VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojsmeðe dlaèice
LEGACY

smeðe dlaèice

100 odgovora12,427 pregleda

jun 2006.

#1
na svim cvjetovima (osim onim malim skroz dole) su mi dlaèice veæ postale smeðe. ne sve, ima još bijelih ali recimo da je oko 60, 70% dlaèica smeðe. uskoro æu stavit slike, trenutno nemam aparat. možete li mi ovako reæi bez da ste vidjeli sliku, kad bi ja to trebao posjeæ i poèet sušit? da li je veæ vrijeme?
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#2
daj slike
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#3
biljke nakon 28 dana cvetanja budovi izgledaju premaleni.
brendPOZNAVALAC

jun 2006.

#4
Za jos 30 dana hedovi ce biti vise nego duplo veci.Zasto ne skidas velike listove?
tipmeISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#5
i moje su u tom periodu, oko 30dana cvetanja, ata ka~ea za kidanje listova, koliko i koje mogu da kidam. da se nebi zaj. i pokido previae. nisam znao da se smi da kida. Do sad sam kido samo one ispod, uvenule.
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#6
ja sam pokido vecinu donjih listova jer ih je bilo previse danas cu da pokidam i listove sa vrhova samo cuo sam da mozes da ubijes biljku ako joj odrezes sve listove jel to istina???
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#7
zanima me zasto na mojim cvetovima nema tih kristala jel to do vrste ili je zbog manjeg postotka THC-a sta da radim sa biljkama da im povecam THC i urod 30 dana do kraja cvetanja???
VanzemaljacAMBASADOR

jun 2006.

#8
Na osnovu izgleda lišæa ja bih rekao da ih previše zalivaš i fali im još svjetlosti. Ja lišæe ne bih još skidao,nema ga previše a biljci je još uvjek potrebno. Nego skini ga poslje kad su pri kraju. Da poveæaš urod i THC,ako možeš daj im još svjetla smanji zalivanje. THC takoðer možeš poveæati i tako da kad su biljke pri kraju(zadnjih 15 dana)poveæaš temperaturu u boxu i smanjiš vodu na minimum.Nateraj ih da se "znoje",ali PAZI da ih ne ubiješ.Biljke æe u takvim uvjetima stvarati više THC-a da bi se održale svježe. Njima THC doðe kao nama ulje za sunèanje :wink:
brendPOZNAVALAC

jun 2006.

#9
Skini svo veliko lisce,a samo ostavi po dva para lista na svakom vrhu svo ostalo skini,time ces povecati hedove jer hrana nece ici bez razloga u listove i stabljiku nego u hedove.Biljku ovako neces unistiti jer na hedovima imas malo lisce koje je sasvim dovoljno za fotosintezu hedova.Zalivaj je redovno da bi imala dovoljno hrane za rast hedova i djubri je do 15 dana pre berbe. 15 dana pre berbe je zalivaj samo cistom vodom(ispiranje zemlje od djubriva radi boljeg i cistijeg ukusa). 5 dana pre berbe je ne zalivaj,povecaj temperaturu u growbox-u.Kada vidis da je pocela da vene(posle 4-5 dana)odseci je makazama pri dnu i ostavi je naopacke da se susi 10-ak dana. Najbolje je da gotovu vutru cuvas u staklenoj tegli na mracnom mestu. Sto se tice kristala na hedovima i liscu to zavisi od vrste biljke ali i od uslova u kojima raste.Vise svetla(sunca) vise i kristala.
doomerLEGENDA

jun 2006.

#10
Ja sam cuo da zeleno lisce nikako ne treba dirati jer na kraju cvijetanja kada je biljka spremna ona sama pocucla svu hranu iz lisca i oni sami od sebe pozute.... tako da otkinut zeleni list znaci da biljci uzimas hranu koju si cuva za kasnje... Cak ako je neki list samo malo zut a ostalo zelen onda s skaricama treba odrezat to zuto i ostavit zelenog kolko ga vec ima....
VanzemaljacAMBASADOR

jun 2006.

