VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojNovi Grow
LEGACY

Novi Grow

94 odgovora4,823 pregleda
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#1
Postovani Grower-i, s obzirom da od prosle ture nisam imao ni za dzoint ( jer su mi oni pauci- gamad pojeli citavu biljku) poceo sam novi grow. Pa cu vam predstaviti dosadasnji ucinak u nadi da ste voljni i u mogucnosti da mi eventualne greske koje sam napravio ispravite. Da pocnem od pocetka, grow-box mi je dimenzija 120x60x180. Zbog gamadi koje sam imao u proslom grow-u, box sam prvo dobro ocistio, pa ocistio sa alkoholom 70%. Novi grow mi je trenutno star 16 dana, a za to vreme sam uradio sledece... Seme je G13 haze, doneseno od preko grane, posadjeno i izraslo iz zemlje pre tih 16 dana, ventilacija u box-u je trenutno jedan ventilator koji upumpava svez vazduh, veci venitilator cu ubaciti kasnije kada se biljke malo razviju, nadam se da to nije greska? 14 dana su bili na svetlu 24 h sa lampom (slika br. 2), zatim su presadjene u saksije zapremine 10 L, zemlja je iz Nemacke ( El. prov. 40 mS/m, pH 5,5-6,5 NPK 14:16:18: 1,5 kg/m3 ) termicki obradjena na 250 C po pola sata tura, ( da pobijem eventualne larve u njoj pre pocetka ) i stavljena je lampa slika br. 3 . Jos uvek nemam precizni pH merac, ali koristim kupovnu vodu za koju sam cuo da moze da prodje. Sada da predjem na problem koji vec imam, slika br4 jedna od biljaka ima male suve "tackice" na prvom paru listova sa 3 kraka, inace ima jos jedan par listova posle njih, i na svim biljkama su oni listici (mali okrugli skroz dole) braon, gotovo suvi. Sta im fali???? http://img211.imageshack.us/img211/6641/slikabr2.jpg http://img211.imageshack.us/i/slikabr2.jpg/ http://img815.imageshack.us/f/slikabr3.jpg/ http://img88.imageshack.us/f/slikabr1.jpg/ Nisam napisao nista za tu prvu lampu, nemam trenutno podatke, veceras cu napisati, mislio sam da je ta prva ( bela lampa) univerzalna i da je vecina koristi....
SiDAMBASADOR

jan 2011.

#2
kakva ti je to lampa... po slici nemo~emo niata saznat? daj neke karakteristike!
SiDAMBASADOR

jan 2011.

#3
ok sad sam vidio... lampa je super... mislio sam da imaa samo jednu atednu.... :thumb: ova lampa 2. po redu, za nju ka~em
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#4
Ma znam ja da su lampe super :), imam i trecu za cvetanje, evo i oznake za prvu 220-240V 50/60 Hz 5U/125W 6400 e40, nego da ostavimo lampe po strani za sada, da li moze neko da stavi komentar u vezi problema koji imam, i da li su ostale stvari koje sam napisao ok????
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#5
Moze konacno pomoc ovde, stvarno sam pretrazio forum, sve sto sam nasao je nedostatak fosfora u slucaju susenja donjih listova, moze li neko od administratora da mi to potvrdi??? Brine me je jer su biljke male, i verovatno im ta 2 mala listica u pocetku znace.
SekachAMBASADOR

jan 2011.

#6
Ta dva mala ogrugla listica koji su ti bili prvi nista ne znace...oni se pocinju susiti cim pocnu rasti normalni listovi...oni su tu samo da opskrbe energijom biljku dok ne krenu pravi listovi... ;)

jan 2011.

