VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraPC 70w HPS
LEGACY

PC 70w HPS

46 odgovora4,286 pregleda

mar 2016.

#1
Pozdrav Vutro Poato me ormari viae ne zadovoljava po pitanju stealtha, moram napraviti neato neprimjetno za male bilj ice Dimenzije boxa V 47 cm ` 43 cm D 21 cm Rasvjeta 70w HPS 23w cool white philips 6400k Ventilacija 2x 80mm 2x 120 mm Diy filter od aktivnog ugljena regulator vrtnje ventova Potrebno je nabaviti joa crni silikon, staklo ili plexiglas, napraviti filter. Plan je koristiti ku iate kao seedlings box za outdoor, znaci 2-3 tjedna vegetacije, a ako se poka~e ok, mozda i zavraiti kakvu micro biljku u njemu. Box nesmije imati nikakve light leakove ili neprirodne zvukove Svaki savjet i kritika pri izradi boxa je dobrodoala
baobabLEGENDA

mar 2016.

#2
Super boxi, kakva je situacija sa temperaturom dok je svjetlo?

mar 2016.

#3
nema boxia, nije mi se dalo sad slikat posebno lampe pa stavio staru sliku od kako je prije bilo. HPS 70w je izuzetno lako hladiti pa su u skladu tome i temp, 3-4 C viae od sobne nego najviae me zanima izrada carbon filtera koji bi se nalazio iznutra, tj u sendvi u od 2 120mm venta. Ujedino bi bio i light trap
bozgaLEGENDA

mar 2016.

#4
70W HPS ne grije puno tak da neea imati problema. Ako mislia uzgajat flance onda ti ni ne treba filter od ugljena jer za tak male biljke ne bi se trebalo nia osjetit... Za ugljeni filter bi ti trebao neki ja i vent i jako dobra izolacija boxa

mar 2016.

#5
Takoer imam jedan Blauberg ventilator 125 sa regulacijom vrtnje koji se na pola "gasa" ne uje nikako. Razmialjao sam njega stavit izvan ku iata sa filterom, al stvarno nezgrapno djeluje i bit ce sumljivo. Bozga je u pravu, biljke nebi trebale smrditi prvih 3-4 tjedna vegetacije, lako cemo kasnije razmialjati kad dojde vrijeme za indoor :D
D&MAMBASADOR

mar 2016.

#6
tesko da ce pc ventovi biti dobri za filter, slabo bi vukli, a 2 ventilatora na istu rupu nemaju smisla jer nece se vrtiti jednako sigurno i onda ce samo smetati jedan drugome, u biti bilo bi gore nego samo 1

mar 2016.

#7
2 ventilatora bi pove ali stati ki pritisak dok bi protok ostao isti, a ako is stavim paralelno onda bi povecao protok ;) Mislim da cu to bataliti i jednostavno napraviti kvalitetan light trap, kao sto je bozga rekao, za flance se nemoram brinuti, jer biljke nakon 3 kata i topiranja idu u out al back on topic: sutra detaljne slike izrade boxa
D&MAMBASADOR

mar 2016.

#8
ja sam razumio da ti zelis staviti jedan na drugi vent, ako je tako jedan drugoga bi ponistavali
mtranAMBASADOR

mar 2016.

#9
x2,probano.
funky weedLEGENDA

mar 2016.

#10
pratim imam i ja hps 70,priznaj da si ga skinuo sa javne rasvjete :)

mar 2016.

#11
:) nebi poniatavali vec bi se udvostru io stati ki pritisak. Probaj uzet 2 pc venta pa ih stavi u push/pull tj jedan na drugi. Ponistavali bi se ukoliko bi puhali u suprotnu stranu jedan od drugoga. Ventilatori su identi ni i nisu cheap PC ventovi vec kvalitetni optimizirani za stati ki pritisak ( orginal Corsair H110 ventovi od vodenog hlaenja, zamjenjeni sa Noctuama u kompu) Meni upravo to treba, stati ki pritisak, jer mali carbon filter koji je upravo u izradi (ipak ide) makar slu~io viae kao light trap i sound muffler http://www.greenheck.com/library/articles/42 -Funky weed, nisam ga skinuo sa javne rasvjete vec sam ga kupio, kosta kao 3g loae vutre na cesti, 3 osram atedne ~arulje ili omanja pijanka u birtiji :D i prije sam koristio ovu 70w hps i lampa niti malo ne grije, kao 2-3 atedne. Va~no je jedino dobro konstruirati ventilaciju te staviti tanko staklo ispod nje. Svi se boje tih HPSova nesto, a uz malo truda moze se i 250w hladit u pc boxu (dokazano na forumu)
DegustatorLEGENDA

mar 2016.

