VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraPrvi GrowBox. HELP!?
LEGACY

Prvi GrowBox. HELP!?

102 odgovora6,393 pregleda

apr 2020.

#1
Pozdrav, itam ve par dana po raznim forumima i lancima informacije vezane u sklapanje growboxa i ato je potrebno. Razmialjala sam i sastavila sam popis ata bi sve stavila i zanimaju me vaaa mialjenja jesam li mo~da neato pretjerala,akrtarila ili ako sam jednostavno neato zaboravila. Hvala unaprijed na savjetima :)) -Pirate Box Tent 120x120x200cm -AC Infinity cloudline T6 685m3/h -Karbonski Filter Can 425m3/h -Clip Fan Ventilator 5W -Vents Aksijalni Ventilator 190m3/h x 2 -Mars Hydro TSW2000 Quantum Board x 2
.i.ZMAJ

apr 2020.

#2
fale samo sjemenke, posude, zemlja i hrana nekakva, ovo nabrojano je valjda odli no (ne ku~im se u filtere i ventilatore, za upuh ti ne treba to znam, drugo sve 5)

apr 2020.

#3
@.i. Mislila sam na ovaj tehni ki dio zato sam samo to i navela . Hvala puno na odgovoru :)
.i.ZMAJ

apr 2020.

#4
mo~da samo PH metar ne bi bio na odmet za prvih par nasada dok ne ulovia ruku, ili neka gnjojiva koja ti sama PH atelaju
Međed VulgarisENTUZIJASTA

apr 2020.

#5
I ja podr~avam ideju ato se pasivnog intakea tie, proi ea malo jeftinije a efekt je skoro isti, samo se pobrini da je rupa za intake vea cca 2 do 3 puta od rupe za ispuh zraka, a za ph koliko moja malenkost zna su ti odli na organic gnojiva i zemlje tipa Biobizz ili Guanokalong gdje zemlja sama izbalansira ph a ako ti se ne troai 200-300 kn na digitalne ph metre mo~ea za 60-70 kn kupit ph testere koji traju do par sto puta, pozz

apr 2020.

#6
Gledaj da ti je aksijalni vent jednakog protoka ili slabijeg nego karbonski filter, jer ako je karbonski slabijeg protoka, gusit ce ti ventic. Btw odakle bi uzimala AC Infinity cloudline T6? Znam da ih nema bas po europi, jer je to US kompanija koja ne shipa u eu.

apr 2020.

#7
Mislila sam stavit dva, svaki je protok zraka 210m3/h, i ipak ide ispravak filtera kupit u filter sa 600m3/h Na njihovoj stranici mo~ea naru iti wwww.acinfinity.com nudi mi opciju shippinga za HR

apr 2020.

#8
Treba ti samo aksijalni za ispuh, taj T6 je pila. Za upuh ti ne treba, pogotovo ne dva jer biljke vole podtlak, tako da ti je pasivan upuh dovoljan.

apr 2020.

#9
@Alien OG hvala ti na informaciji uatedio si mi koju kunu i spasio biljke. Ako mislite da bi dobro doalo joa neato,svaki savjet je dobro doaao

apr 2020.

#10
Ako zelis jos ustediti koju kunu, baci oko na ovaj vent. jer za tvoj tent od 120x120x200cm ovo bi ti bilo i vise nego dovoljno, ja ga koristim a imam nesto veci box. Taj bi ti savrseno isao na onaj karbonski od 600m3/h https://www.hempatia.hr/ventilator-tt-150
Međed VulgarisENTUZIJASTA

apr 2020.

#11
Ako se ne varam ti ventovi su dostupni u Igrow ducanu samo nisam siguran jel primaju narudzbe s obzirom na situaciju

apr 2020.

#12
Mislim da web shopovi rade, bez obzira na situaciju.
iLakiISTRAŽIVAČ

apr 2020.

#13
Da li bi neko pomogao sta sve da uzmem za box 80x80 mislim da bi te dimenzije bile dovoljne. http://www.laorganica.me/shop Na ovom sajtu imaju i ventilacije, svetla itd. Pa ako bi neko od svega pojedinacno izdvojio sta bi najbolje bilo uzeti bio bih zahvalan, od modela do jacine svetla, ventilatora...

apr 2020.

