LEGACY
Prvi grow - par pitanja
44 odgovora6,040 pregleda
19 REP38%
→ Istraživač
nov 2012.
nov 2012.#1
Prvo - lijepi pozdrav svima.
Razlog odluke za uzgoj je rak u familiji. Buduci da nemam vremena za metodu probaj - pogrijesi imam par pitanja prije nego nabavim sjeme.
1. koja vrsta od navedenih bi bila najlaksa za pocetnika (odabrano je po principu thc/cbd sadrzaja i da je indica)
Pineapple chunk
White widow
Chem Dog
White Rhino
Neka druga preporuka da je jednostavna a zadovoljava min 20% thc i preko 1% cbd?
2. "flowering time" - da li je to vrijeme koje mora proci od pocetka cvjetanja do harvesta? U konacnici koliko se u prosjeku mora cekati od sjemena do harvesta?
3. Sto znaci kada pise da je indoor prinos x g/m2? Koliko biljaka stane u m2?
To su pitanja za sada. Bit ce jos pitanja tehnicke prirode. Hvala na strpljenju.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
nov 2012.
nov 2012.#2
1. nema greske sta god da odaberes ako je seme od proverenog uzgajivaca
2. da, recimo da ti je ukupno potrebno oko 3 meseca, +/- 15ak dana
3. to je vezano za trening biljke, pogledaj na forumu o tome, ima tema -> https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/8083-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-data-sid.html
sretno
Nixa86
LEGENDA9.119 REP41%
→ Zmaj
Nixa86LEGENDA
nov 2012.
nov 2012.#3
Pozdrav i dobrodosao na forum evo ti brzi odgovori na podstavljena pitanja !
1.bilo koja od navedenih indika ,ajmo reci ww i wr su vrlo otporne na nutrijente ,dakle nisu osjetljive nimalo
2. flowering time se racuna od onog trenutka kada oucis pistilice tj kada prebacis na 12/12 iz vegetacije u cvatnju pretezito indike cvatu izmedju 45-65 dana,dok sativam treba ipak malo duze !
3. gr/m2 znaci prinos SUHE materije po metru kvadratnom racunaj si izmedju 4-5 biljoza je realno za kvadratni metar ,dok automatika mozes 8 staviti !
4.ako mislis pitati sta su automatici evo ti i odgovora ! biljke kojima treba iz SJEMENA do harvesta oko 60 dana i automatski cvatu izmedju 2 i 3 tjedna dakle to moze biti indica/sativa/sativa x sativa /indica x indica x RUDERALIS ! .. lp
Edit: Power me preduhitrio ;)
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
nov 2012.
nov 2012.#4
razmisli i o ovoj sorti :
Strain: Channel+
Breeder: Medical Seeds
Location: indoor, outdoor
Type: indica/sativa
Flowering: ~48 days
Only female seeds.
Medical Seeds Co. - Channel+
Indoor vegetative period: 2 to 3 weeks.
Indoor flowering period: Very fast, 45 to 50 days.
Indoor production (per m2): 600 grams or plus.
Outdoor height: 3 m.
Outdoor flowering period: Late September.
Outdoor production: Very high, occasionally more than 1 kg.
THC: 15% to 20%.
CBD: Very high.
Genetics: Highly potent Indica, with a Skunk touch.
Enormous aroma and amazing bouquet, perfect for SCROG cultivation. It grows up like a Sativa, thin and without many leaves. When flowering it grows taller but keeps a compact shape, as an Indica. Very fast {45 to 50 days}, and suitable for all kind of growers and growing systems. Brilliant as a mother due to the fast-rooting clones it produces. Extraordinary mental effect and also a very pleasant physical one, since its high THC and CBD percentage.
+ Channel+ gets 9.00 of 10 possible Points in the average!
shto se uzgoja tiche-vrlo jednostavna + otporna + dobar prinos.
+ imam frenda koji uzima ulje pravljeno od ove sorte i vrlo je zadovoljan djelovanjem.
jedino shto je kolichina thc na granici-jer, ti trazhish min.20%...
ali..nechesh pogrijeshiti odaberesh li i jednu od navedenih i/ili preporuchenih sorti.
ali..ako ti je prvi uzgoj..ipak gledaj uzeti onu koja je najjednostavnija shto se uzgoja tiche.
sretno.
