LEGACY
Small Tips & Tricks koji zivot znace
48 odgovora5,476 pregleda
41 REP82%
→ Istraživač
jul 2015.
jul 2015.#1
Pozdrav ljudovi i svi koji se tako osjecate :)
Evo da odmah ispadnem pi**a pa da objavim DISCLAIMER:
Zao mi je ako nisam vidio na forumu slicnih tema ili sadrzaja...gledao sam ali nakon 70% pregledanog foruma nisam imao volje nastaviti do kraja (ljudska glupost eto...nemojte zamjeriti ako sam ispao glup...prva otvorena podtema...pa trema i to :razvaljen:: )
Volio bi otvoriti (otvaram) temu gdje bi se davali mali ali bitni trikovi svakog ''majstora'' i dobrih ljudi koji su svojim trudom i sjajnim zamislima dosli do fenomenalnih zakljucaka kako unaprijediti bilo koju fazu growa najdraze nam herb(e)...
And now, without further ado....
Saznam od nizozemca/holandjana sto je radio profi......nakon sto herb proklije i ode u vegu, jako je dobro da se PRIJE(!) paljenja svijetla posprica vodom ispod listova posto u ranoj fazi vege biljke zbog malog/slabog korijena ''imaju sposobnost da piju vodu kroz doljnji dio listova'', imaju tzv. mala usta ispod listova...kao sto npr. voda isparava pa se dio zadrzava na listovima i tako napreduju prirodno.
Znaci, sat/sat i pol prije ''dana'' pospricati doljnji dio listova, OBAVEZNO FINOM SPRICALJKOM (npr. finom spricaljkom kao sto ima sredstvo za pranje stakla pa fino rasprsis po prozoru)...e takvu finu maglicu vode rasprsiti po doljnjem djelu listova...kada biljka krene sama rasti kako spada potreba za time se smanjuje i naravno nestaje...nadam se da cu se jos druziti sa tim sjajnim covjekom jer zelim ''ukrasti'' njegovo znanje i prenijeti to siroj zajednici zbog mnogih benefita za sve.
Naravno i sam sam to isprobao...po mojim procjenama biljka stvarno brze ''odraste'' i ojaca...
Eto volio bi da nisam u krivu sta se tice pravila na forumu i naravno isprika ako sam otvorio nepotrebnu temu (adminima i svim korisnicima)...volio bi da se (bez obzira na to sta sam napisao ''bilo kakvi savjeti''...naravno mislio sam da se tice se indoora, zato i je u toj temi) ljudi drze toga kako unaprijediti/poboljsati rast u bilo kojoj fazi rasta(fara) biljke, obazirajuci se na ''male trikove'', a ne ono, vise svijetla i zraka itd...to se podrazumijeva :)
PEACE AND LOVE :sun2:
go_green_foundation
ISTRAŽIVAČ105 REP37%
→ Entuzijasta
go_green_foundationISTRAŽIVAČ
avg 2015.
avg 2015.#2
Moram priznat da je dobra tema.
Savjet za sve apsolutne po
etnike:
- isplanirajte SVE uvezi growanja, mjesto bilo indoor ili outdoor, ra
uni, miris i ostale stvari koje ste ve morali shvatit ako ~elite grow-at, planirajte unaprijed svoje vrijeme, ako putujete negdje vrlo bitno je
- svaki sitni detalj koji vam zapne za oko i mislite da e vam pravit probleme, prou
ite ga 50 % viae nego ostale stvari koje ste shvatili ve donekle
- bitna je motivacija za cijeli postupak growanja, pozitivan stav i VELIKA ~elja/volja da to ostvarite od sjembice male, pa sve do masnog head-a, da ne pomenem strpljenje bez kojeg niti jedan grow nebi uspijeo
Treba napraviti motivacijski video za growanje :D :D
26 REP52%
→ Istraživač
avg 2015.
avg 2015.#3
nisam neki talent prvi mi je ozbiljan uzgoj indor, prije je bilo nekih pokuaaja ali improvizacija u glavnom koja je dala nikakve rezultate (kvaliteta ato se ti
e). Prva tura sebi rekoh da probam tehniku i box (80x80x160 400W cool tube spojen na filter i ventilator + dva raspuhiva
a ventilatora i joa jedna atedna za bolji spektar). Prije ture sam oko mjesec/dva
itao ata da uzmem i kako, pored toga skinuo sam svu literaturu koja je bila dostupna kao jpg ili ebook i kako sam iaao iz faze u fazu
itao sam. Da ne pominjem i ovaj forum koji je ~ivi izvor informacija i znanja prakti
nog ato mi je takoer valjalo.
