LEGACY
Indoor kompletno rjesenje
38 odgovora2,626 pregleda
michelle00
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
michelle00ISTRAŽIVAČ
nov 2009.
nov 2009.#1
evo malo sam sezabavljao u photoshopu i napravio kompletno rjesenje za growere koji ne mogu bit stalno u kontaktu sa biljkom iz raznih razloga...
http://yfrog.com/5xgrowcopydj
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Teglica_UnkaAMBASADOR
nov 2009.
nov 2009.#2
genijalno ma jebo te izmislio si vec izmisljen hidroponik samo sto je ovo teleponik ili mobiteloponik:icon_lol:
a ono za grejanje pre bih preoprucio neki kalorifer ili uljani radijator zajebi se corava posla tako samo pozar mozes da napravis
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
nov 2009.
nov 2009.#3
Pa jesi probao ili je ovo onako teoretski.Izgleda mi dobro al ima par potencijalnih zaeba.
Jel mislia da elektromotor okree cjelu pojilicu ili da je samo trese?
Nisam siguran dali bi se pojilica prepunila vodom iz kanistra i dali bi
se pojilica otvorila uope ako je motor vrti.Mo~e se ovo razradit joa
pa bi
ak moglo funkcionirat i u outdooru neato sli
no sa malim kolektorom za sunce.
Evo ti rep+
isto za ideju.Volim ovake stvari.
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
nov 2009.
nov 2009.#5
Hehe ovo me podsjea na moje mlade dane kad sam imao svakojake inovativne ideje sli
ne ovomu, ja sam brijao izmisliti generator struje koji pokree sam sebe (jedino ga treba pokrenuti ru
no i radi zauvjek) i generira viae struje nego je potrebno njemu da radi. Npr. za njegov rad je potrebno da se napaja sa 20w, a van daje 30w, stoga spojia ga da se napaja sa istom onom stujom koju i proizvodi, i joa imaa 10w viaka za iskoristiti :)
Ali nisam nikad ulazio dublje u realizaciju te ideje jer nisam imao dovoljno tehnoloakog znanja i materijala za izradu... a vjerojatno bi zaklju
io da je nemogue kad ve nije izmialjeno, makar onda nisam vidio razlog zaato bi bilo nemogue.
Moglo bi se neato iskombinirati iz ovoga, ali za realizaciju bi trebalo nekih prilagodba. Npr. ata mi trenutno pada na pamet;
Zanimljiva mi je ideja da premostia struju koja bi inae iala u zvu
nik. Al moraa znati da je ta struja vrlo mala, izmjeni
na i nasumi
na. Trebao bi izraditi jedan elektronski sklop, a to ti nebi bio problem da si zavraio elektrotehni
ku akolu.
U mob bi kao melodiju trebao staviti jedan fajl s to
no odreenim trajanjem vibracije (mo~e biti i konstantno zujanje, ali neka melodija ne), taj impuls bi trebalo uvesti u el. sklop s transformatorima, koji bi taj slabi impuls poja
ali u odreenu volta~u koliko je ve potrebna za motor da se upogoni, i taj sklop bi trebao dati van istosmjernu struju (grec spoj) stabiliziranu kondenzatorima.
Zna
i moglo bi se realizirati al za to ti je potrebno neat znanja iz elektrotehnike, da bi mogao sagraditi takav jedan sklop.
kiLDer
POZNAVALAC649 REP5%
→ Ambasador
kiLDerPOZNAVALAC
nov 2009.
nov 2009.#6
Po meni je mnogo lakse izvesti zalivanje tajmerom i akvarijumskom pumpom. Creva preko razvodnika se razvedu do svake saksije i tajmer automatski jednom dnevno pali pumpu na 15 min(sto je sasvim dovoljno da nakaplje potrebnu kolicinu vode).Sve to za 10 eur,tajmer+pumpa. A ako vec hoces da angazujes mobilni,stavi ga na auto answer,pa preko 3g gledaj biljcice kako ti napreduju sa bilo kog mesta :wave:
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
nov 2009.
nov 2009.#7
Ma ialo bi to i bez mobitela al nazvat i znat da zaljevaa bilje bi bilo super.
Samo punja
(od moba od oko 5V ili adapter ako treba 3-12V) u tajmer
i njega namistit kad da radi,spojit elektromotor pa neka trese i zaljeva.
Ali joa koja para pa kupit malu pumpu za vodu pa na tajmer pa imaa sistem iz hidroponika za zemlju.:icon_lol:
Niata novo al je mobitel kulerija i sistem zanimljiv.
