ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPitanje u vezi oprasivanja polenom, fem biljku kako bi dobio 99.99 sve fem semenke.
LEGACY
Pitanje u vezi oprasivanja polenom, fem biljku kako bi dobio 99.99 sve fem semenke.
18 odgovora1,685 pregleda
DWC4LIFE*
ISTRAŽIVAČ90 REP27%
→ Entuzijasta
DWC4LIFE*ISTRAŽIVAČ
nov 2019.
nov 2019.#1
Zasto bi kupovao semena ? razmmisljam bas ( sem ako necu da isprobavam 100 razlicitih vrsti ) hteo sam i da imam 2 box-a. Jedan za majku drugi za 4 biljke manje klona ( oba box-a 60x60 cm ) pa da tako vrtim da imam stalno za sebe ... Necu to da radim, niti cu struju da trosim... oprasicu biljku koja mi se svidi, upotrebicu hloridno srebro da dobijem muda i polenom cu je maziti i dobicu 99.99% fem semena, 400-500 semenki, da gajim 2 veka :D
Iz iskustva znam da zavisi od sorte i prostora itd... ali onako +- odokativno 1 biljka u 60x60 satoru, koliko bi mogla dati semena ? ( pod cob 115w ili quantum board-om od 125w ) plan mi je to da uradim i da onda imam 400-500 semenki i godisnje da odradim 2-3 grow-a sa po 4 biljke u 60x60 dosta za licne potrebe, iskreno i 1g dnevno da imam mi je puna kapa, treba mi dim samo uvece posle posla da se ralax par sati.
Zamolio bi vas uz ovo gore ako znate, da me uputite oko oprasivanja, bacite mi linkove na tu temu da se malo obrazujem ( imajte na umu da moram i 20 postova uraditi da bi imao pravo na pvt ) pa moram da sam vise socijalan ovde, ali + stvarno me zanima ovo pa je win-win.
GrowHax
POZNAVALAC640 REP4%
→ Ambasador
GrowHaxPOZNAVALAC
nov 2019.
nov 2019.#2
Ovde i mozes procitati o koloidnom srebru, kako se primenjuje, iskustva... Takodje u temi se pominje i opraaivanje.
Ovo je tema na engleskom koja je odgovara na sva tvoja pitanja.
Ima jos tema o tome. U pretrazi kucaj srebro, colloidal.
Ja trenutno vrsim eksperiment sa jednom biljkom.
itajuci teme na forumu, napravio sam svoje koloidno srebro.
Vec 2 nedelje prskam cvetove.
Evo kako to izgleda za sada.
307588
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
nov 2019.
nov 2019.#3
kako zamisljas 4 biljke da uguras u prostor koji je plafon za jednu. jedino da ih drzis u plasticnim casama od pola litre :D
mislim da je 1 gr. vutre previse za to sto trebi treba. govorim naravno o brendiranoj vutri, ako pusis neko smece onda ok
ova ti je dobra. kreni sto pre da ne bi guro 4 biljke u 60x60 :)
kasno si krenuo drug, prska se cim se pojavi preflower, i prskas listove a ne sam cvet. u svakom slucaju srecno, mozda ispliva neka banana
Misko21
AMBASADOR4.940 REP98%
→ Legenda
Misko21AMBASADOR
jul 2022.
jul 2022.#4
Jel moze pomo,imam u boxu ~enku koju prskam vec 7-8 dana po 2-3x dnevno srebrom ,ju
e sam je prebacio na 12/12 jel sada trebam da nastavim da prskam po vrhovima ili se sada samo
eka da pohermi?
I joa neato me zanima kada pokupim polen jel mogu oprasiti 2-3 zenke u isto vreme ,ne znam jel mogu medjusobno da se oprase ako su ve jednom na po
etku cvetanja oprasene?
Wendigo
ZMAJ59.626 REP
WendigoZMAJ
jul 2022.
jul 2022.#5
@Misko21 prskaa do tree nedelje, odnosno do formiranja bud sajtova (u tvom slu
aju banana), posle ne moraa.
Tri puta dnevno je mnogo, dva puta je dovoljno, zapravo posle flipa na 12/12 i jednom dnevno je dovoljno.
Mo~ea opraaiti viae biljaka, u zavisnosti od koli
ine polena, samo gasi ventilaciju da se ne razleti haos e ti napraviti svuda. Najbolje
etkicom, ili atapiem za uai prema~ea jedan hed.
Ne mogu meusobno nikako da se opraae - polen kad padne na pistile, to je to, ali ako ti se razleti polen po boxu opraaie sve. Svaka ta mikroskopska
estica polena bude seme
Misko21
AMBASADOR4.940 REP98%
→ Legenda
Misko21AMBASADOR
jul 2022.
jul 2022.#6
Planiram 3 razli
ite sorte da oprasim ,samo ce one biti u boxu tako da ako se polen razleti nije problem ..ali ako bi oprasio po jednu granu i stavio plasti
nu kesu preko grane jel ce samo ta oprasena grana biti puna semena ili se automatski cela biljka biti ,tj kako se ra
una jel onda budu hermi ili fem ostali budovi
Wendigo
ZMAJ59.626 REP
WendigoZMAJ
jul 2022.
jul 2022.#7
Samo ta grana :)
Tamo gde
estica polena padne na pistilu, po
ne da menja boju u braon (odumire), povla
i se i formira seme.
Moj ti je savet svakako samo jedan hed (od svake biljke), i bukvalno.
Prvo zato ato opraaene biljke menjaju fokus na formiranje semena, prosto bolje da na ostalim granama imaa top cvetove, ne semenkare kr~ljave :)
A drugo, iz opraaenog cveta ljudi skinu po sto semenki, dosta ti je :D
Mislim, sve zavisi, biljke tretirane koloidnim rastvorom tradicionalno manje polena daju - ali opet, bude tu semenki "za izvoz" ato ka~u
Misko21
AMBASADOR4.940 REP98%
→ Legenda
Misko21AMBASADOR
avg 2022.
avg 2022.#8
Jel moze objaanjenje ,od kolege na forumu sam
uo da je bolje da se radi sa regular ~enskom tj sa njenim polenom kako sam razumeo,ako se radi sa Fem ~enskom onda postoji rizik od hermica ,da li sam dobro razumeo ili je re
samo ako se radi nova sorta?
Imam u boxu purple haze tretirao sam je srebrom evo ve ima jaja koja se otvaraju ali nema polena ,ubacio sam istu sortu Fem ~ensku u isti box i
ekam da se oprasi sama ,sta da o
ekujem Fem 99% ili postoji rizik od hermica?
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
MeskalitoLEGENDA
avg 2022.
avg 2022.#9
Posto je bitna tema za sve nas koji volimo growanje , molicu fino :
Neka se jave svi koji su narucili fem seme i kasnije na njima otkrili jajca :watch:
Sto se mene tice , zadnje sto sam narucio pre 2-3 godine bio glookies od bf - od 5 sa 4 sam morao da se igram pincetom
Odgovaranje na teme dolazi uskoro.
nov 2019.
1 / 10
nov 2019.
avg 2022.