VUTRA
ForumUzgajanjeProjektiranje prostoraLED 90W full spectrum PC micro grow za jesen
LEGACY

LED 90W full spectrum PC micro grow za jesen

90 odgovora6,609 pregleda
zelenizmajENTUZIJASTA

jun 2017.

#1
Pozdrav vutrasi :D Kuciste: Duzina:375 mm Visina:410 mm Sirina:174 mm Kuciste je obojano bijelom bojom, a LED je prisrafljen za kuiate..... LED panel sam slozio tako sto sam 3W ledice spojio termalnom pastom za panel i jos dodatno pricvrstio vijcima.... Muci me to sto se panel jako grije ali mislim dodati jos 120mm vent koji bi puhao s prednje strane panela.... Koristio bi 3x80mm ventove + 1x120mm tako da ce jedan od 80mm puhati u ledice, jedan za upuh i jedan za ispuh.... Vise na slikama :) Sto mislite na raspored ventova i zanima me sve u svemu dali bi mogao uzgojiti u tome jednu biljcicu uz LST... U planu imam Fastbuds Grapefruit AUTO... :) cini mi se ok za te dimenzije :) Ima jos dosta stvarcica sto mislim popravit.... Moram smanjiti prodiranje svjetlosti van kucista i koje bi bilo najbolje rjesenje da smanjim miris kada krene sve to u cvatnju.....ipak STEALTH mi je bitan!!!!
h0ndaZMAJ

jun 2017.

#2
Ako rjesis ventilaciju da temperature budu u granicama normalne naravno da se da uzgojiti imas dnevnika sa pc-jem dosta odradenih. Kaj se mirisa tice tesko ces smontirati ikakav ozbiljniji filter tak da ce mirisi zezat malo uvjek.
1310ZMAJ

jun 2017.

#3
Protok zraka iznad panela, ulaz i izlaz.
zelenizmajENTUZIJASTA

jun 2017.

#4
@hondofob1 Dosta toga sam ja proucio tu na forumu i znam da filter zeza, najvjerojatnije bi se odlucio na onu ideju kako mi se cini da je imao ganjafarmer ili neko....tj. nije bitno pomjesao bi mirisno ulje sa zelatinom da dobijem mirisni gel... @1310 Nadam se da ce ovaj od 120mm dosta ohladiti panel jos je to sve u test fazi nisam testirao kako se ponasa panel sa tim dodatnim ventom, a nadam se da jos mogu skinuti temp. kada dode jesen biti ce manje temperature tako da jos 5-7 stupnjeva se da skinuti...Po ljeti u sobi mi je katastrofa po 30 stupnjeva cak i vise. Zanima me jedino kako da prisrafim taj 120mm vent??Mislio sam ga nekak zaljepit trenutnim ljepilom... Svaka kritika je dobro dosla :D Planirao sam sloziti ARDUINO control PC box ali mislim da ce to jos pricekati.... :) Kad rijesim rucno jedan grow nadam se da ce sljedeci biti barem malo automatizirani.... :D
zelenizmajENTUZIJASTA

jun 2017.

#5
I jos jedno pitanje da li bi se dalo uzgojit u 2L tegli imam jednu koja je idealna za boxic...
1310ZMAJ

jun 2017.

#6
Sad ispo etka testiras sve mogue kombinacije, niata trajno, jer mjenjat ea uskoro. Temp te nece zezati zimi, i kako kolega @hondofob1 sugerira, itanje, sve ima tu i iskustva i ideje. ;)
zelenizmajENTUZIJASTA

jun 2017.

#7
Upravo mjerio temperaturu izmedu ta dva lima i temperatura ne prelazi 47 stupnjeva max....Ali kada ja stavim ruku izmedu ne mogu izdrzati duze od 10 sekundi sad nezz dali je to ok ili..... Upaljena su bila sva 4 ventilatora i ovaj od 120mm je puhao po LED-u.
h0ndaZMAJ

jun 2017.

#8
Pretoplo ti je to zasada, ako ti ne mozes drzati ruku zamisli kako je biljci u tom malom prostoru, vent ako je cjevni kupaonski ugradi s prednje strane da gleda prema unutra tj. da iznutra topli zrak- temperaturu baca prema van. Ako ti nisam uspio docarati pogledaj u mom dnevniku kako je rjeseno hladenje u pcu sa hpsom. Gelovi i ta cuda razna od osvjezivaca pomazu trenutno al vjeruj mi u cvjetanju da se dosta osjeti, kajse tice posudu improviziraj sam neku da zauzme povrsinu cjelog dna od pc-a!
zelenizmajENTUZIJASTA

jun 2017.