#7
Slikaj biljke iz bli~eg jer se ne vide izbliza.Suludo pri ati o nekakvim nedostacima kad su biljke tek prakti ki izaale iz zemlje.Pusti ih sad 20-ak dana bez hrane,svijetla imaju,daj im friakog zraka,nemoj zalivati dok zemlja ne osuai i pusti da raste.Nemoj da im bude prevru e,nastoj ne preko 30.Ja bi ti savjetovao radije esmova u neko kupovnu vodu.Flaairana em je pla aa,em fali neki prirodni k...c u njoj,tako neki ka~u.Ja sam uvijek esmova u stavljao,nikakvo odstajanje,malo bi namjestio ph i sve 5.Nemoj pani ariti i misliti da imaa neki problem pa experimentirati i pokuaavati nekim kemikalijama neato popraviti,od tog viae atete nego koristi.Ako je zemlja ok to po svakoj logici mora fino rasti,ako koja to kica ima nije kraj svijeta.Samo ih pusti,stavi re~im 18/6 jer je bolje kad spavaju,svima treba sna. Mislim da je rano za neke prognoue dok ne preu bar 20cm.
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#8
hvala unapred za 20tak dana stavljam nove slike pa se chujemoo :)))
slobodanAMBASADOR

jan 2011.

#9
pozdrav pocetnik84 ako sam dobro razumeo,za ventilaciju,treba da ti bude jaci ventilator na izduvu.gledaj da biljke imaju uvek svez vazduh i ubaci jedan rotirajuci ventilator da mesa vazduh unutar boxa. sijalice,uposli tu mh400w da radi na rezimu 18/6,a cfl ti netreba...kasnije ce ti trebati u cvetanju hps400w... vlaznost gledaj da ti bude oko 65% dok su biljke u vegetaciji... vodu ako mozes gledaj da ti odstoji 1 dan,i da bude na temperaturi od 23'c.jos bi bilo lepo i ako bi mogao da joj stavis vazdusnu prskalicu i da je obogacujes kiseonikom... ph merac nabavi kao i ph- korektor,kasnije ces se ispraksati pa ni neces koristiti ph merac,ali u pocetku je svakako potreban... biljke zalivaj na svaka 2,3 dana kada se zemlja malo isusi na dubini od nekih 2cm ako si iz srbije,kupi u poljoprivrednoj apoteci abastate i nu film 17,i u toj kombinaciji neces imati problema sa paucima 100%... i daj slike izbliza da se biljke vide malo bolje,nemoj cekati 20 dana. saksija od 10l je ok,ali za zemlju si trebao uzeti neku proverenu i napraviti neki od mikseva...
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#10
poz slobodan Hvala na svim mogucim savetima :)... sutra stizu nove slike. lampa je nameshtena vec na 18-6, josh mi fali samo jedan ventilator da ubacim unutar boxa, a imam ventilator koji mi ubacuje svez vazduh i njega ne gasim, kazesh vazdushne prskalice, ok nabavicu i to , pa cu namontiram :)... hvala josh jednom ostajemo u kontaktu .
slobodanAMBASADOR

jan 2011.

#11
procenis koliko ti treba vode i uzmes takvo bure. racimo, uzmes 25l bure,kupis grejac za vodu koji se koriti u akvarijumima (on ima na sebi da mu stelujes temperaturu),zatim kupis toplomer da imas uvid u temperaturu vode,i vazdusnu pumpu. a na kraj creva koje ti ide iz pumpe stavis rasprskivac vazduha. on ti pravi one sitne mehurice u vodi i samim tim obogacuje vodu sa kiseonikom.... ja recimo kada napunim vodu u moje burence miran sam nedelju dana,tako da svakih nedlju dana ga operem i napunim svezom vodom. naravno,da nebude da komplikujem,bez svega ovog se moze...
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#12
To sa buretom mi je super fora, evo novih slika pa izvolite prokomentarisati :))) http://img94.imageshack.us/i/slika1xl.jpg/ http://img521.imageshack.us/i/slikaa.jpg/
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#13
Sada kada ste pogledali slike imam par pitanja, posto mi je lampa na rezimu 18/6 pratio sam i primetio da mi listovi nikada nisu "nakostreseni", pa se pitam da li je to ok da uvek budu blago spusteni, jer ipak napredak je ocigledan, bas fino rastu, ovo im je 24-ti dan. Drugo pitanje mi je vezano za rezanje, procitao sam gomilu stvari oko toga na forumu, pa i jednu koja me odgovara od cele price, kazu da odredjene vrste nisu otporne na rezanje i da ih to moze ubiti, ove biljke su G13 Haze, i nemam pojma da li ih smem rezati, i sto mi je jos vaznije da li je vreme rezati??????????

jan 2011.

