VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPuno pitanja za iskusne
LEGACY

Puno pitanja za iskusne

65 odgovora6,097 pregleda

dec 2012.

#1
Pozdrav ljudi. Nov na forumu i nadam se da mi necete zamjerit na otvaranju teme kao prvom postu (znam koliko to ljudi mrze). Uglavnom... moja pri a je da zbog problema sa kraljeznicom i bubrezima trpim uzasne bolove (toliko da redovito padam u nesvjest), a trava mi i vise nego olaksava zivot. -Jedini nacin na koji mogu radit svoj posao. U okolici nemogu vise nabavljat posto su svi lokalni dobavljaci zavrsili u zatvoru. Uglavnom... Ako vam ljudi nije problem, ja bi vas molio za pomoc. (citaj dalje, ne trazim da mi saljete travu) Ubrzo (~tjedan dana) kupujem aator, svjetla itd (jbg, nemogu se saginjat toliko da napravim sam box) ali mi treba pomoc sa odabirom sjemena i eventualno detalja kad zaglavim. itam po internetu vec mjesec dana ali mislim da cu bolje proc ako provjerim sa iskusnim ljudima. Da bas previae ne serem... Treba mi za prvi grow, iskoristivi proizvod im prije, a dok to koristim drugi grow mi mo~e "normalnom brzinom" rast. Valjda nisam rekao glupost.... Dajte mi molim vas objasnite razliku izmedju ovoga: Ice Cream - Cannabis Seeds Paradise Seeds Pandora - Cannabis Seeds Paradise Seeds Sad... za prvu (Ice Cream) piae da je Flowering period ~60 dana, a za Pandoru cijeli Lifecycle (~ivotni vijek) 60-65 dana. Dali to znaci da Ice Cream raste standardnih 3-4 mjeseca (cca 100 dana) a Pandora samo 2 mjeseca (60 dana). Nakon toga cca 2 tjedna za suaenje, tako? Imate neku preporuku za bolju (brza dostava u Hrvatsku) banku sjemena? (Dajte na PM kako nebi bila reklama) Znate za neku "posebnu" sortu koja bi mi mogla pomoc? Znaci body high zbog boli, head high mi je nebitan. Koliko mo~e svaka ova biljka "proizvest" grama u box-u 90x90x180 sa 400W (dual spec.) i ventilacijom koju preporu aju za taj box u ducanu. Neznam ako mogu stavit link na ducan da vidite koja gnojiva nudi taj ducan tako da mi date preporuku (ako utvrdite da nemoze, molim nekoga iskusnoga da mi se javi na PM kako bi izmjenili linkove i preporuke... i nemojte me sad zaje jer pitam "osjetljive informacije" na PM :love001: ) E da... sta mislite o ovome: Allkush - Paradise Seeds Paradise Seeds Sorry na glupoj temi/postu ali nemam zivaca i vremena vise trpit i citat danima po 30 foruma i 500 tema za polu-informativne detalje, tako da vas ljudi molim ako bi mi mogli sve u jednoj temi napisati. Hvala!
Z&NZMAJ

dec 2012.

#2
Ja bih ti savjetovao 12/12 od starta sa viae biljaka u manjim saksijama. Ima dnevnika uzgoja po tom principu, pogledaj u zavraene dnevnike. Ovdje ti neu niata pisati... Indike i hibridi sa viae indika karakteristika. Sve u svemu, po~uriti ne mo~ea, ali dobra stvar je ato indike dosta brzo cvatu, pa e bit gotovo za cca 2,5 mjeseca. Za gnojiva pogledaj opet u dnevnike, pogotovo trenutno aktualne, jer je u poslijednje vrijeme ponuda na naaim prostorima vea nego ikad i ljudi isprobavaju sada to, pa mo~ea vidjeti iskustva. Kupi dobru zemlju i kreni sa uzgojem, a gnojiti neea i tako joa 20-tak dana od starta, pa stignea pohvatat taj dio. Otvori dnevnik uzgoja kada krenea i ekipa e ti pomoi dalje. :wave:

dec 2012.

