VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojgrow box u planu
LEGACY

grow box u planu

40 odgovora2,372 pregleda
dupla-stotkaENTUZIJASTA

sep 2011.

#1
e ljudi imam prazan pc spreman za obradu ali mi se chini da ce za moje potrebe trebati veci urod ( poshto zhivim u gradu gde retko kad ima skanka a domacica za 1000 je vrlo tanka sa kolichinom a strastveni sam pushach ove divne biljke) imam staru komodicu visine nesto manje od 1m shirina x 50cm x 50cm tako neshto od prilike.. orema koju planiram da koristim : obichna alu folija, 3 ili 4 spot sijalice za cvece 100w, 3 kompjuterska kulera 1 za ubacivanje vazduha 2 za izduvavanje( recite mi ako treba obrnuto) mix zemlje: humus, crna zemlja i malo zemlje iz baste( imao sam orah u dvorishtu dugo dugo godina i pre 3god je posecheno drvo a jod iz oraha je napunio zemlju jodom pa sam chuo da je to dobro za zdravlje biljke (ispravite me ako greshim) ) imam 3 semenke jack herrera i jednu leemon skunka zanima me da li takav box mozhe da vrshi neki poso, koliko bi biljki mogao da drzhim u tom boxu i da li vam se svidja zamisao :) semenke bacam na klijanje kad obezbedim svu opremu ( fale mi sijalice i kuleri- sijalice sam nasho za 200dinara a kuleri ne verujem da su preko 200-300din po komadu) hvala :)
Z&NZMAJ

sep 2011.

#2
Zaboravi na te sijalice, nije to za qrac :) Zemlju uzmi composanu ili teramagmu, mo~e i plantella. Ova iz baate nije baa sretno rjeaenje za unutraanji uzgoj. Visina ti je mala, pa preporu am da uzmea ili fluorescentne cijevi ili fluokompaktne odnosno atedne ~arulje, ili kombiniraj. Samo gledaj da je ato manja toplina. Dvije biljke, scrog ili lst pod obavezno i vozi :) Naravno, kratka vegetacija, saksije neke plitke, ali airoke i presauj kad poka~u spol, odnosno pred cvjetanje, tako da ti ne izae korjen dole. Ovako e se airiti kad mu daa novu zemlju. Zadnji savjet bi bio da joa puno itaa teme o uzgoju jer je o ito da si samo povrano preletio po njima :) Pozz i sretno !

sep 2011.

#3
Alu folija nije dobra jer odbija toplotu koja ti ne treba. Bolje oboji unutrasnjost boxa u belo nego da koristis foliju.srecno
TropicoLEGENDA

sep 2011.

#4
MU ko ....re la~ea. Prestani lagat ovaj napaeni narod:icon_lol:...aj sad malo ozbiljnije...mo~ea koristiti alu foliju...i pogotovo ako bude malo "zgu~vana" nema aanse da radi hotspotove...ina e najbolja alternativa po meni su vree za smrznute proizvode koje mo~ea kupiti u svim veim centrima...konzum, kaufland, lidl itd
dupla-stotkaENTUZIJASTA

sep 2011.

#5
@zlo&naopako zashto mislish da su shtedne sijalice bolje od ovih za cvece ? oO nije mi jasno, logichnije mi je da je ova bolja jer je namenjena cvecu ( a vutra je ipak cvece ) :) @misha11 ja koliko sam shvatio ( ochigledno ne dovoljno ) folija i sluzhi da odbije svetlost ka svim delovima biljke ? ako nisam u pravu mozhesh li da mi objasnish chemu sluzhi folija ? Oo a jel mogu da prefarbam bilo kojom belom bojom ? imam neku za automobile...
TropicoLEGENDA

sep 2011.

#6
ma ne sluaaj ga...lipo sam ti napisa...vidia da se zove misha...sigurno je rus koji je zavrsija studij aluminijskih folija negdi u presti~u moskve :icon_lol: drugo da se malo bacim na taj tvoj box....ja bi u njega rade sibnija 2x hps 70 w ili 150 w hps....s tim da ti je visina nesto manja od 1 m onda bi fiksira lampu za "krov" boxa a biljke mi spusta prema potrebi....s tim ukoliko bi isa na opciju sa 150 w hps om onda bi neki improvizirani CT napravija...e da i to sta ti je zlo reka...koristi provjerenu zemlju...composana tera magma ili plantela...iako meni osobno najdraza tera magma jer sma ima najbolje rezultate s njom :/
Z&NZMAJ

sep 2011.

