LEGACY
Podno grijanje u box~u
55 odgovora4,616 pregleda
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
avg 2019.
avg 2019.#1
Postovane koleginice i kolege, imajuci u vidu vaznost temperature supstrata za nase dame u zimskom periodu odlucio sam prenesem jedno svoje iskustvo na temu podnog grijanja kod indor uzgoja....
Za box 1m2 preporucio bi u~i podni grijac s obzirom da je box 1m x 1m potraziti grijac sirine 90cm(nepotreban dio grijaca a i lakse staje u box) prodaju se po duznom metru na 25cm (1m i 25cm 1m i 50cm itd....mozete ih i kratiti na tih 25cm oznacena su mjesta gdje se grijac smije sjeci samo sto na ta mjesta gdje presjecena bakarna trakica morate zalijepiti traku) ima ih sirine od 80cm do 130cm i dolaze sa termostatom i sondom dolaze sa razlicitim snagama od 80w do 130w potrosnje po 1m2
,a traziti da prodavac da uz spojen grijac, termostat , sondu da i refleksnu foliju koja se postavlja ispod grijaca a garancija je u slucaju njihove ugradnje 10 godina(postavlja se kao podno grijanje u stanovima , kucama i sl ).... S obzirom na specificnost namjene grijaca u slucaju uzgoja nama drage biljke na grijac prvo postaviti plocicu pa na nju staviti pot STROGO zabranjeno postavljati stiropor izmedju grijaca i pota to NIKAKO u slucaju da vam iz tacne iscuri voda i podlije pod grijac isti iskljuciti iz uticnice i izvaditi iz boxa posusiti dobro sve suhom krpom dno boxa grijac i refleksnu foliju i ostaviti da se jos dobro osusi i tek onda vratiti u box kada bude u potpunosti sve suho . Preporuka radi boljeg uvida u ispravnost sistema grijanja na plocicu staviti zivin termometar.Termostat i sondu zalijepiti trakom za plocicu tako da budu pribijeni uz samu plocicu nemojte kacati da visi ja sam imao problem dok nisam skontao ...drzao sam sondu i termostat onako da stoji napola odvojeno od plocice i grijaca a dok je tremostat podesen na 24c temperatura mjerena termometrom na plocici 32 kad sam pipnuo pot topao a temperatura u sobi 10c tada sam zalijepio za plocicu termostat i sondu i sve je radilo kako sam zadao na termostatu cijena je low budget za 1m2 sa dostavom 35e racun za struju mizeran benefit ogroman...toliko od mene nadam se da ce ova tema biti bar jednoj osobi od koristi i pomoci kako rece nas Mario ovdje nisam dosao iz znatizelje dosao sam iz potrebe zato sto zelim pomoci kevi koja boluje od metastatskog karcinoma dojke ....
Zahvalan mentoru Bigeskaliburu i :rolleyes:kao i ostalim clanovima foruma ;)
čićo mićo
LEGENDA6.249 REP12%
→ Zmaj
čićo mićoLEGENDA
avg 2019.
avg 2019.#2
O tome ve du~e vrijeme njuakam po netu,nailazim samo na neke od 150e.
Ako mo~ea pustiti link gdje si to nabavio(mo~e i u PM da ne reklamiraa prodava
a):thumb:
FatOne
ZMAJ28.401 REP
FatOneZMAJ
avg 2019.
avg 2019.#3
Bas sam te mislio pitat ovih dana jer mi je bigi pricao o tome ;)
KOliko dize temp u samom boxu tokom hladnijih dana? Aj pusti i meni link.
likfrik
LEGENDA7.724 REP27%
→ Zmaj
likfrikLEGENDA
avg 2019.
avg 2019.#4
to je i radioativni radio sa onim grija
ima za ljubimce.
https://www.ebay.com/itm/Pet-Electric-Warm-Heater-EU-Plug-Hea-Blanket-Animal-Heating-Puppy-Warmer-Mat/123640901774?hash=item1cc992708e:m:mutOGRKAQheK-T_9ElO3_3A
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
avg 2019.
avg 2019.#5
Neznam za ljubimce al masovno montiraju i u stanove moze i pod tepih dobra stvar
čićo mićo
LEGENDA6.249 REP12%
→ Zmaj
čićo mićoLEGENDA
avg 2019.
avg 2019.#6
Bilo bi to dobro da mo~e postii toplinu od 20C grija
od 7w.Al ne mo~e.
