LEGACY
pomoć oko dimenzija
48 odgovora3,216 pregleda
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#1
pozz svima, krenuo bi u izradu novog i veceg boksa s MH/HPS rasvjetom. imam mjesta 195*200cm (a*v), a kaj se dubine tice moze bit max 67cm. e sad, nemam potrebe za tolkim boksom (najvise radi potrosnje struje) pa trebam koji savjet kolko ga skratit po airini da rasvjeta bude max 250W, moze i manje. radi potrosnje nebi iso iznad toga. unaprijed hvala na odgovorima
Snjezana1971
AMBASADOR1.575 REP2%
→ Legenda
Snjezana1971AMBASADOR
maj 2012.
maj 2012.#2
Osobno bi iaao na max. airinu 100x160/170 visinu s obzirom na ograni
enje fenjera 250W x 67cm dubine jer za sve vee ti nee biti dostatna rasvjeta te i za ovo je naknap i trebao bi 400W HPS. I sam sam bio u nedoumici glede navedenog pa imam sl. dimenzije boxa i u nabavci sam istog fenjera:dada
Da bilo bi bolje 400W ali kad se mora misliti i na struju(mala predostro~nost da elektra nezakuca na vrata jer je inae mjese
na potroanja mala i nemo~e se prikriti vea potroanja) i samom mi je tako na~alost pogotovo ako je zgrada u pitanju.
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#5
hvala na odgovorima. opreza nikad dosta, neznam kolke su sanse da se to dogodi, al bolje sprijecit nego lijecit. napravio neku skicu kak sam zamislio, s snjezaninim dimenzijama. lampa bi se spustala i dizala po potrebi s cijelim panelom na kojem bi bio i ispuh i reflektor da se ne gubi svjetlost prema gore. e sad par pitanja:
1. dal je pametno tak smanjivat prostor? radi svjetla mi se cini ok, al neznam kolko ce se dizat temperatura.
2. koje od navedenih ventilatora bi vi odabrali?
3. dal su lampe ok i dal moze proc samo s jednom vrstom (bojom)?
cijene propaljivaca i grla nisam naso pa ih nisam ni naveo u popisu
EDIT: zaboravio napisat dimenzije: 100*170*67cm (a*v*d)
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
maj 2012.
maj 2012.#6
Prednost komunikacije preko foruma je da mo~ea 2x razmislit prije nego poaaljea odgovor. Ljudi growaju sa viae W nego ato neki ovdje mogu sanjati i dok god pla
aju ra
une, nitko im ne kuca na vrata, a ato se ostalih aansi za kucanje tie, ovdje nije mjesto za raspravu. Molim ne lupetati takve nebuloze.
Back on topic :)
Ova shema mi se ne dopada. Ovaj vent fi 100 stavi na ulaz zraka, a 125 na izlaz. Planiraa li filter?
Prostor ne moraa smanjivati, samo pregradi , napravi paravan neki, ukoliko e samo grow biti unutra. U tom sluaju ti nikakav upuh ne treba. Jedan oscilirajui vent za "vjetar" bi bio super.
Plantastar vidim ide skoro za duplo viae para. Ako ti je to problem, uzmi obini HPS, ali svakako bih osobno uvijek odabrao specijaliziranu lampu. MH nije must have, al super bi ti bilo imat ju ;)
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#7
thx na odgovoru, pa ovak to je prostorija nekih 3,5*2m koju samo ja koristim za svoje *****rije, a ovih 67cm dubine boxa mora bit tolko jer je tolko do prvog nosaca od knaufa, pa i prva cvrsta tocka za prednju stranu boxa i vrata. filter u principu netrebam jer je prostorija na takvoj poziciji da se nema di osjetit miris, imam neki diy filter koji mogu stavit ili preradit za ovaj box.
pare jesu problem, pa ce se izrada oduzit.
kaj se ventilacije tice stavio sam oba pa da mi kazete koji je bolji. mozda bi najbolje bilo stavit fi 150 s 298m³/h?
da ne kemijam s 2 manja, koljenima i t-komadima cjevi. ovaj fi 100 imam doma i mogu ga iskoristit za upuh u box ili cirkulaciju zraka u boxu.