#14
Joa je to malo za rezanje,videes sam kad bude trebalo,strpljenja...
CannabeastISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#15
ja bi ti preporucio lst umesto rezanja,bice ti zanimljivije da ih cerecis a i nece se oporavljati od stresa
numero unoISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#16
ako si mislio za rezanje klonova sacekaj jos malo biljcice su jos male!
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#17
poshtovani groweri... ok ... onda da ostavimo rezanje za kasnije, ali mi niko ne govori trenutno za biljke da li je sve ok shto se tiche izgleda i rezima kojeg se pridrzavam ????? I naravno josh me intereesuje za listove zbog chega su spushteni a ne nakostresheni da li im fali neshto ?????
Z&NZMAJ

feb 2011.

#18
Za topiranje su taman (ja bih i ranije).Sative se super oporavljaju od topiranja,tako da ovaj haze treba to podnijeti kao od aale :) Nisam itao detaljno,pa ne znam koliki ti je box.One vole potegnuti u visine.Moja je sad visoka 70-tak cm,ali sam ju joa i topirao i savijao i croppao...ma u~as za vidit xD Poanta;trening u indoor uzgoju pod obavezno,ako su sative u pitanju.Ako imaa mjesta u airinu,savijaj ato viae (pogledaj moj dnevnik u potpisu da vidia kako je to kod mene izgledalo),a ako ti visina ne predstavlja problem,samo ih sad istopiraj i nakon ato primjetia oporavak,odnosno kad krenu nove grane iz tog mjesta,prebaci na 12/12. Listovi mi izgledaju ok...kolika ti je vlaga u boxu? Koliko esto zalijevaa?Od vlage,odnosno previae vode,spuste listove,ali ove na slikama mi sasvim ok izgledaju.
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#19
Pozdrav GROWERI, evo mali update sa malo novih slika, i naravno malo novih pitanja :). Biljke su 31 dan stare, visine 35 cm, na prvoj slici je biljka kojoj sam pre 5 dana recnuo vrh, oporavila se od stresa jer su te gornje grancice krenule da rastu ( bili su mali pupoljci kada sam odsekao ) pa eto slika da prokomentarisete. Na drugoj slici je zemlja u jednoj saksiji na kojoj se pojavio neki beli plesanj, budj ili sta vec, pa me zanima sta je to i da li je stetno itd. na trecoj slici je biljka koju nisam reckao nego sam uradio savijanje, pa me zanima da li sam dobro odradio? I na poslednjoj slici je HPS koju cu staviti kada dodje vreme, ali cisto da pokazem i to. Ako imate jos neke predloge, sugestije, sve je dobrodoslo :). S obzirom da sam dosta citao o gnjojenju ovde na forumu ipak nisam u mogucnosti da nabavim bas to sto svi preporucuju, nabavio sam BLUMI sledecih karakteristika: BLUMI [*]ukupni azot N kao optimalna smesa nitratnog I amonijachnog azota 5,8 % [*] fosfor pentoksid P2O5 5,0 % [*]kalijum oksid K2O rastvorljiv u void 3,8 % [*] svi mikroelementi u helatnom obliku neophodni za bujni rast I intezivno cvetanje DOZIRANJE - 3 do 4 puta mesechno u periodu pune vegetacije, u fazi mirovanja 1mesechno . 10ml na 1,5L. VODE. Sta mu znaci ta faza mirovanja? Moze i savet u vezi doziranja ukoliko preparat odgovara! http://img222.imageshack.us/i/1005801.jpg/ http://img135.imageshack.us/i/1005803.jpg/ http://img201.imageshack.us/i/1005808.jpg/ http://img690.imageshack.us/i/1005804z.jpg/
numero unoISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#20
lijepo izgledaju biljcice!
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#21
ljudi pomagajte u dilemi sam velikoj :))))))
FalconENTUZIJASTA

feb 2011.