#11
Pogledaj sliku èovjeèe :!: Koje tu lišæe ima da se skida :?: Hrana ide u listove bez razloga :shock: :?: Da im ne treba lišæe biljke ga nebi ni imale :roll: Èemu ih"prihranjivati i zalivati redovno"ako biljkama fali svjetlosti? S tim"redovnim zalivanjem i prihranjivanjem"samo æe sjebati(ugušiti) biljke,One tu silnu hranu i vlagu nemogu potrošiti jer je proces fotosinteze usporen zbog manjka svjetlosti. A pogotovo ako im još pored toga skine i lišæe. Zato molim te mani se davanja savjeta oko grow-anja jer ako Weed-Bong bude sljedio tvoje instrukcije neæe se napušiti. :)
GreenManAMBASADOR

jun 2006.

#12
@Weed-Bong Jel to pod neonkama ili?Pokoji list od tih najvecih i ovih sto su poceli da zute mozes da skines,ali nikako sve.Po meni bi to skidanje pojedinih listova u tvom slucaju pomoglo samo da bi hedovi dobili vise svetla.Ja lisce skidam(uz opasku da gajim napolju) postepeno.U zadnje 3 nedelje cvetanja poskidam pozutele i najvece listove.U poslednje dve nedelje skinem jos jednom one sto su ostali pa su tad oni najveci.Tek u zadnjih 4-5 dana skinem skoro svo lisce(ne ono malo oko hedova) ne bi biljku naterao da izgura i zadnji atom snage u pokusaju da prezivi.Tih zadnjih 10-ak dana je ne zalivam(sem ako ne padne kisa a tu nista ne mogu).Tako da mi biljka prakticno zadnjih 4-5 dana se bori za zivot i gura energiju u hed ne bi li sto bolje zastitila seme(bez obzira da li ga ima ili ne,biljka "smatra" da ga ima). @herman : koja nedelja cvetanja je u pitanju?Ja svoje biljke skidam kad je otprilike samo 15-20% belih "dlacica".Najbolje da uberes hed,probas i vidis.
VanzemaljacAMBASADOR

jun 2006.

#13
Upravo tako :bravo:
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#14
pa imam jednu neonku i 5 stednih sijalica ova neonka je samo sa strane a stedne sijalice su iznad biljki ukupno 14000 lumena 45W svaka sijalica.2700Kelvina
VanzemaljacAMBASADOR

jun 2006.

#15
Weed-bong Koliko su lampe udaljene od biljki? Možda ih je moguæe primaknuti još bliže biljkama ako temperatura ne raste previše.Ili možda još po koju lampu sa strane. Obièno je problem sa CFL lampama što ne isijavaju dovoljnu kolièinu svjetlosti na veæu udaljenost.
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#16
Pa sijalice su udaljene otprilike 5-10 cm od vrhova posto ne rastu svi vrhovi jednako. Temperatura je non stop 30-34 C sto je i vise od dozvoljenog zalivanje svakodnevno vise od pola litre po biljci i djubrenje po potrebi.
VanzemaljacAMBASADOR

jun 2006.

#17
Ne znam kolike su ti posude ali islim da je to ipak malo previše vode. Ja trenutno gajim biljku u posudi od 5 l koju otprilike svakih 5-6 dana zalijem sa 1-1,5 l vode u koju rastopim propisanu dozu ðubriva.Zalivam kad se zemlja oko biljke osuši ili vidim po lišæu kad malo klone. Temperatura u box-u mi je 20-25c(kasnije æu poveæati temperaturu).Biljka izgleda zdravo i dobro napreduje. U principu daješ joj koliko troši.Velika biljka u maloj posudi troši puno vode,ako je posuda dovoljno velika biljka ima vlage za neko vrijeme i netreba je svakodnevno zalivati.
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#18
biljke su dosta visoke 1.2m a saxije su od mozda 7-8L.
VanzemaljacAMBASADOR

jun 2006.

#19
1,2 metra kažeš.Definitivno ti rasvjeta nije najsjajnija za biljke te dimenzije. S tom rasvjetom trebao si ih tempirati da budu upola manje. Inaèe moguæe je da dlaèice na vrhovima preuranjeno smeðe zbog visoke temperature 30-34C.
brendPOZNAVALAC

jun 2006.