#14
http://www.laorganica.me/shop/itemlist/category/35-kompleti od 400w http://www.laorganica.me/shop/item/88-lumatek-sijalica-mh-400w http://www.laorganica.me/shop/item/39-lumatek-sijalica-hps-400w http://www.laorganica.me/shop/itemlist/category/40-tajmeri http://www.laorganica.me/shop/item/139-mjerac-temperature-i-vlaznosti-hygrotermo-garden-highpro http://www.laorganica.me/shop/item/108-turbina-vk-plastic-125mm-355m3-h http://www.laorganica.me/shop/item/119-empire-carbon-filter-125mmx45cm http://www.laorganica.me/shop/item/111-ventilator-axial-inline-125mm http://www.laorganica.me/shop/item/125-alufleks-cijev-alduct-127x1m http://www.laorganica.me/shop/item/140-rucni-ph-metar http://www.laorganica.me/shop/item/15-top-grow-box-100-terra-85-00 http://www.laorganica.me/shop/item/9-plagron-allmix http://www.laorganica.me/shop/item/182-produzni-kabal-petodijelni http://www.laorganica.me/shop/item/137-plasticne-saksije http://www.laorganica.me/shop/item/144-ph-puferi evo djeticu sivi ticu,sve servirano iz prve ruke,i jos nesto baci oko na ovu temu kad budes imao vremena. https://www.vutra.org/threads/kompletan-vodi%C4%8C-kroz-unutra%C5%A0nji-uzgoj.19848/
Međed VulgarisENTUZIJASTA

apr 2020.

#15
I priguanica naravno + neki reflektor e40 ili pak cooltube..
iLakiISTRAŽIVAČ

apr 2020.

#16
Hvala jedino sto me za sad zbunjuje je prigusnica i propaljivac, prigusnicu vidim imaju, propaljivac nisam vidio? Tako da ne znam dje to moze da se nabavi. +sto ne bih umio da spojim vjerovatno, dodju zice uz progusnicu/propaljivac? Mjesta na kojim su ti detalji navedeni nemaju vise slike. :/
PablitoLEGENDA

apr 2020.

#17
Prigusnice i ostalu elektroniku moze da kuois u prodavnicama gde prodaju rasvetu i ostale stvari, kablove itd...
iLakiISTRAŽIVAČ

apr 2020.

#18
Ok, hvala vam na odgovorima. Na ovaj način bi islo do 700€. Je li to očekivana cijena ili je ovo malo preskupo?
Međed VulgarisENTUZIJASTA

apr 2020.

#19
Možda u nekim shopovima prođeš mrvu jeftinije ali za takav setup to je ta cijena odprilike..
iLakiISTRAŽIVAČ

apr 2020.

#20
Da li cu sa ovakvom prigusnicom izbjeci rad oko zica, propaljivacem itd.? Posto mi te stvari nisu jasne, citao sam forum ali vecina slika sa uputstvima su izbrisane. Ili da kupim digitalnu, a one su vidim dosta skuplje. :)
Međed VulgarisENTUZIJASTA

apr 2020.

#21
Ako pod propaljivacem mislis na starter to je unutra u ovoj prigusnici, ovo na slici bi trebala bit plug n play prigusnica ali je magnetska ako se ne varam, ja bi zagrizo metak i otiso na digitalnu ako lova nije problem, makar ce i ova odradit posao ::listomahanje::
CokoladicaISTRAŽIVAČ

apr 2020.

#22
Jel bi mo~da bio bolji uzgoj sa LED? Ina e Growbox planiram da bude za auto, 4 biljke.. 120x120x200.. jel bi bilo mo~da bolje da idem na hps? I ti filteri, idu li u box ili izvan na kraj? Joa nisam pohvatao sve. Ako mo~e savjet na temu lampe, reflektora.
Međed VulgarisENTUZIJASTA

apr 2020.

#23
Led je isto ok al je dosta skuplji, HID rasvjeta ce te ipak ispast jeftinije, e sad sta je bolje obadvoje je dobro, neki se kunu u led a neki u hid, jedino sta ces s ledom ustedit nesto na struji i manje se grije, za led panel ti netreba reflektor dok za hid treba reflektor i to najbolje kupit cooltube s reflektorom radi lakse kontrole uvjeta u boxu, karbonski filter ide unutar boxa spojen na ventilator kao ispuh, ako ides i na cooltube onda se i ona spoji na filter i vent, za ove dimenzije sto si naveo trebat ce ti malo jaca oprema..
CokoladicaISTRAŽIVAČ

apr 2020.