#22
Pozdrav! Prva slika-lijepo se vidi da je poterala dva nova vrsica,znaci-uspjesno odraden crop:)(malo je losija slika ali se cini da je biljka zdrava,dobro podnjela rezanje i raste) Drugo-da,plijesan se pojavila na zemlji(koliko se vidi)...svaki put prije nego zaljevas,malo okopaj taj gornji,stvrdnuti sloj zemlje(provjeri dali ti je dobra ventilacija boxa) Trece-vidi se da se trudis i dosta dobro si poceo sa LST-om i vezivanjem:)..e sad je sve dalje na tebi na koji nacin ces ti to zeljeti odraditi,oces li kao bozicno drvce pa svaka grana na svoju stranu...ili tako kako si krenuo..biljku u jednu stranu pa ce svi vrhovi krenut rast prema lampi i ujedno biti osvjetljeni..samo tako nastavi,vidjet ces vec sam kako dalje:) O tom gnojivu ne znam puno..netko drugi ce se naci(vjerojatno)..inace to sto ti preporucuju u fazi vegetacije (to je kad se biljka razvija punom snagom-znaci tokom ljeta) i u fazi mirovanja(to je kad biljka stagnira sa rastom i sa granama,opcenito-znaci-period zime)..tako i postupi...za prvi put stavi pola propisane doze i vidjet ces kako ce biljke podnjet...pa onda na dalje povecas dozu dok ne dodes do pune...eto nadam se da si dobio bar neke odg.na tvoja pitanja..sretno dalje:) Edit-jos sam se neceg sjetio..sad je vec gotovo kad si kupio to gnojivo..inace bi ti preporucio da dr.put rade kupis gnojivo za cvjetanje(neko sa vise PiK+mikroelementi),a u fazi vegetacije samo koristi dobru zemlju i skoro neces trebati uopce gnojiti sve do faze cvjetanja
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#23
poshtovani, cenjeni i iskusni growerii .... zeleo bih mishljenje i savete da mi mi date u vezi mojih lepotica ... evo mislim da slike govere svoje. Biljke su 42 dan ,visine oko 70cm, interesuje me da li bi trebalo neshto da se reze ovde ili da prelazim vac na hpc 12-12??? I naravno sve moguce savete primam shto se tice bilo chega :).. hvala unapred i josh jedno pitanjce na brzaka ako mozete da mi objasniteee kako da koristim trenutni ph merach http://img197.imageshack.us/i/1005860.jpg/ odnosno merach za svetlo ph i nznm chega josh, ja ga koristim na neki svoj nachin ali mislim da je to neispravno . pOMOC http://img198.imageshack.us/i/1005842.jpg/ http://img40.imageshack.us/i/1005852.jpg/ http://img197.imageshack.us/i/1005854.jpg/ http://img88.imageshack.us/i/1005845b.jpg/
SekachAMBASADOR

feb 2011.

#24
Biljke izgledaju jako zdravo i sretno... ;) Sam odlucujes kada zelis preci na 12/12...ovisno o visini kojom raspolazes, vremenu i ostalome...sto duze ih drzis u vege to ces vise uroda imati...samo je pitanje koliko ti visina dopusta da ti biljke rastu...ne zaboravi da ce rasti i dalje kad ih prebacis na 12/12... ;) Nisam radio s tim ph-om, pa pricekaj nekog tko se razumije vise...ali mislim da nema puno komplikacija...ukljucis, gurnes i uredaj ti pokaze vrijednosti...naravno, treba se kalibrirati prije koristenja... Sretno dalje... =)

feb 2011.