Ali mene je sad zaintrigiralo za napravit sistem za outdor jer je tu potrebniji.Akumulator
od 10ak Ah,mali kolektor za sunce da ga nadopunjava,pumpica neka na istosmjernu,joa
par sklopova da slu~e za tajmer i neke sitnice.Sve to u plasti
no kamuflirano
ku
iate,nazvat ga" Gerila 2000" ",patentirat i eto mene u brdu love:icon_mrgreen:
Uff joj ata mi uradi ova indika:rasta1:
michelle00
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
michelle00ISTRAŽIVAČ
nov 2009.
nov 2009.#8
za Teglicu : meni se cini da je ovo dobro rjesenje za one koji ne mogu imat spojen sistem na spinu, vidljivo je...neki od nas jos zive sa starcima ;)
sta se tice toga dal je sve isprobano?- je, samo mobitel nije upotrebljen kao izvor struje, nego baterije, to s mobitelom je malo problematicno za spojit, a i treba imat mobitel viska :P
michelle00
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
michelle00ISTRAŽIVAČ
nov 2009.
nov 2009.#9
i da, ne trese se nista, elektromotor vrti pojilicu i s time stvara inerciju+centrifugalnu silu, kao kad se vrtis na vrtuljku ful brzo pa se moras drzat inace odletis, e pa tako voda odleti u stit, i spusti se na tanjur a zatim u biljkicu :)
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
michelle00
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
michelle00ISTRAŽIVAČ
nov 2009.
nov 2009.#11
obicni iz kazetara starog,, spojio ga na bateriju, ali jos bolje radi na adapter na kojem mogu mjenjat snagu struje, a time i brzinu vrtnje.
michelle00
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
michelle00ISTRAŽIVAČ
nov 2009.
nov 2009.#12
ljudi-zaboravite na ovaj sistem, funkcionira, ali jedan jos bolji je u izradi :)
deda
ZMAJ26.868 REP
dedaZMAJ
nov 2009.
nov 2009.#13
nadam se da taj novi ima u sebi rjeaenje za ph vode! jer
injenica je da vodi koja stoji ph raste
kiLDer
POZNAVALAC649 REP5%
→ Ambasador
kiLDerPOZNAVALAC
nov 2009.
nov 2009.#14
Destilovanoj vodi PH niti raste,niti opada(mozda gresim)....najcesce nju koriste za zalivanje. Druga stvar,nije to sistem-ubaci biljke,zatvori ih na 3 meseca i otvori kad bude gotovo,vec,ako ides negde na par dana.... Inace ja cesmovacu kad koristim za zalivanje,stavljam je da odstoji,pa tek sa takvom zalivam.
deda
ZMAJ26.868 REP
dedaZMAJ
nov 2009.
nov 2009.#15
ovisi kakva je voda
u mom kraju direkt sa apine preko 7.5, do sutra ve preko 8.
Bjelac
AMBASADOR2.430 REP27%
→ Legenda
BjelacAMBASADOR
nov 2009.
nov 2009.#16
pa zar nemozes stavit neki karnister od 10-15l koji ima ph tipa 6.0
sumnjam sa ce narast na vise od 7 a opet je bollje od vode iz slavine...
ja sam imao s tim problema kad sam bio an godisnjem, i zaposlio sam starog i kako sasm radio scrog debil nije vidio da su vrhovi izrasli u lampu...
a tih 10 l vode ti je pun k za tipa 2 tjedna.
po meni super ideja
Drizzle
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
DrizzleISTRAŽIVAČ
nov 2009.
nov 2009.#17
ja sam nabavio ono sto se u bolnici koristi za infuziju prispojio san na bocu od 2l mozes podesit dali ce ti brzo ili sporo kapat i to je to kad se isprazni napunit i gotovo
kiLDer
POZNAVALAC649 REP5%
→ Ambasador
kiLDerPOZNAVALAC
nov 2009.
nov 2009.#18
Moze i to,ali kazu za te kapljace da brzo propadaju....mada su extra ako ti kadkad zagusti.
Garinco
ENTUZIJASTA380 REP45%
→ Poznavalac
GarincoENTUZIJASTA
nov 2009.
nov 2009.#19
Zaato ja ne mogu da gledam fotke gde je onaj ~abac :( jel ga trebam poljubiti:)mo~e li mi neko pomoi?Hvala
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
dec 2009.
dec 2009.#20
nevjerujem da se najcesce koristi destilirana voda za zalijevanje, a i destilirana bi po nekoj logici jos brze promjenila ph zemlje, jer je "meksa", i samim time joj se ph lakse mijenja (kad zavrsi u zemlji)...
vise o tome: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=23357
ideja je poznata dugo, perpetuum stroj, ali nemoguc je zbog, IMHO, zakona o ocuvanju energije.
ja mislim da bi realizacija ovog bila bolja u vidu pumpe za vodu (akvarijske ili od vodenog hladjenja za komp, ima ih i 12v i 220v) i tajmera. a ako se bas inzistira na mobitelu, daleko najjeftinije i najlakse rjesenje, a samim time i najbolje, bi bilo da te zice umjesto na elektromotor, ili nekakve transformatore, piknes u relej (koji za to tocno i sluzi) koji bi palio pumpu, i sto vec sve ne.. transformatori nevjerujem da bi upalili, jer pitanje je kolko jaku struju daje mobitel za taj zvucnik, + jos otpor transformatora, dali bi bilo moguce pokrenut tako neki elektromotorcic....
nov 2009.
1 / 20
nov 2009.
dec 2009.