#24
Kolika je ušteda? Gledao sam da bi me u HR struja izašla 30€ mjesec na 600w 12/12, jel mi valja matematika? I jel bolje da uzmem neki skuplji vent, tipa kontrole brzine, jer ne vjerujem da mi mora raditi stalno bar u početku, pa da ga mogu i smanjiti? Koliko su djelotvorni ti filteri, ublažuju ili uklanjaju miris? Šta je sa reflektorom, koja je razlika između onog od 60€ i onog od 15?
Međed VulgarisENTUZIJASTA

apr 2020.

#25
Gle sve zavisi, kod svakoga je drugacije, tebe mozda struje ispadne manje nego mene a imamo isti setup, usteda za led ti je odprilike 40-50%, na duge staze ces itekako primjetit razliku na racunu, sto se venta tice ako pod skuplji spadaju ventovi iznad 300 kuna onda da, jer ovi od 100-200 kn koji su aksijalni tj za upuh zraka nisu bas najbolji za izvlacenje zraka, tako da ulozi u nesto tipa Vents TT 100 ili TT 125 imas i modela koji dolaze sa ugrađenim kontrolerom za brzinu a mozes kupit i pojedinacno kontroler nekih cca 10€, za reflektore neznam nisam ih nikad koristio, ali mislim da ovi skuplji reflektori su malo vecih dimenzija, ja bi ti svakako preporucio da odes na cooltube ako ti to budget dopusta.. I moj savjet ako ces ic na led da ga kupis negdje u europi (imas dosta shopova) jer na našim prostorima su nabijene cijene do neba, ako iz trecih zemalja ce ti jos zaljepit i pdv i carinu tako da ces opet skuplje proc..

jul 2020.

#26
Dobar dan svima, ja sam takodje pocetnik i hocu da napravim svoj prvi box, dosta stvari sam ukapirao citajuci ovde na forumu, ali trebace mi dosta pomoci svakako. Box planiram da napravim od stare drvene police, dimenzije su 90cm duzina,40cm sirina i visina 80cm, s tim sto ima mogucnost da se visina produzi? Unapred zahvalan za odgovore. 1. Zanima me koju vrstu biljke posaditi,i koliko semenki staviti u box? 2.koja sijalica bi odgovarala, jacina i model? 3.koliko ventilatora, i koje jacine?

jul 2020.

#27
Prvo pravilnik pa sve ostalo... https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
MaxellENTUZIJASTA

jul 2020.

#28
Evo kada sam gledo da si kupi grow box moras samo jednu stvar znati koja ovdije nije dobra treba ti karbon flitrer uvijek mora imat malo veci protok zraka od ventilatora. sa obzirom da se radi od boxu 120x120x2 nejgov volumen je 2.8*60(jer treba u sat)=168 na sat poato koristia led svijetla ajmo reci da ti treba 4 puta vise zna in 168*4=672 zna i sa ovim ventilatorom si na granici samo ti karbon treba veci. to su idealni ventilatori i da flter ti mora barem za 100 veci. To je moje mialjenje ako nisam upravu ispravi te me
Međed VulgarisENTUZIJASTA

jul 2020.

#29
Nebi se bas slozio sa teorijom 4 puta vise jer su led svijetla, led svijetla najmanje griju (iznimka mozda neki jeftiniji led paneli) i to sta griju u tako velikom prostoru nece se ni osjetit, tako da po meni netreba toliko jaka ventilacija (nepotrebni vei troaak i buka) makar nije loae imat, za ovaj prostor dovoljan je i vent od 400-500m3/h, filter je uvijek bolje imat veci jer ce duze trajat i nesto bolje odklanjat jace mirise, nemora nuzno biti veci za 100 jer se jacina ventilatora ionako smanjuje zbog aluflex cijevi (sto krace to bolje od filtera do venta a od venta do izlaza bolje duze jer se tako smanjuje buka) znaci filter moze biti i istog protoka kao vent samo nikako slabiji jer se vent muci i moze vrisnut brze nego inace, eto toliko od moje malenkosti nadam se da sam pomogao barem malo :)

mar 2021.

