VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostora50x50x90 na raspolaganju
LEGACY

50x50x90 na raspolaganju

72 odgovora2,611 pregleda
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#1
evo ovako citao sam dosta po internetu i konzultirao se s prijateljem kojem outdoor i indoor idu odlicno ali nije radio nikad u ovako "malom" prostoru pa me zanima cisto dali netko ima iskustva s ovim vidio sam jos jedan ovakav box na forumu al nije bilo rezultata nikakvih. mislio sam stavit hps neonke i posadit 1 sjemenku autoflowera

apr 2015.

#2
ne znam ja o cemu pricas, ljudi rade u pc-boxu sto je mnogo manji prostor, tvoj je za hps 150w
BoRaiChoAMBASADOR

apr 2015.

#3
ma moz i 250w ako imas dobru ventilaciju ;)
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#4
Moze neko pomoc gdje u splitu ili u hr da nadjem ovakvo grlo cijeli dan trazio po ducanima
StipeZMAJ

apr 2015.

#5
Pogledaj elektro materijale ili mozda bauhaus. 2G11 je grlo. Ima na ebayu ako nigdje ne nadjes. Inace takvo grlo dodje u kompletu sa kucistem/reflektorom ;)
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#6
Bio u bauhausa i imaju samo neonke ovakve a grla nemaju a vidjet cu te elektro materijale hvala na brzom odgovoru i da ovo ide s reflektoron al mi je pre velik onaj njihov za box pa trazim zasebno jer imam 2 po 75w neonke
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#7
E i ako nije problem link od tog ducana jer ga ne mogu pronac, hvala
StipeZMAJ

apr 2015.

#8
Provjeri jos koja je lampa i dal je to to. Ja mislim da je. http://www.ebay.com/itm/AC-250V-2A-4-pin-2G7-Socket-Energy-Saving-Lamp-Holder-Adapter-/351176111554?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51c3ba35c2
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#9
Ma znam za ebay ali taj ducan elektro sam mislio da mi linkas ebay se ceka mjesec dana
StipeZMAJ

apr 2015.

#10
Pa neznam ja di ima elkro trgovina u Splitu :) Nemam link nikakav, morat ces to sam nac. Ebay ak nadjes iz europe stigne za par dana
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#11
A sutra cu sve pritrazit i nadan se nac da mogu zapocet
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#12
Evo sve san prosao 5 ducana nema toga nigdje.

apr 2015.

#13
onda ces ipak cekati mesec dana :)
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#14
Evo sve je u pogonu danas sam stavio staklo ispod 2 mamutice od 75w da bude ispod hladnije jer je islo do 33C° hoce li staklo oduzimat ista svjetlosti (prozirno je debljine 0.3 ili 0.4 cm )
StipeZMAJ

maj 2015.

#15
Vecina stakla ima refleksiju i pojedu nesto malo svjetla. Sto na kraju koristis od rasvjete?
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#16
2x mammoth tcl po 75w oko 6000lumina svaka Dan 9
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#17
Dali netko ima podatak koliko posto staklo debljine 0.3, 0.4mm oduzima lumina odprilike baa me zanima

maj 2015.

#18
Bez obzira na debljinu stakla njegova je prozirnost oko 96% ako je neko standardno staklo. Sve ubacia u formulu i izra unaa.
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#19
Imam jedno pitanje evo ovako niknila mi je i treca sjemenka za koju sam mislio da je mrtva (ova koja nije u sredini pitara) pa sad neznam dal da je ostavim pa naprabim lst ili maknem

maj 2015.

#20
e ako ti ne znas, ja tek ne znam veruj mi
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#21
Bojim se da mi ne bude pre tjesno evo stavio sam i sliku a jedan frend mi savjetuje LST a drugi kaze vadi tu trecu

maj 2015.

#22
ja mogu samo da ti kazem da je to box za jednu biljku ispod 150w, a ti sad furaj 3 il 5, nesto ce vec da ispadne
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#23
Eto treba mi neki savjet dal da ostavim 2 ili i ovu trecu da ostavim .. narucio sam jos i LED svjetlo nije jos doslo

maj 2015.

#24
tri ima smisla samo ako je regular seme, i onda odma radi 12/12 da vidis sta ce ispasti sa polom pa onda dalje kombinuj
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#25
Nije regular ovo su ak47 lowrider znaci cupam jednu :/

maj 2015.

#26
sta ti znaci ak47 lowrider, ko je proizvodjac semena, jesu to automatici, sta mislis da nam das malo podataka ako vec trazis pomoc. nije isto da li su auto ili foto biljke, ko sto nije isto ni da li su regular ili fem
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#27
Tocno auto su i femnizirane pokusat cu nac sliku kutije da okacim

maj 2015.

#28
otvori ti dnevnik da mi ovde ne izvlacimo informacije od tebe, stavi tamo sve lepo od pocetka, objasni sta imas pa ce prica valjati, a ne ovako. to su fem automatici, al to se spomene kada se prica o boxu i rasveti
tinoooo19ISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#29
Jbg sve se nekako prebrzo izrealiziralo od same ideje do ovoga pa su sad par upitnika iznad glave evo okacio sam ti sliku

maj 2015.

#30
pa nisam corav, video sam fotki i napisao da su to fem automatici. i savetovao dnevnik jer stvari ce se jos brze desavati, nemoj da se vitlamo po forumu i raznim temama kad mozes pokrenuti dnevnik i tamo sve sto treba pisati. toliko od mene u ovoj temi, i tako je vezana za projektovanje prostora a ne za uzgoj
grow0808ENTUZIJASTA

jun 2015.

#31
Nigdje ne pise ili sam ja corav kakvi ventovi za ovakav box. Ja imam hps 150w i isti box samo 1 m visine. Zanima me da li bi mogao izgurat 2 automatika sa pc ventovima od fi10, imam ih 4 kom? Hvala
StipeZMAJ

jun 2015.

#32
Tesko da ce ti netko na to odgovorit. Nit znamo kolko su jaki ventovi niti kolke su temperature u prostoriji. Probaj, stavi sva 4 gore na ispuh pa izmjeri temp. Mozda bude dovoljno.
grow0808ENTUZIJASTA

jun 2015.

#33
Box se sprema za jesen zimu. Bit ce u prostoriji u kojoj u to doba godine temp ne prelazi 10, 15ºC. Je li to prehladno mozda?
StipeZMAJ

jun 2015.

#34
E to je vec druga prica. I da ti zarulja uspije ugrijat do neke normalne temp., sto ce bit kad je period mraka? 10-15°C je pre nisko. 15 jos mozda nekako. Imas vremena do tada, samo polako.
grow0808ENTUZIJASTA

jun 2015.

#35
Znaci ako je temp u prostoriji oko 20ºC, onda vent ne sluzi za hlađenje nego za strujanje zraka samo?
StipeZMAJ

jun 2015.

#36
Upravo tako. U tom slucaju smanjujes ispuh tek tolko da izmjena zraka postoji. Idealna temp dok lampa radi je 25-28. Dok ne radi vele max 10°C manje, al nemoj bas tolko nisko ic.
grow0808ENTUZIJASTA

jun 2015.

#37
Hvala puno

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se