#25
Biljke su ti zdrave i vesele! Samo ti tako teraj i bit e svaata.`ta se mene ti e mo~ea to na 12/12.Nije da imaa neku pretjeranu visinu u boxu.Jedino nisam polovio koju rasvjetu koristia.Pa sam procjeni kad ea ih prebacit.Samo nemoj zaboraviti ko ata ka~e kolega Sekach da e one sigurno joa pola cvatnje da rastu.
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#26
hvala na savetima :)))) ... vidimo se uskoro sa novim slikama :)... prebachene su na hpc400w. , sada chekamoooo
GreenRyderLEGENDA

feb 2011.

#27
.....biljke odlicno izgledaju, samo tako naprijed..... ....kolko sam vidio visina ti je 180 tak da ja mislim da ih jos mozes u vegi drzat, ja bi ih drzao negdje do 60 cm pa onda prebacio na 12/12.....
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#28
pa te visine su bile izmedju 50 i 60cm. sada su cetvrti dan na 12-12 :))) chekmoooo
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#29
Pozdrav svima! Imao sam velik problem! Nadam se da sam ga otklonio, na vama je da procenite, imam 4 biljke ZENKE! :) 60 dan, 12 dan od kako sam prebacio na hps 400 W 12-12 rezim svetlost-mrak. Box mi je visine 160 cm, pre dva dana su mi biljke neocekivano za mene izrasle preko noci za 15 cm! I kada tome dodamo saksije od otprilike 25 cm, biljke oko 80-100 cm i lampa koja je maksimalno podignuta ( visi na nekih 20 cm od plafona boxa ) dobio sam jako malo prostora izmedju biljke i lampe! Jedna biljka koja je inace za svo vreme growa bila najmanja izrasla najvise nekih 15 cm vise od ostalih i ona je pretrpela nekoliko dana zaista blizu lampe, 2 Lista su mi izgorela ( odsekao sam ih ) i posto nisam imao mogucnosti da vam se ranije javim smislio sam da je jedino resenje da povecam box! Inace box mi je kupovni, kao onaj iz hidroponike, odsekao sam "krov" box-a i na postojece cevi koje drze box nadogradio 75 cm, prostor koji je ostao prazan izmedju postojeceg boxa i starog "krova" boxa sam oblozio sa au folijom! sve sam rupe zapusio ali jos cu poraditi na tome, e sad posto nisam to mogao juce da uradim bojao sam se da mi se preko noci ne sprze totalno biljke pa sam ih ostavio u mraku 26 sati, sada je ponovo upaljena lampa i stoji na 12-12, nadam se da joj taj produzeni san nece skoditi. Na slikama cete videti da donji listovi biljke zute i umiru, nadam se da je to normalno, jer zbog gustine ti listovi ne dobijaju svetlosti, dzaba i odbijanja svetlosti i box i sve kada je to mala dzungla gore :). interesuje me da li mogu te nazutele listove da bez posledica odsecem???? Kada se prebacio na 12-12 rezim pre 12 dana, posekao sam donje grane za koje sam bio siguran da se nece probiti do gore, pa rekoh da ne vuku energiju, e sada me interesuje da li je kasno reckati jos malo jer ima grana koje mislim da nece sluziti nicemu????? Inace rekao sam zenke jer su gornji vrhovi grana izbacili po koju malu belu iglicu, malo nize recimo u sredini biljke jos nemam te iglice. Ne znam da li bi do sada trebalo da su drugacije, molim i za taj komentar??? Prilozene slike su malo losijeg kvaliteta, aparat je malo losiji a mislim da bi bile bolje da je slikano u mraku, ali ne mogu da cekam :), a poslednje sta mi pada na pamet da ih sokiram opet paljenjem gasenjem. Inace sto se gnojenja tice, do sada sam koristio "BLUMI" N 5,8 %, P 5 %, K 3.8 % pre 2 dana sam tim zalio, sada cu zaliti sa rastvorom H2o, pa sledeci put cistom vodom, pa planiram da uzmem HESI blumi za cvetanje?? Da li je to ok? Ili mi tj njima treba nesto drugo??? Isto me isnteresuje da li da im i dalje dajem istu kolicinu vode, do sada sam na 4 saksije za jedno zalivanje trosio 6 L vode? Saksije su 10 L. Ovo mi je prvi grow svi pa ako je neko raspolozen nek mi napise odgovor do najsitnijih banalnosti :))), bicu vam puno zahvalan DAJ BRE I JA DA POPUSIM, POJEDEM I POPIJEM sVOJU!!!!!!!! :)))))))) Nesto mi ne radi imageshack kako treba, slike cu staviti veceras!
stoneyENTUZIJASTA