#9
@hondofob1 Sad nezz da li si dobro skuzio ali to je temperatura izmeu 2 lima gdje se nalaze ledice i driveri (ta dva lima su cca 4 cm u razmaku) ali u boxu je temperatura kao i u sobi....sad nezzz probat cu nekako jos to smanjiti samo mi trebaju ideje neke.......pogledat cu kako si ti to iskemijo... :D (uvijek mi se kod vas growera svidalo sto imate jebacke ideje :D) Za miris opce nezz kaj da mislim jer to bi mi bio prvi grow pa nezz kak bi se jako to osjetilo van boxa.....vidjet cu jos za miris sto se da sloziti imam u planu kao neko rjesenje napraviti neki karbonski filter 80x80x40mm tako da bi ga samo zasrafio na ispuh... Kak ti se cini ta posuda od 2L?? Jos bi se nesto dalo iskemijat da prek mobitela pratim stanje u boxicu.... :)
h0ndaZMAJ

jun 2017.

#10
Posuda bude ok ali ako imas od cega improviziraj pa da ju razvuces skroz od stranice do stranice da iskoristis prostor. Kuzim sad ovo za temperaturu sto si govorio ja sam pomjesao ali najbolje upali na 24 sata da radi stavi mjerac na sredinu kucista i mjeri pa vidi kako se krece sve preko 30 ti nisu bas idealni uvjeti. Nije problem napraviti filter a dal ce ti vent moci puhati/vuci kroz njega i dal bude odgovaracuja kolicina ugljena da upije miris od biljke na to moras voditi racuna, ili ako mozes stavi ispuh negdje van ili u odvod od ventilacije. Meni ti je mazar u pcu pred kraj cvjetanja znao zamirisati cjeli stan kolko god ti spricao provjetravao i svasta nesta tesko se bez adekvatnog filtera rjesiti mirisa tak da vodi o tome racuna ako mora biti stealth skroz.
zelenizmajENTUZIJASTA

jun 2017.

#11
@hondofob1 Hvala na odgovoru.....mjerit cu temperaturu jedan dan kroz cijelu noc bas u boxu pa cu javit kakva bude......Da miris mi je sada jedina briga :( jer zivim sa starcima pa mora biti stealth.....
h0ndaZMAJ

jun 2017.

#12
Onda se pazi i dobro razmisli prije nego sto krenes. Sretno!
zelenizmajENTUZIJASTA

jun 2017.

#13
@hondofob1 Imao sam vec jednu biljcicu u vege fazi 4 tj. staru pod 3 cfl-ke (box nije bio niti blizu ovom) i nisu niti posumljali tak da se nadam da nece niti sada.....

jun 2017.

#14
Ja sam zimus odradio tri grow-a zaredom u pc-boxu slicnih dimenzija i rasvjete(kupovni kineski led panel 100w)borba je to ali uz dobar trening sve se moze! Iz svog iskustva ti mogu reci da ce ti se miris osjetit i to momacki !
zelenizmajENTUZIJASTA

jun 2017.

#15
@Profesor Baltazar Vjerojatno cemo vodit problem oko mirisa....ako nista imam fotoperiodnu sjemenkicu blue mystica koliko ljudi pisu, kazu da se ne osjeti jako ;) ako mi skuze starci nadam se da budu skuzili moj hobi :D nisam neki problematicni lik tak da mozda popuste , a stari najvjerojatnije bi i popustio ali za staru nezzz hahahahaha stari mi je govorio kak su nekad sadili vutricu na polju da je to bilo normalno.....sad nezz na sto je on tocno mislio.... :D
zelenizmajENTUZIJASTA

jun 2017.

#16
@Profesor Baltazar Imas li dnevnik koji???? Koliko si dobio na kolicini ???

jun 2017.

