LEGACY
prvi grow, neka domacica
28 odgovora1,686 pregleda
48 REP96%
→ Istraživač
maj 2012.
maj 2012.#1
Evo ovako, grow sam zapoceo u sredinom 2. mj...znaci sad je stara oko 3mj i cvijeta oko 20 dana...imam boks dimenzija ŠxDxV=1mx0.5mx1.5m(ormar al malo skraceni u visini) evo ga ImageShack® - Online Photo and Video Hosting imo sam ovaj ventilator al mi je krepo i to je bio jedini a cirkulaciju zraka sam kontrolirao tako da sam vrata od ormara ostavljao otvorena kojih 10-15cm, sve funkcionira super, temp. se krece od 20-28 stupnjeva, vlagu kontroliram krpama(valjda je u redu posto nemam mjerac vlage) trenutno imam vent od kompa 12v i imam jos jedan takav al ga nemogu spojit jer nemam adapter
kad je porasla 10tak cm bila je premjestana iz stana u stan i bila je 2 puta presadivana i trenutno je u 23l tegli, evo je ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting na ovoj drugoj se vidi moj problem a to je zucenje listova od rubova prema unutra
evo i slike listova ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
gnojim s plantelom 7-5-6 i zaljevam vodom iz vodovoda...ako sam nesto zaboravi samo pitajte i dajte neke kritike i uputstva
:vb_wave:
makisplit
AMBASADOR3.964 REP70%
→ Legenda
makisplitAMBASADOR
maj 2012.
maj 2012.#2
slabe su slike al po listovima na zadnjoj slici mislim da imaa problema sa nutrijentima,odi na https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/9...progresivnosti
sretno!
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
maj 2012.
maj 2012.#3
Covjece ti si vec pitao za te listove... PH vode ti je sjeban! Ne pocnes li kontrolirati ph ode biljka pa-pa, a gnojiti mozes do mile volje jer biljka nist ne uzima... ph,ph,ph,ph,ph!
48 REP96%
→ Istraživač
mar1o
POZNAVALAC971 REP41%
→ Ambasador
mar1oPOZNAVALAC
maj 2012.
maj 2012.#5
Kupi limunske kiseline 2-3 kn vreica i dodaj prstohvat na litru vode i opet izmjeri :D
48 REP96%
→ Istraživač
delboy
LEGENDA7.285 REP23%
→ Zmaj
delboyLEGENDA
maj 2012.
maj 2012.#7
Ajde se ti baci malo na
itanje osnovnih pojmova o growanju. PH ide od 6.5 do 7.5 u regularnim uvjetima, preko 8.0 ve nastaju problemi, pogledaj malo kakve sam probleme imao sa time, pa e ti sve biti jasnije...u potpisu imaa indoor grow moj koji se zakomplicirao upravo zbog nemara o kiselosti i tvrdoi vode.
Kianica, kuhana voda/destilirana voda...
itaj....informiraj se! ;)
mega monk
POZNAVALAC1.052 REP50%
→ Ambasador
mega monkPOZNAVALAC
maj 2012.
maj 2012.#8
Ve
drugi put ovo pitanje vidim imaa temu Voda hranjenje ph
pH vode nakon dodavanja hranjivih tvari treba biti od oko 5,9
do 6,5.
Opcenito govoreci, mikro nutrijenti (Fe, Mn, Zn, Cu) bivaju "zakljucani" za biljku ako je pH previsok - preko 7,0 (luznato), dok glavni nutrijenti (N, P, K, Mg) bivaju manje dostupni u kiselom tlu ili vodi (ispod 5,0). Voda iz slavine cesto je preluznata.
48 REP96%
→ Istraživač
maj 2012.
maj 2012.#9
evo prije 2 dana sam je zalio sa vodom ph 6.1 i danas kad se zemlja osusila sam je ponovo tako i izmjerio sam ph vode koja je isurila u posudu i ph te vode 6.3...dali to znaci da se zemlja procistila i nije vise luznata i kad da pognojim a da budem siguran da ce se npk primiti? hvala :vb_wave:
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
maj 2012.
maj 2012.#10
ako je ph 6.3 teraj dalje normalno, i povremeno kontrolisi situaciju
48 REP96%
→ Istraživač
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
El_Vato
ENTUZIJASTA278 REP20%
→ Poznavalac
El_VatoENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#13
imao sam taj problem takodje na domacici, nisam regulirao ph, a bio je oko 8pH ili 8.5pH, i listovi su se na krajevima poceli uvijat prema gore, a bilo je cak i nekroze, pa sam sebi nasao formulu, na 1l vode stavljam 2ml sirceta, i spusti je na 6.5pH, sad sve super, a te listove sam odfikario... aj srecno..
48 REP96%
→ Istraživač
maj 2012.
1 / 15
maj 2012.
jun 2012.