mar 2011.

#30
Mislim da bi ih trebao ostaviti na 12-12 rezimu. i pratiti ih.Mislim da joj skoditi nece,mozda samo produzi malo cvijetanje,mozda i ne. Ako su donji pozutjeli listovi bili vise od 50 posto ja bi ih odrezo.
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#31
Evo slika da mozete da prokomentarisete http://img33.imageshack.us/i/pict0088c.jpg/ http://img141.imageshack.us/i/pict0087x.jpg/ http://img576.imageshack.us/i/pict0086m.jpg/ http://img651.imageshack.us/i/pict0098o.jpg/ Ispravka za hesi, necu koristiti hesi bloomi nego hesi tnt coplex, to je ok?
SekachAMBASADOR

mar 2011.

#32
Malo su slike mutne, ali vidi se da je poprilicna dzungla tu... :P Sretno dalje... =)
ZOKIAMBASADOR

mar 2011.

#33
ja bi spustio nize svetlo i posavijao sve vrhove biljaka na istu visinu posto su se biljke malo izduzile kolko moje oko zapaza.... ti slobodno mozes da spistis i na 10cm svetlo ako biljke nebi izgorele od toplote prevelike gledaj spusti toliko svetlo da na vrhovima biljkaka bude max 30c
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#34
ok uradicu too, vidi lampa je 400w pa kontam da mi ih ne spziii, sigurno u to da samo 30tak cm bue visina lampe od biljaka
ZOKIAMBASADOR

mar 2011.

#35
ma spusti tako da ne sprizi ne moj sad spustiti da izgore.. nekako su mi se jako izduzile za 400w ja sam rekao 30stepeni max a ne cm :)

mar 2011.

#36
TNT compleks se koristi samo u vegetaciji,a bloom kad krenea re~im 12/12.
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#37
bloom je stigao :D i radi svoj posaooo ;) vidimo se sa novim slikama uskoro i pitanjima :)
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#38
Pozdrav svima, evo novih slika I nekoliko novih pitanja. Danas je 21 dan od kako sam stavio hps 400 na 12 12, u medjuvremenu sam zalio sa hesi bloomom jednom, gnojim na sledeci nacin, jedno zalivanje sa hesijem, drugo sa hidrogenom, trece obicna voda u razmaku od 2 dana, da li je to ok? 2 desne biljke ( videcete na slici) su pustile bele iglice posle 11 dana na hps-u, te dve biljke nisam rezao tokom vege perioda nego sam ih samo savijao, druge 2 sa leve strane boxa sam rezao na vrhu I one su pustile bele iglice jedna posle 15 dana druga posle 18, posto sam vam predhodni put napisao da sam povecao box jer puno rastu interesujeme dokle one rastu jer vise nemam uslova da podizem visinu boxa!!!!!!!! Pokusacu danas da ih savijam od pocetka tih visokih grana levo-desno da pokusam da ih spustim malo! Neko mi je od vas rekao da od momenta kada puste te bele iglice treba da prodje 3 nedelje da orezem nepotrebne grane, da li treba da cekam ili smem da rezem????? Isto pitanje vazi I za listove????? Jednu biljku (levo gore u boxu) sam pokusao da savijem u vrhu I PUKAO mi je vrh!! Inace nekako mi deluju bez cvrstine, ne znam da li je to normalno? Jako se izduzuju! Narasle su mi vise nego duplo od kako sam prebacio na hps!? Temperatura u boxu mi je izmedju 21-24 C, vlaga 40-45, imam jedan ventilator unutra ( rotacioni ) I izduvni, zbog visine boxa onaj sto mi uduvava vazduh ne radi. I da, otprilike su 160-70 cm visoke. http://img708.imageshack.us/i/1005875.jpg/ http://img228.imageshack.us/i/1005871g.jpg/ http://img52.imageshack.us/i/1005881f.jpg/ http://img864.imageshack.us/i/1005880.jpg/ http://img858.imageshack.us/i/1005882.jpg/ http://img17.imageshack.us/i/1005893.jpg/
Nick PraskatonISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#39
ma bit e to super, meni je davno prije jedna biljka bila na 30cm kad je preba ena na cvjetanje, metar i pol je bila mjesec dana kasnije, al se je pumpala jako brzo, gledaj usporedbu vrha od te moje prije razlika izmeu slikanja je samo deset dana http://img233.imageshack.us/i/10danarazlike.jpg/ a tvoje me jako podsjeaju na tu, tak da bi to trebalo bit sli no
FalconENTUZIJASTA