#20
Ja radim tako sa liscem i mrzi me sad da vam objasnjavam ponovo.Meni se pokazalo kao odlicna varijanta.
doomerLEGENDA

jun 2006.

#21
Moja popije od 0.5L do 1L dnevno, recimo navecer ju zalim s pola litre vode i kad ju pogledam u 12 popodne sva se spusti dole od zedji....

jun 2006.

#22
jeste se raspisali..... evo slika koje sam obeæao. recite šta mislite koliko mi je još ostalo? stavljene su na cvjetanje poèetkom 5 mjeseca. znaèi da imaju 7 tjedana, ako se ne varam. http://img371.imageshack.us/img371/4472/p1010005large4sx.jpg http://img371.imageshack.us/img371/1222/p1010012large1bs.jpg http://img95.imageshack.us/img95/6786/p1010013large3ly.jpg http://img371.imageshack.us/img371/527/p1010016large1db.jpg
doomerLEGENDA

jun 2006.

#23
Hermane odlicne su, mogo bi zarolat joint kad to uberes :D
brendPOZNAVALAC

jun 2006.

#24
Lepi hedovi,zreli za branje.

jun 2006.

#25
kažete da su lepi i zreli. dakle mogu da ih posjeèem????!!!! odmah i sad??? danas? svoje prve budove?! :)
VanzemaljacAMBASADOR

jun 2006.

#26
Ja mislim da su se oni malo aalili 8)
BaphometENTUZIJASTA

jun 2006.

#27
nemoj,pusti joa malo
gruchoENTUZIJASTA

jun 2006.

#29
Te dlachice su dobile smedju boju ali mislim da je to zbog necheg drugog :cry: Da nije mozda zemlja bila predugo suva? Nekako su mi mali hedovi mada to zavisi i od vrste,sorte...moguce da je ZRELO ...na susenje u svakom sluchaju !!! :wink:
gruchoENTUZIJASTA

jun 2006.

#30
A da dodam samo da dlachice na hedovima mogu dobiti smedju boju i prije nego sto je biljka u potpunosti spremna za berbu u sluchaju preteranog djubrenja(gnojenja), u sluchaju da biljku zaboravimo zaliti pa se zemlja jako isusi kao i u sluchaju previsoke temperature, tako da pazite na to-Period cvetanja traje negde 50-60 dana pa ukoliko je vecina dlachica smedja pre toga onda nesto mozda nije u redu. Sto se skidanja listova tiche ukoliko ih ima mnogo pri vrhu biljke ,pa onemogucavaju da svetlost dopre do cvetova pri dnu biljke ,mogu se prorediti ali samo umereno...
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#31
ja sam iseko skoro 80% listova i budovi su porasli za celih 25% za svega tri dana nakon rezanja listova slobodno mozete porezati sve listove ili preko 60% bez straha da cete unistiti biljke a budovi ce sigurno porasti brze negoli sa listovima.
gruchoENTUZIJASTA

jun 2006.

#32
To sto su bud-ovi porasli nije posledica toga sto si porezao listove, tri dana je malo da se bilo sta desi,budovi ili hedovi imaju svoj ciklus rasta,biljka izbaci cvetove koji se razvijaju neko vreme pa posle toga izbaci nove cvetove pa opet....ukoliko biljka ima dovoljno listova i ukoliko se cvetovi ne oprase,ona ce svu snagu koristiti u formiranje novih cvetova a ukoliko joj porezes puno listova pre ili kasnije pochece da trosi snagu u formiranje novih listova(sad ovde nije rech o semenkama ali da dodam da ukoliko se oprasi snaga ode na razvoj semenki).Verovatno je da ces to sto biljci fale listovi primetiti kada kod sledeceg izbacivanja cvetova umesto da hedovi postaju tvrdji ,pochece da rastu oni mali listovi iz hedova koji inache ostaju mali ali ukoliko se biljci porezu veliki listovi ovi mali pochnu da rastu....

jun 2006.

#33
gle, moji budovi veæ imaju 50 dana, u to nema sumnje. nisam previše ðubrio, svjetlo jeok a budovi su mali jer mi je biljka u vegetativnoj fazi pretrpjela niz šokova. prvi grow, šta æeš. zanima me nešto drugo, osim ovih lijepih smeðih budova, biljka je izbacila i neke mlaðe koji su još bijeli i mali. e sad, mogu li ja odrezat ove zrele a pustit još ove male da još sazriju?
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#34
mozes

jun 2006.

