LEGACY
dimenzioniranje boxa
22 odgovora1,517 pregleda
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
sep 2012.
sep 2012.#1
pozdrav, evo kak sam ja to zamislio, a kaj ne valja molim da me ispravite. svi prijedlozi dobrodosli :)
dimenzije boxa:
širina: 80-90cm
visina: 150cm
dubina: 50cm
rasvjeta: 100W HPS/MH
ventilacija: 1x fi 100 cjevni ventilator, 105m³/h, 2300/min, 14W
e sad, vise watta od toga nebi iso radi potrosnje, grijanja itd. ako je prevelik prostor recite kolko treba bit.
ventilacija isto ako je nedovoljna, dokupio bi jos jedan takav ventilator.
a posto nisam u bajnom financijskom stanju stavio bi samo HPS žarulju da ustedim 300kn. jel moze proci samo s HPSicom ili da ubacim koju fluo cijev ili CFL plavog spektra u vegetaciju.
kad bi isla samo HPS bilo bi mi najbolje :)
reflektor bi radio od alu ili inox lima koji ima površinu ko balončići nešto. ako treba ispoliro bi ga. po visini bi se reguliro lancima.
ugl, htio bi da ako zatreba mogu 2 tegle unutra
a ovak nekak sam to zamislio:
1339.IPB
Prater
AMBASADOR3.437 REP55%
→ Legenda
PraterAMBASADOR
sep 2012.
sep 2012.#2
Sve mi se cini ok, samo bi umjesto 50cm stavio 60 ili 70 za dubinu da ti stanu 2 tegle popreko i jos da ima malo mjesta, i visinu bi radio na 200cm, bolje vise nego manje, u biti ne kazem da bi trebalo 200, nego sto vise to bolje, pa ne bi radio LST i druge treninge.
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
sep 2012.
sep 2012.#5
Ovaj grow je najslicniji onome sto ti imas u planu:
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9569-ww-critical-2x125-envirolite.html?highlight=
Nazalost, slike su prek imageshacka pa su neke uklonjene tak da neces vidjet kraj a stvarno je prekrasan.
Uglavnom, 100W je malo ali ce odraditi posao. Ako nisi u poziciji da uzmes jace, ovo ce posluzit.
Dimenzije su OK.
miricil-palmitat
ENTUZIJASTA279 REP20%
→ Poznavalac
miricil-palmitatENTUZIJASTA
sep 2012.
sep 2012.#6
hvala na odgovorima :)
@Oprah: pa s obzirom da je visina ok, nebi se tlacio s LSTom, radio bi topping samo.
@Prater: s obzirom n aneprejaku lampu dubinu nebi iso preko 55cm, a ni airinu preko 80, bas radi kvadrature, a visinu cu vidjet kolko mi prostor dopusta, mislim da max 170.
@Vjeverica: lijep grow, vjerujem da su rezultati bili zakon. ateta kaj nema slika.
to je 0,44m^2. negdje sam naiso da 250W moze 1m^2 gurat, pa valjda 100W moze manje od pola kvadrata :)
jel ko radio s takvim ili slicnim limovima reflektore? hoce odradit posao kak spada?
murcielago919
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
murcielago919ISTRAŽIVAČ
sep 2012.
sep 2012.#9
Napravi sam pregradni zid i dobio box dimenzije duzina 80ccm,sirina 170 ccm i visina 210ccm.Dali postoji mogucnost da ja stavim ventove sve na jedu stranu samo dijagonalno levo dole stavim 2 venta za uduv a gore desno 2 za izduv sl 002 a ventilatori su mi 230v/32w 10x38 s 152m3/h 45dBA po komadu evo i slika; ImageShack Album - 4 images
Quix
ISTRAŽIVAČ193 REP95%
→ Entuzijasta
QuixISTRAŽIVAČ
sep 2012.
sep 2012.#10
ormar je ljepo ispao ali ovo: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
?? na drvetu ? nemoj se igrat s kućom i vatrogascima. stavi balast na keramicku plocu ili ovako kako sam ja napravio na heatsprederu http://desmond.imageshack.us/Himg805/scaled.php?server=805&filename=img20120605009.jpg&res=landing
usrname
AMBASADOR2.080 REP17%
→ Legenda
usrnameAMBASADOR
sep 2012.
sep 2012.#11
Biljka je svakako sretnija sa manje lumena i temperaturama u granicama, nego s viae lumena i temperaturama iznad granica. Bitan je balans, a to naravno ovisi o ventilaciji. Za tu povrainu mo~e sigurno 100w, mo~e i 250w, po meni zlatna sredina 150w :)
Voditi ra
una na optimalan polo~aj lampe s obzirom na povrainu boxa.
}ivili!
murcielago919
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
murcielago919ISTRAŽIVAČ
sep 2012.
sep 2012.#12
Hvala vam kada bude sve komlet gotovo bice nekih fotkica.Jos jednom hvala
sep 2012.
1 / 12
sep 2012.
sep 2012.