mar 2011.

#40
Pozdrav...na kojoj udaljenosti drzis hps?...previse mi izduzene izgledaju,zatim tvoj rezim zaljevanja mi se nikako ne svida..zaljevo bi sa bloomom svako zaljevanje propisana doza..a H2O2 nebi u cvjetanju uopce vise koristio...koristim ga u vegetaciji pred kraj...pa poslje ispiranja krece 12/12,gnojenje hesi bloom+phosphorus+(svako zaljevanje propisana doza)+supervit(svako drugo zaljevanje),a zaljevam svaka 2-4 dana,od pocetka rjede,kasnije trose vise vode.ovo dole sve sto je zuto lisce,odrezi to,a doljnje grane koje ne dobijaju dosta svijetla mozes odsjec vec sad,pa ce poterat jace gornje budove..a sto se tice treninga..pa treniraj kako ti god pase ako previse raste,LST,supercrop(malo si to prouci,normalno da ti je puko vrh kad si ga krenuo savijat bez da si prije toga to mjesto prstima smekso stabljiku)..rezi ako treba(al ja inace cropam na pocetku cvjetanja pa nekih prvih tjedan dana,kasnije nije pozeljno)
ZOKIAMBASADOR

mar 2011.

#41
biljke su gladne po meni jako brzo su izrasle a ti nisi dava hranu dovljno...
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#42
Pozdrav svima, evo najnovijih slika pa da procenite situaciju... http://img46.imageshack.us/i/picture018v.jpg/ ovde su sve 4 izdalje slikano, 2 levo su rezane 2 desno savijane http://img856.imageshack.us/i/picture022q.jpg/ ova je jedna od savijanih, cvetici su oko 1 cm, 1,5 cm http://img402.imageshack.us/i/picture024fn.jpg/ ova je jedna od rezanih koja je pustila par belih iglica pre 6 dana i tu je stala, verovatno zbog rezanja dodnjih grana... Da li ce se oporaviti i nastaviti sa cvetanjem????? http://img39.imageshack.us/i/picture027vm.jpg/ http://img268.imageshack.us/i/picture028m.jpg/ http://img405.imageshack.us/i/picture031y.jpg/ ove zadnje dve slike su slikane da vidite konacan razmak izmedju biljaka i lampe, ne mogu da pomerim vise gore, box je 2.2 metra to je neka udaljenost od oko 30-40 cm, kako koji vrh, inace cini mi se da sve stoje zadnjih nekoliko dana, to rezanje je napravilo stres koliko ja shvatam, dokle ce to tako? :) temperatura je ok, vlaznost ok, gnojim sa hesi blumom svako zalivanje propisana doza, povecao sam kolicinu vode sa 6 l na 8l svaka 2-3 dana... Danas mi stize super vit i phosporus...
ZOKIAMBASADOR

mar 2011.