Priprema prostora je jako bitna, mre~e za kukce na prozorima u sobi gdje je box toplo preporu
am, onda sam prostor oko boxa, klju
na faza je priprema same mjeaavine zemlje za sadnjue, poslije toga prehranjivanje je jako bitno da se prate uputstva i da se ne pretjeruje da ne bi bilo belaja bilo kakvog. Prelaz iz lista na cvijet dobar je fol sa postepenim prelazom ono po 1h u periodu od par dana da kao biljke se bolje prebace iz jedne faze u drugu. Tuairanje smatraju u literaturi jako dobrim folom ali temperatura mora biti 26-27 kako bi bilje moglo da primi vlagu na taj na
in. pa~ljiv biti da bilje ne preraste u fazi listanja jer onda nastupi d~ungla i valja pohvatati sve u cvjetanju. Za prvi put supstrate sam koristio plantela list i cvijet negdje od druge hefte cvijeta dodao sam i hesi organik na bazi vonih enzima uporedo sa cvijetom (plantela) i nije bilo nus pojava da bih potom isklju
io cvijet a uklju
io vrt (plantela) koji je organik i na bazi algi... (hesi i vrt joa sada do petka i onda samo voda).
MOja akola ovaj put nikad viae uzgoj u 5,6, 7 i 8 mjesecu, nikada viae sa koapama koje sam nekad kao ostavio jer je dim bio dobar (dvije sam bebe morao baciti u smee nakon skoro mjesec i po truda rada i odricanja ;) ), box (growlab) idealno rjeaenje mada nije jeftin idealan je zbog svega (temperatura, ventilacija, filter za zrak, mrak) i jako je prakti
an/sklopiv kad se ne koristi, plantela vrt u listanju i niata viae mineralno,
ekam joa dvije sedmice pa javim za kvalitet a za sada se
ine bebice da su ok (na oko) samo ato im nije vrijeme. Za kraj mislim da je improvizacija skoro svaka obrnuto proporcionalna kvaliltetu na kraju, neke se stvari mogu bud~iti al filter, cool tube i sl ne baa do mjere uradi baa sve sam da uatedia koju paru/dinar/kunu/drahmu ;)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#4
autor teme je na zalost zaboravio da objasni sta znaci tips & tricks tako da ce tema po svemu sudeci zavrsiti na yardu jer ide u krivom smeru
8 REP16%
→ Istraživač
sep 2015.
sep 2015.#6
Pa evo jedan nacin kako osigurati vise vlage u pocetnim stadijima uzgoja, cini se jako simpaticno i jednostavno.
YauDIfDXe9A
Kako napraviti svoj CFL reflektor (moze i hps, mh, fluo) sa ventilacijom, jednostavno i u koracima za male pare
nnYDJ1p04rw
xcx
AMBASADOR2.109 REP17%
→ Legenda
xcxAMBASADOR
okt 2015.
okt 2015.#8
Varikina je dezinficijens, jedan
ep ide na 12l vode otprilike. Sa tim mo~ea dezinficirati sve,
mar1o
POZNAVALAC971 REP41%
→ Ambasador
mar1oPOZNAVALAC
okt 2015.
okt 2015.#9
Varikinom je dobro oprati cijeli box i opremu pogotovo ako ste imali pljesan
Vucic
POZNAVALAC1.251 REP72%
→ Ambasador
VucicPOZNAVALAC
nov 2015.
nov 2015.#10
Moje skromno iskustvo prvog amaterskog growa sa dosta gresaka me naucilo da nakon sto zalijem biljku sa 6.5 PH, obavezno provjerim koliki je PH izasao. I uvjek je PH izaso veci za 0.3+-
Nakon tog otkrica sam poceo zaljevat sa 6.3 PH, a izaslo 6.6 PH. tako da je negdje u centru posude idealnih 6.5 gdje se nalazi korjen. OK, dodje svremenom korjen do dna. al opet. dobro je znat PH na vrhu i na dnu posude.
