VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojjel moze ovako sta mislite :))
LEGACY

jel moze ovako sta mislite :))

22 odgovora1,605 pregleda
new-old-growerISTRAŽIVAČ

jan 2013.

#1
1714.IPB pozdrav svim vutrasima,vec neko vreme pratim i ucim od vas,i odlucio sam i ja da pocnem,za pocetak sam odlucio da odradim jedan experiment(plan je da ovih 5 biljcica posto ne znam kojeg su pola uvijam u krug i pravim mali zbunjic) semena su od NN lica iz paketa,moje pitanje je sta mislite da li je ovo moguce,dal da prestajem pre nego sto sam i poceo posto ne napreduju bas nesto imaju oko 3 nedelje....
M a n d o rAMBASADOR

jan 2013.

#2
zbilja malo za tri tjedna daj reci kakav je to experiment i kakvo svijetlo gdje ih dr~ia,zemlja temp,vlaga sve nas zanima,pa mo~da i dobijea odg....no 5 biljaka u,koliko vidim neka posuda je u igri,sigurno nee pro,pogotovo bez neke ja e lumena~e...al pri ekaj mo~da netko misli druga ije
BladeZMAJ

jan 2013.

#3
Moraa joa uiti..poato nemam pojma kako i ata radia jer nisi napisao neznam ni svijetlo ni niata..ono ato znam je da ide svaka biljka u svoju teglu...ovako ne...
new-old-growerISTRAŽIVAČ

jan 2013.

#4
1715.IPB evo ga i boxic,5x150w 4x18neo zemlja je za cvece obicna....imam problema sa temperaturom,ali trenutno pravim veci box koji ce mi biti za vegetaciju i cvetanje pod pravim svetlom i za feminiziran menke koje zeljno iscekujem svaki dan...ovaj cu ostaviti za klonove
loopAMBASADOR

jan 2013.

#5
pocni ti opet lepo,ovo ti nece ici... koja je litraza te posude? sta ces kad se spetlja koren? pa jednoj zafali necega-a ti dodas i izazoves visak tog elementa kod druge? sta ces kad se pojave muzjaci? ko ce taj dzbun posle raspetljati? oces da ih sve 'zbunas' a nisu fem,ne vidim logiku... jos su sve u istoj posudi.... bolje pocni opet....ovo ti je 'fail' u najavi. 3 nedelje... baci pogled u moj dnevnik da vidis kako izgledaju biljke,juce radjen update 16-17 dan.... a pri tom,isto uslovi na ivici-niska vlaga,temp. oscilacije.... fail,buraz....zao mi je...:ohno:

jan 2013.

#6
tu nesto gadno ne valja ako te biljke imaju tri nedelje... a to sto sija na fotki ako je to 5x150w ja sam deda mraz, kreni ti iz pocetka i radi kako se radi, mani experimentisanja a da ni jedan grow nisi odradio
new-old-growerISTRAŽIVAČ

jan 2013.

#7
pa ni ja ne verujem da ima 150w to su neke sijalice komad je 250din,kao daju1600lum...ovo mi je prvi unutrasnji uzgoj odradi sam jedan napolju imam malo iskustva... Nista gasim za sad ovo postrojenje i javljam se kad mi stignu menkice. hvala i pozdrav do sl javljanja :)

jan 2013.

#8
drug, cena ti sve kaze, kineske baljezgarije, skokni do merkura i vidi koja je cena za osramove cfl od 30w, preko soma dinara, pa sad malo razmisli sta si stavio u box inace, mudra odluka, gasi to i skockaj bolje uslove, ovako nema sanse da bi uspeo sa ovim setup-om i takvim biljkama nakon tri nedelje
PinkFrojdENTUZIJASTA

jan 2013.

#9
Kad pogledam onu fotku box-a, meni izgleda kao da te lampe jedva imaju 30ak wati, i to kineskih. Za dobar cfl grow moras investirati u dobre cfl lampe, skupo al jedino tako ima smisla. Ovo sto mod kaze je tacno, osram je odlicna lampa ali vuce pare tako da skontas da je bolje uzeti hps, racunica je zapravo jednostavna, npr. osramova 4 cfl ti daju 120w i uzmu ~4000din. a skoro pa za te pare mozes pazariti hps 250, a jos ti ostane ako kupis 150w. 120w cfl naspram 150w hps, ne moze da se meri. Sve najbolje sa fem menkama, ali nemoj u takav setup. Sretno.

jan 2013.

#10
pa nokat bi narasta br~e u 3 tjedna :P 1 biljka po pitaru to i ja znan
new-old-growerISTRAŽIVAČ

jan 2013.

#11
Pitanje za iskusne,koje mi svetlo preporucujete za box,koji je visok 90,dugacak 50 unutrasnji prosor je 30,icice 2 biljke plafon????,hvala unapred

jan 2013.

#12
ako je dobra ventilacija moze hps 150w, a moglo bi da prodje i sa zamenskom hps 110w (eventualno + 1 cfl 30~32w)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se