#17
Nisam vodio dnevnik ovdje,imas u galeriji sa komentarima u unutarnjem uzgoju slika pa malo prelistaj ako ti se da! Kolicina ti je nebitna,bitno da je tvoje i da znas sta pusis;) Da se izvuc izmeu 25-30 uz dobar lst.Zajebancija je to,za pocetak ok ali kasnije muke kad bukne:watch:....Sa starcima popricaj i razumjet ce ako si punoljetan i ako se da pricat s njima,jer ce ti osjetit miris 100%.Za primjer ... ja sam na katu sa zenom i djecom,starci dolje pa osjete....al nije bad!Slusaj vutru sta kaze i mora valjat.;)
blaskeLEGENDA

jul 2017.

#18
Probaj da otvoris rupu velicine ventilatora na gornjoj strani kucista iznad panela i tu stavi jedan vent koji ce da izbacuje vazduh,mislim da bi to dosta oladilo jel izvlaci vazduh iz samog vrha kucista gde je najtoplije...taj vent mozes da povezes i sa nekim termostatom koji ce da regulise kada ce da se pali-gasi...:cool23:
zelenizmajENTUZIJASTA

jul 2017.

#19
@blaske opa.....dobra ideja ;) jos cu razmislit sto cu napravit jer ima vremena......ali sve u svemu odlicna ideja jer se topi zrak skuplja skroz gore, a to bi direkt bacalo topli zrak van :D hvala....
blaskeLEGENDA

jul 2017.

#20
onaj vent sto si stavio na panel mislim da ti nista ne znaci tako da slobodno mozes njega da prebacis na novo mesto..
zelenizmajENTUZIJASTA

jul 2017.

#21
@blaske sto mislis da njega samo preokrenem i da na kucistu izbusim rupu s gornje strane da puse zrak van?
blaskeLEGENDA

jul 2017.

#22
Njega izbaci skroz napolje i namesti ga da izvlaci vazduh iz kucista i neka radi na najacoj snazi i mozes da ga povezes za pocetak sa tajmerom da se pali samo kada i panel..Unutra stavi jedan da mesa vazduh ali taj mozes da stavis na slabije recimo 5v ili 9,mozes na punjac od moba,cisto da malo mesa vazduh i neka radi non stop.A ovaj treci vent sto imas mozes isto na nekoj laganoj brzini da stavis da ubacuje vazduh.Ja imam panel sa istim ledarama samo malo drugacije sam ga napravio i nemam problem sa grejanjem panela,ne prelazi 30c temperatura u boxu je druga prica...ali temperatura panela je od 27-30c...Sada kada su bile ove vrucine temp u boxu mi se penjala do 33 stavio sam iznad panela tako nesto slicno kao ti jos jedan vent nista nisam dobio,mozda je malo ohladio panel ali je temp u boxu jos vise porasla jer je samo sabijala topli vazduh dole...sustina je da topli vazduh samo izbacujes napolje.To ti kazem iz mog iskustva mozda neko ima neku drugu ideju :cool23: https://www.vutra.org/threads/prvi-grow-white-widow-reg-seeds-50x3w-led-blaske.17192/ I da,mislim da proizvodjac led sijalica ne preporucuje da temperatura ide preko 50c jer tada gube na kvalitetu,ne daju dobar spektar,i mogu da pregore.
zelenizmajENTUZIJASTA

jul 2017.

#23
@blaske Evo bas mjerim sada u boxu temp 3-4 cm od panela temperatura mi je 33,4 stupnjeva i 32% vlaga vec 2 sata ali 7 mjesec je.....sad nezz dal bi mi bilo pametno busit rupu gore na boxu da izbacuje zrak van skroz gore jer box je planiran za jesen i zimu da bude....ali razmislit cu jos ;) hvala na savjetu ako bi to slozio najvjerojatnije bi bio i za ljeto :D vidim do koristis iste drivere i ledice ko i ja :D
zelenizmajENTUZIJASTA

jul 2017.

#24
@blaske Nadam se da mi nece ledice krepat nakon jednog growa.... :D
blaskeLEGENDA

jul 2017.

#25
Ne bi trebalo :)
adriAMBASADOR

jul 2017.

#26
smanji ampera~u, nece ti se grijat toliko, upola, a u tako malom prostoru, gdje su stijenke blizu i LED e bit jako blizu vrhu, tribaa regulirat ampere, jakost samog panela. to ti hebe cilu tlaku oko grijanja i pr~enja biljke. kasnije, viruj mi.
zelenizmajENTUZIJASTA

jul 2017.