#12
Ne videh da je pomenuto... sijalica blizu plafona od zapaljivog materijala bez odgovarajuceg reflektora/stitnika ne bi smela da radi. Dodatno,maleni kuler 25mm da rashladjuje i usmerava do izduvnog venta. npr

mar 2016.

#13
Znam decki, fala ;) Primarno su me zanimali savjeti za carbon filter tj iskustva sa njima..na mobu sam pa napravim mali nacrt zamisljenog sistema kad dojdem doma. I edit post :)
DegustatorLEGENDA

mar 2016.

#14
Karbon filter za PC nisam ga picanio za slikanje,ali moze da posluzi. Napravljeno od starog bataljenog kucista od PCnapajanja. Ostavljen kuleriz napajanja 12V;8ica i u rupicastu mrezu jastucastog oblika koja zauzima malo manje od polovine napajanja dobro sabijen karbon u mrezicu i oblozen izolacijom protiv curenja vazuha po rubovima spojeva sa napajanjem. Filter dodatno potkocen preckicom. Selotejpom zatvorio sve ostale otvore na napajanju. NA ulasku vazduha sa zadnje strane napravljen otvor za plasticni klik konektor od creva za usisivac na cijem kraju je bio instaliran pomocni kuler. Lako se instalira u kuciste na predvidjeno mesto za napajanje. Mislim da bi vrsio posao ako bi snaga kulera bila dovoljna za hladjenje sijalice/ca. Napravljen je pre 5-6god za vreme vegetacije,nazalost nikada nije bio testiran na miris ganje.
D&MAMBASADOR

mar 2016.

#15
Probaj pa vidi da nije to tako kako ti mislis iako su identicni
mtranAMBASADOR

mar 2016.

#16
Nemere.
TarzanZMAJ

mar 2016.

#17
mene takoder zanimaju pc boxevi, najvise me zanima ucinkoviti karbon filter, ostalo je prelako za napravit, treba ova tema zazivjeti i stavit tu sve od a do ~ od pc grow boxevima, nadam se da ce neko uletit s nekom pametnom idejom ili savjetom kako se rijesiti mirisa :) poz

mar 2016.

#18
Teako mozemo prkositi zakonima fizike :) VUbpb23yTK8 uglavnom vec isprobano u viae situacija, stati ki pritisak se povecava, cak matemati ki precizno i objaanjeno te znanstveno argumentirano, Neda mi se googlat detalje, fizi ari sa foruma nek objasne :D sa dva paralelno (jedan pored drugoga) udvostru ava se protok. A mi pri amo o stati kom pritisku.
mtranAMBASADOR

mar 2016.

#19
To je drugi padez.:) Mi pricali o ovom.
D&MAMBASADOR

mar 2016.

#20
kao sto kolega @mtran kaze, jedan pored drugoga i jedan na drugome je razliciti par postola ona gel je meni odlicno rijesija sve mirise, nakon par dana i naviknes na njega i osjecas druge mirise normalno, a neko novi ko dode samo to osjeca, barem po mom iskustvu

mar 2016.

#21
Probao sam ga, meni osobno nije pomogao, ali jbg bio je veci ormar i 400w.. jedino kako sam se uspio rijeaiti smrada je crijevo i kroz gips na tavan
BrodićFutAMBASADOR

mar 2016.

#22
Pozdrav ljudi, nov sam clan i evo vec neko vreme dosta citam po forumu. Dali neko moze detaljno da objasni kako napraviti carbon filter a u pitanju je box od 1m2 i 3 biljke :-)
baobabLEGENDA

mar 2016.

#23
https://www.vutra.org/threads/uradi-sam-filter-od-aktivnog-ugljena.3501/ https://www.vutra.org/threads/diy-kolekcija-filter-od-aktivnog-ugljena-na-malo-drugaciji-nacin.7414/
BrodićFutAMBASADOR

mar 2016.

#24
e hvala druze :D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se