Treba od 100W minimalno.
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
avg 2019.
avg 2019.#7
Odlicna stvar, kupio sam te grijace pkoce 3 kom. Rade svoje , grijes zemlju,dno tegle do 35C i nikakvih problrema kod atmosverske temp od 17C
čićo mićo
LEGENDA6.249 REP12%
→ Zmaj
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
avg 2019.
avg 2019.#9
Moje su 20w sa regulacijiom, griju na potisak a ne kao radiator na zidu.
bigeskalibur
ZMAJ24.708 REP
bigeskaliburZMAJ
sep 2019.
sep 2019.#10
super ovo je prava stvar,ja sam radio prosle zime sa 20w sa folijom za terarijume i slabo mi je bilo za box40x50,tako da definitivno ovo je prava stvar,bas sad gledam u srbiji je je recimo kvadrat sa termostatom i potenciometrom oko 3000din sto je prava stvar,a odlicna je kontrola temp.i ono sto je bitno dogrejavanje korena je odlicna za zimski period koji je neophodan za pravilan razvoj bioza,sto bolji razvijeniji korenski sistem biljka je automacki zdravija i veca to se podrazumeva,zato mislim da je ovo pametno ulaganje,MrLove odlicna tema bas ce pomoci dosta ljudima koji kubure sa dogrejavanjem samog boxa kao ja recimo.:thumb::respect:
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
sep 2019.
sep 2019.#11
O to me ti pricam pot bude topal ko dusa bez obzira na vansku temp meni isla ispod 10c par puta par dana i nikakvih lokova nisam imao niti zastoja u razvoju biljoze
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
sep 2019.
sep 2019.#12
Moj je od 130w u principu imas regulator ti nastimas na 24 i on grije isto ce ti struje trosit i od 80w samo sto ce mu trebat duze vremena da postigne tu temperaturukod tj duze ce radit
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
sep 2019.
sep 2019.#13
Hvala mentore na javljanju znas i sam da smo imali par puta 2.3 dana 10 c a biljoza nikakvih zastoja niti lokova gurale normalno sve :)
bigeskalibur
ZMAJ24.708 REP
bigeskaliburZMAJ
sep 2019.
sep 2019.#14
od 80w sam bas gledao malopre na goglu,meni je ok taj posto mi je manji box,nema veze sto ce raditi duze nije to neka potrosnja a radim sa hps tako da ce se on gasiti dok radi rasveta odnosno termostat ce regulisati stvari,bitno je da dok spava bioza imam savrsenu kontrolu temp oko korenskog sistema.
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
sep 2019.
sep 2019.#15
Ja posle kad god pogledan 24 c pa 24c nemrda ni gore ni dole samo OBAVEZNO sondu i termostat zalijepiti trakom za plocicu ima slika gore kako sam ja uradio a gdje sam prije toga napravio gresku tj ostavio ih onako bacene...
FatOne
ZMAJ28.401 REP
FatOneZMAJ
sep 2019.
sep 2019.#16
KOji je tocno naziv toga? Ima ih par vrsta nasao sam neke 130w svega 10e, onda neke 80w svasta nesta ali svagdje termostat ide zasebno o.O
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
sep 2019.
sep 2019.#17
Elektricno podno grijanje kucaj na sajtu olx.ba rade grijanja imaju sve sto ide uz to ;)
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
sep 2019.
sep 2019.#18
Dobra tema:thumb:
A koje su dimenzije ovih od 20w za terarijum? Mogu li stat dvije u 50x50cm ?