#30
Pozdrav Ivypeach, Ako bi se mogao nadovezat sa par pitanja o AC Infinity Cloudline T6. Sam vent je prihvatljiv sa cijenom no kad se na to dodaju troskovi dostave i uvoz (za koje nemam ni okvirnu ideju) dolazimo do poprili no paprenog iznosa. No i to bi mogao probaviti ako je zaista tih. Zato sam htio pitati jesi li isla u narud~bu te ako jesi koliki su bili uvozni toakovi i kakva su ti iskustva? Puno hvala!
Međed VulgarisENTUZIJASTA

mar 2021.

#31
Ja sam uzeo Cloudline S4 sa sluzbene stranice, shipping me izasao skoro ko i ventilator i na to jos 35% (carina+pdv) za HR, tako da me na kraju sve ispalo oko 1300-1500 kn, sto se po meni itekako isplati jer je vent stvarno tih skoro necujan i dosta je jak, tako da ustedi si lovu i nemoj kupovat to po Europi one neke "soundproof" ventove koji kostaju po 300€ jer su i dalje puno glasniji nego AC ventovi, eto to ti je moje iskustvo sa tim ventom nadam se da sam barem malo pomogao :) P.S. Vent je napravljen od nekog specijalnog hrapavog materijala ugl cvrst je a lagan i kolko vidim nema nigdje plastike.

mar 2021.

#32
Agramedo, hvala na odgovoru. Tišina rada ventilatora mi je presudna jer zapravo mijenjam postojeci VK Vents 125 obzirom da proizvodi zujanje koje nije glasno ali je konstantno prisutno po većem dijelu stana i posebno zamjetno u noćne sate. Stavio sam regulator i držim ga na niskim okretajima no zujanje je jednolicno bez obzira na broj okretaja el.motora. S4 je model koji i mene zanima no kako je ovo prvi spomen Infinity Cloudline-a na forumu htio sam dobiti potvrdu od nekoga tko ima iskustva sa njima. S4 je i prevelik za moje potrebe no to ne bi trebao biti problem obzirom na 8 brzina. . Misliš li da ima smisla razmisljati o Duct Fan Silenceru kad već naručujem? Ukupna dužina bila bi ispod 70cm pa ako ga smjestim dijagonalno u moj 80x80x160 trebao bi imati jos dovoljno prostora za manevar sa cijevima. Znam da pretjerujem ali zaista zelim biti, koliko je god to moguće, u stealth modu. Hvala puno jos jednom.

mar 2021.

#33
Jel ti taj postojeci vent sto zuji visi na necemu ili dodiruje nesto? Jesi probao promijeniti mu polozaj?
Međed VulgarisENTUZIJASTA

mar 2021.

#34
Nema potrebe da kupujes silencere, ako bas bas hoces bit ziher kupi onda S6 pa ga smanjis na 2-3 crtice (brzine) to stvarno neces cut nimalo a opet ce ti vuc dovoljno zraka van, ali kazem i S4 je super ako nemas bas neki preveliki prostor, sto se tice vents ja sam imao dva komada jedan Vents 125 i jedan Black Orchid Hybrid Flo 125, kako god da ih stavis opet huce i proizvode dovoljno iritantan zvuk, predpostavljam da je to do toga sta je sve plasticno i pitanje kakvi su im lageri na ventilatoru, ali opet i to je sve tiho naspram onih turbina i ostalih "jacih" ventova...

mar 2021.

#35
Ne znam dali imas ovu prigusnu cijev? ali meni je ona doslovno 90% zvuka smanjila, a imam tt150 https://www.hempatia.hr/dusilna-cev-127mm-1m
Međed VulgarisENTUZIJASTA

mar 2021.

#36
Ja sam imao te cijevi ali sam poludio zbog one staklene vune unutra, tako da sam na kraju to sve zamjenio sa onim Phonic trap cijevima (slicno izgledaju ko ove ali su izvana crne i unutra je neka bijela spuzva koja nije staklena vuna) ima je u growmartu za cca 10€ metar ...

mar 2021.

#37
Ja nisam imao problema sa vunom, malo duck tape i nema tu problema nikakvih. Ali mozda je spuzva i bolji izolator zvuka, ne znam.

mar 2021.

