VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgoj[PITANJE] PC Grow Box
LEGACY

[PITANJE] PC Grow Box

32 odgovora2,824 pregleda

okt 2009.

#1
Prvo i osnovno, ovo je prvi put da cu ovo naparviti, pa nek se zna da sam totalno neiskusan sto se tice ovakvih stvari. Dalje, uzgajao bi indoor, i to u Pc Boxu. Nacitao sam se svacega, i mogu reci da sam razumio dosta toga, kako to sve ide i to.. Nego, fali mi iskustva, pa bi htio da mi neko iskusniji pomogne malo.. :) Onda, ovako.. Za sorte, mislio sam uzeti Big Bud ili Misty. Jel to ok? Gdje mogu nabaviti ove sorte? Kolko treba da stignu? Cjena? .. Naknadno.. Mislio sam uzeti normalno kuciste. Koristio bi neku HPS zarulju od 400W. Jel to u redu? Tj., koje bi zarulje bile idealne? I koliko njih? I jos nesto u vezi zarulja..kako ih spajam na el. izvor? :D U prvoj fazi bi koristio 18h svjetla, 6h mraka. Jel tako? Gdje mogu nabaviti prekidac? Ili je ipak bolje rucno to odraditi? Za ventilaciju sam mislio uzeti, za dovod, 3 ventova od PCa, a za ispuh 2 venta. Jel to u redu? Mislio sam PC Box zaljepiti sa alu folijom, no citao sam da isijava i toplinu. Sto preporucate? Jel valja black duck tape? Zalivanje vode.. koliko i kada? O tome nisam previse procitao.. Kolike moraju biti posude u kojima ce biti sjeme? (stavio bi, kao sto sam procitao, stiropor i zemlju. jel to dobro? ) I jso par pitanja z akraj.. Koliko se osjeca miris? Koj je prosjek rasta biljke? Koliko se otprilike dobi po jednoj biljci? Odmah bi se zahvalio svima koj su mi voljni pomoci u ovome.. Pozdrav
mali.medoPOZNAVALAC

okt 2009.

#2
jaooo..jeBBBote:ohno: ...dobro ...dobar ...dosta mnogo si malo ito olle...!!! ZDRAAAAVOO...

okt 2009.

#3
Bio bi zahvalniji kad bi neko mogao odg malo detaljnije..

okt 2009.

#4
itaj od ljudi koji su radili pc box a ima ih poprili no. Tamo sve imaa,kad naea svaki odgovor na svako pitanje koje si postavija a odgovora ima i to poprili no ponavljanih mo~ea kreniti. aba je da ti neko piae odgovore na pitanja kad opet ne ea shvatiti puno jer treba neke stvari u glavi jednostavno povezati i skop ati. Onda e ti biti jasnije kad logi ki sagledaa stvari zaato npr. zaato u pc box ne mo~e i i 400w hps! EDIT-I mali medo ti je ve da odgovor,to an je ma kakav god se tebi inija!

okt 2009.

#5
Ok..onda cu ic citat od drugih :)
mjesecarLEGENDA

okt 2009.

#6
problem kod novih clanova je sto ih sve zanima a nista neznaju pa bi da im to neko sve lijepo objasni,da neko samo sjeti i udara po tastaturi na njihova pitanja,neki su voljni da nauce a nekim je mrsko citat pa odma trze odg,ako te zanima pc box odes na google ukucas vutra pc box i sve sto te zanima tu je,tako sve sto te zanima google-vutra i to je to..bilo bi lijepo napravit neki dio za nove clanove da se lakse mogu snalazit da im se objasni gdje da nadju odgovore sto ih zanima...ovako utusise forum glupim pitanjima..
ZOKIAMBASADOR

okt 2009.

#7
hps 400 u pc hahha :) mislim da ce nauciti nesto ako bude citao.. aj kokice pa se javi kako si napredovao .. bilo bi dobro da ovde nastavis svoj dnevnik ako budes uzgajao. pozdrav i dobro nam dosao
gspn. RizlaISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#8
Ja barem nisam otvarao novu temu ve postavio par pitanja na postojeoj koju stvarno nemrea fulat. Zato, mislim da je malo pre komotno postavljati ovakva pitanja i to joa uobli iti u zasebnu temu.
U pc box stavi 4 atedne sijalice, od po 24 w, tj 2 sijalice spektra 827 i 2 sijalice spektra 865. `to se vent. ti e, ne valja ti tako, npr. ako 1 ubacuje vazduh 2 moraju izbacivat, treba negativno pitisak ili kako su to ve objasnili na forumu, uglavnom tako meni radi i tako fino i ti sebi napravi! za pc box sa atednim sijalicama dovoljno je 1 za ulaz 2 za izlaz vazduha. Za refleksiju je najbolje staviti ono od auta, ato se ljeti stavi na aajbu da ne grije.... sta te jos interesuje? sjeme se valjda narucuje iz alien-a ali najbolje da prvi put domacicu sadis dok ne steknes iskustvo... jer cini mi se da us sjmeenecice 65 e.... al nisam siguran

okt 2009.

#10
Zanima me jos kada i koliko se treba hraniti vodom biljku? A kada ju se treba poceti djubriti? Hvala..
TropicoLEGENDA

okt 2009.

#11
A kako ti mater, baba, dida hrane krumpire, ruze i ostala sranja vodom????, kad je zemlja suva zalijes,tj. ne sasvim suva vec nako napola, ma vidit ces, nije neka kvantna fizika...e da je prominiti puka ka kokica u GLUP ka kokica

okt 2009.

#12
Ja sam gradsko djete ;P Ne, ozbiljno, zelim biti 100% siguran i upucen u sve to, prije negoli pocnem. Ja i biologija nismo na istoj razini ;P Mozda vas smaram, ali jbg, moram malo :) Pozdrav
DirtyDENTUZIJASTA

okt 2009.

#13
banovan si... 3... 2.... 1... sad.. moras imat 18g da budes na ovom forumu, dijete :rofl:...

okt 2009.

#14
And yet, still here..pitm se zasto..

okt 2009.

#15
Poceo sam sam sebe smarati. hehe. Jos jedno zadnje pitanje. Sijalice, kojeg su spektra?
ZOKIAMBASADOR

okt 2009.

#16
imas plavi i crveni spektar plavi u vegetaciji a crveni u cvetanju .. al ima sve na foumu ..
Sijalice kao ato ti je ZOKI rekao mogu biti crvenog (827) i plavog (865) spektra. Ako ve radia pc box mo~ea opuateno staviti i 3x 865 24w atedne i 1x 827 (osram ili philips su najbolje) za vegetaciju a kasnije kad preea na 12dan 12noc onda samo zamjenia ove 3 plavog spektra sa 3 crvenog spektra i to je to....

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se