19 REP38%
→ Istraživač
nov 2012.
nov 2012.#5
hvala na brzim odgovorima.
slijedeca pitanja su:
koliko onda biljaka da posadim za oko 100 ml ulja? (rak je agresivan + sto je tijelo unisteno kemoterapijama a Rick u takvim slucajevima predlaze da se uzima dulje.)
takoer, ne mislim uzgajat u boxu jer imam praznu sobu koja cak ima i radijator, da li je u tom slucaju bolje da ne guram biljke blizu jedna drugoj? mislim radi svijetla.
Oko izbora lampi takoer imam problem jer spojit struju sam nemam pojma a pitat nekoga se ne usudim. iGrow shop nudi sve spojeno ali mi je to skupo. nude li bauhausi i takve trgovine spojene komplete sa zaruljama?
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
nov 2012.
nov 2012.#6
sto se tice spajanja, evo resenja https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/4258-spajanje-hps-ice.html kolika je soba, koju/koje lampe planiras... naravno da ne treba da ih jako naguras ako imas prostora, ali prostor zatheva i ozbiljnu rasvetu a i ventilaciju, mislim da u vecem prostoru 10~14 biljaka mora biti dosta za to sto ti treba, ali ima ljudi koji su pravili ulje pa neka ti prenesu iskustva, ili pogledaj medicinske dnevnike od mazara ili miss.mrkvice
19 REP38%
→ Istraživač
nov 2012.
nov 2012.#7
Opet ja :)
nakon 5 dana citanja foruma i razmisljanja odlucio sam ipak ici na box buduci da mi ta kolicina ulja ne treba odjednom i mogu uzgajat manje i pravit ulje iz vise puta (a i brine me smrad koji ako imam box rijesi filter ).
ne gledam na novce koliko bih ustedio samostalnim sklapanjem boxa jer nisu mi prilike takve da imam vremena sam radit i dodatno istrazivat i nabavljat sve potrebno a i zuri mi se. zato mi je upao u oko najmanji grow komplet sto se moze kupit (aator 60x60x120) sa pripadajucom vent i svijetlom.
Svijetlo koje dolazi u kompletu je 125w cfl. Iz citanja foruma sam shvatio da je to premalo za takvu povrsinu - jer ako se dobro sjecam 125w cfl = 7000lm a za tu velicinu boxa (koliko sam shvatio iz citanja postova i racunanja) trebam oko 30000lm?? znaci morat cu kupit jos malih cfl-ki. mozda je i krivo, vise sam zbunjen neg pametan.
U taj box sam mislio za pocetak stavit 2 biljke: 1 WW i jednu chemical dog (indica). Mislio sam stavit svaku u jedan kut i mrezu za trening postavit onak okomito i sijalicu(e) u sredinu kak je u ovom videu ( Vertical Grow - Week 5 Hydro - Week 2 Soil - Casey Jones, Sour Grape, Purple Kush - YouTube ) da pojacam povrsinu pod svijetlom radi vise budova. Zbog temp mislim da je za tako mali box bolje ici na cfl nego na hps jer hps koliko citam mora imat dovoljnu udaljenost da ne sprzi.
Bolju ideju od ovoga nemam.
Molim komentare na ideju i prijedloge ako postoje.
Hvala na strpljenju.
AndrijaJ
AMBASADOR2.826 REP38%
→ Legenda
AndrijaJAMBASADOR
nov 2012.
nov 2012.#8
nego ovako, odmah u po
etku zaj...bi CFL, i taj mali box
80x80x160 minimalno ...
