VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojvlaga i temperatura
LEGACY

vlaga i temperatura

20 odgovora4,149 pregleda

feb 2010.

#1
Pozdrav. Napravio sam box 1.20x2.00x2.80 m. Ubacio HPS 600w. Oblo~io sve stiroporom od 5cm i bjelom folijom. Problem mi je kakvu bi ventilaciju stavio. Sad sam neato improvizira od grijalice samo ono puvanje za izlaz. Ubacio sam i grijalicu (puvalicu-jel mi to greaka) i spojio na termostat. Temp je OK, oko 25 a vlaga mi mala, oko 30 kad je sijalica upaljena. Sve je puno lonaca i krpa. Jel mi ova grijalica osuai. `ta da radim.
upitnik???LEGENDA

feb 2010.

#2
Brale izbaci grijalicu ako ti je BOX okovan kako treba taj HPS mo~e da dr~i temp... kad je upaljen. Jedino grijalica kad bude 12/12 da dr~i temp.. ok kad je HPS ugaaen. Ventilaciju sredi obavezno kako znaa i umjea a mo~ea na dosta na ina zavisi u kakvoj si situaciji.... Ventilator za simulaciju vjetra mali ubaci unutra da gonja zrak po BOX-u a ako mo~ea kupi vent... koji se koristi za NAPE od kuhinja ili WC vetilacije one kune ako znaa na ato mislim... Za bolju i kvalitetniji zrak koji ulazi u BOX je idealno ako mo~ea sa izvana da dovu ea nekako i da mo~ea to zatvoriti kad ide HPS na gaaenje ovako zimi jer ode temp onda u kur... u tim terminima. Sa tim zrakom izvana bar kod mene je vlaga uvjek OK ili ja imam sree a vent.. koji izvodi zrak iz BOX-a van mo~e da ide gdje ti paae sam neka je van BOX-a . Nadam se da ea uspjet u realizicji bar si se potrudio za dobru rasvjetu i mjera vlage pa nadam se dobar BOX po ovom ato si opisao... Sretno !!!!

sep 2011.

#3
Naime ~elim se prvo ispri ati i re i da box od plexia ne e biti uskoro gotov jer je meni pukla stranica nakon buaenja i sklapanja...zato kada u biti u mogu nosti u ga napraviti i staviti fotke..naime imam problem sa vlagom dimenzije su boxa 44x59x165....imam hps 400 w(i znam da je to premli prostor)ali j.. ata da radim sada.. ali vlaga mi se kre e uvijek oko 20-25..neznam u emu grijeaim a stalna relativna temp mi je izmeu 24.5-26.5 stupnjeva,a po no i 20.1-45-50 posto valge... isprobavao sam sve mogu e na ime i j--.... se sa time ve tj.dana..zato molim vas bilo kakav savjet kako da to rijeaim..jer me ve hvata ~iv ana..od toga.. Hvala..
SiDAMBASADOR

sep 2011.

#4
prazan??
tinitusENTUZIJASTA

sep 2011.

#5
jednostavno, tesko ili nikako ces dignit vlagu, razmisli o ulaganju u ovlazivac, samo je pitanje gdje ces ga ugurat u tom prostoru, a mozes izgurat grow i sa tolikom vlagom, uz cesce zalijevanje naravno

sep 2011.

#6
boks ima 2 nove prinove...proklijale 28.08....grow prije toga mi je bio u ormaru...180x70x180..ali j....nema ga vianon stop provjetravam ,imam vent..ali abe..samo mi nije jasno ata nebi treealo biti ato manja temperatura ve a vlaga?? jer kada je ve a temp...vlaga pada... ma kakav ovla~iva imam ga i to je abe... moram rijeaiti ovo,jer ne~elim da im bude suho i da mi nedo bog umru.. jer gledajte 4 ventilatora imam 120 cmm..155..ispuh i 4 usis..ali na koju j...foru mi je onda 20 % MORA POSTOJATI SOLUCIJA.. hvala..
$DoLaR$POZNAVALAC

sep 2011.

#7
nemoj kupovat ovla~iva jeftiniji od 800 kuna ako se odlu ia na njega i nikako ne parni.....jer neea dat 800 nego ko ja 1600...dva od 400 i jedan od 800 koji radi ko urica....ovo dvoje pregorilo nakon 2 tjedna...

sep 2011.

#8
Dolazi zima, bit e vlage, koja panika. Kad bilje naraste i "zavla~i" box otvorit ea temu kako spustiti vlagu...a onda zabrana otvaranja tema jer pretragu kao da nikad ne koristia!
BladeZMAJ

sep 2011.

#9
Tono,ato se toliko j.... s tom vlagom nije to toliko jako bitno kad e bilje malo porasti bit e vlage,nee ti bilje umrijeti samo itaj forum i pali dalje,mo~da otvori dnevnik uzgoja pa emo pratiti.

sep 2011.

#10
kao prvo pitaa me zaato se brinem i j..toliko..e pa ratzog je tome da imam 2 blueberry-a a mislim da bi se i ti imao razloga brinuti da si u ovakvoj situaciji.. i ko zna i ako zavla~i mo~da i otvorim tu temu... hvala na inf...
SekachAMBASADOR

sep 2011.

#11
Ako vec imas ovlazivac, stavi ga u prostoriju gdje ti je box...jer je izmjena zraka u boxu jako brza i ne stigne ti ovlazivac obaviti svoj posao jer mu jako brzo pobjegne sve to sto radi... Ovako u velikoj sobi on stigne obaviti svoje zbog veceg volumena pa ce ti vlazan zrak odmah ulaziti u box... =)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se