LEGACY
manipulacija i upravljanje visinom biljke
22 odgovora2,449 pregleda
ganja_farmer
ZMAJ35.697 REP
ganja_farmerZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#1
pozdrav svim forumaaima.unaprijed se ispri
avam ako je sli
na ili ista tema ve na forumu,tra~io sam ali nisam uspio pronai ovo ato me zanima.(ako ima ve neato slobodno zaklju
ajte ovo)
a zanima me sljedee: poato sam vrlo ograni
en prostorom za uzgoj (planiram napraviti box do visine 60-70 cm),pitam se mo~e li se kako utjecati na rast biljke?znam da uglavnom biljke rastu viae od 0,5 m,no postoji li kakva sorta ili recimo metoda uzgoja da se uzgoji biljka do visine pola metra,a da to bude prava stvar :icon_lol:
recimo,neki re~im svjetlosti koji bi omoguio da mi se biljka ne razvija u visinu,nego da ranije po
ne cvjetati?meni zasad jedino to pada na pamet,osim recimo da naru
im neku sortu koja se ne ide u visinu pretjerano.
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#2
indica ne raste visoko,
imaa tekstova za treniranje biljke, kucaj LST, SUPERCROPPING, CROPPING itd itd.... > vezano za manipulaciju i odreivanje visine... imaa toga tu kolko oea na forumu!
https://forums.vutra.org/content/120-Low-stress-treniranje-biljke-LST
ovo je jedan od primjera koji se skoro pa najeae koristi!
rastu i 4m+
ganja_farmer
ZMAJ35.697 REP
ganja_farmerZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#3
hvala,i mislio sam da ima negdje neato na tu temu,ali sam izgleda tukac da to pronaem.
ovo u definitivno probati kad posadim,nadam se da u dobro to odraditi jer u stvarno biti ograni
en prostorom za uzgoj.
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#4
samo polako, trebat e ti malo dok ne sku~ia, ali stvarno nije niata straano... ve bua ti to sredio, znam ja :icon_lol:
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
PunxerENTUZIJASTA
jan 2011.
jan 2011.#5
Mozes si uzeti i neku autoflowering sortu tipa lowryder. Imas dobar izbor na alien growshopu ;)
dr.manijak
AMBASADOR2.536 REP30%
→ Legenda
dr.manijakAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#6
http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d76.html
Falcon
ENTUZIJASTA555 REP89%
→ Poznavalac
FalconENTUZIJASTA
jan 2011.
jan 2011.#7
ja bi ti preporucio gnomo automatika...uz ostale low-ove i matike.....gnomo ne izraste veci od 40cm i bez treniranja..u 80% slucajeva...a ovih 20% ostalih posto moze izrast do nekih 70cm...znaci malo ga istreniras ako bas dobis taj fenotip..al od 5 menki imat ces bar 2-3 manje biljke,pogodne za pc-box
dr.manijak
AMBASADOR2.536 REP30%
→ Legenda
dr.manijakAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#8
LST ti preporucujem, uradi ga na nekoj biljozi koja raste do 1m, veci rod hedova, mislim da ti je to savrseno resenje.
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
jan 2011.
jan 2011.#9
.....pa i scrog je dobar ako imas cure a moze i cropping, sve su to dobre i ucinkovite metode odredivanja visine......na nama je da odaberemo koju cemo koristit.....
Esprit
ISTRAŽIVAČ166 REP77%
→ Entuzijasta
EspritISTRAŽIVAČ
feb 2011.
feb 2011.#10
Pogledaj moju bilju udaljenu od zemlje 20cm, a ima sigurno 70 cm visine http://img683.imageshack.us/img683/5273/01022011556.jpg
Takodje ti savetujem da prvi grow napravis sa besplatnim semenkama. Ja sam uz dosta muke savladao pocetnicke greske... Prvo nisu klijale semenke,a kao klinac kako semenku zabodem u zemlju ona nikne pa samse pitao gde gresim,a steta je da bacis skupe fem semenke... Pa kad su nikle zalivao sam ih nemilosrdno i ubio biljke vodom. Pa priprema zemlje, ph vode,djubrenje,svetlost,vlaga,temperatura,dan-noc...Baci ti tu semenku koju imas i nauci osnove pa ces lako naruciti neki lowrider i od starta znati sta i kako. Pozdrav i srecno
Pocetnik_84
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ
feb 2011.
feb 2011.#11
Ne znam da li dozvoljeno pisati pitanja, a ne odgovore na datu temu, procitao sam post, pa mi nesto zanima u mom slucaju, imam grow box, onaj sa hidroponike, 120x60x180 cm, 4 biljke unutra 31 dan stare, imaju sve, ventilaciju super svetlo, vlagu, zalivam kada treba itd, jedino me zanima posto sam ih recnuo gore da bih dobio vise vrhova da li ce povecati prinos ako im budem radio i LST? Logicno mi je da hoce ali pitam zato sto vidim da LST uglavnom rade ljudi koji su ograniceni prostorom, ja mislim da za moje 4 biljke ima dovoljno mesta u boxu da ih pustim da narastu do recimo 70 cm pre lampe za cvetanje? Pa sad da li je bolje da narastu vislje ko ima mogucnosti ili je svakako bolje raditi LST?????
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
feb 2011.
feb 2011.#12
Pa ja bi rekao da je LST svakako koristan.Prosto re
eno...svaki "cvijet" najbolje raste kad je izlo~en direktnom svijetlu lampe.Recimo kad lampa stoji na vrhu uvijek odreeni listovi rade "sjenu" nekim cvijetovima zato je najbolje listove vezivati i razmicati ih i osigurati svakom cvijetu direktnu svijetlost.Takoer ako biljka ima indor recimo 150cm a lampa 40cm od vrha,donja polovica biljke se slabije "napaja" svijetloa
u i automatski slabije rastu cvijetovi.A kad tu biljku od 150cm savijea i napravia da nije viaa od recimo 70cm bez obzira na veli
inu boxa itekako je bolje radi same blizine "lumena".Prednost je kad je ata ja
a lampa i ata bolja reflektiraju
a folija bez puno gubitaka.
Nadam se da je jasnije,neznam objasniti druk
ije:)
jan 2011.
1 / 12
jan 2011.
feb 2011.