Svaki tjedan izribam donju posudu koja skuplja vodu jer i to blago utjece na dizanje PH vode radi necistoce. pa da me ne prevari za sljedece plansko zaljevanje
veca je razlika kad se pocne gnojit. varira mi nekad do oko 0.5PH
Farmer
LEGENDA5.307 REP3%
→ Zmaj
FarmerLEGENDA
mar 2016.
mar 2016.#11
Evo da ne otvaram bezze novu temu a ova mi se ucinila prigodnom za sljedece pitanje...
Kako se vi rjesavate otpadnog biljnog materijala (lisce, granje od prunanja / trimanja) ?
Mozda ce nekom smijesno zvucati, pogotovo ekipi koja zivi u kuci i ima vrt , al vise me zanima kako "velegradska" ekipa rjesava to :)
Ja zasad sve zmiksam u blenderu pa u wc, hehe. Al kolicine se povecavaju, a nekako mi je bed izlagati se vani i ici s vrecom lisca po gradu i onda to kipati u sumarak... a i onda to treba prikriti, sve u svemu zvuci mi puno natezanja...
Thx !
nerp
ZMAJ29.234 REP
nerpZMAJ
mar 2016.
mar 2016.#12
Samo gledaj da ne ostavljas licne racune/komunalije u istoj kesi i miran si..
bakalula
LEGENDA5.534 REP5%
→ Zmaj
bakalulaLEGENDA
mar 2016.
mar 2016.#13
Ja to fino spakiram u vreicu i odnesem u kontenjer od neke sasvim desete zgrade. Lijepo ispod jakne metnem i samo bacim u prolazu. Naravno bez ikakvih ra
una i takvih stvari, kao ato je kolega gore napisao. Ne piae ti na
elu da nosia liae kanabisa sa sobom :D
Ali dobro, mo~e i tvoja metoda, dapa
e.
xcx
AMBASADOR2.109 REP17%
→ Legenda
xcxAMBASADOR
mar 2016.
mar 2016.#14
Liae ide u
aj, neznam zaato bacate? A ostalo pilia u manje komade, i rasporedia u par vrea za smee zajedno sa ostalim smeem... Mene viae mui kud sa zemljom ili je ponovo koristite?
banovan240
LEGENDA14.792 REP98%
→ Zmaj
banovan240LEGENDA
mar 2016.
mar 2016.#15
ma lepo kazu ljudi..sve na kamaru u kesu..malo dalje od zgrade..zapakujes u 2-3 kese eventualno da ne omirise ovima sa kamiona..i sve 5 :D
bakalula
LEGENDA5.534 REP5%
→ Zmaj
bakalulaLEGENDA
mar 2016.
mar 2016.#16
Zemlju usitnim i spakiram u crnu vreu za smee i odnesem u isto tako neki kontenjer dalje od mene.
W8 For It
POZNAVALAC1.473 REP97%
→ Ambasador
W8 For ItPOZNAVALAC
apr 2016.
apr 2016.#17
Da i ja bacim koju korisnu...ugl jednom sam vodio borbu sa plijesnim musicama, a jednom sam imo borbu sa onim malim crvenim paucima..eh sad problem sam rijesio sa prahom neem-a u dva-tri deci vode ubacio malu zlicicu praha i lagano prokuho, ostavio da se ohladi, procijedio i nasprico biljoze...sprico sam ih mozda 3 noci i problem bio rijesen...jer je neem prirodni pesticid i dodatak biljkama u smislu oporavka..biljoze su zivnule, dobile su cistu zelenu boju i bas bas zdravo izgledaju...od tog otkrica jednom tjedno dobiju spricanje neemom i biljoze su mi zahvalne i zdrave...
