko ti ostane i glavno cega mozda nisi svjestan je da ce biljku u pcu morat skoro pa svaki dan natezat zatezat namjestat premjestat el je to jbn trening da ostane unutra i odradi sve a da se opet nesto i dobije od svega toga.:thumb:
hazeriZMAJ

sep 2018.

#20
Biljke ne mirisu ako ih spalis panelom...svaka biljka mora da se ljepi i mirise.. Masni...malo ces ti SS-a vaditi za svoje potrebe...sator 60*..:thumb:::volimj::

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se