MH bi rado kupio, u slucaju da ne skupim lovu koje su druge jeftinije varijante umjesto MH? dal uz HPS moze posluzit koja neonka odgovarajuceg spektra?
ideje, kritike, prijedlozi... sve dobrodoslo :)
kak vam se ovo cini?
i dal je premali izlaz za ispuh 7cm? jer tolka je cijev na zidu za izlaz zraka, pa se smanji redukcijom s 150 na 70mm
dolje iscrtkano su mjesta gdje moze doc ulaz zraka
jos jedno pitanje :) dal uopce radit boks 1m sirine ili kako zlo kaze cijelu sirinu pa pregradit?
nadam se da nisam pretjero s pitanjima :) napravio sam fakat đumbus od posta
mali_1.3
AMBASADOR4.547 REP87%
→ Legenda
mali_1.3AMBASADOR
maj 2012.
maj 2012.#9
nemoj previse komplicirati, po mom mišljenju na te dimenzije HPS 250 ti je premalo, tu ide HPS 400 savršeno
ako ces ici na 250 onda stavi 67*90 sto bi ti bilo idealno 250W na tu kvadraturu
al pazi sad jednu stvar, možeš ti sad staviti u taj tvoj veliki box i 55 biljaka, al vjeruj mi da u manjem boxu sa tom rasvjetom stavis 3-4 biljke imao bi vise nego u tom vecem
sto se tice ventilacije nema ti smisla voditi cjev od 150 pa je reducirati na 70, ako mozes povecaj je na 150, ako ne onda ostavi tako
sto se tice ovog venta od 298m³/h, kakav je to, trebao bi biti dosta, samo neznam kako ce se on ponasati zbog cijevi jer treba jak cijevni vent da izvlaci zrak kroz cijevi
sto se tice elektre ne brini nista, to sto su ti oni rekli ne brini ako placas sve ce biti ok, stavi tu HPS400 i prži, da bi stavio MH trebaš imati i poseban starter i prigušnicu, pa ako se odlucis imas u jedinom lancu grow shopova u svim gradovima hrvatske, kosta oko 450kn, ona ima mogucnost pokretanja i HPS-a i MH lampi, bilo bi bolje da stavis MH jos, to ti je jos 400kn vise, ako ne mozes onda stavi tako i przi
ne brini nista
sretno
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
maj 2012.
maj 2012.#10
Joa nisam naiaao na priguanicu koja pokree samo HPS, a MH ne...
@ miricil-palmitat
Ako fali para, HPS je must have, a MH mo~ea kasnije dokupiti. Na svim priguanicama piae dali pokreu obadvije vrste lampi. Imaj na umu da ti kabel od priguanice do reflektora ne smije biti du~i od 2m kad je MH u pitanju. Za HPS smije bit du~i od toga.
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#11
mar1o na linku ne rade slike nazalost
mali_1.3 jel znas rec kolka je cifra mjesecne potrosnje za 250W a kolka za 400? nebi htio da se na racunu vidi velika razlika i radi staraca. ventilator je fi 150, cjevni, Pritisak zraka: 90 Pa, 2400/min. rupu cu morat prosirit pa izvana neku masku da zakamufliram malo :)
hps je znaci bitnija, to je plavi spektar? vidio sam te prigusnice i za mh i za hps, mislim da su i sa starterom.
zlo&naopako pa ako ce sve ic po planu tako cu i napravit, hps, pa ako ce bit para uzet jos mh.
da budem ziher, 400W je bolje za 90cm ili za veci prostor, a 250 je za taj taman (90*67)?
Snjezana1971
AMBASADOR1.575 REP2%
→ Legenda
Snjezana1971AMBASADOR
maj 2012.
maj 2012.#12
Imao sam priliku vidjeti razliku na mj. bazi glede potroanje HPS-a od 400W te iznosi 100kn viae od klasine potroanje na bazi 150kn redovite potroanje popelo se na 250kn koriatenjem iste, dakle nije velika razlika sistemom 12/12 po jeftinoj tarifi.
mali_1.3
AMBASADOR4.547 REP87%
→ Legenda
mali_1.3AMBASADOR
maj 2012.
