LEGACY
PROJEKAT: Plan prvog box-a
28 odgovora1,275 pregleda
Rue
ISTRAŽIVAČ67 REP11%
→ Entuzijasta
RueISTRAŽIVAČ
jun 2024.
jun 2024.#1
Pozdrav, po
etnik sam i razmialjao sam dosta o svom prvom box-u, ata i kako, i smatram da je pametnije da ja to podelim ovde u nadi da e iskusniji groweri predlo~iti neke alternative i dati neke savete.
Cilj mi je da slo~im box gde u moi u budunosti da stavim i viae potova, ~elim da ato viae uklonim mirise van box-a i da smanjim buku koliko je to mogue. Bud~et mi je oko 1000e.
OPREMA KOJU SAM GLEDAO:
`ATOR: `to se ti
e aatora, gledao sam HOMEbox Ambient Q120 - 120x120x200cm, cena na mom podru
ju je oko 200e. (ako neko ima bolju alternativu neka predlo~i).
RASVETA: Za rasvetu sam gledao LUMATEK LED 300W Attis Pro (ne razumem se pa nisam baa 100% siguran da l ovo svetlo odgovara navedenom aatoru, i interesuje me da l mi treba samo ova rasveta ili joa neato pored tj. da l e ovo da vrai posao do kraja).
VENTILACIJA: `to se ti
e ventilacije tu se ne razumem uopate, gledao sam AC Infinity Cloudline PRO T4 i AC Infinity Air Carbon Filter 4'' uz njega.
VENTILATORI: Oko ventilatora za imitaciju vetra se ne razumem, ne znam ni ata mi treba ni koliko...
MONITORING I AUTOMATIZACIJA: Takoe, gledao sam neke digitalne mera
e temperature i vla~nosti to ima na svakom koraku tako da mislim da brend nije toliko bitan. I razmialjao sam o automatskom tajmeru za svetla.
To je neato od opreme ato sam gledao, gledam da kupim ovo najbitnije da sastavim aator a ato se ti
e opreme za sadnju potovi, hrana itd... to u da gledam kasnije kad budem planirao prvi grow.
irieman
ZMAJ59.543 REP
iriemanZMAJ
jun 2024.
jun 2024.#4
Proizvoa
mislim da garantuje da pokriva povrainu od 100x100,a ja mislim da bi ti lagano odradilo na 120x120. Naravno, da ga rokaa u nekom trenutku na 100% snage i na pravoj razdaljini.
Rue
ISTRAŽIVAČ67 REP11%
→ Entuzijasta
RueISTRAŽIVAČ
jun 2024.
jun 2024.#5
Pa ne znam, mo~da bolje da nadjem neato ato e viae odgovarati da ne razmialjam posle, jel ima neko neku preporuku. A i ovaj Attis je preeskup ne znam da l ima neka malo jeftinija varijanta al isto da je top?
irieman
ZMAJ59.543 REP
iriemanZMAJ
jun 2024.
jun 2024.#6
Pa dobro sad tu možeš da se kombinuješ. Kupiš dva Mars hydro ts1000 npr. 2x150w, kontam da šparaš barem 100€ tu :) Sve u svemu svaki proizvođač navodi dimenzije koje paneli pokrivaju, nije neka nauka velika. Tu još možeš da pogledaš spyder farmer, vipar spektra npr. šta ja znam... Svi rade dobro sitnice su u pitanju.
Wendigo
ZMAJ59.626 REP
WendigoZMAJ
jul 2024.
jul 2024.#7
Dobar bud~et :)
Ja imam - smanji aator na 100x100 :D
Nznm kakvi su ti afiniteti, koliko troaia i za ata ti treba (ulje npr) ali sa Atts u stotki mo~ea po kile izbaciti ako znaa ata radia, pa i viae
U suprotnom ne bi bilo loae ja
i panel, ako se dr~ia Lumateka - Zeus 465 pokriva 120x120 (ili neki sli
an panel)
Sretno u avanturi!
Bizzzo
ZMAJ166.557 REP
BizzzoZMAJ
jul 2024.
jul 2024.#8
Realno 8 od 10 tjedana cvjetanja. Rubovi fasuju i nije to to, da ne spominjem koliko se smanjuje vijek trajanja komponenti. Medjutim Baaka i to, ja radi koli
ine jel, s obzirom da je u veini europe i dalje ilegalno jel, pa da se izvla
i maximalno iz tog perioda dok se biljke imaju kod kue. :rasta:
Rue
ISTRAŽIVAČ67 REP11%
→ Entuzijasta
RueISTRAŽIVAČ
jul 2024.
jul 2024.#9
Razmisliu, mo~da je i bolje da uzmem 1x1, svakako hvala na preporuci.
