VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraPomoc oko izrade growboxa
LEGACY

Pomoc oko izrade growboxa

28 odgovora1,683 pregleda
ZvijerkoPOZNAVALAC

avg 2019.

#1
Pozdrav moji ljudi ovako imam malo problema oko pravljenja growboxa ugl. Neke stvarcice sam nabavio pa sad da mi neko kaze sta misli o svemu tome prvi plan mi je bio box napravljen od kartona 1.50x1.50x1.80 sad da li bi bilo pametno jer sam dostaistrazivao mnogi ka~u da hps nije baa za kartona evo i sli ica nekih inace trebo bi mi biti prvi box imam prostor i sve samo iskustvo fali
jopezgZMAJ

avg 2019.

#2
Bez ljutnje, ak je to sve sto si nabavio onda imas samo prostoriju i fali ti sve :D Gledam svoj ormar koji je sirok 1,40 i dubok 60 cm pa kad nadodam tvoje dimenzije se zapitam jel radis kupaonu :D Neznam sta ce ti tak veliki prostor i kak si to zamislio od kartona napravit. Lako zapaljiv,ne otporan na vlagu ,vodu, itd ..., pa sad jel pametno sam procijeni. Balast ,grlo e 40,propaljivac,sjenilo, postena ventilacija. 400 w je za 80x80 cca.Puno posla tu ima..
ZvijerkoPOZNAVALAC

avg 2019.

#3
Ma kakva ljutnja tu smo da se u imo zna i imam samo ~elju aj i to je neato Ugl. mislio sam tu veli inu zbog temperature a ne zbog br biljaka Al u skupljat joa savijeta pa emo vidjeti zna i ovi ventilatori 120 nisu dobri?
jopezgZMAJ

avg 2019.

#4
Mozes ti i 1,50x 1,50 m napravit ,nije da nema na forumu boxova tih velicina ,al to je stvarno veliko. Dobri su za neke druge stvari, za ovo si neku turbinu uzmi Blauberg,dospel ,prima klima ,ima ih... Blue Thai - 600W *Stipe* pogledaj si ovo bit ce ti puno jasnije sve
ZvijerkoPOZNAVALAC

avg 2019.

#5
Hvala drug :thumb:
DreserPOZNAVALAC

avg 2019.

#6
Druze,batali se kartona i ako vec nemas budzet za nesto skuplje kupi Knauf ploce,jedna je oko 8eura ,a velicina je 180cm x 100cm koliko me secanje sluzi,a ako ni to ne mozes onda brate razvali neki stari ormar,pa uzmi onaj lesonit pozadi na ledjima ormara,ono kao shperplocha.
rKj420ZMAJ

avg 2019.

#7
200 x 120 i nek uzme vlago otporni tj zeleni. al tu mu trebaju i profili i tiplovi i srafovi...bolje mu da kupi gotov box 120x120 moze da ga spakuje kad god oce, jeste malo veca investicija al isplativa.
DreserPOZNAVALAC

avg 2019.

#8
da,vlagootporni za kupatila,a L profili su prakticno dzaba,kao i tiplovi i srafovi,a gotov box kosta jbg....Ja nisam imao za gotov box u trenutku kada sam kretao,znam kako je
likfrikLEGENDA

avg 2019.

#9
evo jedno rijeaenje, letava i stiropora, avala. aarafa, ljepila po mogunosti.. laminata, starog iverice, sve skoro na smetliatu se nadje
DreserPOZNAVALAC

avg 2019.

#10
e jesi likfrik jbt :respect: .....ali dobar primer...sve se moze kad se hoce,sto bi rekli nasi stari xD
rKj420ZMAJ

avg 2019.

#11
Ne L nego cw i uw profile i nisu dzaba...treba mu aku busilica da srafi i burgije za beton, treba da napravi vrata da ne ulazi svetlost...zajebancija je to ko se ne razume. Msm da mu je najeftinija opcija gredice i folija...vec sam negde to kacio na forumu al evo opet ovde pa nek pogleda zDHEQ_I2f9Y:1287
DreserPOZNAVALAC

avg 2019.

#12
jel ovo sa CERVANTES univerziteta? hahahahahahah smiley9934 smiley9934 smiley9934 smiley9934 Zbunismo decka,neka se snadje,ima sada preko 10 predloga :respect: EDIT:Nego mene muci druga stvar....Jel mr.Cervantesu ovo kapa sa dredovima ili su njegovi?:kafa:
rKj420ZMAJ

avg 2019.

#13
ne treba da citiras kad odgovaras na post ispod, ja mu dajem predlog sta je prakticno jer sam i sam pravio takav box...znaci nije teorija nego praksa.A video mu samo olaksava izradu :) edit: za cervantesa vecina zna ko je, to ne treba da se komentarise...a ne treba ni da mi se izvinjavas nisam ti ja zena smiley9934 over n out...
DreserPOZNAVALAC

avg 2019.

#14
EDIT:Opet sam citirao.....moram da se izvestim za ovaj forum,sve kliknem na "odgovori" i kad treba i kada ne treba ...jbg 40 stepeni je,kapljem kao masna hedovina,udarila me je vrucina...oprostite
ZvijerkoPOZNAVALAC

avg 2019.

#15
Hvala vam zna i karton da zaboravim probacu neato rijeaiti drugo mora se nekako moi odraditi box joa jednom fala:rasta:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se