#27
@adri I ja sam si to mislio.....sad cekam aluminijski hladnjak 300x140x20mm pa cu na njega ugraditi te ledice i vidjet cu ako nista nece pomoci....onda cu smanjiti snagu bit ce manje ledica oko 72W planiram ili staviti neki promjenjivi otpornik na svaki driver sad nezzz sto je bolje....a na driveru se neda regulirat struja posto je sve to od kineza .......to su driveri s mogucnoscu stavljanja na jedan driver od 6 do 10 ledica po 3W..... Komplet me kostao svega 150kn.... :D
adriAMBASADOR

jul 2017.

#28
ne smanjuj (fizicki )broj ledica da bi dobio 72W ili koja god vec watt-a. Ve smanji ampere, jakost struje kroz svaku granu, tako da ti viae ledica radi na manjoj snazi, a ne manje ledica na max snazi. Ako si na TI sa lemilicon, napravi MOSFET current limitere, jer je to najprakticnije za tu vrstu drivera i takav raspored ledica, imat ces kontrolu apsolutno svega. Vridit ce ti to vise nego ista drugo.
zelenizmajENTUZIJASTA

jul 2017.

#29
@adri Vidjet cu kako ce se odvijat temperatura na tom alu hladnjaku kad dode ako ce i dalje biti jako vruce smislit cu nesto.....javim ;)
zelenizmajENTUZIJASTA

jul 2017.

#30
@adri Sto mislis da li bi bilo dobro koristiti EPOXY ljepilo da zaljepim ledice na aluminijski hladnjak posto mi je nezgodno busit rupe.....tj. da li bi to EPOXY ljepilo dobro vodilo temperaturu sa ledice na alu hladnjak... Gledao sam po netu neki tako rade sad nezzz dal je to pametnije od termalne paste jer kada bi sa termalnom pastom radio trebao bi ih pricvrstit vijcima.
adriAMBASADOR

jul 2017.

#31
iskreno nisam ti siguran, sto ja znam epoxy je smola/plastika to nema neke logike da ide izmedju led i alu profila, kupi pastu za CPU ako nemas ovu klasicnu tranzistorsku. EDIT: kad ledica legne sa pastom na alu hladnjak, onda mo~ea uzest GEL lipilo i "pikovat" dvi tocke sa strana pcb-a da ti drzi ledice, al to ja radim kad testiram, jer lako odvojim kasnije led od komada aluminija.
zelenizmajENTUZIJASTA

jul 2017.

#32
@adri Tako cu i ja najvjerojatnije samo prikovat s tim epoxy ljepilom, a izmeu hladnjaka i ledice ici ce termalna pasta.... Evo videic koliko je to zapravo ljepilo cvrsto, iznenadio sam se..... bM4IGweHT2k
adriAMBASADOR

jul 2017.

#33
Tako da, to je odlicna ideja, dr~at e ti sigurno kvalitetno. Edit: Samo pazi da bude gel ili gua e smjese da se ne razliva okolo.
formZMAJ

jul 2017.

#34
@zelenizmaj vjerujem da ti epoxi nee pomoi jer se cob/ledica prili no ugrije dok radi 12 sati i viae. Sva ta ljepila tipa epoxi i cijanoakrilatna su slabo otporna na temperature i spojevi jednostavno popuste, ako rabia termalnu pastu onda trebaa nanijeti tanak sloj po mogunosti ravnomjerno raairen po plohi ledice, a to jedino mo~ea dobiti paralelnim stezanjem dvaju vijaka na suprotnim stranama coba/ledice, tako da preporu am izbuaiti rupe mrvicu manje od vijka te s drugim vijcima napraviti navoje ako se nema orginal neku mini nareznicu i na kraju to stegnuti po ps-u. Ovo je dobronamjeran savjet i atogod odlu io, neato ea novo nau iti:thumb:
adriAMBASADOR

jul 2017.

#35
evo ti jos bolji odgovor, ja znam da meni dr~i sa locktite gelom, al kod mene sve to radi na 40-50% realne snage, ako ne i manje. ne grije se skoro nista. EDIT: P.S. i dalje ti kazem da ti je to puno snage, razmisli o serijsko/paralelnom spajanju tih ledica, da onda smanjia ampere po granama kroz paralelni spoj. to bar nije problem lemit, a puno dobijea.
zelenizmajENTUZIJASTA

jul 2017.