#7
:wave:

sep 2011.

#8
Ako si toliko strastven pushac,ulozi u pc 2 stedne zarulje 1 vent i kad ti malo porastu biljke u komodici fino ih topiras skines par klonova i ubacis u pc. Taman kad ti ove zavrse ubacis u komodicu klonove koje si skinuo... i tako u nedogled... :ridinghorse:
dupla-stotkaENTUZIJASTA

sep 2011.

#9
ljudi ja da imam pare ja bi odma napravio savrshen grow box... kao onaj iz priruchnika napr. xD ali jbg socijala :/ moracu ovako... a jel neko mozhe da mi kazhe zashto su te sijalice za biljke loshe ? oO
Z&NZMAJ

sep 2011.

#10
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3468-svaki-po-etak-je-te%9Eak-ali-ne-nu%9Eno-uz-vutra-org.html Potrudi se malo, proui forum, upotrijebi maatu i smisli nain da jeftino doea do opreme. Priguanice za fluo cijevi se nabave po buvljacima (tako se to kod vas zove-gdje se prodaje sve i svaata, polovno?) , same cijevi nisu pre skupe, malo u enja i evo svjetla koje daje rezultate. Nemoj da ti moram crtat, jer neda mi se po stoti put jedno te isto...

sep 2011.

#11
Problem kod ALU folije je sto, pored svetla, reflektuje i toplotu koja nam NE treba u boxu. One, koje se preporucuju za indoor growing su napravljene od plasticnih materijala. Nisam neki strucnjak za boje pa ne znam sta da ti savetujem. Sorry. Kad sam rekao "bela boja" mislio sam na obidnu boju za zidove. Moze li moderator da mi objasni koji je kriterijum za dobijanje "titule" PRIJATELJ FORUMA? Ovo sto se predstavlja kao TROPICO sigurno ne zasluzuje da bude tako nazvan. Prijatelji se drugacije ponasaju.
dupla-stotkaENTUZIJASTA

sep 2011.

#12
zanima me da li mogu da fixiram 4 cfl sijalice za "krov" boxa i sve ih spojim zhicom koja bi ishla direktno u shteker/utichnicu kako vec ko zove... :) jer bi mi bilo dodatno cimanje da bushim rupe i pojedinachno svako grlo da dovodim do struje... evo u paintu sam malo opisao svoju zamisao... vi procenite koliko je to moguce i kako bi funkcioonisalo ;) peace out :) evo fotki: box inache nije ovako pljosnut al dobro samo sam hteo da opishem zamisao ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ( zatvoren box ) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ( otvoren box ) xD ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (povezivanje- loshe sam nacrtao al ko razume skontace ) da napomenem- ja bi sa te 2 zhice povezao sve 4 sijalice- naravno izlozhene delove zhice bi oblepio izolir trakom..

sep 2011.

#13
a kad sam ja pricao uzmi radi indor ti meni kakish kako je outdoor bolji i lakshi.. dobro da ti je doslo iz dupeta u glavu. indo for lajf! :D ako treba neki kesh za boxic pomocicu ti kolko budem mogao :))
dupla-stotkaENTUZIJASTA

sep 2011.

#14
pa brate lakshi mi je out zato shto mi priroda obavi pola posla... Ali polako.. chekaj da dobijem neki odgovor oko ovog boxa pa cu polako da se uhodam... @svima - iskreno ljudi ovaj forum mi pomazhe poprilichno, ali ipak mislim da ce se znanje daleko vishe razviti nakon 3-4 generacija biljoza... i siguran sam da ce svaki uzgoj biti bolji i bolji... MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE U VEZI MOG POSTA IZNAD MOS-KRI-jevog oko spajanja sijalica... danas cu otici u nabavku uzecu 2 stedne sijalice za sad a kroz par dana jos 2.. pa shto mi pre date odgovor pre cu krenuti u grow :)) box je spreman ipak sam se odlucio za alu foliju pa cu videti dal cu da zazhalim... vec sam oblepio folijom samo te sijalice da napakujem... i jel ce biti ok za pocetak 2 kulera? jedan za ubacivanje drugi za izbacivanje vazduha ? ili to mogu i jeftinije da improvizujem... izvinjavam se zbog svoje lenjosti, listam ja i chitam postove ali slabo mi shta ostane u glavi xD- to je ugl zato shto se po gradu vec 3 nedelje samo albanac pushi -.- zato mi pod hitno i treba grow... ;)
Z&NZMAJ