250w HPS (~arulja+priguanica+starter) u jednom online shopu nevezano za grow - cca. 400-480kn (grolux) sa dostavom
ima i kit sa grlom
vents vk 125vko turbo (240m3h) - 140kn
filter s aktivnim ugljenom (s) - 350kn
2 x 1m alu crijeva - cca. 100kn (moze i manje)
jedan oscilirajuci vent (stolni) - 99kn
+ kabl za hps (mo~e i od kompa - 220V, joa bolje od servera)
+ ispitiva
faze(odvija
, aarafcinger)
i to bi bilo to, postaa slike hps-a
neko e ti nacrtati gdje da ata spojia
i za par dana otvaraa dnevnik uzgoja...
ovo gore bio bi neki best buy po meni (ulo~eno/dobiveno)
bilo kakvo maltretiranje sa kupovinom atednih (CFL), grla, kombiniranja PC ventova za hlaenje atednih ispast e te skuplje a sve skupa radit e loaije od 250W (ka~e netko ko growa sa 150W i 2 atedne) ...
eh, i CT (cooltube) 300kn...
19 REP38%
→ Istraživač
nov 2012.
nov 2012.#9
a taj mali 60x60 box i slabiji hps od 150 ili 75w? ici cu na samo 2 biljke odjednom.
weedoye
LEGENDA6.540 REP15%
→ Zmaj
weedoyeLEGENDA
nov 2012.
nov 2012.#11
za 60x60 ti treba minimum(ali bas minimum) 20000 lumena a hps od 150W daje 15000,
znaci ubaci jos par stednih. Nego citam gore oces 100ml ulja zato ti treba bar Kg hedova
a sa tim prostorom tesko da ces dobiti i petinu od toga, a i to je ako sve uradis kako treba.
Ako su finansije problem gledaj da napravis boks(ustedeces dosta) od sper ploce, iverice to je jeftino
samo ne znam kolko ce ti stolar uzeti ako sam ne znas da napravis.
Posto je bolest u pitanju ja bih se snasao na ovaj ili onaj nacin, pare se uvek mogu zaraditi
zdravlje ne!
edit. White Widow nije indica 100 posto bolje uzmi neku 100 posto,
neke Udovice imaju 60 posto sative 40 posto indike, neke obrnuto, zavisi
od proizvodjaca.
nox1cous
ENTUZIJASTA490 REP73%
→ Poznavalac
nox1cousENTUZIJASTA
nov 2012.
nov 2012.#12
20000 lumena na tolku povrsinu je 55k luxa. Neznam kak to mislis da je to "bas minimum"
15k lumena je oko 40k luxa, sto je sasvim okej. Tak da sa hps 150, mos proc bez problema.
Za ostalo se slazem sa weedom :)
EDIT: Malabiljka, nemoj mjesat lumene i luxe. Luxa trebas iznad 25k, a luxi su ti lumeni po metru kvadratnom.
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
nov 2012.
nov 2012.#13
Nox, daj molim te objasni kak se racunaju lux-evi. Gledao sam na netu al nisam bas skuzio. Kak ide detaljna matematicka racunica?
19 REP38%
→ Istraživač
nov 2012.
nov 2012.#16
ok, onda cu ici na veci box. s tim HPS 250 W da idem na reflektor odozgora ili sijalicu u cool tube i izmeu 2 biljke radi vece osvjetljene povrsine? Ili bi to moglo bit prevruce za biljke.
24 REP48%
→ Istraživač
nov 2012.
nov 2012.#18
Imam ja jedno pitanje, dugo tra~im po forumu i ne pronalazim. Neki ka~u da je bitna veli
ina tegle, tj. da jedna biljka ide u teglu od 7 L (to sam negdje
ula, pro
itala), a ovdje vidim da najnormalnije stavljate viae biljaka jedna do druge u jednu veliku teglu.
Pa evo, ako netko mo~e rei ato je idealno, zahvaljujem unaprijed!
19 REP38%
→ Istraživač
dec 2012.
dec 2012.#23
Evo naaao sanduk koji bi mogao bit growbox 75x90x120 cm. sad me zanima ta visina od 120 cm da li ce jako smetat na HPS od 250w u odnosu na prvi plan da kupim gotovi growbox visine 160 cm? koliko tih 40 cm visine pravi razliku da bi opravdalo soma i vise kuna?
veliko hvala svima na pomoci.
nov 2012.
1 / 23
nov 2012.
dec 2012.