#3
Moze. Reci mi samo molim te ako trebam zvat elektricara za izmjene na kutiji sa osiguracima za struju. Nabavljam sistem od 400W sa Lumatek Digital Ballast priguanicom (najskuplja koju sam nasao). Ako trebam mijenjat, mo~ea mi molim te rec `TA trebam mijenjat kako bi znao objasnit elektricaru (i usput ako imas kakvu pricu koju mogu prodat elektricaru da je imalo uvjerljiva). Hvala!

dec 2012.

#4
Nemas beda za struju ja koristim lumatek 600w i nemam probleme jer mreza ti podrzava predpostavljam bar 3 kw jedino pazi ako imas zenu da ti neukljuci rernu, ves masinu i na to jos ode susit kosu posto vise nema sta radit sve obavila pa ono vrijeme za dotjerivanje i onda nema pojma zasto osigurac stalno izbacuje
He-ManLEGENDA

dec 2012.

#5
To no to, ali sve te periode uzimaj kao okvirno vrijeme, mo~e biti malo krae ali i puno dulje, ovisno o uvjetima growa. ( itaj: raznim problemima koji mogu zadesiti biljku (nametnici, viaak/nedostatak gnojiva, vode, svijetla, itd.)) King's Kush navodno ima odli an analgeti ki u inak, ali nisam ga osobno probao pa ti ne mogu sa sigurnoau to potvrditi. Pogledaj malo na ovoj listi Medical Strain Finder Strain Overview (beta) a potra~i na toj stranici i malo openito. Jer ima sorti koje nisu na toj "Pain" listi a ljudi ih spominju poprili no, kao npr. taj King's Kush Iz jednog growa (ne biljke) mo~ea izvui od 100-600g, ovisno koliko imaa dara za botaniku =)), ali o ekuj od 200-350 ako nisi baa neki anti-talent.

dec 2012.

#6
To je u odvojenom apartmanu u kuci, tako da cu provjerit ako je zaseban osigurac. Ako nije, bit ce. Hvala mario339! @He-Man Obo~avam prirodu, sadim, presadjujem gluposti (obicne biljke za po kuci i vrtu) godinama. Planirao sam stavit 2 biljke jer je aator 90x90x180 (d/a/v). Mislim da bi 3 bilo previae ali slobodno me ispravite. Sve ce bit kupljeno (samo da blagdani prodju) iz ducana bez imalo gledanja na novac; imam vremena za gledanja na detalje i brigu oko toga svega; godinu dana razmisljam sta i kako bi to izgledalo (sve od kad je diler izvadio no~ na mene pa jadan zavrsio u bolnici... mozda izgledam staro ali crni pojas i 7 godina krav maga treninga rade svoje i kad "ostaris" :nana: ) Hvala ti!
Smokemashine HRENTUZIJASTA

dec 2012.

#7
ako ti bilo ata treba mogu ti povoljno isfurati opremu....imam neke atele...pa se javi na pvt. zz SM ata se ti e growa...na tom prostoru ako oces izvuci iz 2 biljke preko 200g neces prije 4 mjeseca zavraiti jel joj treba minimalno 2 mjeseca vegetacije...ali ja savjetujem povodom naaih augavih zakona da ne ~uria i sadia puno malih biljki da dojdes na tu koli inu nego 2 velike i snjima se pozabavia stvarno..ali btw. nemoj dve ...stavi 4 u 15L zemlje negdje mislim da to taman stane u box 90x90 i puno citaj na forumu i pitaj sta neznash i mozes ok odradit posao za vlastitu uporabu ;)

dec 2012.

#8
ako ti novac nije problem uzmi lumatek 600w koji mozes regulirat s njim mozes terat 400w + super lumen a ako ti se povecaju apetiti samo uvrnes bulb od 600 i teraj dalje

dec 2012.

