LEGACY
Automatsko navodnjavanje
32 odgovora3,784 pregleda
33 REP66%
→ Istraživač
jul 2011.
jul 2011.#1
Pozdrav svima
Novi sam na forumu, uzgajam već par godina zahvaljujući vama sve što sam neučio je sa ovog foruma.
Moj prvi post nije sa pitanjem već je projekt koji može poslužiti ostalim članovima.
Stvar je u funkciji dvije godine.
Stavio sam nacrt jer iz slika se nebi ništa razumjelo.
Meni navodnjavanje funkcionira i do boxa odem svakih 5 dana naliti vodu.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Ako nisam dobro objasnio i ako ne razumjete slobodno pitajte.
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#3
Dobro nam dosao u nasu malu zajednicu... =)
Odmah rep+ za inovativnost...nadam se da cemo to vidjeti i u akciji... ;)
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
jul 2011.
jul 2011.#4
Svaka cast! Dobro rjesenje za one koje nema po tjedan-dva doma. :-))
Usput, dobro dosao!
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
metalmaniacZMAJ
jul 2011.
jul 2011.#5
stvarno odli
no rjeaenje za box, svaki dan jednom napumpa malo vode i to je to. ako si du~e odsutan onda stavia minimalnu dozu gnojiva u vodu i umjesto 2 litre stavia onu bocu od 7 litara pa si miran...
rep+ za ideju od mene!
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
SulundarAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#7
lepo odradjeno...
samo jedna nejasnoca:pumpa ti izbacuje 3dcl vode u minuti...pa koliko radi pumpa? 0,5min dnevno:ohno:
Edit: istripovao sam...protok regulises akvarel ventilom i u maloj boci stabilizujes dotok,ne? Koliko u minuti izbacuje vode u saksiju?
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
metalmaniacZMAJ
jul 2011.
jul 2011.#8
ne radi to valjda cijeli dan? meni bi bilo logi
no da radi jednu minutu dnevno i da izbaci 3 dl vode pa da se to rasporedi po biljkama... to je sasvim dosta vode
33 REP66%
→ Istraživač
33 REP66%
→ Istraživač
jul 2011.
jul 2011.#10
Evo slika boxa
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
I slika Biljaka
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Za ovaj sustav dok nije proradio kako treba trebalo mi je mjesec dana.
Prvobitno sustav je bio sa elektro ventilom od veš mašine, ali to nije funkcioniralo kako treba svaki put
je ispuštao drugačiju količinu vode. U početku dok je boca puna i dok ima najveći pritisak je ispuštao 3dcl
vode, a kad bi se razina vode smanjila za više od pola tada bi trebalo 5 min za istu količinu vode.
Sa elektro ventilom bilo je jeftinije i jednostavnije riješenje, ali nije funkcioniralo kako treba.
I usput jednom bocu napunim sa vodom+H2O2 4%, a drugi put napunim sa vodom+NPK
A ovo (mislim da ne pripada ovdije) je
Java Coca (Erythroxylum novogranatense)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Od 20 kom dvije biljke su preživjele stare su 6mj
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#11
Dobro iskoristavanje frizidera... :thumb:
Ali greska ti je sto si posadio 3 biljke u jednu posudu...moj savjet bi ti bio da ih presadis u zasebne posude kako bi se mogle bolje razvijati...
I takoder spusti zarulje nize do biljaka...moze to jos dolje...da sprijecis izduzivanje biljaka... =)
33 REP66%
→ Istraživač
jul 2011.
jul 2011.#12
Tri biljke su jer neznam koje su muške inače dvije lete van.
Evo i Sheme elektro instalacija i timera. Ovako je kod mene spojeno
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Ovo je termostat
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Ovo je grijač
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Grijač je obična žarulja u aluminiskoj čaši. na dnu je izbušena a na vrhu je PC ventilator koji raspuhuje zrak.
Postoje i grijači elektro ormara, a cijena im je oko 250kn a imaju 10w tako da je ovo puno bolje riješenje.
Termostat pali i ventilator i žarulju.
Box je stari frižider. Nekad je termostat palio frižider koji je hladio biljke u ljetnim vrućinama. Ali zbog pre čestog paljenja i gašenja frižider je crko, tako da je sada hlađenje samo preko ventilatora.
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
SulundarAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#13
mnogo je to vode vvvutro. U sustini marijana voli da se sasusuje zemlja,pa da dobije odgovarajucu kolicinu vode. Jer 5 dana 1,5l vode na tu saksiju mozda je i dobro,ali da se susi posle jos najmanje pet dana. Nema sanse da je to radilo neprekidno.
i tu fali jedan homemade reflektor,kakav god,samo da se ne rasipa svetlost, i bilo bi dosta prakticnije, urednije i estetski lepse.
sretno dalje,poz
33 REP66%
→ Istraživač
jul 2011.
jul 2011.#14
`to se vode ti
e mislim da je
ak pre malo jer nakon 24h zemlja bude suha 4 cm u dubinu.
A ato se boxa ti
e moram rijeaiti rasvjetu i sav onaj kupus ~ica.
Do sada nisam imao problema sa rasvjetom sad dok su u fazi rasta imaju ~arulje 9kom svaka 23W 1380 Lumena 6400 kelvina
a kad idu u cvijetanje tada stavim 9 kom 23W 1380 lumena 2400 kelvina
tinitus
ENTUZIJASTA445 REP61%
→ Poznavalac
tinitusENTUZIJASTA
jul 2011.
jul 2011.#15
Meni se cini da bi ti htio hydro ali prvo savladaj sve osnove "zemlje"
32 REP64%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#16
jako mi se svia tvoja ideja, samo gdje se moze nabaviti ovaj ventil te ovaj transformator ?
jul 2011.
1 / 17
jul 2011.
jan 2013.