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
sep 2019.
sep 2019.#19
Ja brate sto znam oko podnog grijanja sam napisao objasnio sve do detalja snage grijaca dimenzije nacin prodaje upozorenja cijenu itd od 20w nisam nista trazio i mislim da je slabo sve ispod 80w toliko od mene tu sam drage volje ako mogu sta pomoc za terarijume neznam
Imbra Presvetli
ZMAJ53.695 REP
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
sep 2019.
sep 2019.#21
Hvala puno imao sam pozitivno iskustvo prenio sa par upozorenja i to je to ;)
nexus777
AMBASADOR4.983 REP100%
→ Legenda
nexus777AMBASADOR
sep 2019.
sep 2019.#22
MrLove :thumb:
Super ideja,
Koliko ti bude temp u boxu kad su svijetla ugasena, i koliko ti u tom vremenu bude temp u sobi ?
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
MrLovePOZNAVALAC
sep 2019.
sep 2019.#23
Pot bude na dodir prijatno topao (februar) sa temperaturom na plocici 24c a desavalo se da temperatura u sobi pada na 10c po par dana a da pri tom nema nikakvi zastoja u razvoju niti nekakvih locova i sl ....temperaturu u boxu ce podic za par stepeni al temperaturu supstrata ce dic koliko zelis ;)
Stanaccc
ZMAJ27.368 REP
StanacccZMAJ
sep 2019.
sep 2019.#24
Najbolje i najeftinije grijanje za pod!
Pretpistavljam, da su str.prije objasnili kako radi!
Ja ih imam u svakom boxu i po zimi, odlično zadržavaju toplinu!
Ovaj veliki je £8
Regulator topline je na njemu i vidootpiran je!
Normalno, da je od mr. Lovea bolja opcija, ali za nabrzinu nešto, ovo je ista stvar. Istu materijal, samo plastificiran!
FatOne
ZMAJ28.401 REP
FatOneZMAJ
sep 2019.
sep 2019.#25
Bitno da provjereno radi ;) Eto narucio odmah jedan, termostat mi trebas doc svaki dan, tako da sam spreman za zimu :)
Nego mora li bit keramicka plocica? Moze nesto drugo? To je 30-50°c dosta drugih materijala moze to izdrzat.
Hvala obojci ^^
MrLove
POZNAVALAC701 REP11%
→ Ambasador
Stanaccc
ZMAJ27.368 REP
StanacccZMAJ
sep 2019.
sep 2019.#27
Poslat ču ti sliku iza 14h, kad se probude.
On, (grijač) ako na njemu nije ništa, neče se zagrijavat. Zato pločice posložiš po njemu i one vrše pritisak. Meni su potovi, direkt na grijaču, jer moji potovi imaju sredinu, uzdignutu i paše im. Po zimi, kada je svjetlo ili mrak, pod je uvijek topli. Izmjenjuje se za 2,3°, zanemarivo!
Najviše šta sam izmjerio, bilo je 45°, ali par cm iznad 30°
Uglavnom, održava korjen, toplim!
Ovaj šta sam naručio je duplo jači od ovoga šta imam. Kada stavim potove na njega, nesmijem na max, jer se dosta zagrije!
Najbolja opcija je, ovo šta je @MrLove napravio! I to ču ja u šatoru, složit. A za ormar, ove za reptile!
Uzeo sam jedan mali na usb za klonove! Taj se zagrije na 40°, dosta brzo, ali ima dimmer! .
To je radioaktivni, prošle zime uzeo, pa mi za njim! Odlična stvar i uz to vodootporna!
Pumpkinhead
ENTUZIJASTA351 REP38%
→ Poznavalac
PumpkinheadENTUZIJASTA
feb 2023.
feb 2023.#29
avg 2019.
1 / 29
avg 2019.
feb 2023.