#35
pa to je sjajno! HVALA! :D
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#36
ja na mojoj kidam non stop one donje grane i nove izbiju nakon 5-6 dana :lol: i odmah pocnu da cvetaju :lol: samo mi smeta sto imaju miris ovog djubriva sa kojim ih djubrim trenutno zato prestajem sa djubrenjem za jedno 10 dana tad ce biti u 43 dana cvetanja nakon toga samo destilirana voda do kraja da ih ocistim skroz necu hemikalije :evil:
tipmeISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#37
da ne otvaram topic: bili su krstalèièi thcja na listovima prije cca. 10dana, a sad ih nema. biljke su mi 40ti dan cvetanja. svjetlo hps400W, djubrim sa kristalin-cvet. ove dane je neizdrzljivo vruce, možda zbog toga. Držim jih na špajzu na balkonu. aja...dali ima još netko probleme sa login. ponekad neèe nikako da me upiše na forum :shock:
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#38
ej moji listovi ovi novi sto izbijaju su puni tih kristala :lol: jel to normalno ili je zato sto sam biljke zadjubrio sa vecom dozom djubriva :?:
Weed-bongISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#39
[bez sadržaja]

jun 2006.

#40
baš krasan cvit! :P svaka èast, samo tako dalje!
gruchoENTUZIJASTA

jun 2006.

#42
Slike mojih biljchica kada su bile u 40 danu cvetanja mozete pogledati na http://www.freewebs.com/grucho/album.htm

jun 2006.

#43
groucho, bio tamo ali nema slika a album neæe da se otvori. nešto ne valja. ili sam ja imbecilan. :shock:
GreenManAMBASADOR

jun 2006.

#44
nesto te zeza.Meni radi.
VanzemaljacAMBASADOR

jun 2006.

#45
Slike mojih biljchica kada su bile u 40 danu cvetanja mozete pogledati na http://www.freewebs.com/grucho/album.htm Što im nisi skino lišæe :lupkanje: :wink: Šalim se super su...vidi se da znaš šta radiš :bravo:

jun 2006.

#46
svi vide samo ja ne vidim?! kad kliknem na album, on otvori ponovo tu stranu.
gruchoENTUZIJASTA

jun 2006.

#47
Stvarno ne znam u chemu je problem...evo jedne slike da i ti vidis....
VanzemaljacAMBASADOR

jun 2006.

#48
Hermane jesi probo biljke..kakav je bio dim? 8)
tipmeISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#49
ata mo~e da se desi, ako jih predugo pustia da cvetaju???

jul 2006.

#50
odlièno izgleda biljka na slici, fino se razgranala. skinuo sam dva najgornja vrha, sušio ih 4 dana a onda mi vrag nije dao mira pa sam ih popušio! imali su malo gorkast okus ali pretpostavljam da je to zato jer nisu sasušeni do kraja. fino su me pukli, vidjet æemo kako æe bit kad se još malo posuše, mislim da æe bit odlièni. P.S. jako fino mirišu kad se razmrve, a kad vutra dobro miriši, teško da æe razoèarat.
Bezze_SaAMBASADOR

jul 2006.

#51
Heheh, ne moras cekati tih 4 dana niti susiti ih.... Mozes komotno odmah odsjeci komad, (za džoje naravno) i zapali :) garant ce te bolje puci, a i okus ce ti drugaciji biti (mozda malo ljutkasto ono u ustima, ali opet zavisi to jos od mnogih faktora, najbitnije od vrste na kraju krajeva... Ali eto, ne moras susiti ih (naravno, samo koliko je dovoljno sa džoje.... mozes sa svakog skinuti po malo makazama... sto je i najbolje, biljci nista nece smetati, cak to sto otkines za dzoje, tu nece trositi dragocjenu hranu, nego usmjeravati na ostatak budova :)... ali nemoj je sad obrstiti skrooz...sacekaj kraj cvjetanja... a ovo je da probas i ponekad kad zafali ti :) heheheh

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se