#36
@adri @form Hvala ljudi na savjetima :D vidjet cu sto cu napravit, testirat cu i to epoxy ljepilo kako djeluje, a ako nebude funkcioniralo onda cemo morati vijcima :/ hvala jos jednom ......boze moj...svaki savjet je dobro dosao.Ucimo tokom cijelog zivota :) tak da ono.....PEACE :thumb:
ZlochikaLEGENDA

jul 2017.

#37
Ma ato komplikujete previae, naru i lepo termogips i pevaj... http://www.ebay.com/itm/10g-HC-910-Thermal-Silicone-GlueTube-Plaster-Paste-For-Laptop-Computer/252973837506?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
1310ZMAJ

jul 2017.

#38
Adrijeva metoda radi uz uvjet optimalne snage (kako je i naveo) a time dobivamo i niske (optimalne) temperature (35°) panel odozgora nakon 18h svakodnevnog rada. Mana je smirglanje kod izmjene ledica. Puno bolje si je dati si malo truda s sarafima. @Zlochika jel tebi dolaze čajna paketi male vrijednosti, do 10$, moje opet gusari napali od 4 paketa stigao jedan i tako se to stalno ponavlja.
ZlochikaLEGENDA

jul 2017.

#39
@1310 Dolaze i paketi od 0,99$ Ovi prodavci sa ebay u cilju promocije stave jedan jedini komad artikla sa nekom nerealno niskom cenom, a ja baraba to odmah kupim. Npr. stigla mi je JEDNA corn LED sijalica, koju sam platio tih 0,99$. Ina e, imao sam i ja "problema" sa poatarom, otiaao na aalter kod kontrolora da prenesem problem - i od onda nema da neato ne stigne (uz zaista retke izuzetke). ak me poatar zove telefonom kad nisam kui da ka~e da mi je stiglo i da mogu da preuzmem u poati. Naravno, sve ato ne stigne Kinezi refundiraju (znaju i oni da neato omakne). Ebay i Ali vode ra una o tome kojem lanu kupljena roba " esto ne stigne".
1310ZMAJ

jul 2017.

#40
Tnx, zlo, odo sutra do poate, kod mene postalo u estalo.
ZlochikaLEGENDA

jul 2017.

#41
Jes da malo off-topicujemo, ali da potvrdim - upravo mi je stigla joa jedna poailjka od 0,99$ Radi se o CV napajanju 12V/1A, za neke coolere. Sorry, neemo viae.

jul 2017.

#42
Nije baa toliko ta no, dovoljno je da silikonom sve mogue otvore za epi u boxu, za micro growing mu preporu ujem da si napravi sam filter, od sljedeih stvari: Radial Fan ventilator - Titan TFD-B9733M12C ili DELTA BFB1012M (naea za 10 eura na amazonu) Activated carbon pellets (na ebayu 5 eura koata) pa je potrebna kutija za iste cdove, vidjet ea na slikama :), najbolje je uzeti onaj box gdje doe 50 komada, mada mogu i vei boxovi filter fabric 4mm, da je grubi spojiti elektroniku sa Eco 3-12v 1000mA (na ebayu 4 eura koata) i potrebno je malo compribanda (isto nije skupo, a mo~ea dihtovati i ostale otvore u boxu) Ovakvo neato stane lahko u svaki kompjuter/mini box, i odli na je stvar :)
1310ZMAJ

jul 2017.

#43
@Zlochika , stigli i moji paketici, jedan fali jos uvjek. nakon posjeta posti. vele na vagone tih paketica. @420Florist svaka dala,gajtan me narocito odusevio, gdje ga nabavljas? @zelenizmaj , sad tek vidjeh elektroniku koju si nabavio,mozda neki malo veci ormaric napraviti kod stolara,ovi za kuhinjske elemente,masa smanjuje vibracije,bolje dihta,bolje zatvara. vidi kod mene kako je adri struju poslozio u vega projektu, mozda ti nesto posluzi kao ideja, potenciometri na ventima npr. ili releji ili...
RAOZA.ZMAJ

feb 2018.

#45
Koliko si stavio uglja

feb 2018.

#46
Ne sjecam se vise, stane 150-200g u tu kutiju, nzm.. nije ugalj skup.. ali gledaj da uzmes ovakav ugalj https://www.google.de/search?hl=de&site=imghp&tbm=isch&q=Aktivkohle%20Pellets

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se