#38
Visi na konopcicima ali ne dodiruje nista. Trenutno je okrenut vertikalno tako da nema ni lomljenja cijevi prvih 60ak cm sve dok se ne spusti do cool tuba-a (10ti dan vegetacije tako da sam nisko). Zvuk je identican kako god da ga okrenem. Probat cu zamijeniti postojece cijevi sa prigusnim kao sta predlazu Alien i Agramedo no bojim se da je to jednostavno kombinacija plastike i kvalitete el.motora kao sta Agramedo kaze. Prvi mi je grow pa se, pretpostavljam kao i svi, susrecem sa situacijama na koje nisam racunao tako da evo zahvaljujem svima jos jednom na savjetima.

mar 2021.

#39
Odradit cu ovaj grow do kraja sa Vent 125, dodati prigusne cijevi im prije ali svakako idem na Infinity. Za moju velicinu od 80x80x160 S4 je i previse.

mar 2021.

#40
Vuna je najbolja, cak i od aukusticne pjene, od nje samo pracim silencere, i iza ormara postavim 2 kvadrata posto su steanice izbijene, box viri 2 centa
Međed VulgarisENTUZIJASTA

mar 2021.

#41
Jel ima di u HR ili EU za kupiti aukusticne pjene na kvadrat a da nije ekstremno skupa?

mar 2021.

#42
@Agramedo imas na ebay-u, od 4 centa, mislimda dodje oko 2kvadrata komad 2x1m, 24 eura, jeftinije sigurno neces naci,, imas i manjih komada kupiti, ako ces praviti silencer, ako hoces za vent, onda more as reci kolikibtibke box, i jesi li vec vent nabavio, kod mene je 60x60,i vent 100mm,citavom duzinom, pa sam samo navukao cijev onu sa izolaciijom od kamene vune, do filtera, i smanjio vent na pola, po danu se cuje kad pridjes boxu na metar al sasvim malo., ali rade tri takva boxa.

apr 2021.

#43
Pozdrav svima,novi sam clan na forumu, zanima me par inforamcija tj savjeta,kupio sam piratebox 120x120x200,planiram unutra staviti 5 autosa,imam 600w hps zarulju sa cooltubom i reflektorom,zanima me na koliku bi visinu bilo idealno namontirati lampu i takoder me zanima u vezi dovoda svjezeg zraka u box,dali ce biti dovoljna ova 2 mrezasta otvora na boxu ili ce trebati ubaciti ventilator da upuhuje zrak u box?

apr 2021.

#44
HPS 600 W na nekih 60 cm, dovoljan je pasivan upuh ne treba ti ventilator za ubacivanje zraka, trebas imati samo dovoljno jak ventilator na ispuhu...al piae to sve na forumu

apr 2021.

#45
Imam filter i ventilator 250m3,na kutiji od lampe pise 165.000 phyto-lm

apr 2021.

#46
editovao sam ovaj post pogledaj zbunio sam se nesto

apr 2021.

#47
Hvala ti puno na info

apr 2021.

#48
Nema na cemu i drugi put NE CITIRAJ AKO ODGOVARAS NA POST IZNAD, CITAJ NOTIFIKACIJE !!! PROCITAJ PRAVILNIK. https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

apr 2021.

#49
Sve ce ti reci temperatura u boxu kad upalis 600w. Grije kao pe a idu topli dani.

apr 2021.

#50
Za sad je ok,temperaruta je 23-25,ventilator je na prvoj brzini,a zarulja na 250w NE CITIRAJ AKO ODGOVARAS NA POST IZNAD, CITAJ NOTIFIKACIJE !!! PROCITAJ PRAVILNIK. https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

apr 2021.

#51
Sada ide bez problema, ali vec od 5 mjeseca pa nadalje postaje tesko sa hps-om. Osim ako nije klimatiziran prostor.
crazydaveAMBASADOR

apr 2021.

#52
Ne znam kolike količine trebate ali box 80x80 je najidealniji box po mom istraživanju... unutra puknut led Quantum board ovaj šta ima na ali expressu 240w za 150tak€ i sa automatima se da izvući oko 500g za 3 mjeseca. A i perpetual grow u 80x 80 je zakon ...svaki mjesec se metnu nove menke....prve staviš pa kad su stare mjesec dana staviš druge, kad su druge stare mjesec dana staviš treće (znači 9 tegli 8-10L ) 9 biljki ukupno Panel staviš više iznad starih biljki da više svijetla tuče po njima a manje po mladima.... I tako bereš svakih mjesec do maksimalno mjesec i pol po oko 100g po biljci Ice cold... 120 X 120 je stvarno ogromno za moje pojmov unutra sa 480w leda imam tvornicu.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se