sep 2011.

#15
Upozorio sam ga . U poslijednje vrijeme nam se DJ oteo kontroli :icon_lol: Smirit e se on i opet biti dobar :icon_lol: Kriterij za titulu je da si koristan za forum, poma~ea lanovima i naravno, prezentiraa grow (to je moje osobno tuma enje, ne pravilo). @dupla-stotka Ne ku~im tvoje crte~e, malo si mogao to lijepae napraviti. Meutim, poantu ku~im. Pitaa da li mo~ea na jedan kabel/utika sve ~arulje!? Naravno da mo~ea :) To je zapravo i po~eljno :) `to se listanja foruma tie, ono ato ti je zanimljivo si zapiai ili bookmarkiraj, a za povezivanje grla imaa ve dosta toga opisano. Nai u ti neato od svojih postova, ako ~elia, meutim, nee biti d~abe :P Za svaki link ti dam 5 negatvnih bodova za nekoriatenje pretrage, ato ka~ea :P 50 bodova pred ban, 100 bodova ban hehehe, pa ti sad vidi :icon_lol: Edit: Evo ti nekoliko linkova, https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/8256-spajanje-obi-nih-%9Earulja.html#top https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/6863-diy-fluo-reflektor-file.html https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/2045-napravi-sam-svoj-reflektor.html
dupla-stotkaENTUZIJASTA

sep 2011.

#16
prvi link je bio dovoljan :) hvala ... inache kad koristim pretragu foruma pita me da li sam siguran da zhelim da se izlogujem... i nesmem stisnuti ok jer sam zaboravio pass :S
Z&NZMAJ

sep 2011.

#17
Idi na podeaavanja, lijevo pod My setings imaa Edit e-mail & password i probaj promjeniti. Ako si stalno logiran, odnosno, ako ti browser zapamtio pass, mislim da bi trebao moi promjeniti bez ukucavanja trenutnog.
dupla-stotkaENTUZIJASTA

sep 2011.

#18
pokushacu.. ali, ako ne uspe to, jel nije problem da napravim novi acc ? mene nije briga za broj postova i reputaciju vec da pojacham svoje znanje ;) pokushaj sledi tek nakon potvrde da je to ok ! :) peace out

sep 2011.

#19
Upozorio sam ga . U poslijednje vrijeme nam se DJ oteo kontroli :icon_lol: Smirit e se on i opet biti dobar :icon_lol:Kriterij za titulu je da si koristan za forum, poma~ea lanovima i naravno, prezentiraa grow (to je moje osobno tuma enje, ne pravilo). hvala
dupla-stotkaENTUZIJASTA

sep 2011.

#20
e ljudi... malo su se planovi ovih dana izmenili pa i box... :) ovako skockao sam boxic shirina=1m duzhina 23cm i visina 50cm umesto alu folije reshio sam ipak da koristim mat belu boju imam 2 kulera za izbacivanje vazduha i jedan za ubacivanje.. e shto se rasvete tiche imam pitanje.. chekam sijalicu hps 70w i imam 3 shtedne po 23w.. i zanima me da li po toj shirini boxa mogu da izvedem jedno 3 biljoze sa tom rasvetom??? stavio bi na krov boxa hps70w i ove shtedne malo nizhe ? ima li dovoljno ili cu morati da predjem na pc ? hvala
KneLLeENTUZIJASTA

sep 2011.

#21
Sta je sa ovim svi su stali sa odgovorima :D Bice ti to dovoljno mozes da izvedes sa tim dosta ;D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se