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
jul 2024.
jul 2024.#10
Bolje ti je uzet 120ku,nije velika razlika kad je u sobi,ali plakat češ za tih 0.44m² što je jedan box od 70×70,a to su ti dvije biljke,može i više
Ja u 120ki stavim 4 biljke, mjesec, mjesec i pol vegetacije i imaš pun box a kad je manje biljaka imaš komociju,možeš uči u box,ako treba što zavezat,LST i sl.
Oba boxa su 120ke,jedino nema do Homebox ambienta!! Puno bolje reflektira svjetlo,PAR+ se zove taj premaz,a materijal ti je kao cerada i neslomljiv je...
Ja sam prvo uzeo 100ku i uvijek bi ju punio do čepa,dao bi ruku za još 10cm:)
Ovo je 100ka(100×100×200)
Gledaj to ovako 120ka ti je 50% veča. 120×120=1.44m² ,box veličine 80×80 je 0.64m², tako da se radi o 200ak grama više svaki grow!
Lumatek je odličan,ali nema pojačan broj dioda na krajevima kao recimo Mars hydro fc modeli.
https://marshydro.eu/collections/fc-evo-samsung-leds/
Imaš cijeli komplet za 1000€ ,dobijep id škarica,potova do šatora,ventilacije,2 oscilirajuča ventilatora,filter i spojen na controler,ovaj preko Bluetoothea,a controler 69 pro može preko wifi. Sve ti bude u aplikaciji,čak mjeri VPD i DLI,pa sam dimma svjetlo i opremu kao ovlaživač,odvlaživač,klima,ventilatore sve kontrolira preko mobitela.
Ovo je EU dučan i stalno imaš akcija
Gledaj FC modele kad gledaš svjetla,sp nije za kockasti box,a TS i TSW su jesu i za 120ku je TSW
Imaš i jeftinije panele sa slabijim lm 281 b diodama,ali ništa manje kvalitetne. Samo ih stave puno više,ali za tu cijenu ne može bolje!https://phlizon.eu/products/phizon-fd6000-640w-upgraded-foldable-led-grow-light-bar?_gl=1*1222i08*_up*MQ..&gclid=CjwKCAjwyo60BhBiEiwAHmVLJXqRWkbLOvsR506QXJcvKyNW_7EoVcpy7Lij013h0S90pDcNvVvI-BoCWpEQAvD_BwE
Sa 1000€ možeš dobit odličnu opremu,,ako si spretan sa alatom postoje i jeftinije svjetlo,sve ovisi...
Timer je bolji analogni,jer digitalni kod nestanka struje,restarta se...neki imaju bateriju koja bi trebala održavat memoriju,ali one brzo riknu!
Uzmeš 2 oscilirajuča ventilatora,to su oni što idu ljevo-desno i to je to,ništa komplicirano
Bizzzo
ZMAJ166.557 REP
BizzzoZMAJ
jul 2024.
jul 2024.#11
Dobar post Marac.
Ja bi jedino dodao da ide i 600W u 120x120 :rasta:
Od ruba do ruba kamen bud. Nikad paljen panel na 100%
Ako padne na pamet 150x150 ide i to. Malo
oakovima flapasti :rasta:
1336g :rasta:
Ćyro
ZMAJ67.043 REP
ĆyroZMAJ
jul 2024.
jul 2024.#12
Ajde da se i ja nadovezem. Ako je boks 200x200 i tu moze zeus 600w pro. Doduse razlika postoji izmedju hedova iz same sredine i rubova, nije nikakva drama, malo su tanji i malo meksi od ostatka koji je kao kamen. Idealno bi mi bilo 1kw ali sasvim sam zadovoljan i s ovim.
Sretno u odabiru opreme buduci kolega!
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
jul 2024.
jul 2024.#13
Ja imam u 120ki 700w,5× Zeus 308xt, vučem ih njih 500w,neču objašnjavat samo ču zbunit čovjeka,ali da to sam zaboravio napomenut,ako se financijski može,uvijek se ide na jače,od ventilacije do svjetla. Tako se oprema muči,da se tako izrazim....meni je bilo tako žao,kad sam uzeo 100ku,nisam mogao vjerovati koliko je manji od Homeboxa 120,izvana ako su iste visine,ne djeluje puno,ali ne može se mjeriti, najviše radi komocije!
Idealno bi bilo 2× 1000w,a šra bi rek onda izvlačio:D
jun 2024.
1 / 15
jun 2024.
jul 2024.