#43
biljke su se jako izduzile i to nevalja ... nisi ih trebao pustiti toliko u visinu ,, napravio si gresku jel si lampu udaljio jako do biljka.. nista sad zavrsio ovo ovako pa sledeci grov malo potrudi citati na forumu pa ce biti bolje... mozes ih sad posavijati koliko se da ali se nenadaj nekom velikom urodu vec je malo kasno izvlaciti situaciju obicno kad se na pocetku gresi tesko je gresku ispraviti ..... predlazem da zavrsis ovo sto pre i krenenes ponovo tako sto ces uraditi lepu vegetaciju sa spustenom lampom ili dignutim biljkama sto blize lampi to bolje posadi nekoliko biljaka npr da ti ostanu dve zenske i da sa te dve naucis nesto pa onda kad budes imao prakse sadi kolko ti volja po meni malo si se zaleteo, nisi dobro uradio a imas jako dobre uslove za saditi... pozdravi samo guraj pa isponova :)
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#44
Vidis ja sam dobio informacije da to sto sam ih prevegetirao znaci da im je i koren vise razvijen, pa mogu da prime vise gnojiva, e sada da li je to dovoljan plus da moze da se dobije koliko toliko ne znam ali u svakom slucaju zezacu se ja sa njima do kraja, to su ipak moje male :)))))) , a sto se tice citanja foruma, procitao sam zaista veliki deo, ali ovde je kao u teretani, svako ima neku svoju filozofiju pa dolazi i do zabune, moj zakljucak je ipak da sopstveno iskustvo je najjace, hvala na komentarima u svakom slucaju, molio bih i ostale da ostave svoje misljenje ili pak da podrze tvoje ako za moju situaciju nema druge :) poz i tebi i svima :)
ZOKIAMBASADOR

mar 2011.

#45
ma izduzene su a mozda si i prevegetirao al po meni su izduzene vidi se po hedovima granama razmaku izmedju grana ... ma naucices nije frka zavrsi ovo pa jos jednom al nemoj ih pustiti da se tako izduze nego spusti svetlo sto nize mozes pa ces videti kako ce budu zbunaste... koliki su vec u cvetanju? pise tamo gnojim svako zalivanje propisana doza koja je to propisana doza malo je puno gnojitii svaki dan to te bas nisam razumeo? kod mene na gnojivu pise sveke dve nedelje puna doza. u cvetanju al jaimam neka losa gnojiva nebitno..
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#46
za sada koristim hesi bloom, ne svaki dan, nego svako zalivanje, otprilike svaka 2-3 dana, od sutra svaki drugi put super vit, za 3 dana ce biti 3 nedelja cvetanja i planiram da od tada dajem i hesi phosporus...
PunxerENTUZIJASTA

mar 2011.

#47
Za drugi grow skombiniraj neki cooltube pa pribli~i lampu biljkama da se ne izdu~uju toliko, i sa gnojivom oprezno jer ako ga dodajea sa svakim zalijevanjem mo~ea im gadno naatetiti :/ A jel ti to dovoljno zalijevaa openito i koliki ti je ph vode? Po meni biljke izgledaju slabaano jako...
Pocetnik_84ISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#48
pozdrav cenjeni growerii :) evo novish slichica malo pa mi baci koji pozitivan *nadam se* odgovor :)..... http://img228.imageshack.us/i/pict0122i.jpg/ http://img685.imageshack.us/i/pict0123d.jpg/ http://img853.imageshack.us/i/pict0124d.jpg/ http://img690.imageshack.us/i/pict0133p.jpg/ http://img263.imageshack.us/i/pict0132i.jpg/ http://img198.imageshack.us/i/pict0137iz.jpg/ http://img846.imageshack.us/i/pict0127b.jpg/

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se