#9
Mislio sam stavit 5 sjemena da mogu bit siguran da ce ispast barem 2 ~enke. Kad se poka~e spol, vidim koje su najbolje i ostavim dvije. Uzet cu onda jednu lampu sa 400W a drugu sa 600W pa ih lako mogu mijenjat ako mi se 400 poka~e slabom ili ako je 600 pretopla. Kombinirat cu par dana pa vidjet kako ide. Vrijeme... heh, u tome mi je najveci problem jer trenutno putujem 350 km da kupim bilo sta sa ceste! A da ne govorim sa kakvim smecem od ljudi moram imat posla. Neznam ako su vas ikad boljeli bubrezi i kicma, ali krene od donjih ledja ("kri~a" -odmah iznad guzice), onda bol "udje" unutra do bubrega a kako je to sve ljepo spojeno, krenu boljet testisi ilitiga jaja... u~asno. Onda tijelo na~alost reagira kao da me netko udario 5 puta koliko god mo~e u jaja... i onda se trbuh gr i i savijem se u "fetus pozu" (kao da si grlim koljena) ... i onda istegnem cijelu kicmu... i onda boli jos vise... Onda mi je najbolji dio dana kad padnem u nesvjest od boli jer barem nisam svijestan da me boli... ali onda se osvjestim i vriatim kao curica :) Ranjen sam u bedro u ratu (ne spominjem rat zbog sranja ili sta vec...jebe mi se za to! -samo govorim za usporedbu boli) i bez anestezije su me "operirali" ... to nije nikakva bol prema ovome ljudi. Znam da mi pokusavas pomoc sa savijetima i razumijem prihod od du~e vege faze ali ja doslovno osjetim svaku minutu, tako da mi je brzina uzasno bitna. Hvala na savijetima!

dec 2012.

#10
nisam ti gore dobro napisao dovoljna ti je lampa od 600w a nju kasnije reguliras na koliko hoces tako ja radim i funkcinira odlicno cak sam znao smanjivat na 400w dok radim u boxu da mi ne svijetli previse al se trebas poslije sjetit da ga vratis na 600 sto je meni bio tezi slucaj pa sam odusto od te tehnike kupi si feminizirano sjeme pa si miran vec kad ti se zuri da budes siguran sta ces dobit
CreativeLEGENDA

dec 2012.

#11
400w i ti je i vise nego dosta za tako mali box....nema potrebe pretjerivati sa svjetlom :)

dec 2012.

#12
Zna i samo 400W? Ajde dobro :) Nema feminiziranog sjemena od sorte koja meni treba, ali nisam bas toliki baksuz. To je vec sredjeno, a bilo bi dobro da dobijem jednog muzjaka kako bi mogao uzet pelud i opraait jednu (malu) granu za buduce sjeme- ovako je besplatno :) Znaci neka moja logika: Posadim 5 sjemena, ispadne 2 muzjaka (tesko). 2 zenke ostavim za daljnji rast. 2 muzjaka i jednu zenku izdvojim. Uzmem pelud od muzjaka i stavim na izdvojenu zenku samo za sjeme. Ako vec ispadnu 3 muzjaka... stavim pelud samo na jednu malu granu od zenke koja ostaje do kraja. Jednostavno i funkcionira :) Realno... meni je dosta 0.5 g na dan. Zna i 4-5 dobra uvla enja i ja sretan. Normalno, kad se ovoliko vec mu im (i riskiram zatvor), nekad cu malo "pretjerat" i opustit se kako treba. Ne prolazim sve ove gluposti bezveze ipak :) Sa 300 grama, ja sretan preko godine dana :) Od 2 biljke, sve kupljeno u ducanu (nista "home-made" jer nemogu), naru enim sjemenom (bit ce Vanilla Kush), dosta godina provedeno sa osjetljivim "rijetkim/stranim" biljkama, sa dovoljno vremena da se zaje oko toga svega, okom za detalje i najboljom ekipom na ijednom forumu... ako ne izvucem 300 g ... e onda stvarno :punch2: Siguran sam da ce mi bit i previse :sun2:
Smokemashine HRENTUZIJASTA

dec 2012.