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2016.
apr 2016.#18
ovaj post je kao da na forumu nikad nije spomenut neem :) a spominje se i koriste ga clanovi vec deceniju i vise. nista veliko od ove teme, nigde pravog tips-a niti tricks-a
njrnjava
AMBASADOR2.216 REP20%
→ Legenda
njrnjavaAMBASADOR
apr 2016.
apr 2016.#19
ato pri
aa ti, jel svi kopaju po vutri "decenijama" pa znaju di je svaka tema? Nekom tko nije tu xx godina je tema odlicna, ak ju hejtaa, ato tra~ia ovdje osim disrispekta ljudima koji su podijelili neato
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2016.
apr 2016.#21
ne, al postoji pretraga pa mogu da nadju o npr. neem-u 4 ozbiljne teme https://www.vutra.org/search/2317376/?q=neem&o=relevance&c=1
sta je to ovde (od small tips & tricks) podeljeno a da vec nije spomenuto u postojecim temama, samo ko ce sad pretragu pa citati teme od vise desetina strana, najboje da periodicno ponavljamo sve u friskim temama, kao sto u nekim starim po X puta ponavljam vec napisano, i to u toj temi. muka je traziti i citati, treba servirati na tacnu jednom mesecno. zapravo, mozda da pobrisemo sve teme starije od npr. 2 godine pa da krenemo iz pocetka sa pitanjima i odgovorima, tipsovima i tricksovima :)
W8 For It
POZNAVALAC1.473 REP97%
→ Ambasador
W8 For ItPOZNAVALAC
apr 2016.
apr 2016.#22
Zbog ovakvih glupih primjedbi jer je netko imo los dan pa degradira druge...gle frend postujem forum i neradim greske iz pravilnika tj ne duplam post niti sam fulo temu u ovom slucaju zato svarno nevidim razlog da popljujes moj post...i izmedu ostalog kak ce ljudi znat da bas neem pomaze protiv tih pizdarija...to ti je ista stvar da dobis hemeroide i vec unaprijed znas koju kremu trebas uzet, kolko puta ces sule mazat i kolko ce to trajat...gle sorry al mozda si mirko miocic pa znas sve...u tom slucaju moj bed bro...
Be awesome :rasta:
xcx
AMBASADOR2.109 REP17%
→ Legenda
xcxAMBASADOR
apr 2016.
apr 2016.#23
Mo~da da u tra~ilicu upiau "pljesan", "muaice" npr...
:fuck:
I najbolji:
Nadam se da si hemeroide sredio
W8 For It
POZNAVALAC1.473 REP97%
→ Ambasador
W8 For ItPOZNAVALAC
apr 2016.
apr 2016.#24
Pa s obzirom da si me tolko puta citiro sam se povuko jer je u tebi vidio jos veceg...
Jolly Joker
ZMAJ41.903 REP
Jolly JokerZMAJ
dec 2018.
dec 2018.#25
Iz nekog razloga je tema jos ziva pa cu evo da dodam ja nesto, nadajuci se da nema vec negde na forumu. Ove godine odradim outdoor i zbog manjka mesta stavim 2 biljke u kante da ih mogu pomerati gde mi odgovara. Na pocetku sam ih drzao u sred baste da imaju sunca ceo dan ali u nekom momentu su postale prevelike pa sam ih morao malo prikriti. :) Elem, novo mesto gde su bile je imalo nekih sat-dva manje sunca i krenule su cvetati 3-4 nedelje pre ovih ostalih sto su bile direkt u zemlji. Kako je kod mene bilo previse vlage u septembru (na sred sam okeana), morao sam sve biljke ranije skidati zbog budji. E sad, za ove u zemlji je bilo prerano i nisu stigle zavrsiti cvetanje kako treba ali ove u kantama su zato bile fantazija! :)
Mozda nista pametno nisam dodao jer svako moze prostom logikom doci do istog ali, eto, ako imate problema sa vlagom na kraju growa, ovo je jedno resenje...
jul 2015.
1 / 25
jul 2015.
dec 2018.