maj 2012.#14
to je neka zverka od venta onda, samo neznam jel se to jako cuje sa 2400rpm
za svjetlo zakamuflirati mozes napraviti light trap, vrlo jednostavno i dobro rjesenje, evo slika
http://www.420magazine.com/gallery/data/500/light_trap1.JPG
da, HPS je bitniji i on ima crveno/~uti spektar, plavi potpoma~e vegetaciji biljke, al on nije toliko va~an, al je naravno bolje s njim
250W je super za 90x67, a 400W je super za 100*170*67cm (a*v*d) i mislim da bi ti to bila bolja opcija jer imaa stvarno dobar vent s kojim bi to mogao hladit
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#15
hvala snjezana, zlo i mali. preracunat cu si malo potrosnju pomocu ovog linka sutra ujutro bistre glave pa odlucit o zarulji
to znaci da je 400W za samo 10 cm vise na sirini?
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#17
tu sam i gledao, samo cjevne :) najveci je taj koji sam gore napiso fi 150. thx enivej
mali_1.3
AMBASADOR4.547 REP87%
→ Legenda
mali_1.3AMBASADOR
maj 2012.
maj 2012.#18
uh oprosti, ja sam krivo vidio, mislio sam da su dimenzije 67x170, a nisam ni skuzio da bi mi u tom slucaju visina bila 100...
u glavnom za box dimenzija 90x67 je optimalno 30000 lumena, a za 100x67 je nekih 33000 lumena, al ja bi na tvom mjestu u taj 100x67 (ako je to najvise prostora sto mozes uzet) stavio HPS 400W jer imas jak vent i to bi bila dobra ventilacija, a i biljkama bi bilo puno svjetla, a sto ga vise ima one su sretnije i puno vise daju, imas za primjer jedan dnevnik gdje je lik stavio HPS 250 na 42x45 i imao je odlicne rezultate, samo je on malo zaehbao sa PH-om vode, evo dnevnika
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9580-prva-ikad-gbyte%3B-hps-250-a.html
ako ikako mozes tj ako imas mjesta ciljaj na 67x150 sto je idealno za 400W, a ako ne onda se odluci prema ovom sto sam ti gore napisao
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#19
ma ostat cu na 250W i povrsini 90*67, dalako bolje nego trenutnih jedva 60*30 i 56-60 visine s fluo cjevima. kako cu radit/kupovat opremu tak cu kacit fotke. thx na pomoci, cujemo se
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#21
slazem se, ekipa je super. imao vec jedan dnevnik, nazalost biljka se pred kraj osusila. veceras je proba da vidim dal je bilo kakvog uspjeha ili ne :) a dnevnik cu vjerojatno radit.
gbyte
POZNAVALAC1.177 REP64%
→ Ambasador
gbytePOZNAVALAC
maj 2012.
maj 2012.#22
Moje :)
Kroz koji tjedan su gotove dvije QSeedsove autoNL na istom setupu..probat cu ovih dana napravit update dnevnika ako stignem..
Kao problem se ovih dana javlja (pre)visoka temperatura..ako slu
ajno ovla~iva
ostane bez vode, temperatura izlazi iz zadanih margina (32-33 stupnja) , tako da pripazi na ventilaciju..
moj vent je cijevna 125ica na 190m3/h koja iz CT-a vuce van..na ulazu u ct je jedan 120mm pc koji upuhuje 186 m3/h
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#24
najvjerojatnije cu kupit taj 150 fi, pa ako nece bit dosta ubacim jos ovaj kaj imam fi 100. nego naso sam doma 2 hps stareeee, Tungsram tcl 150W (jajolike, mutne). dal se isplati kupovat za njih starter i prigusnica ili bolje novu od 250W. ove 2 nikad koristene, al stare pa mozda i 20god.
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#25
slozio danas light trap za ispuh. kutija velicine 20*20*33cm. izlaz (1) i ulaz (2) ce bit fi 150, ako ce trebat dodat jos jedan vent mislio sam ga stavit bocno (3). jos treba ofarbat u crno iznutra i ispilit rupe (kad kupim vent pa cu znat dimenzije).
ovak izgleda, bez poklopca:
maj 2012.
1 / 25
maj 2012.
maj 2012.