#13
teako da ea kao amater izvui 300g iz 2 vanilla kusha...jel oni takodjer i nisu neki yielderi ;) samo jako potentni....
Big LLEGENDA

dec 2012.

#14
ako ti je do 300 grama, prou i malo scrog metode, pogotovo vertical scrog, posjeti malo dnevnike od kolege opa cupa da vidis kolko se grama da izvuc iz relativno malo biljaka i da, obavezno si kupi femi sjeme kad vec imas para i da, blago ti se... za 300g godisnje hehehe edit: i da, po ovome ata tebi treba, znaci jaka indika da bude brzo gotova, onaj pandora se cini savrsena, ali onda nema treniranja nekog posto je automatic, ali svejedno, uzmi 5 femi sjemenki i sve ih stavi unutra... i mislim da ces u kratkom roku bit zadovoljan

dec 2012.

#15
Challenge accepted! :) :assshaking: http://4.bp.blogspot.com/-kGiPwo4mW1A/UMwJWQRpaoI/AAAAAAAAAlE/8u935cySbWU/s1600/Challenge_accepted.png Netreba sad bas svaki detalj gledat za 50 kn fem ili "obicnih" sjemenki. Nekako vjerujem ovoj banci sjemena, prvi grow mi je a izvuc cu jos sjemenki ako bude 1-3 muskih. Znaci nista od 300 grama? Challenge accepted! :D
Smokemashine HRENTUZIJASTA

dec 2012.

#16
ali nemoj nam poslje plakati :P hehe probaj pa ata bude ako imaa love na bacanje :)
DJFlyHighLEGENDA

dec 2012.

#17
300g bi mogo jedino popuniti sjemenkama pa da nam se pohvalis onda evo vidite kao 300g :nana: ajd sve je moguce, ako se dobro pripremis, ne vidim zasto nebi mogo izvuc 300g, ali iz 2 biljke malo teze, jedino da je drzis vege mjesec i po, dva pa onda da vec... kako god nauci osnove i kreni :) tu smo ako bude ostalih problema ! sretno! peace out !

dec 2012.

#18
Definitivno cu se potruditi :) Hvala ljudi! :)

feb 2013.

#19
Pozdrav svima Ja sam isto kupio Lumatek 600 i zanima me kako da ju spojim na cooltube reflektor, eh ono sto me buni je to sto na lumateku imam dva kabla, jedan je obican za ukljucit u struju a drugi je onaj za englesko trziste, e sad jel ja moram precvikat taj za englesko trzisste i onda zice spojit u reflektor? Nadam se skorom odgovoru :) Hvala

feb 2013.

#20
a sta bi drugo, da i njega spojis... ili ga ostavi, mozda se preselis tamo ;)

feb 2013.

#21
Pitam cisto informativno da ne precvikam krivu stvar, kabal ili zicu, uglavnom hvala jos jednom na odgovoru :)
geopardISTRAŽIVAČ

apr 2013.

#22
pozdrav,.- box-50x50x90v 150w MH i HPS vent-2 kupaonska i 1 koji pirka po boxu temp-26-29 dan---23-25 noc vlaga-dan 50-65--- noc i do 75 seme-buddha seeds. assorted auto mix 6 kom su dwarfovi deimos syrup a 4 kom pitaj boga tak da nemam jampo niti jedna nije obiljezena ??? posude su promjera 25cm ne znam koliko je lit. prilicno su velike posadjene 21.3. i stavljene pod 18-6. MH presadjene danas u te velike posude i zalivene e da zemlja je tera magma voda regulisem sa limunom i ph testom mi je oko 6.5 ph evo te dvije iz mixa ----- 19 je dan iz zemlje a ovo su 2 beskucnika morao sam im pruzit dom divlje seme --- ---- ----- ,.--- plantela ce bit u igri , trenotno drzim pod MH koliko jos po vasem bi bilo dobro drzat tako pa stavit HPS eto pozdrav nadam se da sam uspio sa slikama pozdrav zelenoljupci... evo malo bolje slike od one gore dvije iz mixa --------

apr 2013.

#23
MH drzis dok je vegetacija.Cini mi se da imas previse biljki za tako mali box i 150w i najvaznije............... smanji malo vodu nije to lopo;)

apr 2013.

#24
isto tako ,mislim da e ti boks bit malen ,radi vei.poz-
geopardISTRAŽIVAČ

apr 2013.

#25
ok tnhx ekipa--- samuraj visinu mogu podesavat pozzz
reizor1990ENTUZIJASTA

maj 2013.

#26
E ovako... Ne mogu da izdrzim... Deluje hmmm mnogo dobro... ali nisam siguran da li je dobro. :) Ima mnogo lepe bele pistile, Ako sam ja dobro rekao.. :D Mnogo me zanima koja je sorta, ako neko zna da prepozna na slici i da mi kaze... Hvala unapred... Ev sad ce i fotka...

maj 2013.

#27
Odokativno ti je nemogue odrediti sortu, a razlog ti je postojanje mali milijun sorti i nema takvog eksperta koji e ti rei "aha, e to ti je to". Jedino ato mo~ea saznati je dali je sativa ili indika, a to valjda i sam znaa.
reizor1990ENTUZIJASTA

maj 2013.

#28
To znam... Hmmm... Nestrpljiv sam, sorry shto smaram sa ovakvim pitanjima... :) Ako nishta drugo Provo pa cura.... :)

maj 2013.

#29
i ovo je diskutabilno, trenutno sam zavrsio grow sa nebulom, dominant sativa koja ima indica fenotip, da nisam znao sta je zaebo bi se ko mali manki samo na osnovu fenotipa... i to se cesto desava, ako gledate opis sorti na seedfinderu mozete primetiti kod odredjenih vrsta i stavku Known Phenotypes, npr. za nebula strain (mostly sativa) pise: 1.: long, stretched, fastly blossoming, indica-dominant Phenotype #2 2.: short, compact, fastly blossoming, sativa-dominant Phenotype #1 3.: long, stretched, fastly blossoming, sativa-dominant Phenotype #3 4.: long, stretched, slowly blossoming, sativa-dominant Phenotype #1 5.: Very homogenous variety. za sensijev big bud (mostly indica) : 1.: short, compact, fastly blossoming, indica-dominant Phenotype #1 2.: long, stretched, fastly blossoming, sativa-dominant Phenotype #2 3.: Very homogenous variety. za jack herer od ghs-a (mostly sativa): 1.: long, compact, fastly blossoming, indica-dominant Phenotype #3 2.: long, stretched, fastly blossoming, indica-dominant Phenotype 3.: long, compact, fastly blossoming, sativa-dominant Phenotype #2 4.: long, stretched, fastly blossoming, sativa-dominant Phenotype #1 pa sad se oslonite na fenotip ;)
reizor1990ENTUZIJASTA

maj 2013.

#30
Auuuuuuuuuuuuuuu... To je vec High Level za mene... :)

maj 2013.

#31
pa sam si pitao :)
geopardISTRAŽIVAČ

okt 2013.

#32
oj,.- ukratko hawaian snow od green house jedina koja je uspijela navodno ne valja celi paket, pa reko da je ostavim temp. ok hps 150w vent ok bila je 30 dana na 18-6 sad je vec 25 dana proslo od kad je stavljena na 12-12 nekako mi sporo i slabo to izgleda nekako mrsavo na sta vama ovo lici ??? ili mozda panicarim bez veze eto ak ima neko volje nek nest napise tnhx. pozzz

okt 2013.

#33
ja vidim samo preflower, a gde je cvet... i koristi opciju FAMILY SAFE kada radis upload na postimage.org, da ne gledamo pornjavu okolo tvojih fotki... a i ovo me malo buni

maj 2015.

#34
ma jao, koja ulet, jedva sam naso, sorry, molim pomoc oko premjestanja u off top ili nesto oko savjeta, koji bad, :fuck: ili brisanja ovog...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se